Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kararsızım kafama göre bulamadım yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    bu mondial beni motordan iyice soguttu başıma bela bi titreşim var belli bi süre sonra alışıyor insan ama ben rahatına düşkün birisi olduğum için yeni bir motorsiklet alma düşüncesindeyim bu aralar bi türlü karar veremedim ne alacagıma
    aradığım özellikler kısaca şunlar

250-500 cc arası
    uzun yolda yormayacak
    çok sık sorun çıkarmayacak kronik sorunları olmayan saglam ve satarken zorlanmayacağım
    naked touring veya enduro tip birde kalıplı bir motor olsun istiyorum malum biraz iriceyim altımda kücücük kalmasın diyorum
    fiyat 5000-10000 tl arasında (sahibinden.com'u taratıp kimse yorum yazmak için yazmasın onu bende biliyorum sadece fikirlerinizi duymak istiyorum) çin malı hariç özellikle Mondial bütün 2 teker tavsiyelerinizi bekliyorum tşkr ederim herkese MT Ailesini Çok Seviyorumm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Suzuki GS 500 Veya ; HONDA CBF 500 tavsiye ederim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    NX4 Falcon
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung Comet.

erdibasak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok...
    Alıntı cbrl-ozkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mondial beni motordan iyice soguttu başıma bela bi titreşim var belli bi süre sonra alışıyor insan ama ben rahatına düşkün birisi olduğum için yeni bir motorsiklet alma düşüncesindeyim bu aralar bi türlü karar veremedim ne alacagıma
    aradığım özellikler kısaca şunlar

250-500 cc arası
    uzun yolda yormayacak
    çok sık sorun çıkarmayacak kronik sorunları olmayan saglam ve satarken zorlanmayacağım
    naked touring veya enduro tip birde kalıplı bir motor olsun istiyorum malum biraz iriceyim altımda kücücük kalmasın diyorum
    fiyat 5000-10000 tl arasında (sahibinden.com'u taratıp kimse yorum yazmak için yazmasın onu bende biliyorum sadece fikirlerinizi duymak istiyorum) çin malı hariç özellikle Mondial bütün 2 teker tavsiyelerinizi bekliyorum tşkr ederim herkese MT Ailesini Çok Seviyorumm
    bu kriterlere ek olarak "az yaksın"ı da koyalım mı? ben de bu kriterlerde bir motosiklet almayı düşünüyorum, aklımda ybr250 var şu an.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:27 ----------

Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NX4 Falcon
    bu motosiklet artçıyla kullanımı rahat mı? bir de yakıt sarfiyatı hakkında bilginiz var mı?
    Ömrüm, hayatım... Başak'ımmm...

Motosikleti
    RR 250E-9
    Senin ve artçının boyutlarına göre değişir. Ancak bir top case ile artçının sırtını dayayacağı bölge oluşturursun oldukça rahat olur. 3.5-4Litre arası yakması lazım 100km de. 30Hp 34Nm torklu gayet tatminkar bir endurodur. 85cm sele yüksekliği vardır. F650 ile aynıdır yüksekliği onu da düşün

Motosikleti
    Henüz yok...
    Senin ve artçının boyutlarına göre değişir. Ancak bir top case ile artçının sırtını dayayacağı bölge oluşturursun oldukça rahat olur. 3.5-4Litre arası yakması lazım 100km de. 30Hp 34Nm torklu gayet tatminkar bir endurodur. 85cm sele yüksekliği vardır. F650 ile aynıdır yüksekliği onu da düşün
    teşekkür ederim. ben 1.86 m 97 kg, artçım 1.62 m 56 kg. rahat olur mu acaba?

Motosikleti
    RR 250E-9
    Olmaz; sıkıntı yaratmaz. Artçınız minyon imiş gayet. Ancak yine de gidip denemeden bilemezsiniz. Bunlar göreceli kavramlar. Ama hocam kilo ver biraz yahu o boya o kilo fazla

Motosikleti
    Henüz yok...
    Olmaz; sıkıntı yaratmaz. Artçınız minyon imiş gayet. Ancak yine de gidip denemeden bilemezsiniz. Bunlar göreceli kavramlar. Ama hocam kilo ver biraz yahu o boya o kilo fazla
    abi hiç sorma... hep o cbf 150 yüzünden, bi de eşimin yemekleri... bakkala bile motosikletle gidiyordum. bankamatikten eşimle beraber motosiklet üzerinde para çekiyorduk desem inanır mısın?

Motosikleti
    RR 250E-9
    Ee az hareket o zaman. Sen al bunu, dağ bayır yaparsın hafta sonları biraz arazi güzel kalori yaktırır. Hocam şaka maka, genç olduğunu düşünüyorum daha, 40 lı yaşlara gelmeden bu kilolardan kurtulamazsan ileride ciddi kardiovasküler problemler yaşayabilirsin. Zaten 40 dan sonra metabolizma da yavaşlayacağı için kilo vermen daha da zor olacaktır. En azında 85 e falan düşmeye çalış. Yengeye de söyle ona göre yemek yapsın sana

Motosikleti
    Henüz yok...
    Ee az hareket o zaman. Sen al bunu, dağ bayır yaparsın hafta sonları biraz arazi güzel kalori yaktırır. Hocam şaka maka, genç olduğunu düşünüyorum daha, 40 lı yaşlara gelmeden bu kilolardan kurtulamazsan ileride ciddi kardiovasküler problemler yaşayabilirsin. En azında 85 e falan düşmeye çalış. Yengeye de söyle ona göre yemek yapsın sana
    bu tavsiyelerin gözönünde bulunduracağım yardımların için teşekkür ederim.

Motosikleti
    RR 250E-9
    Rica ederim, ne alırsan al hayırlısı olsun. Tekerin düz bassın

Motosikleti
    Henüz yok...
    Rica ederim, ne alırsan al hayırlısı olsun. Tekerin düz bassın
    Eyvallah, cometi de araştırıyorum, başka yok mu tavsiye?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:43 ----------

başka cevap yok mu? :S

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    5-10 bin TL biraz uçurum. İkisi de psikolojik rakamlar. Optimum miktar nedir ona göre öneriler daha sağlıklı olur kanaatindeyim.

Sıfır 250cc makinalerin hemen hepsini alabilirsiniz 10 bin lira limitinde. Kawasaki hariç. Oturuş pozisyonu dik olan bir makine öneririm. CBF500 tercih edebilirsiniz. F650GS olabilir ama hiç titreşime gelemeyen biri iseniz onunda titreşimi sizi rahatsız edebilir. Sıfır GT250 Comet alıp üzerine topcase, ön cam ve diğer aparatlar ile çok iyi bir hale getirebilirsiniz. CBF500 de olsa GT250 de olsa uzun yolda sürekli 150-160 gitmeyeceğizi var sayıyorum. Ortalam sürat bazında düşünürsek bu 120-130 ise GT250 Comet size yeterli gelir. Ama Hala elimde yarım gaz olsun diyorsanız CBF500 bakmalısınız. Ancak CBF500'ün sahipleri çok tok satıcı herhalde. Uçuk fiyatlar yazmışlar. Neredeyse 4 silindir enjeksiyonlu makineler fiyatlarına.

ER6 serisine de bir göz atın derim.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5-10 bin TL biraz uçurum. İkisi de psikolojik rakamlar. Optimum miktar nedir ona göre öneriler daha sağlıklı olur kanaatindeyim.

Sıfır 250cc makinalerin hemen hepsini alabilirsiniz 10 bin lira limitinde. Kawasaki hariç. Oturuş pozisyonu dik olan bir makine öneririm. CBF500 tercih edebilirsiniz. F650GS olabilir ama hiç titreşime gelemeyen biri iseniz onunda titreşimi sizi rahatsız edebilir. Sıfır GT250 Comet alıp üzerine topcase, ön cam ve diğer aparatlar ile çok iyi bir hale getirebilirsiniz. CBF500 de olsa GT250 de olsa uzun yolda sürekli 150-160 gitmeyeceğizi var sayıyorum. Ortalam sürat bazında düşünürsek bu 120-130 ise GT250 Comet size yeterli gelir. Ama Hala elimde yarım gaz olsun diyorsanız CBF500 bakmalısınız. Ancak CBF500'ün sahipleri çok tok satıcı herhalde. Uçuk fiyatlar yazmışlar. Neredeyse 4 silindir enjeksiyonlu makineler fiyatlarına.

ER6 serisine de bir göz atın derim.
    banka kredisiyle alacagım için 5-10 arasında uyar ancak ama gt250 comet daha önce düşündüm ama titreşim varmı son hızı ney hiç bir bilgim yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:41 ----------

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki GS 500 Veya ; HONDA CBF 500 tavsiye ederim
    gs 500 hiç hoşuma gitmedi ama cbf 500 lerde kıymete mi bindi bilmiyorum kmsine ve modeline göre çok yüksek fiyat çekiyorlar

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Titreşim yok. Kesinlikle. Sadece çok düşük vites kullanırsan yani 2 vitesle gitmen gereken yolu 4 le gidersen 4-6 bin devir arası titreşim oluyor benim makinamda. Onun dışında titreşimden eser yok. Red line'a girmeden 170 yapabilirsin. Dişli büyütmeden 180i görecektir. Büyütenler 190'un üzerini gördüklerini söylüyorlar. Optimum sürat 120-130 civarı hem az yakan hemde elinin altında hemen devirlenip 160'lara çıkabilen bir makinan olacaktır.

120-130 km süratlarde 4-4,5 litre yakarsın. Sıfır alırsan çok rahat edersin. Çünkü benim anlattığım 2005 model karbüratörlü. Sıfırları gerçekten harika. Enjeksiyonlu ve pek çok revizyona uğradı. Şiddetle tavsiye ederim. Sormak istediğin her soruyu cevaplayabilirim.

İyi bir kameram olsa elimde şu yeni taktığım smokehead'in sesini size dinletmek isterdim. Gerçekten harika bir ses veriyor.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    ozaman sıfır alıcaksın ybr 250 yada cbf 250

Motosikleti
    nx4 falkon
    Uzun boylu iri kişlere cbf 250 ybr 250 tarzı motorlar ayak pegleri sebebiyle hiç yakışmıyor.Dizler çok kırılıyor.Kalça yukarısıyla alt bölüm arası fark çoğaldığı için görüntü felaket oluyor.Bende 1.87 boy 102 kiloyum ama göbeksizim.Bizlere enduro harici motor hikayedir.Yada endurodan hoşlanmıyorsanız iyi bi 250 lik maxsiskoter olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Kymco xciting250i ;
    Titreşim sıfır ,
    Kronik hiçbir sorunu yok , 100 bin km gider ,
    Su soğutmalı , uzun süre kullanımda şişmez , yorulmaz ,
    Uzun yolda rahat ve konforlu , selesi geniş ,
    Tekerlekleri geniş , yol tutuşu çok güzel ,
    CBS fren sistemi , frenlemesi mükemmel ,
    15 bin km'yi geçmemiş temiz ikinci ellerini 7.000'e bulmak mümkün , Sıfırı 8.300 ,
    Piyasası sağlam , en çok satan maxiscooter...

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim yok. Kesinlikle. Sadece çok düşük vites kullanırsan yani 2 vitesle gitmen gereken yolu 4 le gidersen 4-6 bin devir arası titreşim oluyor benim makinamda. Onun dışında titreşimden eser yok. Red line'a girmeden 170 yapabilirsin. Dişli büyütmeden 180i görecektir. Büyütenler 190'un üzerini gördüklerini söylüyorlar. Optimum sürat 120-130 civarı hem az yakan hemde elinin altında hemen devirlenip 160'lara çıkabilen bir makinan olacaktır.

120-130 km süratlarde 4-4,5 litre yakarsın. Sıfır alırsan çok rahat edersin. Çünkü benim anlattığım 2005 model karbüratörlü. Sıfırları gerçekten harika. Enjeksiyonlu ve pek çok revizyona uğradı. Şiddetle tavsiye ederim. Sormak istediğin her soruyu cevaplayabilirim.

İyi bir kameram olsa elimde şu yeni taktığım smokehead'in sesini size dinletmek isterdim. Gerçekten harika bir ses veriyor.
    kafama yattı ya aslında bu motor biraz araştırdımda bir kaç aksesuarla iş tamamdır yanlız st kanuni ile hyosung arasında bir fark varmı kalite bakımından birde şu ilana takıldım yol bilgisayarı arıza lambası filan demiş özelliklerde pek inandırıcı gelmedi dogrumudur http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7368632/detay/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:23 ----------

Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco xciting250i ;
    Titreşim sıfır ,
    Kronik hiçbir sorunu yok , 100 bin km gider ,
    Su soğutmalı , uzun süre kullanımda şişmez , yorulmaz ,
    Uzun yolda rahat ve konforlu , selesi geniş ,
    Tekerlekleri geniş , yol tutuşu çok güzel ,
    CBS fren sistemi , frenlemesi mükemmel ,
    15 bin km'yi geçmemiş temiz ikinci ellerini 7.000'e bulmak mümkün , Sıfırı 8.300 ,
    Piyasası sağlam , en çok satan maxiscooter...
    tşkr ederim saolun ama scooter tarzı düşünmüyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:25 ----------

Alıntı sozyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun boylu iri kişlere cbf 250 ybr 250 tarzı motorlar ayak pegleri sebebiyle hiç yakışmıyor.Dizler çok kırılıyor.Kalça yukarısıyla alt bölüm arası fark çoğaldığı için görüntü felaket oluyor.Bende 1.87 boy 102 kiloyum ama göbeksizim.Bizlere enduro harici motor hikayedir.Yada endurodan hoşlanmıyorsanız iyi bi 250 lik maxsiskoter olabilir.
    evet bilirim o görüntüyü ama motorumu buldum sanırım son anda karar degişmezse gt250 comet Hakkımızda hayırlısı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)