Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arkadaşlar Yorumlarınıza İhtiyacım Var

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar arkadaşlar,

İlk olarak söylemeliyimki motorsikletle ilgili hiçbir bilgiye sahip değilim, araştırmalarım sonucu bu siteyi buldum ve forumlarda biraz gezindim, ve bana fikir verebiliceğinize kanaat getirdim..
    Direk konuya girmek istiyorum..eşim iş değişikliği yaptı ve anadolu yakasında işe başladı, her sabah 5.30 da evden çıkıp kadıköyde 7 de kalkan servise yetişmeye çalışıyor.akşamda 9.30 civarı evde oluyor. Artık isyanlarda en azından bi motor alıp durumu çözmeye karar verdik ama konuya hiç vakıf değiliz ve çok fazla alternatif var anladığım kadarıyla..2500 ytl civarı bütçe ayırdık.Sizden ricam bu konuda bizi yönlerdirmeniz..marka, model, güvenliği, vergisi ve daha bilmediğimiz özellikleri varsa bizi bilgilendirmenizi rica ediyorum..Şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Öncelikle şu yazıya bir göz atın.
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=2157
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    sanırım prometheusun yazısı yeterlidir ama o fiyatlarda honda ybr125 ( 500ytl eklemen lazım)veya bizim çin mallarından scooter çeşidi bol bi bak derim
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    ybr125 yamaha'nın modelidir
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı
    sanırım prometheusun yazısı yeterlidir ama o fiyatlarda yamaha ybr125 ( 500ytl eklemen lazım)veya bizim çin mallarından scooter çeşidi bol bi bak derim
    kusura bakmayın dalgınlığıma gelmiş alıntı olarak düzelttm
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Raselara adlı üyeden alıntı
    İlk olarak söylemeliyimki motorsikletle ilgili hiçbir bilgiye sahip değilim,
    moto((R))siklet değil motosiklet
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Duyarlılığınız için teşekkür ederim.Yamaha ybr 125 ve honda cgl 125 öne çıkan modeller anladığım kadarıyla..
    Bu arada Dishy imla hatamı düzeltip bunun dışında bi yorum yapmadığın için teşekkür ederim.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    ya alla alla herkes amma kırılgan bi bn mi odunum
    bn sana ne bilgisi vereyim ist da yaşamam bu 1
    motorum yok bu 2
    senden beterim yani
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

CoSMo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abicim iyi güsel hoş sormuşsun sölemişsin ama şöle bişi war eşiniz kullancak sanırım motoru yazdığınız saatlerden anladığım kadarıyla günde en az 100 km yapacak bi kere bu başlangıç için bile yorucu hem ayrıca ehliyet olayı war otoyolda acaip akan trafik war bence eşiniz servis olayına devam etsin yazın ilerletin motoru bi tane alın fuarda ucuza uygun bişey gelecek seneye artık bence yani ben olsam eşime izin vermezdim yakın yer olsa olur ama
    aşk biter yol bitmez

CoSMo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abicim iyi güsel hoş sormuşsun sölemişsin ama (kafa karıştırmak gibi olmasın da )şöle bişi war eşiniz kullancak sanırım motoru yazdığınız saatlerden anladığım kadarıyla günde en az 100 km yapacak bi kere bu başlangıç için bile yorucu hem ayrıca ehliyet olayı war otoyolda acaip akan trafik war bence eşiniz servis olayına devam etsin yazın ilerletin motoru bi tane alın fuarda ucuza uygun bişey gelecek seneye artık bence yani ben olsam eşime izin vermezdim yakın yer olsa olur ama
    aşk biter yol bitmez

Motosikleti
    1000RR06
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı
    moto((R))siklet değil motosiklet
    senki sen biliosunda n oluyor
    Acımadıki, acımadıki

Sevgili cosmo tahminin doğru gidiş geliş yaklaşık 100 km..bende ilk başta motor konusuna pek sıcak bakmamıştım, ama sonrasında iyice düşündüğümde şu şartlarla gidip gelmekten daha zor olmaz diye düşünmüştüm..deneyim eksikliğinden dolayımı yazı bekleyin diosunuz

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bence motor kullanmaya yeni başlayan, gaza vitese yeni alışan birisi için yağmurlu havalarda vs. öğrenmek daha zor olur.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    motosiklet kullanmayı biliyorsanız bu işe girişin,yoksa önce eğitimini alın derim can güvenliğiniz açısından,birde olmazsa olmaz olan A2 ehliyet alın sağlıcakla
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

melbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX R 1000
    eğer eşiniz kullanacaksa ben mondial 150 zatı tavsiye edebilirim.yada ona benzer modelleri hem ucuz hem oturaklı daha rahat olur yerdeki su çamur sıçramaz hiç olmassa üstüne.
    [B][CENTER]MoToRiZe 07 Antalya[/CENTER][/B]
    [CENTER]HIZLI YAŞA GENÇ ÖL Kİ CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN[/CENTER]

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    esiniz bayan mı erkek mi bunu anlayamadım...
    bayan ise maxiscooter tercih etmelisiniz... birde kışın ayağınıza pek fazla su gelmez...
    erkek ise vitesliler daha seri olucaktır... ama yağışlı havalar acemileri affetmez.. zaten normalde trafikte olmak zor... yağmur, soğuk dikkati daha çok dağıtıyor zaten... ... ..... hayırlısı neyse öyle olsun..

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla arkadaşım yukarıda herkes doğru olan fikirleri beyan etmiş.Bencede tecrübesiz,yaz gelmeden motorun başına geçmek biraz tehlikeli değilmi?

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    birde arkadaşım 2500 ytl bitce ayırmışsınız
    200 ytl ehliyet 200 ytl plaka ruhsat masrafı desek 600 de korumalar desek
    kask dizlik maske sırtlık korumalı mont
    kısacası 1500 ytl civarında bir model bakmalısınız
    ben motorumu alırken bukadar parada harcamam gerektiğini bilmiyordum biraz kastı
    Bende istanbul da yaşıyorum trafik sorunu artık hat safhada motora gönül vermişseniz mutlaka alın
    ha işe gidemedinizmi boşverin eyitimini alın ve haftasonları keyfini çıkarın
    en azından güzel bir havada özelikle pazar günü sarıyere gidin kitlenmiş araba trafiğinin içinden o çaresiz arabaların içindeki sinirli suratlara bakarak vınn diye geçip mutluluğun zirvesine çıkın.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    2500ytl bütçeyi nakit olarak ayırdıysanız bilmem de, geniş zamana yaydıysanız kendi motor rüyamın maddi kısmını anlatayım:

Nisan ayında Kanuni Racer 200 alma konusunda düşüncelerim var. Ailem "motor alma, alırsan da bizden yardım bekleme" şeklinde net konuştu. İstediğim motorun fiyatı 3000ytl. Korumalar ve ehliyet değişimi için de kabaca 750 ytl ayırdım, ama daha fazla da tutabilir.

Motor fiyatının %75'ine kadar taşıt kredisi almak olası. Dolayısıyla kredimi 2250ytl olarak belirledim. Bu 2250 ytl'nin %1,24 faizle 24 ayda geri ödemesi aylık 112,17ytl, toplam 2692,15 ytl.

Motor fiyatının geri kalanı, işlemler ve kormularım için 1500ytl krediye daha ihtiyacım var. Bu parayı da tüketici kredisi olarak almayı düşündüm. Tüketici kredisi oranları %1,79 faiz. Eğer 1500ytl gibi düşük bir krediyi 24 aya yayarlarsa aylık 80,64ytl*24ay'dan 1935,42ytl ödemem gerekli.

Yani özetle ayda 193 ytl'ye 2 yılda kendi motoruma sahip olmayı planlıyorum.

1500ytl'ye alacağınız bir motorun günde 100km yapması zannedersem sorunlu olacaktır. Benim üstte anlattığım şekilde bir kredi kullanmak daha iyi olabilir. Benim planım hakkında fikirleriniz varsa da dinlemekten memnun olurum.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Hangi motoru alman konusunda değilde önce almalı mısınız veya motoru bu amaç için kullanabilecek misiniz onu belirlememiz lazım. Lakin konu hakkında pek bilgi vermemişsiniz.

1. Arkadaşında dediği gibi eş olarak kimden bahsediyorsunuz, karınız mı kocanız mı?
    2. Kişinin yaşı, boyu, kilosu kaçtır?
    3. Kişinin daha önce herhangi bir motor tecrübesi var mı?
    4. Ehliyet durumu nedir?
    5. Bahsedilen iş ne tür bi iştir ve şahıs orda nasıl bir ortamdadır? (Motor için gerekli olan kıyafet ve ekipmanlar açısından bu önemli, giyinmek soyunmak vs. gibi)
    6. Sadece eşim dediğiniz şahıs mı kullanacak aleti yoksa beraber mi gidip geleceksiniz?

Bu sorulara cevap verirseniz, ve bahsedilmesi gereken detaylardan biraz bahsederseniz eğer daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.
    Dediğim gibi öncelikle gerçekten olmalı mı yapabilir misiniz ona karar verelim. Motor seçimi pek sorun değil, hallolur...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler