Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Bir Honda CBR600f Modifiye Öyküsü...

Motovento
    REKLAM ALANI
    efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dur twobro egzosu takayım da öyle satarım
    Hocam açmış olduğun modifiye topiğini ilgi ile takip ediyorum. Two bro yu power commander ile beraber mi takacaksın yoksa sadece egsoz olarak mı takacaksın? Sadece egsoz olarak takarsan avantajları-dezavantajları nelerdir? Benim almak istediğim egsoz da two bro. 2004 model siyah 600F sahibiyim bu arada.Bu egsozun temizini nereden bulabilirim, yardımcı olursan sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    xx çok güzel ve güvenli bir makina hayabusa ise 300 den sonra devreye giriyor...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çok beğendim seleyi.
    ama naçizane fikrim tek başına motorun üstünde sırıtmış biraz. onu tamamlayacak tasarım ögeleri olmalı bence. bunlar stickerlar olabilir, airbrush çalışması olabilir...
    aslında çok haklısın arkadaşım. dediğin gibi tasarımda bütünlük sağlanamadı sanırım.

Alıntı efekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam açmış olduğun modifiye topiğini ilgi ile takip ediyorum. Two bro yu power commander ile beraber mi takacaksın yoksa sadece egsoz olarak mı takacaksın? Sadece egsoz olarak takarsan avantajları-dezavantajları nelerdir? Benim almak istediğim egsoz da two bro. 2004 model siyah 600F sahibiyim bu arada.Bu egsozun temizini nereden bulabilirim, yardımcı olursan sevinirim...
    ilgin için teşekkür ederim arkadaşım. egzosu power commander olmadan takacağım. PC aslında denemek isterim ama o zaman headers'ı da değiştirmek lazım. ayrıca PC'ın dinanometrede ayarlanması vs. lazım. fayda/maliyet dengesi olarak 600f'i aştığı kanaatindeyim bu işlemlerin.
    açıkçası benim bu egzosu bulmam tamamen kısmet oldu. sahibinden.com'da yakaladım. satan kişi de taa 2007 yılında motosiklet alış verişi yaptığım eski bi tanıdık çıktı. güven sorunu yaşamadan satın almak kısmet oldu. o yüzden temiz sorunsuz tüp nerden alınır nasıl bulunur maalesef bişey diyemeyeceğim. ama sahibinden ilanlarını takip etmekte fayda var. keza ebay de didiklenebilir bu konuda.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    CBR 600F
    Kardeş tekrar merhaba... Pc olmadan sadece egsoz ile motor stabil olarak çalışacak mı peki.Çünkü bildiğim kadarı ile pc, yakıt hava karışımını yeni egsoza göre ayarlamamızı sağlayan ikinci bir beyin vazifesi görüyor.600F in mevcut beyni orjinal egsoz ayarına göre yakıt hava karışımına ayarlı mesela. Yeni egsozu taktığında, yakıt hava karışımını ayarlamadığında motor rölantide düzgün çalıcak mı? Gaz yemede anlık tepki verecek mi motor? Veya abartı bir yakıt sarfiyatı ile beraber beklenilenin aksine performans düşüklüğü, çiğ benzin atma vs. problemler olabilir diye düşünüyorum...(Keşke olmasa) Emre kardeş bu konuda daha bilgi sahibi. Kendisinden açıklama bekliyoruz
    Bir de oklu vidaları aldığın ebay linkini de paylaşabilir misin bizlerle
    Selamlar, Anamur'dan sevgiler...

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı efekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş tekrar merhaba... Pc olmadan sadece egsoz ile motor stabil olarak çalışacak mı peki.Çünkü bildiğim kadarı ile pc, yakıt hava karışımını yeni egsoza göre ayarlamamızı sağlayan ikinci bir beyin vazifesi görüyor.600F in mevcut beyni orjinal egsoz ayarına göre yakıt hava karışımına ayarlı mesela. Yeni egsozu taktığında, yakıt hava karışımını ayarlamadığında motor rölantide düzgün çalıcak mı? Gaz yemede anlık tepki verecek mi motor? Veya abartı bir yakıt sarfiyatı ile beraber beklenilenin aksine performans düşüklüğü, çiğ benzin atma vs. problemler olabilir diye düşünüyorum...(Keşke olmasa) Emre kardeş bu konuda daha bilgi sahibi. Kendisinden açıklama bekliyoruz
    Bir de oklu vidaları aldığın ebay linkini de paylaşabilir misin bizlerle
    Selamlar, Anamur'dan sevgiler...
    Merhaba,
    sadece tüpü değiştirdiğim için beynin tekrar haritalanması çok da gerekli değil. elbette ki en ideali, açık hava filtresi ve spor egzos kullanıldığında PC ile re-map yapılmasıdır ama çok da fayda/maliyet dengesi yüksek bir işlem değil bu. spor egzos ile düşük devirlerde güç kaybı ve biraz da yakıt sarfiyatında artış olabilir ama bunlar ihmal ve tolere edilebilir seviyede minimal farklardır.
    eğer komple egzos değiştirilirse (headersla birlikte ) dediğin sakıncalar daha fazla ortaya çıkabilir.

cam vidalarını aldığım satıcının linkini maalesef gönderemiyorum. çünkü maalesef anlamadığım bir sebepten ötürü ebay hesabım donduruldu. açıklama olarak onları telefonla aramam gerektiğini, bazı kişisel bilgileri teyid edeceklerini söylüyorlar
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    CBR 600F
    Ayrıntılı ve açıklayıcı bilgiler için çok teşekkür ederim. Egsoz videonu sabırsızlıkla bekliyorum, sağlıcakla kardeşim...

BURAK5858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nasip olursa 600rr
    cam vidalarını tornacılarada yaptırabilirdiniz en azından bi tanıdığınız olsaydı hatıra yapardı...

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    chopperrider;
    hocam bu kadar sökmeye takmaya meraklıyken ve iyi de oturtabiliyor yakıştırabiliyorken (ki süper bence) olayları
    sportser hayalini mutlaka tamamla. ebay filan çoşar çıldırırsın.
    çok güzel olmuş şahane.
    özellikle de selenin hastası oldum. nazar değmesin. aynen devam!
    yol iyidir.

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı fuLia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hala bu tank pad in değişmesinden yana kullanıyorum oyumu
    abi boyle sexy tank pad degistirilirmi yaa..etme eyleme gozunu seveyim..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Motosikleti
    dakar 05
    bence çok güzel ve kişilikli bir motor olmuş.kazasız belasız kullanman dileğiyle
    cam vidalarını bende eski 600f imde kullanmıştım çok yakıştıklarını düşünüyorum.ilgilenenler için link vereyim:
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Honda...Q5fAccessories

Motosikleti
    Motoran - Wind 125 SCU
    abi daha yeni gördüm konuyu ben zaten motor modifiyelerine baya meraklıyımdır Süper yapmışsın motoru vallaha ellerine sağlık o koltuk yokmu bittim ona zaten :D Yanlız xenonların altında ledler fazla kendini göstermiyor ..

Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı ylc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok güzel ve kişilikli bir motor olmuş.kazasız belasız kullanman dileğiyle
    cam vidalarını bende eski 600f imde kullanmıştım çok yakıştıklarını düşünüyorum.ilgilenenler için link vereyim:
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Honda...Q5fAccessories
    Teşekkürler ...

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...

arkadaşlar çok teşekkürler ama dün yılan derisi sele döşemesini iptal edip orjinale döndüm
    sanırım toplum bunun için hazır değildi

bu arada two-brothers egzosun montajı dün yapıldı. Aldığım susturucu şuydu:

ama bununla birlikte gelen ara borusu triumph speed triple için üretilmiş olduğu için ara boru yaptırmamız gerekiyordu. Ancak bunun yerine daha iyisi oldu.
    çıkma bi 600f egzosu bulup bunun ara borusunu kesildi ve orjinal ara boru kullanmış oldu. tabi aldığım tüpü bu boruya uydurmak için ustam flanş imal etmek ve kaynaklamak zorunda kaldı. epey uğraştı ama halletti sağolsun. böylece lambda sensörünü ve katalitik konvertörü de korumuş olduk. çevreye zararlı Co salınımı yapmayacağım yani )

kaynak işi bittikten sonra ara borunun ne renk olması gerektiğini düşündük. alternatiflerimiz ara boruyu nikelajcıya vermek ya da mat siyaha boyamaktı.
    susturucu siyah olduğu için kararımız mat siyah yönünde oldu. ara boru zımparalndıi tinerle temizlendir ve egzos boyası ile boyandı.
    sonuç şu şekilde :

Uploaded with ImageShack.us

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gayet güzel olmuş eline sağlık. Egzozdaki sarılar ve jantlar uyum sağlıyor bence bu ince ayrıntı daha hoş bir görünüm kazandırmış
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    video isteriz videooo öyle kuru kuru olmaz :D çek eksozun videsounu bak sese açıkmışım zaten :D

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Yılan derisi kalkmamalıydı. :| Farklılık için gerekli bi döşemeydi.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    bunu satamassin heralde. maneviyatt...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    e hadi artık; son hali nerde
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...

Alıntı crazy_81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video isteriz videooo öyle kuru kuru olmaz :D çek eksozun videsounu bak sese açıkmışım zaten :D
    video çekeyim tabi ama egzosun ideal sesi vermesi için içinin biraz kurum bağlaması lazım. sanırım 300-500 km yaptıktan sonra asıl tınısını yakalayacak. o zaman bi video çekip paylaşayım dostum

Alıntı BurakASLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yılan derisi kalkmamalıydı. :| Farklılık için gerekli bi döşemeydi.
    açıkçası çevremde çoğu insan burun kıvırınca sürü psikolojisine gireyim dedim

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel olmuş eline sağlık. Egzozdaki sarılar ve jantlar uyum sağlıyor bence bu ince ayrıntı daha hoş bir görünüm kazandırmış
    evet bu egzosta en beğendiğim unsur bu arkadaşım. jantlara ve elcik manet renklerine uygun çizgileri.

Alıntı serkan_emp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu satamassin heralde. maneviyatt...
    valla 14 bin veren olursa yarın satışı alır gider

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e hadi artık; son hali nerde
    sorma bugün fotoğraf çekecektim ama şu varki arkadaşlar aklınızda olsun. yüksek topuk giyen artçı alacaksanız ve de bu artçı acemiyse motora inip binerken arka sinyali topuğuyla kırmaması gerektiğini defalarca hatırların

maalesef sol arka sinyalim bu şekilde üzücü bir kazaya kurban gidince hevesim kaçtı fotoğraf çekemedim :(

geçen sanayide çektiğim şu fotoyu ekleyeyim. en azından orjinal sele döşemesiyle jantların nasıl durduğunu gösteriyor :

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Geçmiş olsun.

Gerçi senin arka sinyallerde haddinden fazla uzundu
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)