Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sürücü işaretleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Trafikte sadece trafik işaretleri yok sürücü işaretleri de var

mesela ilerde çevirme olduğu zaman karşıdan gelen araç sürücüsü;

Elinde kalem kağıt varmış gibi yazı yazma işareti yapıyor veya sellektör yapıp uyarıyor.

Ya da kamyonlar rampa çıkarken önü boşsa arkadaki araç sürücüsüne sinyal verip geç diyor.

bunun gibi bildiğimiz sürücü işaretlerini paylaşalım ki yarın bir gün yolda görürsek ne yapıyor bu adam demeyelim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Senin evrakların tam olucak kaskın ve ehliyetin olucak o işaretlere hiç ihtiyaç duymazsın karşıdaki el kol hareketiyle ilk başta seni korumak mesala ileride radar var çevirme var demek istiyorsa senin durumun düzgünse sorun olmaz ben bu işe karşı olanlardanım. kamyonların "geç önüm boş" diye sol sinyal yakıpta kafaya kafaya karşıdan gelen araçla tokuşmaya sebep olduğu durumlar var eğer sen sigortan yok ehliyet ruhsat kask yoksa o cezayı zaten haketmişindir.yani bu bir yardımlaşma ve iyi niyetlilik olamaz.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    ağır vasıta araç sürücülerinin kullandığı bir işarettir.

banlanmayı göze alarak paylaşıyorum ancak gerçek olduğunun bilinmesi nedeniyle af buyurulur düşüncesiyle ekliyorum.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin evrakların tam olucak kaskın ve ehliyetin olucak o işaretlere hiç ihtiyaç duymazsın karşıdaki el kol hareketiyle ilk başta seni korumak mesala ileride radar var çevirme var demek istiyorsa senin durumun düzgünse sorun olmaz ben bu işe karşı olanlardanım. kamyonların "geç önüm boş" diye sol sinyal yakıpta kafaya kafaya karşıdan gelen araçla tokuşmaya sebep olduğu durumlar var eğer sen sigortan yok ehliyet ruhsat kask yoksa o cezayı zaten haketmişindir.yani bu bir yardımlaşma ve iyi niyetlilik olamaz.
    Evraklarım tam. sigortam, muayenem ve ehliyetim var. Cezai işlem uygulanabilecek bi kusurum şuan için yok.

Benim kast ettiğim olay sadece çevirme amaçlı değil. Örneklemek amaçlı o örneği kullandım.

Siz sürücülerin yararına ve kanunlara aykırı olmayan herhangi bir işareti biliyorsanız söyleyebilirsiniz.

Trafikteki sürücü yardımlaşması illaki kanunlara aykırı olacak diye bi kural yok.

Hem karşı şeritten gelen sürücüler örneğin radarı bize haberdar etmese saçma sapan hız sınırları yüzünden ceza yiyeceğiz. (yoksa siz hiç hız sınırını aşmadınız mı? )

Kanun bu konuda ne kadar hassas ki sürücüler de hassas olsun.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kırmızı işıkta yanındaki eleman sürekli aragaz paıyosa buda yarışalım demektir
    Mustafa Kemal Atatürk

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırmızı işıkta yanındaki eleman sürekli aragaz paıyosa buda yarışalım demektir
    ibnenin teki bana yaptı öyle 4 teker sürücüsü apaçinin önde gideni bende hiç oralı olmadım aldımda 600 lük yavru olsaydı canına okurdumda işte nedelim paramız yok parasızlıgın gözü çıksın bide arkadaşlar sol sinyal verip beni geç diyeni geçmeyin çift yönlü yollarda sonucu kötü olabilir

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    sol sinyal yakan zaten sola dönecem diyordur. solla beni demesi için sanırım sağ sinyali yakması gerekiyor

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sol sinyal yakan zaten sola dönecem diyordur. solla beni demesi için sanırım sağ sinyali yakması gerekiyor
    1 defa yakıp söndüren geç demek istiyor kursta sana söylemedilermi yada sen trafik dersine girmedinmi

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    yanlış kardeşim bu sinyal işaret işleri evet ben hız sınırını aşmadım doğru ben kanuna ve akla uygun tek bir işaretleşme bilmiyorum ancak sinyallerin yanmaz sağa ve sola dönerken elinle o yönü işaret edebilirsin bildiğim o. hız sınırlarını koyarken bizim için koyuyorlar ama kafası esene sınır yok tabi.adamda var 1000 lik honda dinlermi hız sınırı ama nolur polisde onu dinlemez yakaladığı vakit. kamyonların önüm boş geç dediği çok yerde feci kazalar oluyor. karşıdan selektör yapınca ileride çevirme var radar var o anlık hızını kesen sürücü ileride yine gözünü karartıp basabildiğince gazı kapatıyor. dikkat ve sağduyu.

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana kursta öğretilen bir kamyon gibi bir aracın elini uzatıp sinyali yakıp geç geç demesinin tehlikeli ve yasak olduğu.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler