Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

10 15 yaşında SS motor almak ne kadar doğru

Motovento
    REKLAM ALANI
    mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    s.a

şunun surasında 1 hafta bilemedım en geç kısmetse 8 10 gün var 5 bin tl net bi miktar para var aslında kafamda cbf 150 vardı nedenini soracak olursanız ,

cbf 150 yı pek test etme fırsatım olmadı ama sürdüğüm kadarıyla biraz bisiklet gibi geldi bana (bana göre ) aslında kafamda uzun yolculuklar vardı nasıl desem haftanın 6 günü çalışan adamız cumartesi gecesi yola koyulup tekirdağ(çilingoz ) izmir bursa yalova gibi kısa mesafelere gitmek ve her pazar gününü öle geçirmekti (bence eğlencelide olucaktı emindim )ama hep bi soğukluk vardı cbf150 ye karşı çünkü gücü ortada bi motor abimin

sonra dedım bende abiminki gibi bi cbf 250 alim o yine cbf 150 den daha tatminkar cbf 250 de içini dışını bildiğim bi motor motorun temizi yok sayılacak derecede az piyasada ve en fazla 3 ay beni tatmin ediceğine inanıyorum ondan sonra üff küff çekmeye başlıcam biliorum o yüzden biraz cbf 250ye de uzak durmaya çalışıyorum

normalde racing meraklısı biri deildim ama ses olsun güç olsun çok tatmin edici geldi bana hele bide trafik olduğunda aragazı verdiğimde (600f ) insanların hayranlıkla baktıgını görmek daha da teşvik ediyor tabi benım o kadar param yok 600f alıcak kadar ama eski modelde olsa günümeze ayak uydurcak modellerde yok değil hani farklı amacım hızda deil aslında 600 makina alsam bile max. yapıcagım surat 170 :D daha fazlası gerek yok en kötü 160 olsun

benım kafamı karıştıran 95 97 99 modeller almak ne kadar mantıklı yada rektefiye görmüş bi motor almak hani benim istediğim sorun yaşatmıcak bi makina almak haftada max. 2 gün binenerim toplasam

he şimdi o yaşında motorun masraf çıkarmaması zor gibi yorum atan tecrübeli abilerimiz kardeşlerimiz olacaktır mutlaka
    geçen sene bizim tamirci dükkanımızda 2000 model 600f i vardı mat siyah sarı öle bi duruşu vardı ki resmen günümüzün modellerine taş çıkarır cinsinden tek kuruş masraf yapmıodu motora motor bizim dükkanda kalıodu haftada 1 2 gün felan anca fırsat bulup biniyodu
    geçen sene 600 makinaya cesaret edemıyodum cbf 250 ile tam gaz devamdı geçen senede (abimin ) benmde geçen sene 250 cc chooperım vardı satıldı
    biniodum alıodum anahtarı sahibinden kontağı açıodum marşa basmamla rengım bembeyaz oluodu ama şimdi geçti :D unutulmaz anılar vardı onlardan bırısıdır benım için nese çok yazdım farkındayım k.bakmayın başınızı ağrttım belki aksam aksam

kısacası 10 15 yaşında motor sahibleride kendilerini belirtirse daha çok sevinirim yada 10 15 senelik ss sahib olmuş abilerimizin yada kardeşlerimizin
    yani 5000 belki 6000ya da çıkabilir kafam eserse :D işte her bekledıgım ay için 1 milyar üstüne koyabiliyorum paramın

sizin düşünceleriniz neler bu konuya ait 10 15 yaşında motor almak ne kadar mantık çerçevesi altında ve tavsiyeleriniz varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bende 10 15 yasında bi cocuk yazdı zannettim :d ins yardımcı olur arkadaslar :D

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    15 yasinda bir race motor sadece masraf yapip toplamak icin alinir. Yani o motoru alacak ve onu toplayacak kadar para sahibi olacaksin.

Ucuz yoldan 600cc motor sahibi olacagini dusunuyorsan , pahali yoldan 600cc motor sahibi olacagini belirtirim.

Parani biriktir git kendine sorun cikarmiyacak adam gibi bir motor al.

Yoksa hafta sonlari yapabilecegin en uzun yol evdem sanayiye kadar olan yol olur.

Demedi deme.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    öncelikle istediğin motora bir an önce kavuşman dileğimle

10-15 yaşında ss makina alınır amaaa,hani demişsinya cbf 250 temizi yok diye bundaki risk çok daha fazla,almak istedin 600cc bir ss makina makyaj olarak çok diri çok şık gözüküyor olabilir ama ilk başta metal yorgunluğu mevcuttur yada kimlerin ne şekilde kullandığı önemli ...diyelimki çok temiz 1. yada 2. sahibinden buldun onlarda senin dediğin fiatlara satmazlar :( illaki ss alıcam diyorsan bir müddet daha sabret daha yüksek modellere bak derim. o yaşta alacağın motor sorun çıkartmaya başlarsa kolay kolay baş edemezsin ...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ben 19 yasındayım cbf 150 aldım gayette memlunum son hız suan 120 yapıyor ama bence motorla yapılcak zaten max hız 160 olmalı gerisi intihara biraz daha yakın birde o 600lüğün benzini var masrafları var o masraflara bi cbf 150 alınır kanatindeyim
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 yasinda bir race motor sadece masraf yapip toplamak icin alinir. Yani o motoru alacak ve onu toplayacak kadar para sahibi olacaksin.

Ucuz yoldan 600cc motor sahibi olacagini dusunuyorsan , pahali yoldan 600cc motor sahibi olacagini belirtirim.

Parani biriktir git kendine sorun cikarmiyacak adam gibi bir motor al.

Yoksa hafta sonlari yapabilecegin en uzun yol evdem sanayiye kadar olan yol olur.

Demedi deme.
    zaten 600 alınacak olursa uzun yola gitmicem pazargünleri öle oroya buruya bazen otobana felan çıkmak niyetim 2000 model 600 flere bakıyorum fiyatları uçuk 8 9 arasında ne iştir ya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:09 ----------

aslında salaklık bende 3 aylığına urfaya yarış binmeye gittim 1 motor parası yedim orda 3 ayda geldim yoksa sımdıki bütçe 10 bin tl di ve alıcagm motorda belliydi suzuki bandit 600s

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:12 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehehe :D hiç gülesim yoktu

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON

selam

İyi düşünmek ve çok iyi bir ustaya göstermek lazım,ss makinalar ile çok oynuyorlar...

Motosikleti
    Hyosung GT250R '11-Vespa ET4 '01-Mondial 150ZC '09
    aynısını düşündüm ve şok oldum okumadan önce nasıl düşünmüşler bunu diye
    ::tutkuy:: ::thanks: ::cheeeeer

GÖKTUĞ TÜREL

Motosikleti
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi düşünmek ve çok iyi bir ustaya göstermek lazım,ss makinalar ile çok oynuyorlar...
    tabi orası öle ama o konuda sıkıntı yok istemediğim kadr tamirci vr tanıdık :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    SS motorun sesi güzel ama hızı da çok güzel.170'i geçmem diyosun ama inanki kendini kandırıyosun.Mutlaka hız yapacaksın ama 10-15 yaşındaki motora canını emanet eder misin orası sana kalmış.CBF150 ile de gayet güzel gezebilirsin.Bence 3 bin civarı ikinci el bi cbf150 al.Bu seneyi onunla çıkar.Seneye daha fazla parayla adam gibi motor alırsın.

Motosikleti
    ooo viraGOO
    95 model bi 600 f vardı granajları tamir ve boya istiyodu 1000 tl civarı cillop gibi olacak makinaydı kısmet olsaydı da siteden birine satsaydım her türlü kefil olduğum gözüm gibi baktığım motorumu 4 bin tl ye verdim gitti 2 ay kadar önce paraya çok sıkışmıştım keşke sana nasip olsaydı kafan rahat alt motoru 1 kez bile açılmamış isteiğin gibi uzun yol yapabilceğin bi makinaydı ! Sağlık olsun umarım aradığın gibi bişey bulursun ama tabi 10 15 yaşındaki ss lere çok dikkat etmek lazım benimki gibi istisna motosikletlerden birini bulursan neden olmasın !
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    vz 800 marauder oldu :)
    o alıcağın motordan sonra kemoterapi masraflarınıda bütçene ekle çünkü büyük ihtimalle seni sıkıntıdan kanser edecek...
    zavallı şeytan..bana ne verebilirsinki?-faust

AHMADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    8000 e falan çıkabilirsen eli ayağı düzgün seni fazla üzmeyecek bir racing alabilirsin tahminim
    I Like My Stylee BodyBuilding !!

4 Ever Yamaha

Motosikleti
    konu güncell.

gelelim fasülyenin faydalarına :D bu konuyu yaklaşık 6 ay önce açmıştım ve en son mecburiyetten cbf 150 almıştım.ve 1 ay önce sattım bunuda çünkü biliodum sıkılacagımı ve üstüne basa basa da aldım. tabi aşkımız pek uzun sürmedi :D
    motordan memnunmuydum memnundum ama benı hiç tatmin etmıyo du ve en sonunda zararına verdım ve yıne racinge merak salmaya basladım .

yakınımdakı insanlar 6 7 tane 600 1000 rr ları karşıma dizince haliyle insan kıskanıyor :D gerçi hepsi benden büyük ama olsun :D (bende isterem ) takıntı oldu 5 milyara kadar bi motor alıcam ama tam karar veremıyorum

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    düşük model bi 600yada 1000 alacağına yüksek model bi 250lik al pişman olmazsın.
    Yaşlı ss de alabilirsin ama şuanki duruma göre en az 8bin tl paran olucak 2000-2001 model bi motor alabilirsin.
    ama yaşlı ss için ihtiyacın olan:
    1-Bolca vakit ve heves
    2-Özel garaj
    3-Garajda motoru indirip tekrar toplayabilcek kadar alet edevat
    4-Motor ustası yakın arkadaş (sorunu çözemeyip çıldırdığında yardımcı olacak)
    5-el becerisi teknik bilgi
    6-ebaydan alışveriş yapabilmek için düşük limitli kredi kartı(yedek parça vs için)
    7-Sorunu çözemediğin zaman motorun üstüne benzin döküp yakmayacak evde oturabilcek kadarda sabır

Ben 7.madde hariç hepsine sahibim ama yinede 250cc ye devam diyorum çünkü az yakıyor
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    bende abi 10-15 yaşında 600cc alacağına modelli bir gt250r alırsan senin işini fazlasıyla görecektir zaten 160-170 basıyor seninde derdin o kadar gitmesi bence iyi düşün derim kalip desen 600 cc den farkı yok
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    valla bende öyle düşündüm ilk bakışta
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Honda CBR 250 Düşünebilirsin

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı İlk Okuduğumda Motoru O Yaştaki bi Çocuk Kullanacak Sandım Şok Oldum :D

Ben Sana Hyosung GT 250 R yi tavsiye ederim dostum 600cc görünümünde ve 170 lere çıkabilen bi araç.
    2. el de temiz olarak 6000 e bulabilisin.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bende öyle zannettim

10-15 yaşında ss'in ekmeği yenmiştir.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)