Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Luleburgaz trafik subeden motorculara tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Zx6r
    Merhabalar, Luleburgaza isim dolayısıyla bu sene icinde iki kez geldim ve en az birer aylık surelerde kaldım. Malum havalar guzel motorumuda getireyim fırsat buldukca kullanabilirim dedim. İlk gelisimde henuz gelir gelmez daha otelin onunden benzinlige inik arka lastigime hava absmaya giderken yedim ilk cezamı. Cezayı kesen arkadasın soylediklerini aynen aktarıyorum. Kardesım sizin yuzunuzden bu saatlere kadar dısardayız, ustelik bizi gordugun halde niye kacmadınki. İnik lastikle polisten kacmamı salık veriyor. Aslında biz evraklarına ve tavrına bakılırsa seni bırakırız ama emniyet amiri ozellikle soyledi ceza yazmamız gerek. Peki. Neden yazsak acaba.? Evraklar tamam. Olmadı. Kask ve tam koruma. Oda olmadı. Motorunun sesi cok. Guzel. Cezam eksoz sesi yuzunden 70 lira civarında simdi net hatırlayamıyorum. Desibel olcumu filan da yok. Sehir icinde 2inci vitesle gidilecek yeri ses cıkmasın diye 5le gidiyorum cunku. Aradan 2 ay gecer izin donusu Ankaradan yine motorla donerim ve dun aksam. Burgazlı sevgili arkadasımla iki motor Babaeskiye gideriz. Donusumuz 10 civari otobandandır. Ustelık KGS kartıyla gecmisiz. sanırım buda suc olmalı degilmi. Sehır icine girdigimizde kaldıgımız otelin hemen yanındakı kafeye oturalım dıye motorlarımızı ceker cekmez yanıbasımızda bir asayıs polis minubusu durdu ve apor topar inip kafedeki tum insanlarında meraklı bakısları ile kimlik isteyip GBT sorgulaması yapacagını soyledi. Kimlkleri verip en on masaya oturduk ve esyalarımızı montumuzu bırakalım dedik. Bu sırada arkadaslar trafıgede haber vermisler ve bir anda kafenin onunde benim gordugum 3 ekip otosu birde asayis minubusu oldu. Emniyet muduru hanfendide dahil. Suclama su , tutanakda aynı sekilde hazırlanmıs. Aksam 11 sularında Corlu ,istikametine dogru yarısarak yukse hızda seyreden... Boyle bir tutanaga imza atmayacagımızı cunku ellerinde plaka bilgisi olmadıgını, bizim ta ters istikametten geldigimizi suclamayı yaptıkları saatlerde bizim otobanda oldugumuzu elimizde KGS kayıtları oldugunu soylememize ragmen tartısmalar uzadı. Sonunda burdan bir yere varılamaycagını anlamıs olacaklarki. Mudure hanım birden hatırladı. Bu bizim gecen ceza yazdıgımız motor degilmi ? Aynı sorular acaba nerden yazsak. Evraklar tamam. olmadı. Tam koruma olmadı. Plakan gorunmuyor. Budur. Git bu saatte tornavida pense bul plakayı gorunur yap yoksa motorunu baglarım. Ve yine aynı polis sizin yuzunuzden cektıgımız nedir evimize gidemiyoruz. Beyfendi sizin evinize gidebilmenşz icin butun motorların trafikten mi cekilmesi gerekiyor. Nasıl bir sorunu varsa bana her rastlayısında aynı mevzudan bahsediyor. Sanki ben motoru satsam adam evine gidecek. Zaten sizin yuzunuzden ABye giremiyoruz demesinden korkarak tartısmayı noktaladık ve 66 lira trafik cezasi. Plakayı soktuk eksozun ustune koyup fotograflarını cektiler. ve iyi aksamlar demedigim icin kendilerine soylenerek gittiler. Luleburgaz emniyet amiri hanfendi lutfen kendi hırslarınız yuzunden her onunuze cıkan motora ceza kesmekten vazgecin, her racing motora binen arkadasa serseri muamelesi yapmaktan vazgecin. Polis arkadaslar bu kadar kul kole olmayın amirim amirim gibi, isinizi birazda vicdanınızla yapın. Hatalı olunan noktalar plakamın gercekten cok net okunmaması olabilir kabul ederim ama sosyal bir alanda bu kadar polis ve aracla banka soyguncusu muamelesini gosteremezsiniz. Hanfendi sayesinde iznime kadar motorumu otelin garajına kaldırdım. Ancak bir grup gezisi olursa cıkartabilecegim. Ve luleburgazla ilgili tek anım el pence divan duran polis arkadaslar ustelik bu anlamda hic bir beklentıimiz olmadıgı halde motorcu oldugunu belirten sonra basımıza 4 ekip arabasını yollayan ve yakalayamadıgı bir kac motor yuzunden her onune gelene ceza dagıtan emniyet amiri olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Yazık gerçekten çok yazık. Bu Emniyet amirini biliyorum. Bende motorumu Lüleburgaz'dan aldım. Ruhsat değişecekti. 2 saatimizi aldı. Herşey tamam ruhsat basıldı ama hanfendi imzalamadı. Var böylesi yapıcalacak birşey yok. Geçmiş olsun. Böylesinden kaçmak en mantıklısı. Geçmiş olsun abi. Böyleleri yüzünden motordan soğuyanlar var. Aslında çıkartıp anahtarları atıcaksın suratına. Al bağla motoru diye. Gerçi bunlar yüzsüz. Ne yaparsan anlamazlar.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    2o11 Yamaha YBR 125 ESD, Zongshen 110 Cup
    Bu nedir abi ya.. Çileden çıkarırlar insanı.. Ve bizim insanımız (sözüm meclisten dışarı), beceremediği bir işin sıkıntısını, başka birilerinden çıkartmayı çok sever.. Ne diyelim, egolarını işlerine katarak çalışma hayatını sürdüren insanlar ne yazık ki mevcut.. Geçmiş olsun abi , diyecek söz kalmamış zaten..
    :cat: [B][COLOR="#696969"]Başının Değeri Ne İse, Kaskının ki de o'dur..[/COLOR] [/B] :cat:
    [B][U][COLOR="#FF0000"]Hiç Bişey Olmaz Diyen Sürücüden Uzak Dur![/COLOR][/U][/B] :rendeer:
    [COLOR="#0000CD"]~Mustafa Sever 0.537.861.68.93 #[/COLOR]

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    şimdi bir söz vardır hatırlarsınız ( nokta ile virgülü değiştirirsinde ) adam la eşşek değişir. buradaki makam sahibi kişiler de okumuş bir yerlarine yıldızları takmış. bizim buralarda da oluyor
    birilerinin hanımına veya beyine motoru olan bir apaçi sürter çarpar sonra kaymakamlıktan olmadı valilikten yada emniyetten biri çıkar. motorlulara sahip çıkın falanca yerde filançanın aynasına vurmuşlar.tez kellelerıni isterum der. bizim yetkililerde işini gücünü bırakır emrindeki memurları bu ağaların isteklerını yerine getirmek için kullanır.
    birde kollejlerde okumuş bu işin akademisini görmüş oralardan bu işler için yetişmiş kişiler var. eskilerın o dinazorumsu adetlerını terk etmiş daha bilinçli olarak görevini yerine getiriyor. ama o kadar mezunun içinde bir kaç çürük yumurta da olmuyor değil. hatta akademiden 657 gibi yabancı öğrenci mezun olmuş. yani eğitim iyi ama malzeme kötü olunca böyle şeylerde oluyor.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    bende lüleburgazlıyım lüleburgaza sık aralarla motorumla gidip gelirim ama böyle birşey yaşamadım görmedim.. böyle bir durumda yaygarayı kopartın elinizde delil varsa verin mahkemeye kardşeim deyip alır motorumu giderim..bana ceza yazamazsınız benim hatam kusurum yok sen beni kullanırken görmedin gelmiş cafedeyken bana ceza kesiyorsun bu ne tip bir saçmalıktır yav... veririm amhkemeye görevindende istifaya çağrırım o hanım hanımcık hanfendi müsvettesi amir bozuntusunu..!!! duyuru olsun burdan herkeze lüleburgazda racing motoru olan arkadaşlar durmayın kaçın ordaki polisten..! tutamadıklarının hıncını çıkartıp kayıtlara geçmiş asıl suçluların cezasını kesitk deiyp ellerine fatura almaya çalışıyorlar..! illa ceza kesicem diyede tutturursada verin mahkemeye ama yinede ödemeyin..!

bu arada ezgi resort hoteldemi kalıyorsunuz..? ben olsam inadına gezerim..! birdahakinede kaçarım yakalayamazda zaten durdurmayan polisinde yanında durup amirine selam söyle derim :D
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Motosikleti
    Kawasaki Zx6r
    Hanfendiye trafik mahkemesine gidecegimi soyledim, gitmemi soyledi. Olay Yaman otelin hemen yanındaki kafenin tam onunde gerceklesti zaten, soyledigim gibi tum kafeninde onunde. Hatta kafedeki bir kac musteride olaya dahil oldu. Yanımdaki arkadasımda Luleburgazlı ilk defa boyle birsey yasadıgını soyledi. Yaman otelde kalıyoruz tam emniyetin karsısında..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Motoru kullanmıyorken plaka cezasını neden kabul ettiniz onu anlamadım. Ben olsam paket yap adrese gönder derdim.
    Bir ss motorum olsa yarın üşenmez Lüleburgaza gider gazlardım. Zaten çok da uzak değil 200 km civarı. Nasıl ceza kesiliyormuş bir göstersinler.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende lüleburgazlıyım başıma böyle bir olay hiç gelmedi.
    Hatta geçen akşam yamanın oradan geçerken sizi gördüm gri kawa ve bmwydi sanırım.
    Oturdugunuz cafenın bıraz aşağısında dominos pizzada çalışıyorum yarın yanıma uğrarsanız tanışmış oluruz hem.
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    İtiraf et arkadaşım... herkese değil sana takmış o abla kafayı...
    anlat... çok mu kalbini kırdın zamanında? terkedip gittin mi?

Ya da çok aşıktır sana.. karşılık alamadığı için böyle yapıyordur...
    Gönül meselesi belli... :D

Neyse... özetle o ablanın ilacını tarif etmeye çalıştım üstü kapalı... anca öyle düzelir...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    honda cbf 150
    evet dostum. baskılara diren. teslim olma ve asla o haspanın ateşini söndürmeye alet olma. yüz verme ona. bırak geceleri yatağında histeri krizleri geçirmeye devam etsin. bırak altındaki memurlara it muamelesi yaparak tatmin olmaya çalışsın. sen asla o kadının sapık emellerine alet olma kardesim.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Ve muhabbetin seviyesi hızla ayak bileklerine doğru iniyordu.!
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hanımefendiye motorunla bir tur attır belki aklı başına gelir.
    112ciyiz

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bu ne biçim iştir yaw..... görevini hakkı ile yapan polisler var.... ama bu gibi insanları görünce duyunca etmediğim küfür kalmıyor.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı mhaluk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hanfendiye trafik mahkemesine gidecegimi soyledim, gitmemi soyledi. Olay Yaman otelin hemen yanındaki kafenin tam onunde gerceklesti zaten, soyledigim gibi tum kafeninde onunde. Hatta kafedeki bir kac musteride olaya dahil oldu. Yanımdaki arkadasımda Luleburgazlı ilk defa boyle birsey yasadıgını soyledi. Yaman otelde kalıyoruz tam emniyetin karsısında..
    o niye gitmenizi söylüyorki..? ben kestim ama benle uğraş diyor resmen... çok manasız bir durum :S yaman otelide biliyorum burgazın girişinde....
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ilkin polisin ne olduğunu ve görevinin ne olduğunu anlamak gerekli;

"Polis deyimi çeşitli evrelerden geçmiş, kökeni Yunanca ve Latince’den gelen bir kelimedir. Yunanca Politeia, Latince Politia kelimelerinden türemiştir. Başlangıçta site ve şehirleri, şehirdeki devlet ve hükümet faaliyetlerini ve yönetimini ifade etmekteydi. Bu anlamda polis deyimi, sitenin tüm kamu hizmetlerinin karşılığı olarak kullanılmıştır.
    Polis deyimi bugün, çeşitli sözlüklerde; kent içinde kamu düzenini, huzur ve güvenliği sağlayan örgüt, kolluk, zabıta, şehirde güvenliği sağlamakla görevli kişiler anlamında kullanılmaktadır.
    Polis, güvenlik hizmetlerini sunan, kamu düzenini ve yurttaşların can ve malı ile temel hak ve özgürlüklerini koruyan, yasa uygulayıcı bir kamu görevlisidir."

kaynak

demek ki neymiş polis kanun koyucu değil kanun uygulayıcı imiş.

yukarıda anlatılanlardan anladığım memurların her lafını başıma bir iş gelmesin mantığı ile yemişsiniz,
    efendi gibi cezaları da almışsınız,
    eğer bunu yapıyorsan buraya gelip tam tabiri ile "ağlamayacaksın".
    kendi hakkınızı, hukukunuzu koruyun.

motorcu olmanın hamurunda az yahut çok anarşizm vardır.
    bu kadar kolay teslim olmayın.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Okuyana dek canım çıktı ,azcık paragraf kullansaydın be arkadaş...
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu yazının burada yayınlanışı ile lüleburgaz emniyeti titredi ve kendine geldi......
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    madem yabancıları sevmiyorlar bizde lüleburgaza gitmeyiz polisler gelen turistlere böyle davranıyorsa hiç gitmeyiz daha iyi ... cafe'ye baskın yapıp ceza kesme komedisi de çok iğrençti, sanki terörist yakalamışlar ... radar fotosu varsa eve postalarsın, plaka okunmuyorsa yine fotoyu alıp gösterirsin, elde delil olmadan bu nasıl muamele hayret ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Kawasaki Zx6r
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yukarıda anlatılanlardan anladığım memurların her lafını başıma bir iş gelmesin mantığı ile yemişsiniz,
    efendi gibi cezaları da almışsınız,
    eğer bunu yapıyorsan buraya gelip tam tabiri ile "ağlamayacaksın".
    kendi hakkınızı, hukukunuzu koruyun.

motorcu olmanın hamurunda az yahut çok anarşizm vardır.
    bu kadar kolay teslim olmayın.
    Mevzuyu nasıl anladıgınızı bıilmiyorum ama anladıgınız kadarı da yanlıs anlasılmıs. Basıma polis yuzunden universite zamanlarımdan baslayarak yeterince is geldi hic bir zaman cekinmedik, haklılıgına inandıgımız konularda. Polisin ne demek oldugunu, bu ulkede hakkın hukugun ne oldugunuda biliyoruz. Aglamayacaksın ne demek? GBT sorgulaması yapacagız diye kimligini alan polis memuru, sen masana oturup siparisini vermeye basladıgında, trafik ekiplerini arayp 4 tane ekip arabası cagırıyor. Bunun adı kumpasa gelmek olur olsa olsa. Bunu soylesen amenna, olay bir kafe dolusu insanın gozu onunde oluyor, hadi biz aglıyoruz, olaya mudahale eden kafeden insanlarda o kadar lafı yedi ve hak hukuk bilmez oldu oylemi. Boyle bir olaya emniyet amirinin geldigine ben ilk defa sahit oldum. Neyin pesinde olduklarını bilmiyoruz. Teslimiyet, anarşizm utopyalarını yeterince yasadım, olan olay bu, bu ortamda aglayan, hak hukuk arayanda yok.Basımıza gelen bir olayı paylastık hepsi bu.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hanımefendiye motorunla bir tur attır belki aklı başına gelir.
    ben talibim arkadaşlar5 dakika yeterde artar bile ....

---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 15:01 ----------

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem yabancıları sevmiyorlar bizde lüleburgaza gitmeyiz polisler gelen turistlere böyle davranıyorsa hiç gitmeyiz daha iyi ... cafe'ye baskın yapıp ceza kesme komedisi de çok iğrençti, sanki terörist yakalamışlar ... radar fotosu varsa eve postalarsın, plaka okunmuyorsa yine fotoyu alıp gösterirsin, elde delil olmadan bu nasıl muamele hayret ...
    L.Burgaz muz cumhuriyeti, ben burda kısa dönem askerlik yapmıştım hemde bando ve orduevinde.....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler