Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Arkadaşlar bir konuda size danışmak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nx4 falkon
    Hepten acemi değilsinki trafikten anlarsın motorun sesinden anlarsın dengenin ne olduğunu bilirsin neden öğrenmiyesin.Ben hep acemiyken bisiklete binemezken rus planete bindim motorun ne olduğunu bilmezken ben düşe kalka becerdiysem sen hocalara ders verir tekerle selam verirsin.Rastgele.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı TutkuluAcemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @RunemagicK

Viteslide dururken debriyaj sıkılır zaten. Ters yaptığın bişey yok
    yanlış şurda ki yokuş aşağı giderken sadece debriyajı sıkınca pek hoş olmuyor
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    otomobil ve scooter kullanan biri için pek zor olmayacaktır. Benim de kullandığım ilk vitesli motosiklet kendi motosikletimdir. Sadece bayinin önünde ilk kalkışımda stop ettirdiğimi hatırlıyorum, sonrasında 40km lik yol... 1günde alışıyor insan. Bu hiç zor olmadı da, 4 ay sonra sadece 200m scooter kullanmak o kadar zor geldi ki...
    112ciyiz

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...deneyimim.html

bizzat benim açtığım konu. videodaki insanda benim. Hayatımda 2 kere scooterın üstüne çıkmıştım o şekilde gittim.

vitesi kafana takma 1. günün ortalarında zaten sürekli orta sehpada vites değişimi çalıştıracaklar..

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...deneyimim.html

bizzat benim açtığım konu. videodaki insanda benim. Hayatımda 2 kere scooterın üstüne çıkmıştım o şekilde gittim.

vitesi kafana takma 1. günün ortalarında zaten sürekli orta sehpada vites değişimi çalıştıracaklar..
    Yazınızı keyifle okudumÇok teşekkür ederim,öylesine makbule geçti ki anlatamam.Sanki yazının her satırını yaşadım Yorum yapan,vitesli motor korkumu kafamda bitirmemi sağlayan tüm saygı değer arkadaşlarıma tekrar tekrar teşekkür ederim.Hepiniz sağlıcakla kalın,iyi geceler
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte insan bilmeyince gözünde büyütüyor vites olayını.
    www.motorumla.net

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte insan bilmeyince gözünde büyütüyor vites olayını.
    Bende bilmediğim ama meraklı olduğum şeyleri gözümde büyütürüm.. Baktım cidden endişe ediyorum durur kendime 'ben bu kadar araştırma yapmışım, sorup soruşturmuşum.. Ne insanlar yapıyor bunu ben mi yapamayacağım?' derim. Genelde işe yarar o üstümdeki korkuyu atmaya..

Bu arada o vites konusunda hep derler 1-N-2-3-4-5 .. diye gider.. İlk bindim '1 den ikiye atmak için o kadar önce boşa sonra ikiye atmaya ne gerek var?' Sonrasında öğrendim yumuşak basınca boşa sert basınca 2 ye geçtiğini.. Gerçi bütün gün boşa atmaya çalışmakla cebelleştiğimi hatırladım cbf 150 yi.. Bi türlü ayarını tutturamamıştım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Lifan Tay100 Cub
    Ehliyeti yok herhalde arkadaşın ehliyetin olsa zaten sana kursta gerekli bilgiyi veriyorlar.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Vitesli motor sahbısı bir kankan yok mu..illa ki vardır...az tur iste boş bir alanda yavaş yavaş ısın...derim...eğitime tabi ki katılmak faydalı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda Titan
    5 dk içinde de öğrenirsin bişey yok onda. En altı 1 bi üstü boş sonra 2 3 diye gidiyor. Kendinde öğrenebilirsin motoru bende hiç kullanmamıştım bu sabah sürdüm bi kere durdurdum motoru biraz heycandan sonra sürdüm rahatlıkla. ve 1-2 hafta kullandıktan sonra trafige çıkmanı tavsiye ederim bende öyle yapcam :D
    [B][COLOR="#696969"]Mondial RS 151 - 2008 / 2011[/COLOR][HR][/HR] [COLOR="#FF0000"]Honda Titan - 2011 / ?[/COLOR][HR][/HR] :bestmt:[/B]

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bi an önce git vitesli alacaksan.Ben motoru 2 ay bekledim bu 2 ay içinde giderim eğitime dedim dedim ki bi bakmışım motor kapıda.Viteslide bilmiyorum buyur bakalım :D Allah'tan kendimce 2 günde çözdüm işi,şuan 2. haftam hiçbir sorun yaşamıyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)