Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

(Akrapoviç+Rüzgar sesi)x1100 km= Kulak Hasarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Üç hafta kadar önce otomobil ile yapmam gereken iki günlük şehir dışı iş seyahatini , son saniye çılgınlığı yaparak motosiklet ile yaptım. 28 saat içinde 1100 km yaparak bütün ziyaretlerimi gerçekleştirdim . Ama acısı daha sonra çıktı. Eve döndükten iki gün sonra sağ kulağımda uğuldama başladı. İş yerindekilere sordum, "bu gürültü nereden geliyor ? " diye . Onlar birşey duymadıklarını söyleyince sorunun benim kulaklarımda olduğunu anladım. 3 hafta bekledim geçer diye ama geçmedi. Bugün doktora gittim. Uzun süre yüksek gürültüye maruz kaldığım için kulak zarında sorun olduğunu, muhtemelen iç kulaktada az da olsa hasar olduğunu söyledi. Kulaklarıma 5 liralık tıpa takmadığım için bunlar başıma geldi. Yüzde seksen iyileşecek, yüzde yirmi ömrümün sonuna kadar kulaklarımdaki bu vınlama ile yaşayacağım. Eğer uzun yola çıkacaksanız kulaklarınızı gürültüye karşı koruyunuz. Benim yaptığım hatayı yapmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    senin neyine ironbuttluk yapmak

kurubuz umarım %100 iyileşme gösterir kulağın ve eski günlerine kavuşursun tabi %20 kayıp pek hissedilmese de senin ihmalinin olması içinde yaşayan bir yara olacak vicdanın ile karşı karşıya kalacaksın , öncelikle bundan kurtulmalısın...

geçmiş olsun...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun bende genelde motosikleti müzik kulaklığıyla sürüyorum hem müzik hem motor+çevre sesi bazen ağrı yapıyo ama benim mesafe kısa olduğundan (15-20dk) sorun olmuyo.Sabahları uyanabilsem müzik dinlemem motor sürerken
    ama alışkanlık oldu sabah işe giderken müzik dinlemeden sürersem çok dalgın oluyorum
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin neyine ironbuttluk yapmak

kurubuz umarım %100 iyileşme gösterir kulağın ve eski günlerine kavuşursun tabi %20 kayıp pek hissedilmese de senin ihmalinin olması içinde yaşayan bir yara olacak vicdanın ile karşı karşıya kalacaksın , öncelikle bundan kurtulmalısın...

geçmiş olsun...
    Bak şimdi şunun yazdıklarına . Sanki Vangogh gibi kulaklarımı kesmişim de aynaya her baktığımda vicdan azabı çekecekmişim. Seninle hesabımızı dürümcüde göreceğiz.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    bu bilinen ama hep ihmal edilen bir konu. hatılratma oldukça faydalı olmuş.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak şimdi şunun yazdıklarına . Sanki Vangogh gibi kulaklarımı kesmişim de aynaya her baktığımda vicdan azabı çekecekmişim. Seninle hesabımızı dürümcüde göreceğiz.
    artık dürüm kesmiyor , açık alanda bol etli mangala ihtiyacım var ...

'' Duy, sesimi her yerden duy
    Gör, yüzümü her yerden gör ''

acil şifalar...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    o değil de motoru alalı 1,5 ay olacak ilk zamanlar üzerinden baya inmedim, kulağımda olur olmaz bi uğultu başladı.dedim heralde benim kulaktaki ilhitap gene ateşlendi doktora gittim, baktı hiçbişey yok dedi.işitme testi yaptırdım tertemiz.ama uğuldama şuan bile var.acaba diyorum artık ....

Sizlere de geçmiş olsun diyorum, umarım 2 miz de kurtuluruz bu sesten.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oo geçmiş olsun arkadaşım... demek uzun mesafelerde böyle makineler için kulak tıkacı şartmış
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    Geçmiş Olsun Bende Kulaklık Takmıyorum,bundan Sonra Kulaklık Takmak Gerek
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o değil de motoru alalı 1,5 ay olacak ilk zamanlar üzerinden baya inmedim, kulağımda olur olmaz bi uğultu başladı.dedim heralde benim kulaktaki ilhitap gene ateşlendi doktora gittim, baktı hiçbişey yok dedi.işitme testi yaptırdım tertemiz.ama uğuldama şuan bile var.acaba diyorum artık ....

Sizlere de geçmiş olsun diyorum, umarım 2 miz de kurtuluruz bu sesten.
    Sağolasın. "MT Kulağı Uğuldayanlar" grubu kurabiliriz.

Tşkler deneyimizi bizimle paylaştığınız için umarım tez zamanda iyileşirsiniz..

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Uzun yola çıkacaksanız kulaklık şart. En sessiz kask bile bilmem kaç desibel ses üretiyor. Bunun süreklilik hali kalıcı kulak hasarı demek. Aman diyeyim
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

jeneau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA TRANSALP (Turuncu Boğa)
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yola çıkacaksanız kulaklık şart. En sessiz kask bile bilmem kaç desibel ses üretiyor. Bunun süreklilik hali kalıcı kulak hasarı demek. Aman diyeyim
    Kask ses mi üretiyor? İlk defa duydum En sessiz kask Schubert C3 84Db Ondan sonra da Schuberth S1Pro 85Db.
    deli _o0_

TRANSALP

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kulaklığını unuttunuz diyelim, pamuk tıkın.

Oda yoksa peçete tıkın, ne yapın ne edin gürültüyü kesin.

Çok önemli bir konu
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    çok geçmiş olsun
    Mustafa Kemal Atatürk

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı jeneau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask ses mi üretiyor? İlk defa duydum En sessiz kask Schubert C3 84Db Ondan sonra da Schuberth S1Pro 85Db.
    Gayet güzel üretir Rüzgarla birleşince. Kaya kafa olmaya karar verip kask takmazsan salt rüzgar o kadar yüksek desibel e neden olmaz. Kask+rüzgar daha yüksek desibel demektir. ki 84Db e bile sürekli maruz kalırsanız kulak hasarı kaçınılmazdır. 100Db ve üzerine 2 saatten fazla sürekli maruz kalmak kalıcı hasar demektir.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Böyle bişeyin olmasına ihtimal bile vermezdim ama cidden oluyormuş demek.

Eksik kalan korumalarımın yanına kulaklıkta yazıcam.

Motosikleti
    Honda Repsol olacak inş. :)
    Geçmiş olsun, kullanılması ihmal edilen düşük fiyatlı ürünler bile, geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabiliyor...

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı jeneau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnan üretiyor, özellikle 140 dan sonra inanılmaz bir uğultu başlıyor kaskın içinde. Özellikle mt-03 gibi oturuş pozisyonu dimdik olan bir motorun üzerinde. Motorun gürültüsü ve rüzgar sesi kulaklarımı perişan etti. Balaklava ve kaska rağmen kulaklarımı koruyamadım, veya korumadım. Yolun yarısını gece yaptım, balıkesir akhisar taraflarında ısı gece 2 dereceye kadar düştü. Tıpalar iç cebimdeydi ama o kadar üşümüştüm ki eldivenleri çıkart, montun önündeki çift fermuarı aç, tıpa kutucuğunu al, kaskı çıkar , balaklavayı çıkar , tıpaları yuvarla kulağa sok, sonra en baştan giyin ....çok zor geldi, üşendim. Keşke üşenmeseymişim.

Bu arada geçmiş olsun dileyen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    kulaklığa birde şu açıdan bakalım.
    müzik dinlerken de kulaklık takıyoruz, ama haklı olaraktan arkadaşlar diyor ki trafikte dikkati dağıtır ses duymazsın takma.
    Bu kulaklıkları takınca da dikkat dağılması olmasa da (fazla sessizlikten olabilir ) dışardaki arabaların (korna) seslerini gene duyamayacağız ?
    Riskli bir durum değil mi ? her ne kadar sağlık açısından gerekse de ..
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)