Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik kazalarına levhalı uyarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı

Turgutlu’da son zamanlarda artan motosiklet sayıları beraberinde bir çok kazayı da meydana getiriyor. Geçtiğimiz haftalar içerisinde Karayollarının yol yapım çalışmaları sırasında bir çok yaralamalı ve maddi hasarlı kaza trafik kazası meydana gelmişti.

Turgutlu’nun girişinde Ankara Asfaltı üzerinde Karayollarının astığı bir levha ise dikkat çekiciydi. Olası kazalara sebebiyet vermemek için yol kenarına asılan levhada sürücüleri uyaran şu bilgiler yazıyor. ‘Biliyor musunuz? Turgutlu’da 20.000 Motosiklet var. Lütfen Dikkat’ şeklinde bir ibare var.

Şu an yol yapım çalışmaları nedeniyle tek şeritten trafik akışı sağlanan Ankara Asfaltı Turgutlu girişindeki bu levhanın ne kadar faydalı olacağını yoldan geçen sürücülere sorduk. Konuştuğumuz sürücüler “Turgutlu’da bu kadar çok motosikletin olduğunu bilmiyorduk. Asılan levha son derece uyarı verici. Yapılan yol çalışmaları nedeniyle Turgutlu’da trafik kazalarını duymuştuk. Her sürücü bilinçli,kurallara uygun ve dikkatli bir şekilde araçlarını kullanırsa kazalar o derece azalır. İsteğimiz kazaların hiç yaşanmaması yönünde” şeklinde konuştular. (Ali ÖZGÜZEL)rrr

(yankı)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Mükemmel bir uygulama olmuş . Gören insan daha fazla dikkat eder hatta şehir içine bile konabilse kask takmayan adam o yazıdan dolayı baskı görür ve kask takar . Bravo Turgutlu Belediyesine buradan .
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    güzel bir uygulama olmuş. motosikletli arkadaşlar içinde bir tane tabela dikseler " kurallara uyun hayata tutunun " ancak turgutlununu içinde motosiklete yasaklanan bazı yollar var. geçen yolum düştügünde turgutluya gittim. kurallara uysam turgutlunun içinde bir yerden bir yere gidemiyecem uymasam işim kalacak. ne yapacagımı şaşırdım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir uygulama olmuş. motosikletli arkadaşlar içinde bir tane tabela dikseler " kurallara uyun hayata tutunun " ancak turgutlununu içinde motosiklete yasaklanan bazı yollar var. geçen yolum düştügünde turgutluya gittim. kurallara uysam turgutlunun içinde bir yerden bir yere gidemiyecem uymasam işim kalacak. ne yapacagımı şaşırdım.
    sadece bulvar motosiklet trafigine kapalı onada karışmıyorlar.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı motopisklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece bulvar motosiklet trafigine kapalı onada karışmıyorlar.
    dostum bulvarı geçemedikten sonra bir kıyısından bi tarafa nasıl giderim ki. gel bak salihliye her yer serbest demokrasi var
    cezadan tırsdıgımdan anayola cıktım. ama bu arada motosiklet giremez levhasını görünce tek yön ihlali yaptım. yoksa orada motoru bırakman gerekecekti. bilsem bulvardan gecerdim.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Kaş yaparken göz çıkarmak olmuş biraz... Motosikletlere dikkat çekeceğiz derken, Türkçe rezil edilmiş...
    Yapana saygı duymaktan çok, böyle bir konuda nasıl bilmeden, anlamadan, öğrenmeden bir tabela yazmış diye; daha yetkili (ve bilgili) biri de bunu hiç mi okumamış, fark etmemiş diye şaşırmış ve ayıplamış durumdayım.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabela iyi hoş da insanımız okusa bile dikkate alacağından şüpheliyim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabela iyi hoş da insanımız okusa bile dikkate alacağından şüpheliyim
    dikkate alanlar cıkacaktır.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Faydalı bir uygulama olabilir. Hatta yollarda da sık sık üçgen şekilde motosiklet uyarı tabelaları olsa belki insanlarda motosiklet dikkat edilmesi gereken bir araç bilinci oluşabilir.
    Sen motorsun sen dikkat edeceksin gibi söylemlere de kapak olabilirmiş.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faydalı bir uygulama olabilir. Hatta yollarda da sık sık üçgen şekilde motosiklet uyarı tabelaları olsa belki insanlarda motosiklet dikkat edilmesi gereken bir araç bilinci oluşabilir.
    Sen motorsun sen dikkat edeceksin gibi söylemlere de kapak olabilirmiş.
    Bence de her yerde sık sık böyle levhalar olursa uzun vadede işe yarayabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)