Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Macera Dolu Amerika :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bu zamana kadar ki tüm paylaşımlarınız için çok teşekkürler.Emeğinize sağlık.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MK America - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Körfez Savaşı sırasında nasıl küçük ve ufacık olabildiğini anlamadım jelican...... pek bir kemikli olduğunuzdan mütevellit yaşım 30 falan dime...daha (d)olgun durmaktasın...fiziğiniz sen de Peter Pan ben diyim Pıtır Pan'ın evlenip barklanmış halleri edasında...en az bi 36-37 diyordum ben şahsen...muhtemelen ne içsen ne yesen yarıyo..

neyse yaşınızla ilgili irdeleyici detayları bir kenara bırakıp ne kadar konuya hakim olduğundan ve paylaşımlarda ki heyecanından keyif aldığımı bilmenizi isterim...

yani videolarda anllatığın şeyler meyvenin özü gibin...fitamin gibin...yani özütü sunuyorsun..bu da keyif verici...yani kesinlikle MEDYA sektöründe büyük sorumluluklar almalısın...daha büyük sorumluluklar...verilen işin hakkını vereceğinden hiç şüphem yok...

Kılark Kentin benim nazarımda dişisisin...

erkek olsan sana avradımı...

mecmua sahabısı olsam gezetemi...sana gönül rahatlığıyla emanet edebilirdim...

hani Holivid filmlerinde olur bazen...gazeteye ofisgirl olarak giren kız birilerinin dikkatini çeker ve zirveye çıkar o hesap...önün açık...

neden başarılısın...çünkü işine saygın var...hobi olarak motosiklete dair paylaşımlarda bulunuyorsun ve bunu can-ı gönülden yapıyorsun...

inşallah başka görevler sorumluluklar alıp bu paylaşımlarından bizi esirgemezsin...

olaya biznıs babında bakmıyorum...özel hayatında anne olup bu enerjini bebişe de ayıracağın günler olabilir...hakkında hayırlısı olsun...

forumda Khutuck (Fırat) ve Cezerye nikli arkadaşlar da Boğaziçi mezunudur...hani paylaşımlarınız daha farklı olur kaynaşmanız babında hatırlatmak istedim...

bu arada goldın gılob dedin ya galiba seni orada da dinledim... umutsuz ev hatunlarından Felicity Huffman'ın sunucu olarak gümlediği akşamıda sen sundun dimi...oyunculuğuna bayıldığım bu hanım ablamız o gece fena çuvallamıştı galiba...

meslek hayatında başarı...paylaşımlarının devamı...heyecanını hevesini kaybetmemen dileğiyle pofudukcan...

Serengetiden Hüstına ve gocen olacak zat-ı muhtereme selamlar...
    Mete Khan, her ne kadar "EmKey hanım ablamızın gönlüne taht kurabilmek için" desen de bu tespitlerinin hepsinin samimiyetine inanıyorum

İşimi severek, eğlenerek, zevkli hale getirerek ve ciddiyetle yaptığımı bazen yakınımdakiler göremezken sizlerin binlerce kilometre uzaktan görmeniz beni mutlulukla karşısık bir allak bullaklık (bu kelimeyi de bu hale getirdim ya ) içine sokuyor Ben sorumluluk insanıyım. Daha büüyk sorumlulukları da alırım. Zamanı gelecek... ;) Ben o zaman dek yine severek, önce kendim eğlenerek yapacağım bu işler...

Söyleyecek şeyler var da senin bu güzel tespitlerinin etkisi azalmasın diye ben sessiz kalacağım Teşekkür etmekle yetineceğim. Ve içten içten şımaracağım (Kahrolsun mütevazılık ) Tenk yu veri veri maç, siriyısli!

Yaşımla ilgili irdeleyici detaycılığında yanılmış olman bir yana, dikkatli bir takipçi olduğun için hakkını vermem lazım Yolun yarısında bile değilim daha. Yaş takıntım da henüz yok. Birkaç yıl sonra başlayabilir, büyük konuşmam asla

Haftanın bu ilk ve nadide gününde nüktedan tarzına aynı ince detaylarla karşılık vermediysem affola. Sen ve senin gibi EmKey takipçileri için hazırlamakta olduğum videonun heyecanına verile Birkaç saat sonra forum yeniden ziyaret edile ve o video görüle

Si yu (kabile olan değil, görüşürüz anlamında olan ;) )

---------- Post added at 12:44 ---------- Previous post was at 11:34 ----------

Tek Teker Videosu ;)

Ben yapmadım. Yapana da mani olmadım Ama birileri tek teker yaptı Amerika'daki o malum fuarın en büyük sürprizi yetenekleriyle kısa sürede şöhret olmayı başaran motosiklette denge ustası iki kardeşti: Smage Brothers (Ya da Smage Biraderler/Kardeşler de diyebiliriz).

Tek teker üstünde, iki teker üstünde hoplaya zıplaya, yere yatırdıkları bir arkadaşlarının üstünde mekik dokuya dokuya eğlenceli bir gösteri yaptılar.

Harika bir yer tutamadım ama sonuna dek çektim. Sizin için en "kayda değer" anlarını birleştirdim.

Tek Teker Sanatı, beğeninize açılmıştır efendim

Buyrun

http://blogs.voanews.com/turkish/sel...-teker-sanati/

Yorumlarınızı buraya da bloğa da nereye olursa artık, beklerim
    Motosikletli Kız'ın Amerika Maceraları: http://blogs.voanews.com/turkish/selin/
    Twitter: @Selininmacerasi Facebook: Selin Süer

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Paylaşım için teşekkürler...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650

Bazen üst üste mesaj atınca upuzuuun birşey oluyor. Birbiriyle birleşip, kaynıyor arada. Hazır siyahatmaca'nın mesajı araya girmişken affınıza sığınarak tekrar yapıştırıyorum son mesajımı buraya. Öncekini silemedim. "Değiştir" seçeneği kalkmış galiba :(

Tek Teker Videosu ;)

Ben yapmadım. Yapana da mani olmadım Ama birileri tek teker yaptı! Amerika'daki o malum fuarın en büyük sürprizi yetenekleriyle kısa sürede şöhret olmayı başaran motosiklette denge ustası iki kardeşti: Smage Brothers (Ya da Smage Biraderler/Kardeşler de diyebiliriz).

Tek teker üstünde, iki teker üstünde hoplaya zıplaya, yere yatırdıkları bir arkadaşlarının üstünde mekik dokuya dokuya eğlenceli bir gösteri yaptılar.

Harika bir yer tutamadım ama sonuna dek çektim. Sizin için en "kayda değer" anlarını birleştirdim.

Tek Teker Sanatı, beğeninize açılmıştır efendim

Buyrun

http://blogs.voanews.com/turkish/sel...-teker-sanati/

Yorumlarınızı buraya da bloğa da nereye olursa artık, beklerim

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Kardeşim teşekkürler look after yourself....

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 20:17 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=-hqdZ...eature=related
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Facebook'ta aldığım tepkilere de bakılırsa Smage Kardeşler'i Türkiye de sevdi ;)

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bu çocuklar herhalde kendileri düşmek suretiyle kaza yapmazlar yolda Oyuncağa çevirmişler motoru

klemenjero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max 250
    Yaptığın iş gerçekten çok güzel ve gurur verici. Sıkı bir takipçi edindin kendine. Güvenli sürüşler.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı klemenjero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığın iş gerçekten çok güzel ve gurur verici. Sıkı bir takipçi edindin kendine. Güvenli sürüşler.
    Çok teşekkür ederim. "Acaba bir Motosikletli Kız'ın maceralarını merak eden olur mu?" diye başladığım yazıların bu kadar büyük bir kitleye ulaşması, tepkiler alması, okunması, paylaşılması son aylarda en büyük motivasyonum. Okaynus ötesinde olmanın ağırlığı bastığında böyle şeyleri duymak iyi geliyor. Birazdan canlı yayınım var, ondan sonra Anne-babamın attığı bir maili sizle de paylaşmak isterim. Kim ne kadar överse övsün sanırım anne babamızın gözünde "kahraman" olmak yine en büyük keyif ;)

Sevgiler...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı MK America adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete Khan, her ne kadar "EmKey hanım ablamızın gönlüne taht kurabilmek için" desen de bu tespitlerinin hepsinin samimiyetine inanıyorum

İşimi severek, eğlenerek, zevkli hale getirerek ve ciddiyetle yaptığımı bazen yakınımdakiler göremezken sizlerin binlerce kilometre uzaktan görmeniz beni mutlulukla karşısık bir allak bullaklık (bu kelimeyi de bu hale getirdim ya ) içine sokuyor Ben sorumluluk insanıyım. Daha büüyk sorumlulukları da alırım. Zamanı gelecek... ;) Ben o zaman dek yine severek, önce kendim eğlenerek yapacağım bu işler...

Söyleyecek şeyler var da senin bu güzel tespitlerinin etkisi azalmasın diye ben sessiz kalacağım Teşekkür etmekle yetineceğim. Ve içten içten şımaracağım (Kahrolsun mütevazılık ) Tenk yu veri veri maç, siriyısli!

Yaşımla ilgili irdeleyici detaycılığında yanılmış olman bir yana, dikkatli bir takipçi olduğun için hakkını vermem lazım Yolun yarısında bile değilim daha. Yaş takıntım da henüz yok. Birkaç yıl sonra başlayabilir, büyük konuşmam asla

Haftanın bu ilk ve nadide gününde nüktedan tarzına aynı ince detaylarla karşılık vermediysem affola. Sen ve senin gibi EmKey takipçileri için hazırlamakta olduğum videonun heyecanına verile Birkaç saat sonra forum yeniden ziyaret edile ve o video görüle

Si yu (kabile olan değil, görüşürüz anlamında olan ;) )[COLOR="Silver"]

]

şu ciddiyetle alakalı detaya sitemine hak veriyorum...senin işine olan saygına makarayla karışık ya iyice havaya girdin falan deyip inceden dalga geçenler oluyordur yakın arkadaşların içinde...Tam Türkiş stayıl bir izhniyet...hayatı ciddiye almamayı severiz...

ama bu tarz paylaşımları yaparken kendine hayatı zindan etmiyosun değil mi...yani güzle aktarmak adına hem teknik hem da manevi anlamda stres yaşayıp kasıyorsan bu keyif bir işkence haline de gelebilir...mesela geçen fuardan anlattığın detaylar kamera çekimleri vs fuarı şahsın adına çileye dönüştürmemeiştir inşallah...

olay çok aşamalı...

bilgi alıyorsun...detaylı bilgiler...konuya hakim olman gerekiyor...aldığın bilgiyi aynen anlatman gerekiyor...

bunları görüntülemek durumundasın...teknik ekipman kamera ..bunun şarjı vs...

ve asıl işkence bunları aktarmak...yüklemek en zoru herhalde...

ve son olarak bunlardan geri dönüş...kimlerin okuduğunu izlediğini yorumlara cevap vermek nezaketen de olsa bir "hehe" demek... falan..

zor işler be...işte son olan bu kısım belki en keyiflidir ama yinede bir enerji kaybı vardır...yani insan pskolojisi anlık günlük mevsimsel dğeişir...hormonlar değişkendir...birden bu paylaşımcılıkdan vazgeçerek off yaaa diyerek herşeye bir nokta da koyabilirsin...bu bizi şaşırtmaz...

ya çok hırslıysan...o daha da kötü...bu sefer sağda solda motosikletle alakalı organizasyonları kovalamak adına daha çok efor sarfetmen gerekecek...özel hayatından bu hobiye daha fazla vakit ayırmak zorunda kalacaksın...yani srumluluklar arttıkca birşeyler yapmam lazım içgüdüsüyle hırslı bir gazeteceinin adam öldürüp o cinayeti haber yapması gibi seninde paylaşımlarının kalitesi zaman içinde düşe de bilir...bunlar olası ihtimaller...

ama gerçek olan şu ki..okyanus ötesine olan merakmız senden ot çalı orman fotosu videosu bile gelse heyecanla izleyeceğimiz gerçeğidir...ve galiba orada hayat sistem daha farklı işliyor...

mesela ABD vatandaşlarının önemli kısmının IQ lerinin çok düşük olduğuyla ilgili ne diersin...bu husus da söyleyeceğin birşeyler varmı...yani motosiklet dışında toplumsal yaşamla alakalı...toplumsal yardımlaşma dayanışma...insanların birbirine olan saygısı gibi detaylar hakkında yazmanı rica ederim...yani Amerikalılık aslında nedir... isteğim peçetede yazıp veremeyecek kadar uzundu... bana toplumsal detaylarla gelmeni istiyorum...arada bir Amerigadan yaşamdan bahset...aslında daha muhafazakarlar dimi...içe kapalı...onların gündeminden falan bahset...oki doki bebiş...

motör motör bi yere gader cannımm...

si yu leydi... izindeyiz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    şu ciddiyetle alakalı detaya sitemine hak veriyorum...senin işine olan saygına makarayla karışık ya iyice havaya girdin falan deyip inceden dalga geçenler oluyordur yakın arkadaşların içinde...Tam Türkiş stayıl bir izhniyet...hayatı ciddiye almamayı severiz...

ama bu tarz paylaşımları yaparken kendine hayatı zindan etmiyosun değil mi...yani güzle aktarmak adına hem teknik hem da manevi anlamda stres yaşayıp kasıyorsan bu keyif bir işkence haline de gelebilir...mesela geçen fuardan anlattığın detaylar kamera çekimleri vs fuarı şahsın adına çileye dönüştürmemeiştir inşallah...

olay çok aşamalı...

bilgi alıyorsun...detaylı bilgiler...konuya hakim olman gerekiyor...aldığın bilgiyi aynen anlatman gerekiyor...

bunları görüntülemek durumundasın...teknik ekipman kamera ..bunun şarjı vs...

ve asıl işkence bunları aktarmak...yüklemek en zoru herhalde...

ve son olarak bunlardan geri dönüş...kimlerin okuduğunu izlediğini yorumlara cevap vermek nezaketen de olsa bir "hehe" demek... falan..

zor işler be...işte son olan bu kısım belki en keyiflidir ama yinede bir enerji kaybı vardır...yani insan pskolojisi anlık günlük mevsimsel dğeişir...hormonlar değişkendir...birden bu paylaşımcılıkdan vazgeçerek off yaaa diyerek herşeye bir nokta da koyabilirsin...bu bizi şaşırtmaz...

ya çok hırslıysan...o daha da kötü...bu sefer sağda solda motosikletle alakalı organizasyonları kovalamak adına daha çok efor sarfetmen gerekecek...özel hayatından bu hobiye daha fazla vakit ayırmak zorunda kalacaksın...yani srumluluklar arttıkca birşeyler yapmam lazım içgüdüsüyle hırslı bir gazeteceinin adam öldürüp o cinayeti haber yapması gibi seninde paylaşımlarının kalitesi zaman içinde düşe de bilir...bunlar olası ihtimaller...

ama gerçek olan şu ki..okyanus ötesine olan merakmız senden ot çalı orman fotosu videosu bile gelse heyecanla izleyeceğimiz gerçeğidir...ve galiba orada hayat sistem daha farklı işliyor...

mesela ABD vatandaşlarının önemli kısmının IQ lerinin çok düşük olduğuyla ilgili ne diersin...bu husus da söyleyeceğin birşeyler varmı...yani motosiklet dışında toplumsal yaşamla alakalı...toplumsal yardımlaşma dayanışma...insanların birbirine olan saygısı gibi detaylar hakkında yazmanı rica ederim...yani Amerikalılık aslında nedir... isteğim peçetede yazıp veremeyecek kadar uzundu... bana toplumsal detaylarla gelmeni istiyorum...arada bir Amerigadan yaşamdan bahset...aslında daha muhafazakarlar dimi...içe kapalı...onların gündeminden falan bahset...oki doki bebiş...

motör motör bi yere gader cannımm...

si yu leydi... izindeyiz...
    Motosikletli Kız'ın detaycı, irdeleyici okuyucusu Mete Khan Nereden başlasam nasıl anlatsam bilemedim Etrafımdakilerin işime verdiğim önemi anlamamasından bahsederken tam olarak onu kastetmemiştim... Bunu simultane tane çevirmediğim ama salonda oturup keyifle izlediğim bir Amerikan ödül töreninde tanık olduğum kısa bir anekdotla anlatmak isterim

Two And a Half Men dizisini CNBC-E izleyicileri bilirler muhakkak. Eskiden Charlie Sheen vardı hani. Sonra uyuşturucuya kaptırdı kendini, dağıttı ve diziden de çıkarıldı falan... Charlie Sheen'in yanında acayip yetenekli bir yardımcı erkek oyuncu vardır. Süper performans. John Cryer ! İşte bu adam, bir Emmy mi almıştı artık öyle birşey... O törende şöyle bir cümle kurmuştu da çok hoşlandırmıştı beni karakterinden "Bu rolde bu kadar başarılı olabilmem aslında Charlie Sheen sayesindedir. Charlie'nin rolünün basit görülüp küçümsendiği zamanları anımsarım. Aslında o rolün o kadar basit görünmesi rolün basitliğinden değil Charlie'nin onu o kadar basit gösterecek kadar iyi bir aktör olmasındandır" demişti kendisi...

Charlie Sheen'i sevmem şahsen ama onun hakkında söylenen küçük ama anlamlı cümlecikte bahsedilen şeydi anlatmak istediğim. Bazen elimdeki işleri güle eğlene, oflayıp puflamadan, acısını etrafımdan çıkarmadan yapıyor oluşum karşı tarafta (genelde iş arkadaşları, patronlar vs.dir bu karşı taraf) yaptığım işlerin "basit" olduğu izlenimini yaratma güdüsüne sebebiyet verebiliyor. Oysa o işleri "2 dakikalık işlermiş" gibi kolayca yapıyor olmam "benden" kaynaklanıyor! Aslında "o" insanlar da bunu içten biliyor ve belki bir savunma mekanizması oluşturuyorlar... Orası önemli değil. Önemli olan ben sevdiğim işe dört elle sarılırım. Güzel olmadan da bırakmam. Bu "mükemmeliyetçilik" tabii yorar bünyeyi zaman zaman ama ara sıra "diyaframdan" nefes alıp 3-5 doğaya akıp ayaklarını yere basarsan toparlar beden ;)

Lafı uzattığım için kusura bakmayın...

Kısaca toparlayayım...

Ben yıllardır sayamayacağım kadar saat canlı yayında elimde bit metin, bir ipucu, bir "az sonra ne geleceğine dair fikir" olmadan sözlü çeviri yaptım. Yıllarca değişik kanallarda elime son anda tutuşturulan sayfalarca metni Ana Haberler için, programlar için seslendirdim. 3 yıldır da neredeyse her gün canlı yayında Amerikan siyasi gündemini anlatıyorum Türkiye'ye... Yani o fuar çekimi, o kameranın şarjı vs falan "çantada keklikti" benim için. Eğlenerek, kıkırdayarak yaptım. Fuarda da herkesi "şaşkın" bıraktım (Hala Türkçe'yi hiç tanımadıkları için ilgiyle dinliyorlar.) Kameram yıllardır elimdedir. Bluetooth'lu bir mikrofonu olan, kalabalıkta çekimi çok kolaylaştıran sevimli bir Sony Handycam. Şimdi sizler için çekim yapıyorum ama yıllardır bin küsur saatlik "şahsi" çekim yapmışlığım var emektar kameramla. Yunanistan'ın tüm yollarını çektim neredeyse (görüntülerin durduğu harddisklerim Türkiye'de kalmış olsa da...), Marmaris'i, İzmir'i, İstanbul'u, Çeşme'yi, Foça'yı... Ben kamera işine bayılırım. Şahsi hobi Dert olmadığı gibi, eğlence benim için onun karşısında olmak

Ayrıca siz okuyucularım için az bile yapmışım Feda olsun vaktim size

Amerikan yaşamına dair ipuçlarını baharda yapacağım çekimlere daha çok katacağım. Başkaları da çok sordu... Objektif, eksileriyle, yamuklarıyla, zaman zaman da "artıları" ve "imrenilesi" yanlarıyla anlatacağım. Merak etmeyin...

Haaa.. olur da yazılarım kesilirse de... O zaman da beni unutmayın ;)

Uzattım, affoluna... ;)

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi helal olsun daha ne diyebilirki bir insan. Azını birazını okudum blogun gayette tuttum, devamını okurum bilahare. Ben pasifken açılmış konu epey sonra görüyorum kaçırmışım. Benim için bir örnek oldun Selin. Hayat görüşü bu yönlü olan insanların dünyada yaşıyor olması, bunu geçtim iletişime yakın mesafede olması sevindirici. Çünkü bu kafa yapısına sahip olan kişiler sohbet ortamının doğal uyuşturucusudur. Uyuşturucuyu kötü anlamda kullanmıyorum tabiki, Selin vebenzeri gibi düşünen insanlar, kafaları dank ettirir, insanın gözlerini açtırır, hayatın kariyerden yada paradan yada namdan şöhretten yada popülerlikten yada mevkiden ibaret olmadığını hatırlatır. Tabi bunu başaran şanslı insan sayısı pek yoktur. Ben şansın gülmediği taraftayım henüz. Gerçi insan kendi şansını hazırlar, hata kişilerde. Ama o şans bir gülerse 24 yılın acısı çok fena bir şekilde çıkacak. Ömrümün geri kalanını motor/bisiklet üzerinde, bir çadır, bir tulum, bir mat ve bir fotoğraf makinesiyle geçirmek istiyorum. Nefesim el verdiği müddetçede dünya topraklarında bir karış bile bırakmadan ayak basmak istiyorum. İlk hedefim Nepal En sonunda da para yerine bunları paylaşabileceğim bir yer/platform istiyorum. Kitap olsun, blog olsun, gezi rehberliği olsun vs o kısmı önemli değil.

Arkadaş ortamındaki o alay ve takınan tavırlardan herhalde en çok benim yakınmam lazım. İnsanlar malesef kendilerinin yapamayacakları yada cesaret edemeyecekleri şeyleri hep yererler, köstek olurlar. Hayatta herkes doktor, mühendis, memur vs olacak değil herhalde. Arada bu gibi kafalar çıkacakki dünyanın gerçekten yaşamaya değer bir yer olduğunun farkına varılsın. Bu bağlamda her kim olursa olsun, bu yola baş koymuş insanları sonuna kadar desteklerim. Bir aksiyon olursa da en önde başvuran ben olurum.

Tweeter harici her platformda desteğim senindir. O twit platformunu pek sevmiyorum, alışamadım. Özel hayatımı paylaşmak istesem gider günlük tutarım, niye ilan edeyim herkese. Ama aklımdaki gezi rehberliği mevzusunda tecrübe sahibi olursam zaten ilk paylaşacağım ortamlar buralar olacak. Tekrar helal olsun sana Selin diyorum kocaman. Şöyle ufak bir grup toparlayabilirsek Nepal'e gidelim ya
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi helal olsun daha ne diyebilirki bir insan. Azını birazını okudum blogun gayette tuttum, devamını okurum bilahare. Ben pasifken açılmış konu epey sonra görüyorum kaçırmışım. Benim için bir örnek oldun Selin. Hayat görüşü bu yönlü olan insanların dünyada yaşıyor olması, bunu geçtim iletişime yakın mesafede olması sevindirici. Çünkü bu kafa yapısına sahip olan kişiler sohbet ortamının doğal uyuşturucusudur. Uyuşturucuyu kötü anlamda kullanmıyorum tabiki, Selin vebenzeri gibi düşünen insanlar, kafaları dank ettirir, insanın gözlerini açtırır, hayatın kariyerden yada paradan yada namdan şöhretten yada popülerlikten yada mevkiden ibaret olmadığını hatırlatır. Tabi bunu başaran şanslı insan sayısı pek yoktur. Ben şansın gülmediği taraftayım henüz. Gerçi insan kendi şansını hazırlar, hata kişilerde. Ama o şans bir gülerse 24 yılın acısı çok fena bir şekilde çıkacak. Ömrümün geri kalanını motor/bisiklet üzerinde, bir çadır, bir tulum, bir mat ve bir fotoğraf makinesiyle geçirmek istiyorum. Nefesim el verdiği müddetçede dünya topraklarında bir karış bile bırakmadan ayak basmak istiyorum. İlk hedefim Nepal En sonunda da para yerine bunları paylaşabileceğim bir yer/platform istiyorum. Kitap olsun, blog olsun, gezi rehberliği olsun vs o kısmı önemli değil.

Arkadaş ortamındaki o alay ve takınan tavırlardan herhalde en çok benim yakınmam lazım. İnsanlar malesef kendilerinin yapamayacakları yada cesaret edemeyecekleri şeyleri hep yererler, köstek olurlar. Hayatta herkes doktor, mühendis, memur vs olacak değil herhalde. Arada bu gibi kafalar çıkacakki dünyanın gerçekten yaşamaya değer bir yer olduğunun farkına varılsın. Bu bağlamda her kim olursa olsun, bu yola baş koymuş insanları sonuna kadar desteklerim. Bir aksiyon olursa da en önde başvuran ben olurum.

Tweeter harici her platformda desteğim senindir. O twit platformunu pek sevmiyorum, alışamadım. Özel hayatımı paylaşmak istesem gider günlük tutarım, niye ilan edeyim herkese. Ama aklımdaki gezi rehberliği mevzusunda tecrübe sahibi olursam zaten ilk paylaşacağım ortamlar buralar olacak. Tekrar helal olsun sana Selin diyorum kocaman. Şöyle ufak bir grup toparlayabilirsek Nepal'e gidelim ya
    Greenut, çok gurur duydum söylediklerinden... Bu kadarını hak ediyor muyum bilmem. Ama zaten kişinin kendisini değerlendirmesi doğru olmaz... Karşıdakilerin bakışı, seni nasıl gördükleri ya da kendini nasıl anlatabildiğin önemlidir bu durumlarda... Demek ben bu yanlarımı yansıtabilmişim... Ne mutlu bana.

Sohbet ortamının doğal uyuşturucusu benzetmesine bayıldım. Sağlığa yararlı bir uyuşturucu olmakta bir zarar yok Nepal güzel bir hedef. Dediğin gibi şans konusunda dışarıdan faktörler muhakkak var, ama inanç ve kararlı adımlarla yapamayacağın şey az gibi (yapamayacağın şey yok demiyorum. O Amerikan sinemasının sık verdiği bir mesajdır. Ama her ne kadar kaderini değiştirebileceğine inansam da bazı limitler olduğuna ve belki bazen bu limitlerin senin yararına olduğuna da inanıyorum ;) ) Umarım bu hedefin gerçekleştiğinde buradan, bir kitaptan, blogdan ya da sadece fotoğraflarla bizimle paylaşıyor olursun. Sıkı bir hazırlık ve aslında plan süreci gerektiren bir hedefin var. Şimdiden şemaları çıkarman lazım ;)

Bloğa daha sık beklerim. İlgini çekecek bir konu mutlaka bulursun. Gezgin ruhluyumdur ben de... Artık bir tulumla sabahlayıp gezmeyi şahsen çok göze alamasam da, keşfetmeyi çok severim. Zamanla buradan da paylaşacağım ilginç yerler gördüm... Umarım gücüm yeter de başkalarını da görürüm ;)

Bu arada hazır buraya uğramışken blogdaki son videoyu buraya eklemeyi unuttuğumu gördüm.

Hala uğrayıp görmeyenler varsa!

Motosikleti
    Feda olsun vaktim size

takipteyiz her daim Vaşingtın Böcüğü...

gün gelir long ayslınd da eşiniz beyefendiyle size bir kahve ikram ederim...dünya küçük...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti

gün gelir long ayslınd da eşiniz beyefendiyle size bir kahve ikram ederim...dünya küçük...
    Mete efendi bi hayabusalık mesafe atlar gideriz....

---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:12 ----------

Washington'daki fuarın videosunu hala görmeyen var mı? Cık cık cık

Yazısı şurada:http://blogs.voanews.com/turkish/sel...niza-getirdim/

Videosu burada

http://www.youtube.com/watch?v=1ijdk0qJk9c
    hayabusa olsun çamurdan olsun....

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650

Mete Handro, Vaşington böcüklüğü, pofudukcan'lık falan hiç duymadığım tanımlamalarla bezendim kaldım! Bolca güldüm Long aylınd biraz uzak kacar ama pek möhüm zirvelere ev sahipliği yapmıi Annapolis'te bir "latte" (sütlü kahvenin Avrupalısı ) ısmarlarız artık biz sana eşim beyefendiyle birlikte

---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:26 ----------

Çok eğlenceli bir motor projesinin peşindeyim. Kendi kendime eğleneceğim bir proje Ama olursa bence hoşunuza gidecek. Sponsorum naza çekiyor Bekliyorum Herkese iyi haftasonları. Hikaye ve fotolarınızı bloğa beklerim ;) Herkes görsün ;)

Motosikleti
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete efendi bi hayabusalık mesafe atlar gideriz....

---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:12 ----------

hayabusa olsun çamurdan olsun....
    abi hepimiz hayabusayız...

Mete Handro, Vaşington böcüklüğü, pofudukcan'lık falan hiç duymadığım tanımlamalarla bezendim kaldım! Bolca güldüm Long aylınd biraz uzak kacar ama pek möhüm zirvelere ev sahipliği yapmıi Annapolis'te bir "latte" (sütlü kahvenin Avrupalısı ) ısmarlarız artık biz sana eşim beyefendiyle birlikte

---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:26 ----------

Çok eğlenceli bir motor projesinin peşindeyim. Kendi kendime eğleneceğim bir proje Ama olursa bence hoşunuza gidecek. Sponsorum naza çekiyor Bekliyorum Herkese iyi haftasonları. Hikaye ve fotolarınızı bloğa beklerim ;) Herkes görsün ;)
    Yahu gocan olacak zat sana hiç böyle hitap etmedimi... sanki hiç sevilmemiş veya şımartılmamış gibi şaşırıyorsun...özelindir derinlere girmek istemem...ama eniştemize teessüfler ederim... ...bir önceki uzun mesajına vakitsizlikten cevap yazamadım...

ama bu heyecanına bizi ortak ettiğin için mağrur ve bahtiyarız...bahtımız can sen canan...

latte bahane eMKey ci ay co dı ekşın şahane..

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    abi hepimiz hayabusayız...

Yahu gocan olacak zat sana hiç böyle hitap etmedimi... sanki hiç sevilmemiş veya şımartılmamış gibi şaşırıyorsun...özelindir derinlere girmek istemem...ama eniştemize teessüfler ederim... ...bir önceki uzun mesajına vakitsizlikten cevap yazamadım...

ama bu heyecanına bizi ortak ettiğin için mağrur ve bahtiyarız...bahtımız can sen canan...

latte bahane eMKey ci ay co dı ekşın şahane..
    Mete Khan, pofudukcan pek de tercih ettiğim bir hitap tarzı değildir ama okuyucularıma karşı naziğim işte, ne yapalım ;) eMKey dı van end onli and the enishte selam eder ;)

Motosikleti
    Mete Khan, pofudukcan pek de tercih ettiğim bir hitap tarzı değildir ama okuyucularıma karşı naziğim işte, ne yapalım ;) eMKey dı van end onli and the enishte selam eder ;)
    Yahu saat olmuş 03.30...daha yatmadın mı eMKey...nası bi galaksiden geldin... nası bi iletişim kuruyuyorsun biz Dünyalılarla...biz dünya ahalisi gece yarıları uykunun ergenekonuna inmiş oluyoruz... full+full enerjin olsa gerek...bu arada çocukda yok dabi...ıngaa ıngaa sesi nedir bilmezsin... sütünü bir bebişle paylaşmadın dabi..tuzun kuru...

bu arada mesaili biri işin olmadığı için gec saatlere kadar oturup geç uyanıyorsun değil mi...inan motosikletle alakalı paylaşımlardan çok senin gün akışını merak ediyorum...

bu arada Reşat ARBAŞ la ahbaplığın tanışmışlığın var mı...onuda pek severiz buralarda...nam-ı diğer Donald Duck ..DD...

Motosikleti
    Which language do you prefer ?

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler