Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motora bi haller oldu sorun nerede acaba?

Motovento
    REKLAM ALANI
    xXPaSHaXx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    motorda varyatör ve kayıs degıstım tek kısı gayet ıyıydım servısıme gıttım bakımlarımı yaptırdım tıkır tıkır sorun yok gecenlerde motora 2 kısı bındık e5 de motoru bayagı zorladım gaz sonda gıttım malum e 5 te yavas gıdemıyoruz.!camlıcanın yokuslarını bılırsınz sorunn yoktu en son yokus yanı zırvede motor bagırıyor ancak cıkmıyor acaba bıseymı oldu dedım daha oncekı asya motorumla cıkmıstım daha sonra motordan dumanlar cıkmaya basladı stop edıp durdurdum sonra motoru elımle o yokusu cıkardım 20 dakkadda ) camlıcanın tepesıne cıktım zırvedeydım neyse motorda asırı bır koku vardı yanık lastık gıbı kayısın oldugu grenaj asır sıcaktı motoru 2-3 saat dınlendırdım sorun yok ancak motorda sımdı bı sorun olustu motoru gece bırakıp sabah calıstırdıgımda motorda asırı bı tıtreme ve sarsıntı oluyor motor kendıne gelemıyor gıbı ancak 1-2 dakıka ılerledıkten sonra motor gayet ıyı gıdıyor sankı zorlamadan rahatlamaya gecer gıbı yag gıbı gıdıyor ama ılk calıstırmada bayagı sarsıntı oluyor motor kendıne sonra gelıyor2 kısı yokuslarda zorlamadan duz yolda gecenlerde maltepeden taksıme gıttım motor besıktasta guc kaybettı hızda ve seste asırı degısıklıkler gordum ve hıssettım motor degııl sankı bısıklet vardı altımda yıne dınlendırdım ve yıne sarsıntıl ve tıtremelı bı kalkıstan sonra sorun yoktu bu motorun nesı var acaba yada sorun sızce motordamı baska bıseydemı??
    motor bu arada mondial 150 zc ve motor 80 ın uzerıne cıkmıyor tek ksı baskasına sordugumda 120 goruyorum dıyor :S
    xXxDagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo ioxXx

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    debriyaj balatanı yimişşsin afiyet olsun

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    arka lastıgı motor park halıındeyken cevırdıgımdede sıkıyor gıbı bısey engellıyor gıbı acaba omu kesin

kayış da kaçırıyo olabilir .. o yüzden titreme yapar sonadan kavramaya geçer.. önce kayışa bak sona balataya debriyaj yani

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    kayışın zarar görmesi zor. balatalar tam alışmadan zorlandıysa büyük ihtimal yanmıştır. zaten koku da geldi demişsin.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    evet yank kokusuna benzer bı koku geldı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)