Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

artçı 10 yaşında çocuğunuz olursa:(:(

Motovento
    REKLAM ALANI
    feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**
    artçı 10 yaşında çocuğunuz olursa:(:(
    vay halinize..neden mi...kaskı takmak istemez uzun süre kaskın kendi emniyeti için olduğunu anlatmak(tabi başlangıçta)ancak ben kesinlikle kasksız bindirmedim..yolda bişeyler söylemesi onu duymak için dikkatinizi arkaya vermeniz..sürekli aynadan onu takip etmeniz..hele hele bir de uyuma pozisyonuna girmesi..(ben anlayamadım bi türlü nasıl uykusu gelir motosiklette..evde uyutmak için takla atarız motora gelince uyku basar vesselam)orta ayaklıkta motorun üstüne çıkması..egzoza ayağını değdirip yakması..dha neler neler...ben çokk çokk mecbur olmadıkça bindirmiyorum çocuğumu...ya siz??
    apachi'ler ve kendini apachi hissedenler beni yasaklı listesine ekleyin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    AAhhhhhh ahhh!!!!
    onlardan bana kalırsa biniyorum....

şaka bi yana katı kurallar konulursa ve küçüklükten başlanırsa düzene gireceğini düşünüyorum.....

ben öyle yapıyorum...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    valla benim çocuk 3 yaşında şimdiden alıştırıyorum.... benden görüp koca kaskı kafasına takmaya çalışıyor.... geçen bahçede 2 tur attık deponun üzerine oturtturup... babam da beni öyle yetiştirmiş....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende babamın arkasında çok gezdim ama daha çocuğum olmadığı için birşey diyemem
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen benim çocukta uyuyordu ama şimdi 13 yaşında biraz akıllandı 3-4 sene önce arkada uyuyordu yamulunca ben dirsekle dürtüp uyandırıyordum kaskını takıyor korumayla ilgili problem yok

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    benimkide 5 yaşında alp buhara dır kendisi kaska alıştı ama atom karınca gibi oluyo 20km yi geçmiyorum trafik olmayan yerde, şimdiden cocuğa bulaştırdık, gerisi allah kerim.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    benimki 17 aylık cidden evde uyumayan çocuk nedense bahçede motorun ustunde titreşimden uyuyor
    şimdi motoruda sattım yeni motoru bekliyorum başladı huysuzlukları bakalım napçaz

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Valla benim kızda 3-4 yaşında, motordan çok korkardı, çalışma sesinden v.s Geçenlerde kandırdım ağlata, zırlata aldım seleye, zorum neyseSıkı tut dedim kollarımdan, şöyle 10-15 metre gitmekti amacım zaten. İlk 2-3 metre sonra ağlamayı kesti, sonraki 6-7 metre gülmeye neşelenmeye başladı, sonlara yakın fren yapıp durunca tekrar ağlamaya başladı...Gazla gidelim baba buralardan diyor Zar zor indirdik motordan...
    -unnamed- bunu beğendi.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Sizinkiler çok şanslı(henüz benim olmadığından).Nedense motosiklet çocuklara çok ilginç geliyor.Trafikte çok dikkatimi çeker;arabanın çamına yapışmış çocuk,gözden kaybolana kadar büyük dikkatle bizi izler.Hele bide el sallarsak mutlulugu yüzünden okunur.
    -unnamed- bunu beğendi.
    Atari kolum buzuldugunda böyle üzülmüştüm.
    Bide motorumu sattıgımda...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    3 erkek cocuk sahıbı olmak nedır bılırmısınız .12 yaşında ki oğlum yaklaşık 30 bın km re gezmış tiır benımle derken arkadakıler buyudü şimdi benıde götür kavgası var bıtanesı 3 kask parcaladı .Far ve sınyaller kırdı o da yetmezmış gıbı rüzgarlığımı kırdılar .Hiç sevmedığım ve özendırmedığım halde en ufak oğlumun ilk kelımesı baba ikinci kelımesı ise eses ss oldu wc ye gıderken evde uzun korıdorda motosıklet sesı ve hareketlerı

ve son olarak yatağa kasklarla yatıyoruz
    astorojna, turkish39, esparo ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Bu poza bayılıyorum yahu, önceden de görmüştümAllah bağışlasın, çok şirinler...Selamlar

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    benimde ii oğlum var birisi 12 yaşında diğeri 6 yaşında.ikiside aşırı derecede motosiklet hastası neredeyse.uak oğlum çok yalvarır ama mahalle arasında hariç motosiklete hayatta bindirmem,çok kızmış ağlamıştır ama katı kurallarım gereği şimdilik uzak kalmak zorunda.teselli olarak abin kadar büyü kısmetse bol bol binersin benimle diyorum,ama abimi bindirmezsen olur diyor
    büyük oğlumda 800-900 km lik gezilerde artçı olarak gelmiştir benimle,ama hep sıkıntı aynı,belli bir saatten sonra sıkılmaya başlıyor mola verelim artık baba diyor,birde gece yolculukların'da erken uykusu geldiği için sıkıntı yaratıyor O yüzden gece dönüşlerini erken yapmak zorunda kalıyorum.
    bizim Aile'de herkez motosiklet hastası ama ben artçı almak helede kendi Ailemden birisini artçı almak hiç istemiyorum uzun yolculuklarda
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    çocuklar için motosiklet güvenliğini sağlamak için üretilmiş ürünler var. 12 yaşından küçük çocuklar asla artçı olarak binmemeli. sadece bu iş için yapılmış özel çocuk koltuklarıyla binebilirler:

daha büyük çocuklar içinde sürücüye bağlı elbiseler var:

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi kesinlikle çok çok mecbur kalmadıkca bindirmeyin aynı yaşta kardeşim var.Dk başı dolaştır beni diyip duruyodu sokağın başından yavaş yavaş döndüm geldim o kadar.
    ben normal yetişkin insanları almaya çekiniyorum.küçük çocukları asla almam 2tekerli sonuçta o sorumluluk alınmaz.bi yere gidilcekse araba yoksa, acilsede taksi var...
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Kanuni Windy
    Bende babamın arkasında çok uyurdum.Ondan hep yorun yarısından sonra depoyla babamın ortasında oturuyodm Ne günlerdii.

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 erkek cocuk sahıbı olmak nedır bılırmısınız .12 yaşında ki oğlum yaklaşık 30 bın km re gezmış tiır benımle derken arkadakıler buyudü şimdi benıde götür kavgası var bıtanesı 3 kask parcaladı .Far ve sınyaller kırdı o da yetmezmış gıbı rüzgarlığımı kırdılar .Hiç sevmedığım ve özendırmedığım halde en ufak oğlumun ilk kelımesı baba ikinci kelımesı ise eses ss oldu wc ye gıderken evde uzun korıdorda motosıklet sesı ve hareketlerı

ve son olarak yatağa kasklarla yatıyoruz
    abi siz ailecek motorcu olmuşsunuz. daha benim çocugum yok. ama ilertde olunca bakalım benim durumum ne olacak bizde artık motosikleti salon a sokarız yanına yorgan göşek serip yatarız motorla belkide

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500

Çok mızmılandığı zamanlarda ana kucağında artçım olur, 3-5 dk. içinde uyur.

Grup sürüşünde de iyidir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:43 ----------

Maşallah demeyi unutmayalım lütfen !
    kanucan bunu beğendi.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı airhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinkiler çok şanslı(henüz benim olmadığından).Nedense motosiklet çocuklara çok ilginç geliyor.Trafikte çok dikkatimi çeker;arabanın çamına yapışmış çocuk,gözden kaybolana kadar büyük dikkatle bizi izler.Hele bide el sallarsak mutlulugu yüzünden okunur.
    Bu olay benimde başıma geldi. Uzun bir geziye çıkmıştım. 400-500 km yol yaptım ve dahada yolum var. E tabi yorgunluk hafiften kendini hissettirmeye başladı. Ordu Giresun civarı biryerdeyim bir araç sollmaya çıktı geçerken bi baktım camdan birisi el sallıyor. 4-5 yaşlarında bir çoçuk arka koltuktan cama yapışmış arada el sallamak suretiyle öyle hayran hayran bakıyor.. Trafigin akışına göre bazen ben o aracı bazende o araç beni solluyor.Bu arada çoçuk hala camda tabi. Baktım çoçukta hefiften zehiri kapmış bende çoçugun görebilecegi şekilde ilerlemeye başladım. Bu şeklide 5-6 km gittik sonunda bukadar gösteri yeter deyip uzaklaştım. Bu arada yorgunlugun gittigini farkettim. Sanki yola yeni çıkmış gibi oldum. Çocuk bana baya iyi gelmişti.

Annelerden babalardan pek umudum yok ama çocuklardan umutluyum. Onlar bu tutkuyu yaşatacak.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Benim oğlumda 10 yaşında 120-130 km mesafeden sonra yoruluyor.Şimdilik oğlanla birlikte sürüş mesafemizi 120 km ile sınırlandırdık.İleleyen senelerde tekrar kritiğini yapacağız .
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Hehehe şahaneymiş

Siz çocuktan bahsediyorsunuz da, benim eşim uzun yolda arkamda uyumaya başlıyor Motor da nasıl uyunur demeyin, kendisi bunu hep yapıyor. Ben de sürekli dürtmek zorunda kalıyorum. Çok tehlikeli bir durum Arkamda iken bir bakıyorum bana yaslanmaya başlamış, o zaman anlıyorum sızdığını, dizlerini dürtüyorum
    merlin34 bunu beğendi.
    Poturdak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)