Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Kendi Gerçeklerinizle Ne Kadar Yüzleştiniz Bakalım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Anıl_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Mahallede kasksız motosiklet kullandım. (15 gün civarı)
    Ehliyetsiz olarak trafikte bulundum.
    Scooter ile son anda kırmızı ışığı gördüm ön freni asıldım motorun arkası kalktı.
    the A.G.Z

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    haziran 12 den beri ehliyetsiz kullanıyorum(sınava yazıldım, eylül 1 yazılı sınav kısmetse ekim 15 gibi ehliyet elimde :D ),
    kasksız çok çok kısa mesafelere gittim o da üşengeçliğimden, normal olarak sürekli takarım,
    emniyet şeridini sadece trafik durma noktasına geldiğinde düşük hızlarla eds nin olmadığı yerlerde girerim,
    araçların arasından geçmek oldukça zevkli ama 100 le değil 20-30 km/h ile geçerken,
    sarı ışıkta geçtim ama hatırladığım kadarıyla kırmızıda geçmedim,
    hız kurallarına uymaya çalışıyorum zaten motorun bağırmasına kıyamıyorum genelde otobanda olsa 80 civarı gitmem yetiyor
    arada hız sınırını aşıyorum ani hareketler yapabiliyorum, ama gerçekten çok sinir edici oluyor bazen araç kullanıcıları :/

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    1997-2002 yılları arası bionik motorum vardı. On binlerce km yol kat ettim. Ne ehliyetim vardı, nede bikere kask taktım. Nede bikere ceza yedim. Çok şanslıymışım.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ohooo 1 Sene belki olmadı motor hayatım..

Hızlımı gitmedim..Kaskmı,Takmadım,,Önmü kaldırıp,ehliyetsiz,Sürmedim..

Tek aksiligim..Sabah 10 Km gezip, Yüksek süratte..Yavaslayınca..Arka tamburun paramparca olmasıydı..Sansım varmıs..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    cbf 150
    16 yaşımda başladım 1 sene ehliyetsiz 2 sene kasksız(uzun yollarda arkadaşlardan ödünç aldım)kullandım.Bizim buda tam rampanın başında ışıklar var 3-4 defa krmızıda geçdim(yolun boş olduğundan emin olduktan sonra).Hız konusundaysa sanırım altımda hep 150ve 250-lik motorlar olduğu için her zaman qazı sonuna kadar açtım ve açıyorum.(zaten 140-dan yukarısını görmedim oda bayır aşağı ).2 senedir buraya kadar anlatdıklarımı yapmıyorum.Trafik varsa aralardan kaçarım,emniyete girerim o kadar.Yalnız artık korumasız motora binmiyorum.Öyle büyük bir kazamda oladı allaha şükür. Yaptıklarımdan şimdiye kadar da pişman olmadım.İşte bu kadar

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    dökülmeye devam edin.................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dökülmeye devam edin.................
    abi öyle bir söylüyosun ki 'dökülmeye devam edin alıyorum hepinizin plakasını,bunlar sizin son yorumlarınız,görüssünüz siz'

Motosikleti
    Alıntı Nicat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi öyle bir söylüyosun ki 'dökülmeye devam edin alıyorum hepinizin plakasını,bunlar sizin son yorumlarınız,görüssünüz siz'
    paşa kendinizli yüzleşin... herkes hata yapabilir... ama itiraf ettinmi hatan göz önünde olur.. ya itiraf edemezsen.. ben hatalarımı kaç kez yazdım bakın okuyun görün... sanki ben hatasızım....
    Nicat bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    motor işinde daha çok yeniyim... hala ehliyetimi alamadım. ama kasksız eldivensiz montsuz asla motoruma binmem tam teçhizat lıyım herzaman :D markete giderken bile bunları giyinmeden çıkmam

ama dedğim gibi ehliyetime daha kavuşamadım...1-2 hafta içinde emniyetten randevu alırsam halledeceğim....

şunu farkettim ; kasksız birkere sitenin içinde sürdüm ama korkudan aklıma neler geldi... kask mont ve eldivenin sürüşe ( ki bu benim düşüncem) pozitif bir psikoloji ve güven kattığı kanatindeyim...bu güveni ne motorcu arkadaşlarım .. nede motorum .. nede başka birşey katamamıştır...tavsiyem kimse kasksız , mopntusz eldivensiz dizliksiz sürmesin...

dediğim gibi daha yeniyim arkadaşlarım "daha çok kaza yapacaksın düşeceksin" falan diyoarlar ama ben olması taraftarı değilim.inşallah olmaz...korkum var.çok dikkatliyim ve öğreneceğim bir dünya şey var..

yeni öğreniyoruz sonuçta vitesli motor olayı biraz progresive birşey..zor birşey..hani 4 yol ağzında stop ettirmeler...kırmızı ışıkta kalkarken stop ettirmeler , sallanmalar dışında allaha şükür bir sorun

yaşamadım...yamaha ybr nin debriyajı biraz aşağıda diyoarlar , alışmak lazım...şimdilik hayatımdan motorumdan memnunum allah herkeze kazasız belasız sürüşler nasip etsin.. güzel günlerde binelim arkadaşlar..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ulen 18 yıl oldu motor kullanalı halen acemiyim arkadaş
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulen 18 yıl oldu motor kullanalı halen acemiyim arkadaş
    ben diyorum sen bisiklet kullan.... acemi görmesek...

007mac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 25 2020 alacağım
    müsadenizle..!
    Full koruma + Fulll dikkat...

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    dostum trafikte hiç hata yapmamış olman için hiç araç kullanmaman lazım... tüm kurallara uyarak gitmek baya bi zor mesele bence hatayı en aza indirebilmek...

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Yorum yapan arkadaşların yaptım dediği hataların, hemen hemen hepsini yapmışımdır. Buna ek olarak, lastiklerde korku çizgileri var.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Akıl ve ehliyet yokken kasksız motor tabii ki kullandım. Orta 3 te evden arkadaşın eve kadar ara sokaklardan gider, onunla buluşup yürüyerek dershaneye giderdim. (Bi iki kere motorun onlarda olduğunu unutup minibüsle eve gittiğim oldu)

Sonra lise 1 de sabahları okula yakın bi tanıdığın bahçesine kadar kasksız giderdim. Lise 2 de seyrekleşti. Lise 3 te çok nadir motosiklet kullandım.

Sonra lise 4 e geçtik yaşım tuttuğu gibi gittim ehliyet aldım. Ehliyetimi aldığım anda artık bana ne olduysa motora binmeden önce kaskım kafamda durmaya başladı.

Ha unutmadan kasksız ehliyetsiz kullandığım zamanlarda bizim çarşıyla evi bölge olarak bi e-5 ayırır. O e-5 i iki kere geçmişimdir. Birinde ehliyet sınav ücretini yatırırken, diğerinde babamı almaya gittiğimde..

Ha geçenlerde babam motoru bana çarşıda bırakıp alıp gel demişti. Ve nedense kaskı motorda bırakmamıştı o zaman kasksız gelmiştim. Ama tetenekliği anlatamam hani.. Her an ara sokaktan çıkan bi tanker beni altına alacak gibi hissettim..

Kask artık bi parçam oldu benim.

Kırmızı ışık olayına gelirsek. Sarı ışıkta çok geçtim de. Kırmızıda da bi iki kere geçmişimdir.

İstanbul cad. dediğimiz yerde belli saatlerde trafik araçlara kapatılır o zamanlar kırmızıda geçiyorum işte. Yayalar arasında

Bi iki kere de kırmızının yeni yandığı anda geçmişimdir. Derse yetişmek için.

Hız olayı çok ilginç bi durum zaten. Ruh haline bağlı tamamen.

Ruh halime geçirdiler zaten bi kere. 56 km/h ile.. Neyse..

Ama geceleri yol boşsa arada ister istemez basıyor insan.

Araç aralarından makas atmaya falan da çalışıyor..

Umarım lüleburgazdaki polis abilerim okumuyordur.. Öpüyorum burdan hepsini tek tek

Not: kaskı anlatmışım ama sadece kaskla kullanıyo gibi anlatmışım. Eldivenlerim de vardır. Dizliğimde. Bi tek hala mont alamadım lanet olsun ki..

Bu arada korumalı gezdiğim süre boyunda 4 ayrı polisten tebrik aldım.. İkisi ehliyet kontrolünde. Biri motora bineceğim sırada. Biri sokak arasında yürüyerek işe giden polisten.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    ehliyetsiz kullandım hız limitini zaten aşmayan kimse yoktur benim gibi kask takmadan kısa mesafe kullandım trafik polisinin önünde tekere kalktım 2 defa radar cezası yedim 2 defa ehliyetsiz ceza yedim birkaç apaçiye uyup lastik yaktım yaya geçidinden geçtim hatalı sollama yaptım kirmizida geçtim 3. Motorumla rt125 uçurumdan uçtum çok stoppie yaptım kaldırımda motor kullandım alın bütün herşeyi itiraf ettim ama çok pişmanım birkaç kaza atlattım emin olun artık trafikte hız sınırını bile geçmiyorum şehir içi 55 şehirlerarası 90

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Kırmızıda hiç geçmedim ama açıkcası tarla yollarında yani trafik olmayan kısa mesaferlerde bazen kask takmadan yavaş yavaş gidip geliyorum
    .Ama trafikte asla kasksız gezmem!
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Motosiklette daha yeniyim ama 11 yıldır B ehliyetim de vardı, hiç kırmızı ışıkta geçmedim, hiç hatalı sollamaya kalkışmadım kendimi ya da kimseyi tehlikeye amadım araba kullanırken.
    Motorla da aynı duyarlılığı gösteriyorum, sadece köyde camiye filan giderken kask takmadım birkaç defa, mont, kask ve eldiven hep kullanıyorum,dün dizliklerimi de aldım artık onları da kullanıyorum, artık onları takmadığım zaman rahatsız hissediyorum, buralarda kask kullananlar az onlarında çoğu ceza kaskı, her hafta mutlaka bir motor kazası haberi geliyor ama milletin kafa hala aynı en garibi ise bana garip bakmaları asıl garip olanlar kendileri, sanki 1000lik kullanıyorsun ne gerek var bunlara diyorlar Bende acemiyim onlar usta şoför diyorum Dur ne anlatırken konuyu nere getirdim yavvv

Neyse en rahatsız olduğum ise kasksız artçı almak ona bir çözüm bulamadım, kask alacağım ama koyacak yerim yok motorda
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben diyorum sen bisiklet kullan.... acemi görmesek...
    valla son kazadan sonra bi töbe edecek gibi oldum
    sonra geçti
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla son kazadan sonra bi töbe edecek gibi oldum
    sonra geçti
    kazadan sonra bir süre öyle oluyor.. sonra bir kez daha rüzgar deyiyor bakıyorsun yeniden motordasın...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)