Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorda Kalkış !

Motovento
    REKLAM ALANI
    umit_yaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150ns
    Merak ettiğim birşey var motor kullanıyorum ama hiç vitesli motor kullanmadım ve vitesli motor alacam kuba cg 100 sport alacam soracağım vitesli ve debriyajlı motorlarda kalkış hep aynımı araba gibi debriyajı yavaşça bırakarak gaz vermek .. motor 100 lükte olsa 200 lüklte olsa aynımı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Titan
    Farklı olması için bi neden yok... Arabadan arabaya kalkış değişiyor mu ?
    [B][COLOR="#696969"]Mondial RS 151 - 2008 / 2011[/COLOR][HR][/HR] [COLOR="#FF0000"]Honda Titan - 2011 / ?[/COLOR][HR][/HR] :bestmt:[/B]

Motosikleti
    Pulsar 150ns
    Arabada değişmiyorda hiç vitesli mototr deneyimim olmadı onun için bilmiyorum debriyaj gaz dengesini ayarlayamayınca stop ediyormu peki

Alıntı umit_yaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabada değişmiyorda hiç vitesli mototr deneyimim olmadı onun için bilmiyorum debriyaj gaz dengesini ayarlayamayınca stop ediyormu peki
    merhaba öncelikle dediğin gibi teorik olarak arabada nasılsa motosiklette de aynı bu durum mesela arabada gazı ayarlayamayıp fazla kaçırırsan araba pati çeker bu durum motosiklette seni üstünden atabilir yani en azından hiçbirşey bilmiyorsan bile yakın çevrenden motosikleti olan bi arkadaşından bu konularda bilgi al eğitim almak en güzeli ama bütce meselesi

Motosikleti
    Honda Titan
    Adamı motordan soğuttun öyle bir anlattın ki. Bu arada arabadaki gibi stop eder. Arabadan bir farkı. Araba kullanmayı biliyorsan rahatlıkla vitesli motor sürersin. 2-3 saat çalışma yeter sana..Yokuşlarda zorlanmamak için boş bir yerde çalış tanıdıgın varsa yardım ederler..
    [B][COLOR="#696969"]Mondial RS 151 - 2008 / 2011[/COLOR][HR][/HR] [COLOR="#FF0000"]Honda Titan - 2011 / ?[/COLOR][HR][/HR] :bestmt:[/B]

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    sistem aynı ama karıştırma ihtimalin yüksek o acemiliğide 1 haftada atarsın
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    Honda Titan
    bu arada motorda vites 1-n-2-3-4 diye gider...

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    arka freni kullanmasını öğren yokuşlarda en iyi dostun o olur.bir de arabalardan daha yüksek devirde vites ister.daha önce scooter kullandıysan ilk başta sinir bozuyor vites muhabbeti yaptığı yapacağı 90 -100 km hız onu da 5 e bölmüşler diye sövüyorsun. sonra alışılıyor.

Motosikleti
    Pulsar 150ns
    Teşekkür ederim gerçek ihtiyacım olan bilgilerdi daha önce mopet ve scooter tarzı kullandım vites ve kalkışta biraz zorlanacam ama zamanla alışırım boş vitesin 1 ve 2. vites arasında olması biraz şaşırttı beni

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı umit_yaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim gerçek ihtiyacım olan bilgilerdi daha önce mopet ve scooter tarzı kullandım vites ve kalkışta biraz zorlanacam ama zamanla alışırım boş vitesin 1 ve 2. vites arasında olması biraz şaşırttı beni
    Adamlar o kadar düşünmüşler, başka koyacak yer bulamamışlar.

Debriyajın kavrama noktasını bulduktan ve artık düşünmeden vites atabiliyorum dedikten sonra bu iş tamamdır.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2011
    Kardeş bende senın gıbıydım 1 ay once...b sınıfı ehlıyetım var araba bıle surmeyı bılmıyordum...1 ay once motorumu aldım ve bu ılk motorum daha once motor dahı surmedım a2 ehlıyetım bıle yok şuan....sadece vıteslerın nasıl atıldıgını gosterdıler...bu işi kavraman sadece 1 saat o kadar soyleyım hele bıde araba suruyorsan...ben surmeyı bılmedıgım halde 1 saatte kavradım...motorum Honda CBR 125r sen hesapla korkacak bişey yok...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda (Beat)
    araba ile motor arasındaki tek fark arabada debriyajı fazla tutar gazı fazla werirsen pati ceker kalkar gider motorda debriyajı 1 sn 2 sn fazla tutup gazı doldurman demek saldınla :D motor altından cıkar gider :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)