Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motorsiklet Gürültüsü (Kadıköy)

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli üyeler,

Ben Cemiltopuzlu Caddesinde yaşıyorum. Tüm yaz motorsikletlerin motorlarını patlatmalarından, geceyarısı keyif sürüşleri ile yarattıkları inanılmaz gürültüden çok ama çok rahatsız olduk.

Atatürk'ün resmi bu sitenin logosunda bile yer alıyor. Acaba onun hayal ettiği medeniyet seviyesine ne zaman geleceğiz? Lüks motorlor edinmekle ileri ve medeni olunuyor mu?

Hepimiz hayattan zevk alarak yaşamak istiyoruz. Hatta daha basiti geceleri uyuyabilmek, ardı ardına patlayan motor sesleri ile uykumuzdan sıçramamak istiyoruz.

Motorsiklet sürücüleri kendi kulaklarına kulak tıkayıcı takarken, civardaki apartmanlarda yaşayanların hali ne oluyor akıl edemiyor mu gerçekten , zar zor uyutulmuşbir bebeğin, bir çocuğun, yaşlı, özürlü ya da gündüz çalışmış akşam dinlenmeye çalışan yorgun insanların? Vicdanen rahatsız olmuyor musunuz?

Bir gün sigara gibi bu ülke bu motor sesinden de kurtulacak, ama 10 yıl ama 20 yıl sonra.. daha medenileştiğimizde.. En azından yoğun yerleşim yerlerinde uygulanacak saat sınırlamaları ile..

Ama kanuna yasağa ne gerek var? Bizler düşünceli olsak, kendimizi bilsek.. Biraraya gelip, topluma karşı sorumlu davranmak üzere yeni yaklaşımlar geliştirsek? Gelişmiş insanlar, gelişmiş ülke olsak? Hepimiz bundan fayda sağlarız. Hepimizin huzuru, mutluluğu artar.

Umutlu olayım mı? Yoksa kim ne takar mı?

Takanın takmayanın herkesin duacısıyım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Belli ki motosiklet kullanmıyorsunuz.
    Evinizin önünde de patlak ekzozlu scooterlar geziyorlar.
    Sonra siz de tüm suçu motosiklet camiasına atıyorsunuz.

Peki, sizce gelişmiş insanın yapması gereken bir şey midir bu?
    Tartışalım mı?

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    sadece scooterla olan insanlar değil bunu coğu insan yapıyor gerek 500 tl lik motora binsin gerek 25.000 tl lik bence ayıp denilen bir olay ama bu sitedede coğunda abartı egzoz var o yuzden kimse vatandası değil kendini haklı göruyor

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

bu arada abartı değildi dimi o performans egzoz =)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    Belki klasikleşmiş bir cevap olacak ama Türkiyede patlak egsozlardan abart egsozlardan önce düzeltilmesi gereken bir çok konu var. Ayrıca Motosiklet kulanmak medeniyetsizliği temsil etseydi Atatür motosiklete binmezdi.Sanmıyorum ki bu ülke 10-20 yıl sonra motosiklet kültüründen kurtulacak.Bi 20 yıl öncesine birde şimdiki zamana bir bak istersen.Motosiklet kültürü nerden nereye gelmiş.Birde 20 yıl sonrasını düşün
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ben şahsen 20 senenin üstündedir motosiklet kullanıyorum...
    yukarıda yazılanlara katılmakla birlikte sokağıma yeni taşınan ve altındaki motoru ss sanan ama çinli,üstelik DÖKÜNTÜ bir motora bindiğinin farkında olmayan bir genci dövmemek için sabır göstermeye çalışıyorum....
    fren desen adam gibi tutmaz,lastik desen ona keza ..
    ama genç nedense 150-200 metrelik sokakta redline ile yol alıyor...
    sokakta oynayan çoluğu var çocuğu var..
    onu bırak normal hayatında olan insanlar var....
    ters bakıyorum,bağırıyorum olmuyor...
    git konuş diceksiniz..iş o duruma geldiğinde zaten gençliğinin verdiği delilikle delice bir cevap alırımda elimde kalır,elimden alamazlar diye korkuyorum..
    ama böyle devam ederse kendisi sokakta oynayan benim yada diğer komşularımın çocuklarına dalmadan önce ..
    o redlinede gelirken arabamla garajdan çıkacağım...
    artık nereden toplarlar bilemiyorum.....
    eğer bu olursa sonuna kadar da haketmiş olacak...

şimdi kimse konu sahibine sitem etmesin...arkadaş çok haklı...
    motosiklet kullansın kullanmasın sorun değil...
    herkesi aynı kefeye koymasın tabi ama aynı kefede olmayanlarda o kefedekileride savunmaya kalkmasınlar....
    sorun kültürsüzlüktür,görgüsüzlüktür,saygısızlıktır,düşü ncesizliktir.v.s v.s............
    sırf motosiklet sevdalısıyız diye bu tür kişilerede savuncu olamayız..

2 kere 2 eder 4....ötesi yok........
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşım gayet açıklayıcı bi şekilde yazmışsın ellerine sağlık senin bu şikayet ettiğin konudan çoğu insan şikayetçi ben de aynı konudan dolayı çok muzdaribim elbette bir vatandaşın başkalarını rahatsız etmeye hakkı YOKTUR ne yaparsa yapsın.....
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok çok haklısınız

Hele ki kendine kulak tıkacı takıp da açık egzosla gezen zihniyeti hala çözemedim Kendi sesinden rahatsız oluyor ama başkalarının rahatsız olacağını sayıp söveceğini belki birgün döveceğini bile aklına getirmiyor ya ben onu anlamıyorum

Evet belki egzos sesinden daha önce çözümlenmesi gereken sorunlar var ama bu sorunlar toplumun herkesimini etkileyen bu problemi perdeleyemez zoraki ceza yazan trafik polisleri de bu tipleri görünce kulaklarına tıkaç mı takıyor anlamıyorum doğrusu

Sonuç olarak 5 parmağın 5 i de bir değil ama her yanlış yapanın cezasınıda kendimiz veremeyiz

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şahsen 20 senenin üstündedir motosiklet kullanıyorum...
    yukarıda yazılanlara katılmakla birlikte sokağıma yeni taşınan ve altındaki motoru ss sanan ama çinli,üstelik DÖKÜNTÜ bir motora bindiğinin farkında olmayan bir genci dövmemek için sabır göstermeye çalışıyorum....
    fren desen adam gibi tutmaz,lastik desen ona keza ..
    ama genç nedense 150-200 metrelik sokakta redline ile yol alıyor...
    sokakta oynayan çoluğu var çocuğu var..
    onu bırak normal hayatında olan insanlar var....
    ters bakıyorum,bağırıyorum olmuyor...
    git konuş diceksiniz..iş o duruma geldiğinde zaten gençliğinin verdiği delilikle delice bir cevap alırımda elimde kalır,elimden alamazlar diye korkuyorum..
    ama böyle devam ederse kendisi sokakta oynayan benim yada diğer komşularımın çocuklarına dalmadan önce ..
    o redlinede gelirken arabamla garajdan çıkacağım...
    artık nereden toplarlar bilemiyorum.....
    eğer bu olursa sonuna kadar da haketmiş olacak...

şimdi kimse konu sahibine sitem etmesin...arkadaş çok haklı...
    motosiklet kullansın kullanmasın sorun değil...
    herkesi aynı kefeye koymasın tabi ama aynı kefede olmayanlarda o kefedekileride savunmaya kalkmasınlar....
    sorun kültürsüzlüktür,görgüsüzlüktür,saygısızlıktır,düşü ncesizliktir.v.s v.s............
    sırf motosiklet sevdalısıyız diye bu tür kişilerede savuncu olamayız..

2 kere 2 eder 4....ötesi yok........

Arabana yazık sokağa kalın bir ip gerebilirsin yada kasalı bir kamyonun olacak onunla yola aniden çıkacaksın kabul ediyorum sadistim insan olan zaten patlak eksozla gezmez

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle haklısınız. Aynılarını ben de evimde yaşıyorum. (Şahin, Doğan sesleri ile)
    Yalnız karakteristik sesi bozulmamış SS'ler hoşuma gitmiyor da değil.

Kısacası bu tür gürültü kirlilikleri aynı zamanda kul hakkına girer, gazı açmadan önce iyi düşünmek gerek.
    www.motorumla.net

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    heeee hheee arkadaşlar benim sokak cıkmaz sok öyle bi sıkıntım yok olanada sabır versin
    sokda tek benim makinanın sesi var

Motosikleti
    cygnus rs
    sen arabanın radyosunu sonlayıp müzik dinlerken ben bişey diyomuyum,motor kötü ya atın atabildiğiniz kadar çamuru

Merhaba,

Gözümüzün önünden hiç mi motorsiklet geçmiyor bomba gibi gürültülü motor sesiyle, buralarda... yıllardır...? Ne scooter'ı? Kimi kandırıyorsunuz?

Ama başka tür araçlar da bu sesle ilgili sorumlu o doğru.. Yine de ağırlık bu civarda lüks motorlarda.. Fenerbahçe burnunda buluşup, Cemiltopuzlu ve Bağdat caddesine turlayan gruplar. Üzerine alınmak istesin istemesin. Gelişmişlik gerçeklerle yüzleşmeyi, hatayı kabul etmeyi gerektirir.

Selamlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Yazımı, motosiklet kullanmak Atatürkçü düşünceye aykırı diye anlayan arkadaşa yanıt: Motorsiklet kullanılmasın demiyorum, görgülü, adaplı ve terbiyeli kullanışlsın diyorum,
    Yazımdan bu fark anlaşılmıyor mu? Ya da siz mi anlayamadınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Alıntı efe tolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen arabanın radyosunu sonlayıp müzik dinlerken ben bişey diyomuyum,motor kötü ya atın atabildiğiniz kadar çamuru
    Araba radyosu ile ilgili öyle birşey yapmıyorum, yapan insan böyle bir sitemde bulunma hakkını kendinde bulmaz zaten. Ben başka insanları rahatsz etmemeye özen gösteriyorum. Motorlara da kötü demedim. Doğru dürüst kullanılsın, başkaları rahatsız olmasın dedim. Boş savunmalar bunlar.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    foruma dikkat ederseniz; üyelerin çoğunluğunun bahsetmiş olduğunuz magandalığa karşı olduğunu göreceksiniz. burası, bildiklerimizi paylaşmak , kötü davranışları silmek, iyi davranış alışkanlıkları yaratmaya çalışmayı amaçlayan bir paylaşım ortamıdır.

maalesef haklısınız. motosiklet kullanıcıları arasında çinli motosikletinden çok ses çıksın diye egzoz susturucusunu çıkaran da, ateş pahası motosikleti daha çok gürültü çıkarsın diye binlerce dolarlık egzoz susturucusu alanı da var. sözün özü, magandalık parayla değil. fakat içimizdeki çürük elmalara en ağır eleştirileri yine bizler yöneltiyoruz.

medeniyetten bahsedip, işe Atatürk'ü de karıştırıp motosiklet kullanımına çatmanız, alınmayın ama çok anlamsız. italya'da ve fransa'da motosikletin ne kadar yaygın kullanıldığını çok iyi biliyorum; şimdi bu ülkeler medeniyetten yoksun mudur? yakıt tüketimi, lastik tüketimi, emisyonlar, çevre kirliliği, zaman tasarrufu, park kolaylığı gibi pek çok avantaj sağlayan bu aracın yaygınlaşması medeniyete katkı mı sağlar, zarar mı verir?

motosiklet kullanmak bana günde minimum 1 saat zaman kazandırıyor. durum böyle olunca parasal tasarrufunu hiç hesaba katmıyorum. size de tavsiye ederim.

Zaten artık bu yaşadıklarımız neden anlıyorum... Basitce rahatsız oluyorum diyorum, daha hala tartışılır hale geliyor. Zor tabii başkasının hakkını yememek için bir miktar fedakarlık etmek, zor tabii kendini kontrol etmek, değişmek.. Zor... Zaten o nedenle 10-20 yıl daha bu toplumdan umutlu değilim. Okullarda matematik, fen öğretirler, test çözdürürler, en basit insan hakları böyle tartışılır hale gelir.

aynı yerde yıllarca oturmuş biri olarak arkadaşa hak vermemek elde değil. üstelik oradan geçen motorlar pizzacı skooterı yada kurye motoru da değil hepsi son model ss ler. daha fazla da gürültü yapsın diye egzoslarıda değiştirilmiş. gecenin 3 ünde öyle bir bağırıyolarki insan yatağından fırlıyor. ankaraya taşınınca bu magandalardan kurtuldum ama orda az küfür etmiyodum. bunun motorcu olmakla alakası yok toplum içinde yaşamayı bilmekle alakası var. gecenin 2sinde herkes uykudayken motorunu sonuna kadar bağırttırıp geçen heriften bi *ok olmaz.

Bakın lütfen motosiklete karşı olduğum anlaşılmasın. Tabii ki motosiklete binilecek, aksi düşünülebilir mi? O zaman ben sizlerin vatandaşlık haklarınızı çiğnemiş olurum. Ama yer ve zamana dikkat edilirse, bir de motorla ilgili yapılabilecek ayarlara, kimse kimseyi incitmemiş olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Çok teşekkür ederim. Durum bundan ibaret...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı tuliz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın lütfen motosiklete karşı olduğum anlaşılmasın. Tabii ki motosiklete binilecek, aksi düşünülebilir mi? O zaman ben sizlerin vatandaşlık haklarınızı çiğnemiş olurum. Ama yer ve zamana dikkat edilirse, bir de motorla ilgili yapılabilecek ayarlara, kimse kimseyi incitmemiş olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Çok teşekkür ederim. Durum bundan ibaret...
    biraz sabır..forumda derdini anlatabilmek için biraz vakit gerekiyor....
    tam anlamadan gelen yorumlar,işine gelen yeri alarak yapılan yorumlar,v.b yorumlar.....

ama insan önce iğneyi kendine ,çuvaldızı başkasına batırmayı öğrenmeli.......
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Sokaklardan "bangır bangır" geçiyorlar ki hemen muhalefet oldu bazıları
    Arkadaş tüm motosiklet sürücülerini genellemeden derdini ve sıkıntısını dile getirmiş size ne oluyor ?

Herşeyin belli bir adabı vardır.Şu kadarcık yazıyı bile anlamamışsınız ve başka başka yerlere çekmişiniz üstüne yanlış anlayarak.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    arkadaşlar herkes motor sürdüğü için konuya motorcu gözüyle bakıyor ama gece yatarken yarış motorları.bi geçiyor adamın yüreği küt küt atıyor bazen uykudan bile uyandığımız oluyor.insan der bir gecenin 1i herkes uyumuştur.fazla gaza asılmayalım .diyeceği yerde gaza abanıyorlar.bu hoşmu yani.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    arkadaş kesinlikle haklı, ben de motosiklette gürültüye tahammül edemem, ankara esat'ta oturdum yıllarca, meşhur aspavacıların, dönercileirn semti, dakika başı egzozu delik paketç,i geçerdi ve ben çıldırma kertesine gelirdim. ama bir yandan da ahenkli sese bayılırım yani estetik sınırları dahilinde bir hhawk egzoz beni rahatsız etmez ama olan da vardır. saygı göstermek gerekir.

aynı şekilde sokak arasında korna çalanlara, son ses müzik dinleyenlerden de rahatsız olmuyor değilim ve sırf bu yüzden de ehliyetin çok zor şartlar altında ve yalnızca üniversite mezunlarına verilmesi taraftarıyım, kesin sonuç getirmez ama saydığım rahatsızlıkları düşürür. üniversite mezunu olmayan efendi insanlara yazık olmayacak mı? olacak ama bu da bir otokontrol mekanizması oluşturacaktır.

neyse şimdi burda yeni bir sistem yaratmanın lüzumu yok, saat 9 dan sonra ara gaz vermeden, sessizce sürün motorlarınızı. gecenin bir yarısı gelip de kapımda teker yakmayın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)