Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzukı (Motosiklet) DOĞUŞ Grubuna Geçiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar bu sabah Hürriyet Ekonomide okumuştum...

Suzukı TR distribütörlüğü Doğuşa geçiyor...şu an görüşme aşamasındalar ama iş net gibi...şu an Doğuş grubunun bankasının üst düzey bir yöneticisinin şoförlüğünü yapıyorum..bana bir hayabusa alırız herhal...

Suzukı Kawasakı bir türlü işleri rayına oturtamadı ona yanarım...

Suzukı commuter sınıfı bir makina getirmeyi düşünür mü acaba...

http://www1.suzuki.co.jp/motor/full_line/cap_400.html

gsrli abs 400...

http://www1.suzuki.co.jp/motor/gsr400/index.html

gladuıs 400...bu ne la...

http://www1.suzuki.co.jp/motor/sfv400al1/index.html

intruder 400...

http://www1.suzuki.co.jp/motor/intruder/index.html

125 ile 250 cc arasında şu seçeneklere bakınız...

http://www1.suzuki.co.jp/motor/full_line/cap_250.html

http://www1.suzuki.co.jp/motor/full_line/cap_125.html

hayabusayı vitrine koymakla olmuyor...işte bunlardan getirip halkin içine inmeli bu marka...hadi bakam Ferit Şahenk..yardır...

........

7 Mart 2011

HACO Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ural Hakverdi’nin 1984 yılında Türkiye’ye getirdiği Japon Suzuki’nin Türkiye temsilciliği, Doğuş Grubu’na geçiyor.

Böylece, Türkiye’de ilk kez Turgut Özal tarafından test edilip ithalat izni verilen Suzuki markası için 27 yıl sonra yeni bir sayfa açılıyor. Volkswagen’den Audi’ye, Lamborghini’den, Bentley’e kadar 15 otomotiv markasını bünyesinde bulunduran Türkiye’nin lider otomotiv distribütörü Doğuş Otomotiv, Japon Suzuki’yi de bünyesine katarak otomotiv sektöründeki 16’ıncı markasına ulaşıyor.

Cenevre’de resim çektirdiler

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk liderliğinde Cenevre Otomobil Fuarı’nda temaslarda bulunan Doğuş Otomotiv, Suzuki’nin Türkiye temsilciliğini almak için düğmeye bastı. Fuar sırasında Suzuki modelleri önünde fotoğraf çektiren Doğuş Grubu yöneticilerinin en geç 1 hafta içinde imza atması bekleniyor. Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, resmi anlaşmanın henüz yapılmadığını, görüşmelerin bu hafta içinde başlayacağını belirtti.

2.5 milyar dolara aldı

Doğuş Grubu’nu Suzuki’nin Türkiye temsilciliğine iten, Alman Volkswagen Grubu’nun 2009 yılı sonunda 2.5 milyar dolara Japon Suzuki’nin yüzde 20’sini satın alması oldu. Amerikan General Motors (GM) 2008 yılında içine girdiği mali kriz nedeniyle Suzuki’deki hisselerini satmıştı. Suzuki, GM’in hisse satışının ardından yeni ortak arayışına girmiş ve 2009 yılı sonunda VW Grubu, yüzde 20’lik hisseyi almıştı. VW Grubu’ndan yapılan açıklamada, yüzde 20’lik Suzuki hisselerini yüzde 10 artırıp özellikle Suzuki’nin güçlü olduğu Hindistan pazarındaki etkilerini artırmak istedikleri belirtildi.

Sadece VW markalarını alıyor

VW Grubu ve Suzuki arasında ortaklık hızla büyürken, Türkiye cephesinde ise son yıllarda model azlığı nedeniyle sıkıntı yaşayan ve satışları düşen Suzuki’nin Doğuş Grubu bünyesine girmesine karar verildi. 1984 yılından bu yana Türkiye’de Haco Şirketler Grubu’nun bünyesinde yer alan Suzuki, kısa süre içinde Doğuş Otomotiv’in bünyesinde faaliyet gösterecek. Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, daha önce yaptığı açıklamada VW Grubu markaları dışında yeni bir otomotiv markasının temsilciliğini düşünmediklerini belirtmişti.

15 markası var

Doğuş Oto’nun temsil ettiği markalar şöyle: Volkswagen Binek, Volkswagen Ticari, Audi, Porsche, Seat, Skoda, Lamborghini, Bentley, Bugatti, Scania, Krone, Meiller, Thermo King ve Scania Engines.

Şahenk yeni markasının önünde resim çektirdi

DOĞUŞ Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar ve ortağı Altur’un sahibi Abdürrahim Albayrak ile Cenevre’de Suzuki’nin yeni modeli Kizashi’nin önünde fotoğraf çektirip, bir anlamda bünyesine aldığı yeni markayı kutladı.

..............

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17202991.asp

bu olayı sadece arac olarak düşünmeyin motosiklet ithalatınıda bu grup yapacak...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Suzuki Doğuş grubuna geçerse iyi gelişmeler beklemem. Banka ve Otomobil işlerim nedeniyle bu grubu tanıdığımı sanıyorum. Suzuki markasını üst seğmentlerde(pahalı modellerde) ileriye taşıyabilirler fakat alt ve orta gelir gruplarına hitab eden modellerde olumsuz gelişmeler olacaktır.

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    Geciyor degil Geçti bile....
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki Doğuş grubuna geçerse iyi gelişmeler beklemem. Banka ve Otomobil işlerim nedeniyle bu grubu tanıdığımı sanıyorum. Suzuki markasını üst seğmentlerde(pahalı modellerde) ileriye taşıyabilirler fakat alt ve orta gelir gruplarına hitab eden modellerde olumsuz gelişmeler olacaktır.
    +1

Ama model zenginliği açısından oluml bi gelişme.. eski distirbütor fuarda burgman 200 diye bi model getirdi görünüş demode tekerlekler 10 yıl öncesinin ebatlarında..Fiyatı korkunç ötesi.. 11.700 müydü neydi. Hani 250 almıyımda daha uygun bunu alıyım desen yine olmuyo. o fiyat bırak 250 yi yüksek vergi dilimindeki 300 lüğü alabiliyosun. Burgman 650 satmıyosunki(35.000) adam desin arabamda mercedes motorumda ahanda bu olacak paket yap bi tane Düşük seğmente bi düşük cc de bi model bu sonuçta buna yönelicek adam belli.

Ben doğuşa geçerse en azından sevislerinin adam gibi bi standarda kavuşucağını düşünüyorum o yüzden olumlu bi geişme..Suzuki kawasaki mundar oldu yıllardır bu ülke insanına

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

Ama model zenginliği açısından oluml bi gelişme.. eski distirbütor fuarda burgman 200 diye bi model getirdi görünüş demode tekerlekler 10 yıl öncesinin ebatlarında..Fiyatı korkunç ötesi.. 11.700 müydü neydi. Hani 250 almıyımda daha uygun bunu alıyım desen yine olmuyo. o fiyat bırak 250 yi yüksek vergi dilimindeki 300 lüğü alabiliyosun. Burgman 650 satmıyosunki(35.000) adam desin arabamda mercedes motorumda ahanda bu olacak paket yap bi tane Düşük seğmente bi düşük cc de bi model bu sonuçta buna yönelicek adam belli.

Ben doğuşa geçerse en azından sevislerinin adam gibi bi standarda kavuşucağını düşünüyorum o yüzden olumlu bi geişme..Suzuki kawasaki mundar oldu yıllardır bu ülke insanına
    fuarda alın bu modeli bi tarafınıza ithal edin diyesim geldi...

Plaza Distribütörlerinden bu memlekete asla hayır gelmez...hepsi masabaşı elemanlar...ne bir strateji ne bir kamuoyu ne bir ne getirsek doğru hedefi nasıl vursak kaygısı...uyduruk uyduruk şeyleri getirip sonra olmadı deyip alanlarıda mağdur ediyorlar...

bknz vtr 250...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    getirsinler küçük cc motorları bizde alalım fakat servis işleri rayına oturmassa gene kimse honda dan başka markaya bakmaz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    GSR'li ABS400 yeni mi çıkmış

Bu suzuki her sene Türkiye de bir tane bile motosiklet satamamaktan sıkılmadı mı?Toplasın tası tarağı gitsin japonyaya.Honda gibi adam gibi motor çıkarsın , adam gibi fiyata satsın.Yoksa Türkiye'de ekmek yok suzukiye artık.

Motosikleti
    Arayışta...
    doğuş grubu demek gereksiz fiyat artışı demek

almanyada giriş seviyesi vw araçları türkiyede makam arabası olarak satıyor adamlar
    en düşük donanım seviyesini bile orta segment olarak satıyorlar
    onu geçtim 58.000 liraya klimasız golf sattılar arkadaş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Doğuş grubunun sattığı bir arabayı kullanmıyorum ama kullananların yorumlarına göre düşünürsek artık suzuki parçaları daha da pahalı olacak ve her parça istediğinizde bulamayabileceksiniz.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu nedir yaw
    http://www1.suzuki.co.jp/motor/gemma/cat/index.html

Bunu bile getirirlerde 400cc 4 silindir bir naked yada 400cc 2 silindir bi cruiser getirmezler herhalde. Satılır felan nelerine lazım
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

Servislerden hiç bahsetme bence. En olumsuz gelişmeler orada olur diye düşünüyorum. Sadece ateşleme bobini bozuk aracım yolda giderken stop edip biraz bekleyince tekrar çalışıyordu. Doğuş grubuna bağlı yetkili servise iki defa gitti. Birincisinde arızayı bulamadık dediler. İkincisinde "aracı getirdiğiniz çekici bize bağlı değil o nedenle servise kabul edemeyiz. Araç yolda giderken bir daha arıza yaptığında doğrudan bizi arayın. Kendi çekicimizle alıp bakmamız gerekiyor". dediler. Yapılan şey kamera şakası falan değildi. "Aracınızı takasa sayıp sıfır verelim" diye asılmayı akıl edebiliyorlar fakat hizmet istersen havanı alırsın. Neyse bir tamirciye götürüp 80TL lik arızayı çözdüm. Fakat Doğuş'un yetkili servislerine işi bıraktığım için bu arıza aylarca çözümsüz kaldı. Konu ile ilgili detayları "vwtürk.com" forumlarına da yazdım. Doğuş kelimesini duyduğum zaman uzak dururum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkincisinde "aracı getirdiğiniz çekici bize bağlı değil o nedenle servise kabul edemeyiz. Araç yolda giderken bir daha arıza yaptığında doğrudan bizi arayın. Kendi çekicimizle alıp bakmamız gerekiyor". dediler. Yapılan şey kamera şakası falan değildi.
    Emin misin ciddi olduklarına

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin misin ciddi olduklarına
    Araç çekici ile servise eşim tarafından götürüldü. Çalıştırmayı denediklerinde çalışmış. Hep öyle oluyordu zaten. "Şu anda problem yok. Bir daha yolda kalınca doğrudan bizi arayın kendi çekicimizle alıp bakalım" demişler.

Komedi bence. Bütün olay ateşleme bobininin akımında kesinti olması. Bu arızayı bu forumlara kayıtlı olan kişilerin yarısından fazlası kendi çözer. Bende kendime çok kızdım. Neden yeni bir ateşleme bobini takıp denemeyi akıl etmedim diye. Çünkü 80TL lik bir parça için aylarca süründüm.

Suzuki otomobilleri Türkiye'ye hangi firma getiriyor bilmiyorum. Arkadaşlarımdan müşteri memnuniyeti konusuna ikiyüzlü yaklaşmadıklarını duydum. Bence suzuki motoru getirme ve servis hizmeti sunma işini onlar yapsaydı daha iyi oludu.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    markasın dıye fazla fıyat tamam kalıte hak ede dursun ama servıste abı ben marka motora bınıyom deyıp şu kadar para bayıldım deyıp gerecekte bayıldığını gizleyenler marka motosıklet elbet kalıtedır ama bozuldu parca lazım aaaa servıste yokmuş ohhhhh neyse 1 ay içinde getıreceklermiş ya butun bunlar yaşanan seyler bence kımın adı altında satılırsa satılsın değişen bır seyın olacağını düşünemıyorum yüksek ve pahalı modellerde ve o modellere talap edenlere yönelık calışmalar olabılır kı zaten onların iştahını kabartan da budur ama orta segmenttekı motosıkletı ve onun kullanıcısını yanı her kademede motosıkletı yaşatalım satalım ınsanlara ulaştıralım işlerını kolaylaştırıp onları uygun modellerle kavuşturup servıslerde onları mahdur etmeyıp ıyı hızmet verelım nerdeeeeeee bunları yapacak fırma
    onun için ben hep çin malı motosıklet kullanıyorum zaten bütcemde ona musait ama hızmet karşılığı bulamazsamda üzüntü duymayacağım nedenı ise zatene beklentım yok en kötü atarım bı tane daha alır bınerım

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    buda hyosung kanunı olayına donmez ıns:D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)