Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet İmajına Zarar Veren Motorcular,

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Kimse kimsenin içki içmesine karşı değil öz_kan, bizim akrşı olduğumuz içtikten sonra direksiyona (veya gidona) geçilmesi.

Arkadaşlar size geçen yaz denediğim bir şeyi anlatmak istiyorum. Geçen yaz evdeki bilgisayarımda sık sık Formula 1 2002 oyununu oynuyordum. İtalya-Monza pistinde belli bir araç konfigürasyonunda limitsiz antreman turlarında tur zamanlarım 1'22" civarında dolaşıyordu. Bir yandan bira içip bir yandan oynamaya devam ettim. Tok karınla bir şişe biradan sonra tur zamanlarım 1'24" civarına yükseldi. Bira kanıma karıştıkça 1'26 civarına çıktım. İlk biradan 25 dakika sonra ikincisini açtım, tur zamanım 1'29"a çıktı. Üçüncü biradan sonra frenaj noktalarını tutturamamaya ve yüksek hızlarda pistte kalma sorunları yaşamaya başladım. Dördüncü birayı içerken Variente della Roggia isimli şikanda duvara çarptım. Bir saatten fazla tur attığım, gözüm kapalı sürebileceğim pistte kaza yaptım (Gerçek hayat için iyi bir simülasyon oldu).

Üç biradan sonra aydınlık ve boş pistte (oyun bile olsa) kaza yapılabiliyorsa gece karanlıkta ve trafikte neler olur düşünün lütfen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Şiir güzel gerçekten,rakı da.Ancak söylemek istediğimiz; peynirle,kavunla,şalgamla iç ama motosikleti karıştırma mezene...
    gaza gelme;kaza gelmesin

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya zaten burda alkollü araç kullanmayı herhangi bir şekilde savunacak kadar sığ beyinli biri yoktur ...Yapılan kazada alkollü kullananın yanında hiç bir kusuru olmayan masum insanlarda zarar görüyo bunun tartışılacak bir yeri yok kimse ben içer kullanırım zararım kendime gibi bi şey diyemez...
    Ama gezilerde içilen 2 birada kimseye batmasın arkadaşlar....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Bu yazımı ilgili kişilerin mutlaka okuyacağını biliyorum çünkü gözleri sadece burayı tarıyor.Ne gibi başka fikirler çalabiliriz diye ortalıkta dolanıyorlar.orada birkaç kişi var ki (onların kim olduğunu herkes biliyor, en iyi reklamını yaptıkları şey zaten kişilikleri) midemi bulandırıyor.Aklınıza gelebilecek her türlü negatif söylevi hakediyorlar.Ve gerçekten de acınacak durumdalar.

"Bu yazıyı okuduğunu(zu) biliyorum, ve size acıyorum.Ama boşuna beklemeyin.O motor kardeşliği diye ağınıza düşürdüğünüz insanların sırtından zengin olma hayalleriniz de gerçekleşmeyecek çünkü iyice koktunuz artık.Bundan sonra satabileceğiniz tek şey gaz maskesi olabilir sizin ancak..."

İçinde motosiklet sevgisini ve Motosiklet kardeşliğini hisseden tüm insanlara sesleniyorum.Artık bu sığ, acınası insanların sahte gülücüklerine ve sizi kandırmasına izin vermeyin.Gerektiği yerde 2 tokat da siz patlatın suratlarına.Akıllanmayacakları belli ama siz biraz rahatlarsınız belki.Çünkü MOTOSİKLET CAMİASI'na en çok zarar veren kişiler bunlardır...

Buradaki buluşmaları da kıskanmayın.Burada gerçek motosiklet severler olacak çünkü.Bu buluşmalara gelecek kişiler motorsikleti bir hayat tarzı olarak benimsemiş kişiler çünkü.Bu buluşmaların sizi korkutmasını da anlıyorum çünkü iyiler bir araya toplandıkça ışık çoğalır ve karanlık noktacıklar yok olur.Biz bu gibi toplantılarda buluştukça ve toparlandıkça dostluklar daha bir pekişecek.Ve siz sadece seyredecek, seyredecek ve seyredeceksiniz...

ps... fedo bence sen hep dediğin gibi "eğlenmene" devam et.bu işlere aman bulaşma.sevmezsin sen...
    sen beni tanıdığını söylüyorsun ancak ben seni hiç tanıyamamışım.biraz geç de olsa öğrendim sayende...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    buraya geldik alkol falan ok site imajı evet sarsar bu ayrı birde siteyi içten bölücüler var işte gezi yada buluşma yapalım dedik aaaa bakıyorum inceden bazıları sizma yapıp ilkten sakince sonradan bozmak için her türlü girişime geçiyorlar bunlara ne demeli susalım mı tepki böyle olur hemde alasından bunlara asıl lafları söylemek lazım

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    şölede bi yazı var paylaşmadan yapamıyacam

valla bir yerden alıntı ama nerden bilemiyom
    Orhan Veli Kanık, nur içinde yatsın
    Aa bi dakka sonuna baktım sadece, başı farklı...
    Pardon !

Bu da ikinci düzeltme: Aaa harman da buradaymış, bak bakalım harman 17 nolu mesaj sana bişey söylüyormu ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Konu hakkındaki kişisel görüşümdür:
    Alkol almaya değil ama ;
    Alkollü motosiklet kullanmaya + özendirmeye(2 bira da dahil)+alkol almış motosikletlilerle aynı geziyi paylaşmaya HAYIR diyorum.
    gaza gelme;kaza gelmesin

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar size geçen yaz denediğim bir şeyi anlatmak istiyorum. Geçen yaz evdeki bilgisayarımda sık sık Formula 1 2002 oyununu oynuyordum. İtalya-Monza pistinde belli bir araç konfigürasyonunda limitsiz antreman turlarında tur zamanlarım 1'22" civarında dolaşıyordu. Bir yandan bira içip bir yandan oynamaya devam ettim. Tok karınla bir şişe biradan sonra tur zamanlarım 1'24" civarına yükseldi. Bira kanıma karıştıkça 1'26 civarına çıktım. İlk biradan 25 dakika sonra ikincisini açtım, tur zamanım 1'29"a çıktı. Üçüncü biradan sonra frenaj noktalarını tutturamamaya ve yüksek hızlarda pistte kalma sorunları yaşamaya başladım. Dördüncü birayı içerken Variente della Roggia isimli şikanda duvara çarptım. Bir saatten fazla tur attığım, gözüm kapalı sürebileceğim pistte kaza yaptım (Gerçek hayat için iyi bir simülasyon oldu).

Üç biradan sonra aydınlık ve boş pistte (oyun bile olsa) kaza yapılabiliyorsa gece karanlıkta ve trafikte neler olur düşünün lütfen.

demek ki alkol aldıktan sonra formula 1 e katılmamak lazım

tarık54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çakma harley
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    şölede bi yazı var paylaşmadan yapamıyacam

valla bir yerden alıntı ama nerden bilemiyom
    buşiiriyazanı cehennembile kabuledeceğine pek ihtimal vermiyorum
    :146::MOTORUMU İSTEMEBENDEN BUZGİBİ SOĞURUM SENDENpala::

Motosikleti
    KAWASAKI Z750 S / SUZUKI GS500
    kimse üzerine alınmasın lütfen.. bu yazıyı yazarken kimseyi ya da hiç bir gurubu
    kastetmiyorum .. genel olarak ortaya konuşuyorum
    nasıl ki kasksız , koruma kıyafetleri olmadan motora binmeyi hepimiz hep bir ağızdan eleştiriyorsak ... alkol+motosiklet olayına da aynı gözle bakmalıyız
    ve eleştirmeliyiz... çünkü bu ikisi bir arada olmaz
    kimse de şöyle konuşamaz ben içerim kimi ne bağlar can benim canım vs...
    çünkü trafikte başkalarına da zarar vermeden sadece kendisine zarar vereceğinin garantisi yoktur .. saygılar

buşiiriyazanı cehennembile kabuledeceğine pek ihtimal vermiyorum
    Malesef biz bu konuda fikir yürütecek durumda değiliz ona kararı kim ve nasıl verecek gayet açık ....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    motor kullanacak yaşa gelmiş biri fotograflardan etkilenecek kadar saf değildir 'aa bira içiyorlar hadi bende içeyim' diyecek hali yok,
    gezilerde o sofrada gördüğün biraları ya artçılar içiyor yada bazı sürücüler sarhoş olmayacak kadar içiyor, zaten sarhoşken motor kullanılamaz ki kullanabilende varsa içsin kimseye kötü örnek olmaz...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    evet arkadaşlar haklı içmeyi bilmeyen motora binmesin bak mesela bizim gezilerimize içkiyle motora binmek arasında en az 6 saat gibi fark olur toplantılarda ise eğer alkol alınacaksa bir bira ile sınırlandırılmıştır rakı içen arkadaşlarımızı ise hiç alkol almayan ve arabası olan motorcu dostlarımız evine bırakır buda sanırım bizi kimsenin yanlış anlamadığını gösterir ANLADIN SEN ANLADIN GÖZLERİN PARLADI
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu siteden başka biryere girip yazı yazamayan görüş belirtmeyen birisi olarak hiçbişey anlamadım.Yanlız şu varki bu sitedeki dayanışmanın hiçbiryerde olacağına inanmıyorum.Cuma günü buluşunca zaten kendimide ispatlamış olacağım.Başlık Bakış açısına göre gayet doğrudur. Ama karşı görüş olarak az alınan alkolün ve kaybedilmeyen kontrolün zarar getirmeyeceği kanaatindeyim.

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    içki kötüdür, sonsuza dek kötü kalacak. içene kötülüğü dokunur, sonsuza dek kötülüğü dokunacak. içenler etraflarına zarar verirler, sonsuza dek bu böyle olacak. içki hiç masum olmadı..
    Türkiye'de olan trafik kazalarının %60'ı, aile facialarının % 80'i, vs... içkiden kaynaklanıyorken hiçbir şekilde bu kötülüğün bilinçaltı reklamını yapma lüksümüz yok...

Keşke Orhan Veli de daha sağlıklı bir yaşam geçirip daha çok şiirler yazabilseydi....
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı istanbul adlı üyeden alıntı
    içki kötüdür, sonsuza dek kötü kalacak. içene kötülüğü dokunur, sonsuza dek kötülüğü dokunacak. içenler etraflarına zarar verirler, sonsuza dek bu böyle olacak. içki hiç masum olmadı..
    Türkiye'de olan trafik kazalarının %60'ı, aile facialarının % 80'i, vs... içkiden kaynaklanıyorken hiçbir şekilde bu kötülüğün bilinçaltı reklamını yapma lüksümüz yok...

Keşke Orhan Veli de daha sağlıklı bir yaşam geçirip daha çok şiirler yazabilseydi....
    içkinin kötü olduğu bariz, tartışılan konu motorcunun imajını bozarmı? hayır bozmaz motorcu imajından önce canını düşünecek kadar akıllıdır, içenler sınırlarını bilerek içiyorlar...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Düzgün içilen içki iyidir, motorlu araçlara yakın içilen içki kötüdür.

tarık54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çakma harley
    içki ve kumarda şeytanınmuradı ancak aranıza buğz ve adavet
    *kin ve düşmanlık*düşürmek ve sizi allahı zikirden ve namazdan men etmektir
    MAİDE SURESİ AYET 91
    :146::MOTORUMU İSTEMEBENDEN BUZGİBİ SOĞURUM SENDENpala::

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    evet bozar. tartışılan konunun farkındayım. ama o resim bilinçaltı içki reklamına katkıda bulunmaktan başka işe yaramaz. Madem içki kötü, sen de destek ol onu hayattan uzaklaştırmaya.
    ayrca ister motorcu olsun ister kamyoncu, içki içen insanın canını nasıl düşündüğünü anlayamıyorum.
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

bence konu amacını aşıyor kimse alkollü araç kullanmayı öermiyor veya iyi bişidir demiyor ama insanların alkol alması kendi kararlarıdır daha öncede dedim ben sevmem ama bu beni bağlar sevenide kınamam ...yazılarınızın karşınızda kileri kırabileceğini unutmayın isteyen içer isteyen içmez her koyun kendi bacağından asılır ama trafikte bu böle değil içen biri karşısındakine veya yanındakinede zarar verir..
    Ben alkollü ortamlarda çok bulundum bu yüzden zaman içinde soğudum alkolden bir insana neler yapabileceğini gördüm ama kimseye sen bunu içme demem bilirimki bu laf havada kalır kişi bunu kendi görebilirse ne ala yoksa oturup bu konuda konferans vermek bile yetersiz olur.....
    Konu başlık amacının dışına çıkmıştır bu yüzden kilitliyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler