Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250cc başlamak için uygun olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar...

Ehliyetimi aldım, paramı biriktirdim ve artık motosikletim almak istiyorum...

Almak istediğim motor Hyosung GT 250 R... Öyle sürekli alım satım yapacak durumda değilim hem küçük bir ilçede bulunmam, hem de maddi durumum dolayısı ile...

Sorum şu, benim gibi ilk başlayacak birisi için 250cc motosiklet ile başlamak doğru olur mu?

Bazen soruluyor, boyum 1,86 kilom 81...

250cc ile başlamak için görüş ve yorumlarınız benim için çok değerli...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bende bunu araştırıyorum kardeşim senin gibi benim olayım şuan herşey var motorsiklet yok.Adım atamıyom bu konuda cbr125 düşünüyorum.Ama kafamda 3 seçenek var mondial vulture,cbr125,apache150 düşündükçe cbr daha mantıklı geliyo kalite,yedek parça falan...

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    farklı bir yere takılıyorum sanırım ama afyonkarahisardaymışsın ve küçük bi ilçesindeyim yazmışsın neresi acaba bende bolvadinliyim de konuyla ilgili pek bilgim yok kusura bakma.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı PEKTAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farklı bir yere takılıyorum sanırım ama afyonkarahisardaymışsın ve küçük bi ilçesindeyim yazmışsın neresi acaba bende bolvadinliyim de konuyla ilgili pek bilgim yok kusura bakma.
    Emirdağ'dayım
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar...

Ehliyetimi aldım, paramı biriktirdim ve artık motosikletim almak istiyorum...

Almak istediğim motor Hyosung GT 250 R... Öyle sürekli alım satım yapacak durumda değilim hem küçük bir ilçede bulunmam, hem de maddi durumum dolayısı ile...

Sorum şu, benim gibi ilk başlayacak birisi için 250cc motosiklet ile başlamak doğru olur mu?

Bazen soruluyor, boyum 1,86 kilom 81...

250cc ile başlamak için görüş ve yorumlarınız benim için çok değerli...
    Ağır gelmesin? Abimlerimden öğrendiğim şuydu. Önemli olan motorun büyüklüğü değil senin kendini yetiştirmen. 250 cc'lik motorlada pek ala başlangıç yapılabilir ama. Bir süre sonra basmaya başlıycaksın. İşte o zaman film şeridi kopabilir. Ayrıca motorunda bir ağırlığı var yani. Ufak tefek aletler değiller. İlk motor düşecektir. Göze alabilecek misin?
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    daha önce hiç motor tecrüben yoksa 250 cc vitesli motor ağır gelir hele hele gt 250 vb türleri.
    ilk defa motor kullanmaya başlayacaksanız vitessiz 100 cc lik 150 cc lik motorlarla başlamanızı öneririm
    ha yok 10 bin 15bin km motor tecrüben var ama ilk defa vitesli kullanacağım diyor iseniz 250 cc başlanmayacak bir motor değil tabiki aklı başında dengeli ve kontrollü kullanacaksanız. gaz gidonunun verdiği hazza kendimi kaptırırım diyorsan oda ağır 150 cc ilede geçiş yapabilirsin

tabiki bunlar benim görüşüm daha tecrübeli arkadaşlar daha güzel bilgiler verirler.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Merhbalar...bende daha once motor kullanmamıstım sızın gıbı once ehlıyetımı aldım daha sonra ekıpmanlarımı aldım en son motor kalmıstı ve cok dusundum arastırdım alırken ne alsam dıye benımde seceneklerım arasında gt250 vardı daha sonra bır arkadasda gordum bı bakıyım dedım baya hacımlı bır makıne acıkcası baslangıc ıcın bana baya buyuk geldı bıde ss tarzı oldugu ıcın kullanmak bırazdaha zor yanı manevrası sehır ıcınde bırde oldukca agır bu arada 184 boyunda 78kıloyum cokta ufak sayılmam.daha sonra cbf150 ybr 125 arasında kaldım neden dersenız hem yakıt olarak hem kucuk cc olması hemde parcalarının nıspeten ucuz olması dolayısıyla ve ılk motorum oldugundan dusme rıskım fazla oldugundan bu ıkısı arasında secım yaptım.kararımı cbf150den yana kullandım neden dersenız boy ve kılo olarak ybr bıraz ufak kaldı ve cbfın gorunumu ve konforu benı daha cok cezbettı ve cbf150 aldım.Ilk motorum oldugundan ınanın 150 cc bıle ınsanı heycanlandırıyor 60 km/s bıle baya hızlıymıs dıyorsunuz tavsıyem bu ıkı motordan bırını alıp baslamanız.bende bu motorda tecrube kazandıktan sonra ıns daha buyuk hacıme gecıcem.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Sizin bireysel kabiliyetlerinize ve cebinizdeki paraya bakar ki para işin en önemsiz detayı büyük detay ortaya koyduğunuz hayatınızdır !!!
    Ben daha önce scooter dahi kullanmamıştım şuan gt250r kullanıyorum. Bi sıkıntım yok çok şükür. 1-2 defa düşürdüm.Çok basit olduğu yerde inme dahi olsa (grenaj bile çizilmedi neredeyse) cebi biraz yakar ayna vs.
    Diğer tercihlere göre çok benzin yakarsınız 3,5lt gibi birakam. Bunları da hesaba katın, karar verin.
    Şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Eğitim alabilirsem sıkıntı olmaz sanırım 250cc...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsettiğin motosiklet pek de tehlikeli değil.
    www.motorumla.net

bence 250cc makinayla başlayabilirsin.çünkü aklı başında birisin,yani öyle çılgınlık yapacak biri değilsin.alırsın trafiğe kapalı bi alanda dur kalk ve manevra çalışırsın,iyice alıştıktan sonra full koruma ile trafiğe çıkarsın ...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hiç sorun olmaz.
    Al keyfini çikart.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Kanuni Breton
    Ben kendimi örnek vereyim ehliyetimi alalı yıl olmadı 2. motorum ancak küçük yazştan beri motor üstündeyim ilk motorum 150cc bir scooter'di şimdi bile yüksek güçte ve ağırlıkta motor tercih etmedim vitesli motor hiç scootere benzemez trafik tecrüben yoksa ilk defa bineceksen gt250r sıkıntı yapabilir ilk motor olunca bir kere bile düşse kıyamazsın

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    insan ilk aldğı motoru 100lük bie olsa gazı açmadan duramazken bir heyecana kapılıp 250lik bir motorda nasıl? açmasın tabiki bu benim düşüncem. yanlışsa düzeltin lütfen ama bunları hep görüyoruz sokaklarda orda burda.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Herkese çok teşekkür ederim görüşleriniz için...
    Bakalım zaman ne diyecek...

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Hyosung 250 olur çok seri deli motor değil ama kullanım şekli olarak alışman gerekir motora.Yavaş yavaş dönüşlerde durup kalkarken veya hızlandıktan sonra acele etmeden motorun tepkisine alışabilirsin, ama kullanım tipi olarak virajlara vs dikkat etmek gerekir.Pekte hafif bir motor değil.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    bence çok iyi olur boy ve kilona 150 cc motor yanlış anlama ama saplanmış gibi oluyor benimde boy kilo sana yakın olduğu için biliyorum bu arada ne kadar ağır gelir deselerde ben ilk mobilet sürdüm 9 yaşındayken 13 yalında vitesli 150cc motoru rahat rahat kullanıodum çokda iyi olur maddi durum ve küçük bir ilçede yaşadığın içinde iyi olur bidaha motor la uğraşmassın bence al
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Zaten bu sezon bitene kadar trafiğe çıkmayı düşünmüyorum...
    Sezon bitene kadar (2-3 ay) sadece boş arazide motora alışmak için dur - kalk, fren, viraj manevra gibi konulara çalışmayı planlıyorum, trafiğe çıkışım seneye ilkbahar olacak...

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Boyun uzunmuş sana enduro motor yakışır.Benimde boyum 1.90, ss motor kullanıyorum ama sonra k.çım başım tutmuyor birkaç gün eğik motor kullanmaktan.iyice düşünde karar ver.Aynısının naked olanıda var hem daha ucuz onuda alabilirsin.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    al artık şu hyosung u bizim konuda bi sen kaldın aktif olupta almayan herkes seni bekliyor
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler