Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ije planet (HHH) bilen var mı arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    rus yapımı bi motordur ruslar savaşlarda mermi taşımak için üretmişler yaglı benzinle çalısıyor şimdiki motorlar gibi sadece benzin degil arkadaşlarında dedigi gibi istedigin kadar yük at banamısın demez.kötü bi özelligi üzerine bindiginde hertarafın yag oluyor her tarafından yag atıyo motor beyaz bi elbiseyle binilmesi tavsiye edilmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Efsane JAWA
    Manisa/Turgutluda Görmüştüm Yüzlercesini bir alanda Bayilere dağılmak üzere...en çok kullanan iller arasında İzmir dağlık kesimleri Manisa(bağ bahce işleri)Memleketim olan ADANA'da ise kadirli,kozan,tufanbeyli,saimbeyli gibi ilçelerinde vardır...Birde Cono larda çok var )...Dağlık Kesimlerde daha çok kullanılır yük çekmek için.Bu Motorsikletler motorsiklet aleminin KAMYON larıdır..
    bayisi Var arkadaşlar fiyatları 2000 ytl civarı yenilerinin..Ayrıca hhh
    ızh İJ diye okunur Gürcistanda Bunların 500cc olanlarıda var.Gittim Gördüm Bindim memleketinde...Auto sovyet yapılımı olan Planetler Tamiri kolay Kullanım alanı Geniş yelpazesi olan motorlardır...

kayazaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Kanuni Rokko 150 - 2012 MR Vulture
    O zaman IZH ye bir alkış,bizim motorlar kadar kötülenmedi :D Belki bilenler vardır yine bir rus motoru türkiye'dede bunlardan çok kişide vardı.Lastikleri araba lastiği gibi ilginç bir modeldi şimdi hiçbiryerde yok.

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    arkadaşım kayseri develide gaziköy diye bi yere gitmiştim ve oradaki tüm herkezde özellikle planet 5 ler var... orada planeti öğrendim ve kullandım..... planet i öğrendikten sonra planet 3 ede kırşehirde bindim ve gayet sağlam deniliyor..... kullanışı ve sürüşü hantal yakıt konusundada doğrular ancak aşırı sağlam motor........... almayı düşünürsen köy yada taşrada iyi motorlar diyebilirim...
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    simdi baska bi aciklama yapayimmi ij icin,aslinda bizim HHH diye gordugumuz ИЖ harflerinden baskasi degilmis,kiril olarak ij soyleniyo.bunu rusca ogrenmeye basladigimda ogrenmistim.bunu sizinle paylasmak istedim
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    9 kişi biniyok gene çekiyo mz kadar seri olmasada eşşek gibi çekiyo
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    bizim akraba almış kayseride sepetli planet 93 model 350 cc 2t motor çok temiz diyo güzel bakılmış 180 görüyomuş
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı ceash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarı 350 cc ve çok sağlam bir alet fakat yenisi yok 2. el bulabilirsin ben bir kere bir arkadaşdan alarak 15 dakika falan kullandım hantal bir makina ve atkadaşımın dediğine göre bir otomobil kadar benzin yakıyor
    Yanlışınb var özel istek üzerine rusyadan sıfır km getiriyorlar 2006 da bir tanıdığım getirtti sıfır km

planet serisinin en güzel ve dayanıklısı planet 4 dür çift ekzoztlu..

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Çeper ? 1 kez sürdüm onda da sepeti havaya kalktı 2 teker yaptım yani

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Evet hataycada çeper ismi ile anılır,son derece ağır ,ama çok güçlü motordur,çalıştırmak için sağ ayağınız kangren olabilirr,dikkat etmek gerekir
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Bizzat kullanıyorum.94 model. 90 km hız en ideali. Otobüs gibi gider. Dengelidir. Bence en kral endorudur. Rustur. Bakımı-onarımı kolaydır.

Bir keresinde Ankara'dan kız arkadaşım (şimdiki eşim) ile uyku tulumlarımız, çadırımız, hamağımız, tencere tava...ile İzmir'e, ordan Kuşadası, Efes-Milet, Bodrum, Marmaris, Dalyan, Fethiye ve Denizli (pamukkale) üzeri Ankara olmak üzere 17 gün ve 3000 km yol yapmıştık. Yaşım 24tü o zamanlar.2002 Temmuz ayı.

Hiç unutmam, Dalyan tarafında ilerlerken bir toprak yola sapmıştık. Meğer etrafta arı kovanları varmış. Hey yer arı. Bir tanesi girmez mi kaskın içine. Panikle çıkarayım derken devirdik motoru toprak yolda...Sürklenip durabildik. Toz toprak kalktı, çöktü. Allahtan bu motorda düşme anında sizin motorla yer arasında sıkışmanıza engel olan demirler var. Onların sayesinde bir kaç sıyrıkla atlattık kazayı. Ufak kanamalar vs. Baktım yan tarladan millet koşuyor yardıma. Ama nedense konuşmuyorlar. Taki ben "dayı niye konuşmuyorsunuz" diyene kadar. Bizi turist sanmışlar Bu olay üzerine dünyada eşine az rastlanır bir misafirperverlik hikayesi de başladı. Motoru kaldırdık, yükleri toplayıp yeniden bağladık. Ne yük ama, arkadan bakınca Hint kamyonları gibi her yerden bri şey sarkıyor. Mayolar-havlular kurusun diye en üstte...Motoru çalıştırmaya çalışıyorum olmuyor. Bir, iki...tık yok. Boğulmuş. Neyse sürüye sürüye en yakın yol üstü bir kahvehane/restoran gibi bir yerin yakınına getirdik. Motorla uğraştığımızı gören işletme sahibi geldi yanımıza. Yumurta topuk, beyaz çorap, açık yaka...Bu durumda yardımımıza gelmiş, sağolsun dedim kendi kendime. Adam da uğraşıyor bir yandan...Kız arkadaşım bende cin. Etrafı kesiyor...Kıllanmış, o restoran gibi yerde açık saçık kadınlar servis yapıyor. Allah allah. Ben de saf saf sırf muhabbet olsun diye adama "hocam siz ne iş yaparsınız?" diye sorum. Adam eğildiği yerden bana dönüp "esnafım" deyice bir gülme tuttu. Sonradan öğrendik ki o yer öyle pek de hayırlı bir yer değilmiş...Amcam da bir nevi "esnaf"mış.

Neyse, motor çaışmayınca bizi o gece misafir edecek Sadettin amca ve eşi tarlanın birinden çıkıp yanımıza geldi. "Motoru bizim köye götürelim, bir anlayan çıkar, hem hava da karardı, burda kalmayın" dediler. Olabilir dedik ama motoru nasıl götürücez. Bi dünya yol var dediklerine göre. Onlar da sepetli bir motorla gelmişler tarlalara. Bağladık bir halat bizim motora, diğer ucunu da öndeki motorun sepetine. Sadettin amca önde ben arkada, kız arkadaşım ve onun eşi sepette, gidiyoruz. Ama sonuçta çekilen ben olduğum için ikide bir halat gevşeyip-gerilip dengemi bozuyor. Zar zor vardık bu halde köye. Bir daha denedik çalışmadı.

Geldi bir tamirci. Dedi "bu alet boğulmuş, biraz bekleyin, boğulan yerlerdeki benzin buharlaşır, o zaman çalışır"...dediği gibi de oldu. Üç saat sonra denedik, bu defa çalıştı motor. Ama oldu mu gecenin 10u. "Dünyada bırakmayız" ısrarları arasında "bari bahçede yatalım, hem üstümüz de temiz değil" dememize aldırmadan ve tüm direnişimize rağmen bizi kendi yatak odalarında yatırıp kendileri salondaki divanda uyudular. Yok böyle bir şey! Sanki 1000 yıldır tanışıyoruz, öyle sıcak, öyle içten...Sabah kalkıyoruz, harika bir kahvaltı hazırlanmış. Mahcupuz ama yiyoruz önümüze koyulanları. "Bari tamircinin parasını verelim" diyoruz ama nafile. Onu da ödetmiyorlar...Ayrılıyoruz sabahın erken bir saati. Arkamızda "dünyada hala böyle insanlar var" dedirten o şirin aileyi bırakarak. O yoksul evde bizi rahat ettirmek için yaptılarını eminim çok ama çok az insan yapardı...Hala bayramlarda, yılbaşlarında ararız kendilerini. Geçen yıl düğünümüz oldu. Gönderdik davetiyelerini ama gelemediler. Para göndermeyi de teklif ettik gelsinler diye ama kabul etmeyecek kadar gururlu insanlar olduklarını da biliyorduk...Kısmetse bir gün tekrar ziyaretlerine gidicez...Bu defa çocuklarımızla belki...
    askersss bunu beğendi.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lawyer4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizzat kullanıyorum.94 model. 90 km hız en ideali. Otobüs gibi gider. Dengelidir. Bence en kral endorudur. Rustur. Bakımı-onarımı kolaydır.

Bir keresinde Ankara'dan kız arkadaşım (şimdiki eşim) ile uyku tulumlarımız, çadırımız, hamağımız, tencere tava...ile İzmir'e, ordan Kuşadası, Efes-Milet, Bodrum, Marmaris, Dalyan, Fethiye ve Denizli (pamukkale) üzeri Ankara olmak üzere 17 gün ve 3000 km yol yapmıştık. Yaşım 24tü o zamanlar.2002 Temmuz ayı.

Hiç unutmam, Dalyan tarafında ilerlerken bir toprak yola sapmıştık. Meğer etrafta arı kovanları varmış. Hey yer arı. Bir tanesi girmez mi kaskın içine. Panikle çıkarayım derken devirdik motoru toprak yolda...Sürklenip durabildik. Toz toprak kalktı, çöktü. Allahtan bu motorda düşme anında sizin motorla yer arasında sıkışmanıza engel olan demirler var. Onların sayesinde bir kaç sıyrıkla atlattık kazayı. Ufak kanamalar vs. Baktım yan tarladan millet koşuyor yardıma. Ama nedense konuşmuyorlar. Taki ben "dayı niye konuşmuyorsunuz" diyene kadar. Bizi turist sanmışlar Bu olay üzerine dünyada eşine az rastlanır bir misafirperverlik hikayesi de başladı. Motoru kaldırdık, yükleri toplayıp yeniden bağladık. Ne yük ama, arkadan bakınca Hint kamyonları gibi her yerden bri şey sarkıyor. Mayolar-havlular kurusun diye en üstte...Motoru çalıştırmaya çalışıyorum olmuyor. Bir, iki...tık yok. Boğulmuş. Neyse sürüye sürüye en yakın yol üstü bir kahvehane/restoran gibi bir yerin yakınına getirdik. Motorla uğraştığımızı gören işletme sahibi geldi yanımıza. Yumurta topuk, beyaz çorap, açık yaka...Bu durumda yardımımıza gelmiş, sağolsun dedim kendi kendime. Adam da uğraşıyor bir yandan...Kız arkadaşım bende cin. Etrafı kesiyor...Kıllanmış, o restoran gibi yerde açık saçık kadınlar servis yapıyor. Allah allah. Ben de saf saf sırf muhabbet olsun diye adama "hocam siz ne iş yaparsınız?" diye sorum. Adam eğildiği yerden bana dönüp "esnafım" deyice bir gülme tuttu. Sonradan öğrendik ki o yer öyle pek de hayırlı bir yer değilmiş...Amcam da bir nevi "esnaf"mış.

Neyse, motor çaışmayınca bizi o gece misafir edecek Sadettin amca ve eşi tarlanın birinden çıkıp yanımıza geldi. "Motoru bizim köye götürelim, bir anlayan çıkar, hem hava da karardı, burda kalmayın" dediler. Olabilir dedik ama motoru nasıl götürücez. Bi dünya yol var dediklerine göre. Onlar da sepetli bir motorla gelmişler tarlalara. Bağladık bir halat bizim motora, diğer ucunu da öndeki motorun sepetine. Sadettin amca önde ben arkada, kız arkadaşım ve onun eşi sepette, gidiyoruz. Ama sonuçta çekilen ben olduğum için ikide bir halat gevşeyip-gerilip dengemi bozuyor. Zar zor vardık bu halde köye. Bir daha denedik çalışmadı.

Geldi bir tamirci. Dedi "bu alet boğulmuş, biraz bekleyin, boğulan yerlerdeki benzin buharlaşır, o zaman çalışır"...dediği gibi de oldu. Üç saat sonra denedik, bu defa çalıştı motor. Ama oldu mu gecenin 10u. "Dünyada bırakmayız" ısrarları arasında "bari bahçede yatalım, hem üstümüz de temiz değil" dememize aldırmadan ve tüm direnişimize rağmen bizi kendi yatak odalarında yatırıp kendileri salondaki divanda uyudular. Yok böyle bir şey! Sanki 1000 yıldır tanışıyoruz, öyle sıcak, öyle içten...Sabah kalkıyoruz, harika bir kahvaltı hazırlanmış. Mahcupuz ama yiyoruz önümüze koyulanları. "Bari tamircinin parasını verelim" diyoruz ama nafile. Onu da ödetmiyorlar...Ayrılıyoruz sabahın erken bir saati. Arkamızda "dünyada hala böyle insanlar var" dedirten o şirin aileyi bırakarak. O yoksul evde bizi rahat ettirmek için yaptılarını eminim çok ama çok az insan yapardı...Hala bayramlarda, yılbaşlarında ararız kendilerini. Geçen yıl düğünümüz oldu. Gönderdik davetiyelerini ama gelemediler. Para göndermeyi de teklif ettik gelsinler diye ama kabul etmeyecek kadar gururlu insanlar olduklarını da biliyorduk...Kısmetse bir gün tekrar ziyaretlerine gidicez...Bu defa çocuklarımızla belki...

hocam tebrik ederim,zevkle okudum maceranızı

bu arada bende liseye giderken çok kullandım,en samimi arkadaşıma vardı,hatta o gençlik aşkıyla çok tek teker denememiz oldu,bir keresinde üstünde 2 kişiyken yavaş yavaş ilerlerken debriyajı sıkıp tam gaz verip debriyajı bırakınca doksan derece falan kaldırmıştım önünü,ama arkadaşım arkamdan düştübenimde böyle bir anım var,zaten ondan sonra korkumdan kasti olarak bir daha tek teker denemesi yapmadımmarş pedalı düzgün basamazsan bacağını bile kırabilir,sağlam tepiyor,kısaca 2 tekerlekli bir traktördür,benim memleketim tirede kırsal kesimde özellikle dağ köylülerinde sıkça kullanılan bir motosiklettir

ije

ije hakkında bilen var hemde kulaktan dolma deil gercek kullanarak yaşayarak bilen var..16 yıldır kullanıorum 0 aldım hala bende 35000 km yaptım tık demedi hantal diyenler cok yakar diyenler mz in ne kadar yaktıgını biliomusnuz basit 1-2 işlemle harika bir motor oluor butun mesele o gücü daha verimli hale getirerek yola aktarmak bak ozaman ne oluyor 2.vites 90 km 3. vites 130 yapıyorhemde seri bi şekilde

Rus

Yaw arkadaşlar bende kameralı tlefon olsa bizim 88 model rusun fotosunu çeker gönderirdim dediğim gibi her yeri orjinal bebek gibi bi de ses var ki..

duymazay11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asyamotor 2005-İJE sepetli motor 79
    Şu an bende 79 modeli var ama kullanmıyorum.Çok yakıyor.Kurşunsuz ve süper benzin kullanmaya başladığımızdan beri sorun çıkıyor.Sıkıştırdıkca sekman kırdım.Sepetli olarak kullanıyorum.Şikayet etmiyorum Benim ilk göz ağrım...

Bende 97 model var sıfır km aldım hala kullanıyorum.ayrıca mondial 250 mct de var.ama izh planetin yeri başka.yakıtı biraz fazla ama parça derdin az.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bizim Kayseri'nin köylerinde çok kullanılır Planet.

Ekseriyetle sepetli olarak kullanılır bu motor.

Bizim köyden yaylalara insan ve -akıl almaz türde- yük taşırlar Planetle.

Bu motorun köy insanı ile olan ilişkisi kesinlikle belgesele konu olacak türdedir.

Dayım ve birkaç akrabam yıllarca kullandı bu motoru.

Büm büm büm tarzı nevi şahsına münhasır bir ses çıkarır bu motor.

Orta okulda iken 1 kere çalıştırarak kullanmıştım.

Defalarca motoru çalıştırmadan yokuş bir yere ittikten sonra iniş aşağı sürüşümü saymıyorum (çimde arka frene asılınca motorun kıçının atması ayrı bir keyiftir)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Izh Planet 5 kullanıyorum. 284.000Km'de. İlk motorum. Çok yakması dışında bir sorun çıkarmadı.

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    1 tona kadar çektiğini biliyorum taş gibi motor. Ayrıca bunu süren hastaları (forumdakilerin deyimiyle apaçileri) tek teker yerine sepetini kaldırırlar..
    Korkaklıkta AR. İlerlemekte şeref VAR.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler