Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni motora nasıl plaka çıkarabilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    klm644 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni bs 100
    Herkese hayırlı geceler.
    Bu konuyu baya araştırdım ama teferruatlı bir bilgiye ulaşamadım.
    Arkadaşlar nasip olursa yeni aldığım motorumun plaka, ruhsat vs işlemlerini yaptıracağım.
    Motoru aldığım yer plaka vs işleri yapmıyor bende vaktim bol olduğu için ve bu işlerle uğraşmayı sevdiğim için işlemleri kendim yaptıracağım.
    Bana yardımcı olurmusunuz.
    hangi işlemleri yaptırmam gerekiyor?
    Birde son 1 ay içerisinde alınmış bir kask faturasıda vermek gerekiyormuş doğrumu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı klm644 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı geceler.
    Bu konuyu baya araştırdım ama teferruatlı bir bilgiye ulaşamadım.
    Arkadaşlar nasip olursa yeni aldığım motorumun plaka, ruhsat vs işlemlerini yaptıracağım.
    Motoru aldığım yer plaka vs işleri yapmıyor bende vaktim bol olduğu için ve bu işlerle uğraşmayı sevdiğim için işlemleri kendim yaptıracağım.
    Bana yardımcı olurmusunuz.
    hangi işlemleri yaptırmam gerekiyor?
    Birde son 1 ay içerisinde alınmış bir kask faturasıda vermek gerekiyormuş doğrumu?

1 sene önce motoruma plaka cıkardım olay soyle dostum. motorun faturası, otv dekontları, ve tip belgesi ( aldıgın yer vermek zorunda ) bunlarla beraber nufus cuzdan suretı aslı ve fotokopılerı ıle bırlıkte ben bostancı ya gıtmıstım. genelde şubelerın tam onunde muamelecıler var 15 tl vermıstım sana dosya ve dılekce hazırlıyorlar onunla beraber 3. katta vezneye dosyayı verıyorsun. sana bos bır plaka numarası verıyorlar. ( bana pert bır pejo 206 nın plakasını vermıslerdı ) o numarayla dısarda plaka basan yere gıdıyosun 5 tl plaka parası ıle makbuz verıyor 10 dakka ya basıyosun ( adama rıca et tekım abı v.s. de yoksa muamelecıler bı gelıyo 50 - 100 plaka bastırıyorlar ) plakayı alınca 2. katta plakayı teslım edıyosun muhur basıyorlar. yarım saat sonra da plakanla 3. kata cıkıp vezneye odeme yapıp 86 tl odemıstım bankodan ruhsatını sonrada plakanı bıraktıgın yerden alabılırsın bıraz uzun oldu ama 2 saatte halledebılıyosun. hayırlı olsun motorum bu arada

kask faturası felan yok bro rahat ol... neler yumurtluyorlar yaw )
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

Motosikleti
    kanuni bs 100
    Alıntı STARTER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 sene önce motoruma plaka cıkardım olay soyle dostum. motorun faturası, otv dekontları, ve tip belgesi ( aldıgın yer vermek zorunda ) bunlarla beraber nufus cuzdan suretı aslı ve fotokopılerı ıle bırlıkte ben bostancı ya gıtmıstım. genelde şubelerın tam onunde muamelecıler var 15 tl vermıstım sana dosya ve dılekce hazırlıyorlar onunla beraber 3. katta vezneye dosyayı verıyorsun. sana bos bır plaka numarası verıyorlar. ( bana pert bır pejo 206 nın plakasını vermıslerdı ) o numarayla dısarda plaka basan yere gıdıyosun 5 tl plaka parası ıle makbuz verıyor 10 dakka ya basıyosun ( adama rıca et tekım abı v.s. de yoksa muamelecıler bı gelıyo 50 - 100 plaka bastırıyorlar ) plakayı alınca 2. katta plakayı teslım edıyosun muhur basıyorlar. yarım saat sonra da plakanla 3. kata cıkıp vezneye odeme yapıp 86 tl odemıstım bankodan ruhsatını sonrada plakanı bıraktıgın yerden alabılırsın bıraz uzun oldu ama 2 saatte halledebılıyosun. hayırlı olsun motorum bu arada

kask faturası felan yok bro rahat ol... neler yumurtluyorlar yaw )
    İlgin için teşekkür ederim. toplam ne kadar gitti?

İlgin için teşekkür ederim. toplam ne kadar gitti?
    çay ve tost ıle bırlıkte 150 cıvarı harcamıstım. rıca ederım
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bildigim tek şey kask faturasının olmadigi
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Regal Raptor DD150 E-2
    Arkadaşım bende yeni çıkardım ve evet nette pek bi bilgi yok ben sana en ayrıntılı şekilde anlatayım.
    Öncelikle motorsikletin ÖTV vergisi, Faturası, Gümrük belgesini satın aldığın yerden temin ediyorsun, sonra genelde emniyet müdürlükleri yakınlarında EK-1 formu denilen bi form var onu alıyorsun ve dolduruyorsun 2 adet. Ek-1 Formu 10TL. Ben tanıdık birinden doldurttum sanırım doldurma içinde bi miktar para istiyorlar. Daha sonra bi sigorta şirketine gidip motosikletin belgeleriyle motora "trafik poliçesi" yaptırıyorsun. Sonra internete girip kendi ikamet adresine en yakın İlçe Emniyet Müdürlüğünden sıra numarası alıyorsun ve randevy tarihinde Emniyete gidip Ruhsat için 117 TL ödeyip ruhsat başvurunu yapıyorsun. Orda senin plaka numaranı verecekler. Daha sonra Gene kendi ikamet ettiğin ilçenin merkezinde olan Türkiye Şöförler Odası Birliğine gidip 9 TL'ye motor için tek yüz plaka bastırıyorsun. Ve tekrar ilçe emniyete gidip plakanı mühürletip Ruhsatını alıp Motoru aldığın yere gidiyorsun ve Motoruna plakanı taktırıp yola çıkıyorsun.
    Bunları 2 hafta önce yaptım ve 5günümü aldı, eğer herşeyi sırayla yaparsan en fazla 2-3 günde motoruna kavuşursun ;)
    Vesselam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:03 ----------

He bişey daha, ehliyet, nufüs cüzdanı, trafik poliçesi vs.. elinde ki tüm evrakların fotokopilerini çektir ruhsatını almaya gittiğinde bide senden fotokopi isteyecekler Emniyette.
    [B][COLOR="Red"]34[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]H[/COLOR][/B]oş [B][COLOR="Red"]G[/COLOR][/B]eldin [B][COLOR="Red"]3291[/COLOR][/B]

*Yeni motoruna isim arıyor:silent: [Önerilere Açığım]

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    arkdaşlar bilen varsa motosiklete özel plaka nasıl oluyor?
    harf seçme fln .
    birde tamamen özel plaka? yıllık vergileri fln varmış. arkadaşım konuna yazdım ama bidaha konu açmak istemedim

Motosikleti
    kanuni bs 100
    Alıntı STARTER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çay ve tost ıle bırlıkte 150 cıvarı harcamıstım. rıca ederım
    150 tl baya iyiymiş. 200-250 arası gidiyor duymuştum.
    çok sağol dostum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:48 ----------

Alıntı dj_space_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bende yeni çıkardım ve evet nette pek bi bilgi yok ben sana en ayrıntılı şekilde anlatayım.
    Öncelikle motorsikletin ÖTV vergisi, Faturası, Gümrük belgesini satın aldığın yerden temin ediyorsun, sonra genelde emniyet müdürlükleri yakınlarında EK-1 formu denilen bi form var onu alıyorsun ve dolduruyorsun 2 adet. Ek-1 Formu 10TL. Ben tanıdık birinden doldurttum sanırım doldurma içinde bi miktar para istiyorlar. Daha sonra bi sigorta şirketine gidip motosikletin belgeleriyle motora "trafik poliçesi" yaptırıyorsun. Sonra internete girip kendi ikamet adresine en yakın İlçe Emniyet Müdürlüğünden sıra numarası alıyorsun ve randevy tarihinde Emniyete gidip Ruhsat için 117 TL ödeyip ruhsat başvurunu yapıyorsun. Orda senin plaka numaranı verecekler. Daha sonra Gene kendi ikamet ettiğin ilçenin merkezinde olan Türkiye Şöförler Odası Birliğine gidip 9 TL'ye motor için tek yüz plaka bastırıyorsun. Ve tekrar ilçe emniyete gidip plakanı mühürletip Ruhsatını alıp Motoru aldığın yere gidiyorsun ve Motoruna plakanı taktırıp yola çıkıyorsun.
    Bunları 2 hafta önce yaptım ve 5günümü aldı, eğer herşeyi sırayla yaparsan en fazla 2-3 günde motoruna kavuşursun ;)
    Vesselam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:03 ----------

He bişey daha, ehliyet, nufüs cüzdanı, trafik poliçesi vs.. elinde ki tüm evrakların fotokopilerini çektir ruhsatını almaya gittiğinde bide senden fotokopi isteyecekler Emniyette.
    Sizin cevap daha açıklayıcı oldu.
    Şimdi neler yapmam gerektiğini daha iyi biliyorum.
    Ayrıntılı cevabın için çok teşekkür ederim.
    Bakalım kısmet olursa en kısa zamanda işlemleri yaptırmak istiyorum. sonucu buraya yazarım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:52 ----------

Bu konuda tecrübesi olan ve işlemlerini yakın bir zamanda yaptıran diğer arkadaşlar da buraya yazarlarsa ben ve diğer konuyu araştıran arkadaşlar bilgi sahibi olur.

Motosikleti
    kanuni bs 100
    Yok mu başka yeni motor alan arkadaş?

Motosikleti
    kanuni bs 100
    Arkadaşlar bugün bir takipçi ile görüştüm yaklaşık bir fiyat öğrenirim diye.
    Adam toplam 225 tl gidiyor 15 tl ben alırım hepsi 240 tl dedi.ve 7 taksite bölerim dedi.
    Sizce Fiyat nasıl? yukarda arkadaşlarım 150 tl gidiyor demişti ama adam 225 tl diyor Gerçekten 225 mi gidiyor yoksa adam daha fazla para almak için ayakmı yapıyor.
    Birde taksit meselesi hoşuma gitti ne dersiniz yaptırayımmı yoksa kendimmi peşin paraya ama daha ucuz yaptırayım.

Motosikleti
    kanuni bs 100
    Güncelll...

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Fiyatlarda galba oynamalar oldu ama ne kadar doğru bilmiyorum 240 tl 7 taksit aslında fena değil taksit olması iyi.

Motosikleti
    kanuni bs 100
    Bugün faturayı kestirip işlemleri yaptıracaktım ama bir sorun çıktı pazartesiye kaldı.
    Bu arada gitmişken başka takipçilerle görüştüm herşey dahil 185 tl dediler. İyice kafam karıştı ama İşlemleri önümüzdeki hafta kendim yaptırmaya karar verdim.Bakalım nasıl olacak.

arkadaşlar genel olarak tüm detaylar var bende bir soru ekliyeyim dedim bende yeni motor aldım allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin öncelikle şimdi soruma geleyim benim motorum 2007 model ama sıfır aldım şimdi model 2007 olduğu için vizeye girmesi lazım motorun ben önce vizeye gidip öylemi plaka işlemlerine başvurucam yoksa plaka önce sonra vizemi olucak bu konudada bilgi sahibi arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim.
    Bide masrafları kalem kalem yazabilirseniz daha aydınlatıcı olur diye düşündüm.
    Örneğin:
    Zorunlu trafik sigortası: ..... tl
    Ruhsat masrafları:.......
    gibi; teşekkürler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hiç kulanılmadı ise vizeye gerek yok fatura ilk kesiliyorsa trafiğe yeni çıkıyor demektir ve sıfır olan moto 3 yıl vizeli oluyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç kulanılmadı ise vizeye gerek yok fatura ilk kesiliyorsa trafiğe yeni çıkıyor demektir ve sıfır olan moto 3 yıl vizeli oluyor
    Hocam sağolasın umarım dediğin gibidir bana aldığım yer böyle bir bilgi verdi bende şimdi napıcağımı bilmeden deli tavuk gibi bi oraya bakıyorum bi buraya.

Motosikleti
    kanuni bs 100
    Alıntı bloodwater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sağolasın umarım dediğin gibidir bana aldığım yer böyle bir bilgi verdi bende şimdi napıcağımı bilmeden deli tavuk gibi bi oraya bakıyorum bi buraya.
    Malesef aldığın yer doğru bilgi vermiş motorun 2007 model ise vizeye girmen gerekiyor ama plakadan öncemi sonramı orasını bilmiyorum.
    Takipçilere bir sor istersen.
    Bu arada benim plaka işi hala hallolmadı. Plaka işini Bir takipçiye verdim 10 gün oldu hala bitirememiş verdiğimede pişman oldum ben olsam şimdiye çoktan bitirecektim.

takipçiye veya bayiye bu işi verirsek noterden vekalet vermemiz gerekiyor değil mi?

Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar bilen varsa motosiklete özel plaka nasıl oluyor?
    harf seçme fln .
    birde tamamen özel plaka? yıllık vergileri fln varmış. arkadaşım konuna yazdım ama bidaha konu açmak istemedim
    bulundugun ilin emniyetinin sitesinden gir seç plakanı 1 gün buyunca ayrılır o :D tebrik etmek lazm :D

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Malesef aldığın yer doğru bilgi vermiş motorun 2007 model ise vizeye girmen gerekiyor ama plakadan öncemi sonramı orasını bilmiyorum.
    Takipçilere bir sor istersen.
    Bu arada benim plaka işi hala hallolmadı. Plaka işini Bir takipçiye verdim 10 gün oldu hala bitirememiş verdiğimede pişman oldum ben olsam şimdiye çoktan bitirecektim.
    ya bu takipciler varya ben kendim aldım öğlen e kadar işlem sürdü saat 2 de aldım plakayı öyle uzun bi iş yok yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)