Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fren havası nasıl alınır .. Lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL 151 RS
    arkadaşlar : motorumun arka fren sistemini tamamen yeniledim : ama havasını alamıyorum : daha doğrusu nasıl olacak bilmiyorum .

hortumu kaliper takımına : bi ucunuda üstteki hidrolik kutusu çıkışına bağladım.
    alttaki hava alma tıpasını açtım : ama hidrolik yağı aşağıya inmiyo ..
    maşayı açıp kapıyorum ama o0lmuyor ..

YARDIM LÜTFEN
    [COLOR="Blue"][B][I]HAYATTA HERŞEYİN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ OLMADIĞINI : KAFASIYLA TUĞLA KIRIP ; KAPLUMBAĞA ÇARPINCA ÖLEN MARİO'DAN ÖĞRENDİM :bounce: [/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Çok kötü bir işe bulaşmışsın, yakında bir tamirci varsa götür iki dakikada halletsin. İlk defa yapan birisi için zor.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    çok zor degil.. yenilenen hortumda fren hidroligi yoktur muhtemelen.. yag kutusuna hidrolik doldurup.. pedalı pompalayacaksın.. hava sını almak için pedala basılı tutup kaliperdeki vidayı gevşetip sıvının kabarçıksız çıkmasını sagla.. sonra vidayı sık pedalı bırak ,,,bunu çok tekrar etmen gerek ..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ,bunu çok tekrar etmen gerek ..
    Zor dememim sebebi buydu. Dikkat etmen gerekenler; tek başına yapamazsın çünkü kaliperdeki vidayı sıkarken fren manetinin sıkılı olması gerekir -ki bıraktığında oradan hava çekmesin. Ayrıca bu işlemi yaparken fren hidroliği koyduğun kutunun hiç boş kalmaması gerek, eksildikçe tamamlayacaksın. Kolay gelsin.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok zor degil.. yenilenen hortumda fren hidroligi yoktur muhtemelen.. yag kutusuna hidrolik doldurup.. pedalı pompalayacaksın.. hava sını almak için pedala basılı tutup kaliperdeki vidayı gevşetip sıvının kabarçıksız çıkmasını sagla.. sonra vidayı sık pedalı bırak ,,,bunu çok tekrar etmen gerek ..
    bu işlemi bir kaç kere yapmalısın... bence acemice yapılacak bir işlem değil.. yapamazsın demiyorum ama en az bir kere yapan birinden görmelisin....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zor dememim sebebi buydu. Dikkat etmen gerekenler; tek başına yapamazsın çünkü kaliperdeki vidayı sıkarken fren manetinin sıkılı olması gerekir -ki bıraktığında oradan hava çekmesin. Ayrıca bu işlemi yaparken fren hidroliği koyduğun kutunun hiç boş kalmaması gerek, eksildikçe tamamlayacaksın. Kolay gelsin.
    ön fren olsaydı zor olurdu da.. arka fren tek kişi ile yapılabilir genede iki elin sesi var derler.. dogrudur .. bulursa bi arkadaş kolayca yaparalar
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    MONDİAL 151 RS
    ya arkadaşlar : ben eczaneden bi enjektör aldım .. kaliper takımına hortumu bağlayıp : yağı boşalttım
    dediklerinizi uyguluyorum ama olmuyor yarın burda bir usta war : ona götürcem

ilgilendiğiniz içinde sağolun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:59 ----------

başka bir sorum daha war

motor 2 yıldır yatıyodu ( malum ehliyet yok : korku war : yaş küçüktü : istanbul trafiği w.s.)

babamda kaza yapmıştı zaten. motor tutamağı yamulmuştu : düzelttim .. elektrik tesisatında sorun war sanırım : aküyü taktım ama (akü dolu) elektrik gitmiyo motora

daha sonra şasiye bağlanan eksi kutbunun beyne giden tarafını söküp aküye taktığımda da farlar yanıyo : korna çalıyo falan ama motor bi türlü çalışmıyo abi yaaa ...
    ayaklada çalıştırmayı deniyoz olmuyo ..

tamircilerede güwen olmuyo .. daha motora bir anahtar bile wurdurmadım : 2008in haziranda almıştık we 1150kmde ..

YARDIM EDİN LÜTFEN...
    [COLOR="Blue"][B][I]HAYATTA HERŞEYİN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ OLMADIĞINI : KAFASIYLA TUĞLA KIRIP ; KAPLUMBAĞA ÇARPINCA ÖLEN MARİO'DAN ÖĞRENDİM :bounce: [/I][/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mustikaram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar : ben eczaneden bi enjektör aldım .. kaliper takımına hortumu bağlayıp : yağı boşalttım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:59 ----------

başka bir sorum daha war

motor 2 yıldır yatıyodu ( malum ehliyet yok : korku war : yaş küçüktü : istanbul trafiği w.s.)

babamda kaza yapmıştı zaten. motor tutamağı yamulmuştu : düzelttim .. elektrik tesisatında sorun war sanırım : aküyü taktım ama (akü dolu) elektrik gitmiyo motora

daha sonra şasiye bağlanan eksi kutbunun beyne giden tarafını söküp aküye taktığımda da farlar yanıyo : korna çalıyo falan ama motor bi türlü çalışmıyo abi yaaa ...

tamircilerede güwen olmuyo .. daha motora bir anahtar bile wurdurmadım : 2008in haziranda almıştık we 1150kmde ..

YARDIM EDİN LÜTFEN...
    bujileri degiştir,yagını degiş,hava filtresi falan genel bakım yaptır canavar gibi calışır

Motosikleti
    MONDİAL 151 RS
    Alıntı motopisklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujileri degiştir,yagını degiş,hava filtresi falan genel bakım yaptır canavar gibi calışır
    usta ya elektrik dewresi kurulsa bunları yaparım ama sistemi bağladığımda elektrik yok kii

Motosikleti
    ooo viraGOO
    dostum motorda ateşleme varmı bujiler ateşliyomu ??
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    MONDİAL 151 RS
    usta bujiye bakacaktım bugün ama hawa yağmurlu dışarıya çıkamıyoruz bile .. ya bujiyle elektrik tesisatının alakası war mı ki ? ? :S ?

Motosikleti
    ooo viraGOO
    sen bujine bi bak ateşleme yoksa buji pipolarını çıkar öyle bak yine yoksa bobinin fişlerine bak yine çalışmazsa servise götür kesin çözüm için aklıma bunlar geliyo direk motosiklet ustasından tavsiyeler yanımda olsa sorun değil de olmayınca ihtimalleri söylemek geldi içimden
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(

başka bir sorum daha war

YARDIM EDİN LÜTFEN...

hava alma tapasına hidrolik gelmiyosa neler yapmalısın yazıyorum.

fren merkezinin olduğu yer (yani fren hidroliği doldurduğun yer) haznenin çıkışında bir adet fren rekoru var. freni pompalayıp o rekoru gevşeteceksin sonra fren borusunun kalipere bağlı olduğu civatayı aynı şeekilde yapacaksın en son hava alma tapasına uygulucan
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    MONDİAL 151 RS
    Alıntı SeMpaTuRk77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum motorda ateşleme varmı bujiler ateşliyomu ??
    nasıl yani ? birden fazla buji mi war motorda ? :S ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:28 ----------

abi bu fren hakkatten başıma bela oldu .. dediklerinizi yağmur dindiğinde uyguluycam .. sağolun zaman ayırıp cewap werdiğiniz için arkadaşlar ..

Motosikleti
    ooo viraGOO
    nasıl yani ? birden fazla buji mi war motorda ? :S ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:28 ----------

abi bu fren hakkatten başıma bela oldu .. dediklerinizi yağmur dindiğinde uyguluycam .. sağolun zaman ayırıp cewap werdiğiniz için arkadaşlar ..
    ya 1 saat önce filan çift silindir bi motor topladık aklım oraya kaydı dalgınlık işte

herneyse anlamışsın sen demek istediğimi umarım sorunun çözülür dostum selmatle :D

Motosikleti
    MONDİAL 151 RS
    Alıntı SeMpaTuRk77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herneyse anlamışsın sen demek istediğimi umarım sorunun çözülür dostum selmatle :D
    eywallah abi sağolasın ..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    aga bu fren mevzusu için ustaya git, 2 dakikada halleder. bilmeyen adamı perişan eden bişey bu, motorun heryerini söker takarım ama bi tek bu hidrolik yağı olayına girmem
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hidrolik yağına dikkat et motoruna fazla bulaşmasın, boyaya yazık olur...
    112ciyiz

Motosikleti
    MONDİAL 151 RS
    sağolun abiler .. ilgilendiğiniz için sağolun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:54 ----------

aküyü bağlamak istediğimde ışıklar yanmıyodu : şarj ettirdim ama aynıydı .. bende şasiye bağlanan ve ön tarafa giden yeşil kabloyu (-)kutba bağlayınca tüm sistem ışığı yandı : marş tuşunun sesi bile geliyo .. fakat olması gerektiği gibi bağlayınca TIK YOK ....

ne yapmalıyım sizce ????

we ayrıcada motor çalışmıyor .. ayakla bile çalışltıramadı9m ...

Motosikleti
    Bisan Cup100
    merhaba arkadaşlar.... sizlerden bu konuda çok acele bilgiye ve yardıma ihtiyacım var... bilgisi olan açıklasın lütfen...
    - ön fren balatalarını değiştirmekten başladı bu olay yeni aldığım baltalar haliyle kalın geldiği için bu iki adet oval şeklinde olan balatalara baskı yapan manet mi artık dı ne ise onları çekiç yardımı ile vurarak içeri ittirdim... balataları taktım... tekeri de yerleştirdim... şuan herşey normal...

- sıra geldi freni pompalamaya ve havasının alınmasına... abi Allah inandırsın 500 gr hidrolik bitti ve hala havasını alamadım sorun nasıl söylüyüm... elciğin olduğu hidrolik haznesine hidroliği koyuyorum... altta ki tahliye vidasını açıyorum ve freni pompalıyorum... tamam herşey normal üstteki hidrolik dibine inmeden ilave ediyorum... tahliye vidasından hidrolik normal kesintisiz (hava kabarcığı olmadan) geliyor... ve vidayı sıkıyorum hemen... Buraya kadar herşey normal....

- Sonrasında üst hidrolik haznesini tamamıyla doldurup kapağını takıyorum... Bundan sonrası karışık ... Ben pompaladıkça balatalar sıkışıyor... Teker el ile dönmüyor bile,resmen frene basılmış gibi... Bana bu mevzuyu anlatacak çözecek arkadaş var mı??? ( yaklaşık 1 aydır ön frensiz geziyorum ) Fren sistemini komple söktüm motordan sadece elcikten gelen hortum duruyor motorda... 500 gr hidrolik bitirdim ve hala olumlu sonuç alamadım...

- işin bi zahmetli kısmı da şu : fren sistemini sökmek için ön tekeri komple sökmek zorunda kalıyorum...çünkü iki adet 12 numara başlıklı vidalar açılmıyor... :( o yüzden çook zahmet veriyor bana :( nerede yanlış yaptığımı birisi söylesin bana??? Motoru ustaya-tamirciye götürecem bu gidişle... Anlamadığım olay tamirci bunu nasıl yapacak?? Bilen yok mu yaa söylesin nolur ben yapayım onun yerine.... teşekkürler arkadaşlarr

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler