Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet ve Köpek Korkusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    onların hızında sürüp mümkün olduğunca koşturuyorum sersemleri.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ben onları uzaktan görünce korna çalmaya başlıyorum, yeni buldum bu taktiği kesinlikle çok dikkatleri dağılıyor saldıramıyorlar. Denemenizi tavsiye ediyorum.

Felsefeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet değil de geçen yaz saat 2 civarı(gece) bisiklet sürüyorum arkadaşımla.Telefonla mesajlaşıyorum aynı zamanda,derken köpeklerin içine gelmişiz ama ben yavaş sürüyorum köpekler koşturma modunda değil,arkadaş birden hızlandı,bense hala telefona konsantreyim,yaklaşık 8 köpeğin bana doğru gelmeye başladığını hissettim,onları görmemle hızlanmam bir oldu ama panikle sağ sapağa daldım,5 metre ilerisinin çıkmaz sokak olduğunu gördüm,ani bir fren ve yüksek sesle bağırmadan sonra köpeklerin hepsi dağıldı.Dağılmasa geçenin o saatinde ne olurdu bilmiyorum.
    En bağışlanamaz yanın bu işte;gücün var ve hükmetmek istemiyorsun!(Friedrich Nietzsche)

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Dönen tekerlekler aklını alıyor köpeklerin.. Motorla genelde kovalanıyorum hatta paçama değecek kadar yaklaşıyorlar fakat ısırma gibi bir amaçları yok zannedersem..olsaydı ısırırlardı şimdiye kadar. Sadece tekeleklerin dönmesine kıllar. Benim tespitime göre suç yine bizim.. Hiç sokakta yaşamayan bir köpek muhtemelen motor ve araba görünce peşinden koşmayacaktır. Ama sokak köpekleri için durum biraz farklı bu da onlar küçükken dikkatsiz şöförler yüzünden ezilen kardeşlerinin kini ve siniri olarak anlıyorum. Bir nevi nefret.. Dönen tekerlekler onlar için tehdit.. Eğer asıl sebebinin biz mal şöförler olduğunu bilselerdi... Düşünemek bile istmeiyorum.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben koşmaya başladıkları anda durup motordan iniyorum, kesin kaçıyorlar. Hele biraz üstlerine yürürsen arkalarına bakmadan kaçıyorlar.

Motosikleti
    honda cbr 600 rr
    biraz yusuf yusuf oluyosun ama geciyo korkma

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Bir keresinde paçamdan aşağı asılıp bozulan dengeyle beraber ön tekerleğin kaymasını sağlayıp düşmeme sebep olmuştu itoğluitler ama ben düştüğüme değilde beni düşürdükten sonraki adeta pis pis sırıtırcasına bana bakan ifadesine gıcık olmuştum köpoğlusunun
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    pulsar 200ns
    arkadaslar aynı olayı ben yasadım kopek ne tekerleklere havlıyo nede baska bıseya ıkı hafta once motor ustunde kopeklerın saldırısına ugradım ben hıc kopeklerden korkmazdım umursamazdım bıle hanı durdunmu kacıyolar falan denılıyodu bende oyle yaptım ve saldırdılar ısırıldım hala kuduz aşısı vuruluyorum ogün bugün kopeklerden korkar oldum ısede motorla gıdıp gelıyorum mecbur bınıyoruz motora her yerde kopek var hepsı saldırıyo bende cozum olarak kopek kovucu aldım baya bı rahatladım oyle bır korkusu olan varsa tavsıye ederım ısıe yarıyo...

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    Ben alıştım artık baktım ilerde köpek grubu var kornaya basıp dikkatlerini çekiyorum sonra üstlerini sürüyorum onlar benden kaçıyorlar Yada yavaş gidiyorsam duruyorum kaçıyorlar.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar aynı olayı ben yasadım kopek ne tekerleklere havlıyo nede baska bıseya ıkı hafta once motor ustunde kopeklerın saldırısına ugradım ben hıc kopeklerden korkmazdım umursamazdım bıle hanı durdunmu kacıyolar falan denılıyodu bende oyle yaptım ve saldırdılar ısırıldım hala kuduz aşısı vuruluyorum ogün bugün kopeklerden korkar oldum ısede motorla gıdıp gelıyorum mecbur bınıyoruz motora her yerde kopek var hepsı saldırıyo bende cozum olarak kopek kovucu aldım baya bı rahatladım oyle bır korkusu olan varsa tavsıye ederım ısıe yarıyo...
    köpek kovucu ne oluyo

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Burada işin püf noktası köpek gaza gelmeden durmakta. Eğer köpek "ben bunu korkuttum, benden kaçıyor" demişse o zaman ısırabilir tabi. Ama daha ilk harekete geçtiğinde diklenirseniz kesin korkacaktır. Tabi burada köpeğin tipi de önemli. Bazı şantiyelerde azman gibi kangal köpekleri var, bir keresinde ikisi arabaya saldırmıştı hatta birisi gelip yandan tampona kafa attı. Onların pek korkacaklarını sanmıyorum .

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Durmak kesinlikle çözüm değil, motoru üzerlerine sürün tabiki ezin demiyorum yaklaşırken sıyırır gibi geçin geri kaçıyolar o sırada biraz zaman kazanıyosunuz gazlayın kaçın zaten en az 45-50 km hız yaptıktan sonra sıkılıp kovalamayı bırakıyolar. Ama 50 cc scooterla bi yokuşta yakalanırsanız işiniz zor Belli bir hızın üzerinde köpeklerin hem koşup hem de bacağınızı yakalaması neredeyse imkansız o yüzden fazla paniklemeden yolunuza bakın ve kaçın.

Motosikleti
    Ya Umutlarda Biterse :)
    Başımıza Geldi...

Ankaranın Gözde Yerlerinden Biri Olan İskitler'de Saat 23:30 Saatleri Sularındaydı

Sisli Puslu Bir Geceydi Ve Sessiz Sakin Olan Bi Zamanındaydi 2 Motosikletli 4 Kafadardık.

Benim İsteklerimle Ara Sokağa Girmesini İsdemişdim.Sisten Önümüzü Göremiyorduk Vee Sol Taraftaki Harabeden Çıkanları Daha Doğrusu

Canavarları Görmemle Arkadaşima Sarılıp Lan UÇ Dememle Köpeklerin 2 Patiye Kalkarak Koşmaları Bir Oldu Ve Benim Yüzümden Arkadaşıma Nasıl Can Havli

İle Sarildiysam Arkadaşim Birden Gaza Abandiginda Motor Bildiginiz Stunt'cu Motoru Gibi Dikilmişti Ve Taklacı Güvercini Gibi Olmuştuk.

Yaklaşık 1 Dklık Bir Olay Ama Bende Çok Büyük Bir Olaydi.

Ayrıca 2.Motosikletli Arkadaşımız Kaybetmişdik Ve Evinde Bulduk.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    arkadaşın dediği köpek kovucuya araştırdım baya etkiliymiş

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ısıracak olan köpek havlayarak enerjisini tüketmez havlamadan sana doğru koşar

test edilmiştir onaylanmıştır

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Köpek ne kelime ayı saldırdı ayı
    M.balibey ve çaylak41 bunu beğendiler.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Benim de merak ettiğim bir konuydu. Birkaç defa başıma geldi köy yollarında tabi köpek paçamın 30 cm yanında havlayınca biraz yusuf ettim gazı kökledim kaçtım. Bundan sonra iplemem tecrübeli arkadaşlar sağolsun bilgilendirdiler.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Banada çok oldu hatta yüksek hızlarda bir yerden fırlıyorlar göremiyorsun birden yanında bitiyorlar ya aniden direksiyon kırılıyor refleks olarak bu çok tehlikeli bir durum oluyor. Onun dışında görünürde köpek varsa hızimi düşürüyorum ve gazi bırakıyorum geçiyorum gidiyorum çok nadir koşuyorlar sana doğru. Ama daha bugün bu bitmeyen yol çalışmaları yüzünden ara sokaklara falan girdim sonra baktım küçük bir sanayinin içine girmişim. Köpeğin olduğu yerdede u dönüşü yapmam gerekiyor yavaşladim yolun karşısında bakıyor bana araçları kontrol ettim döndüm ve hafif yukarı yokuş olduğu için gaz verdim adrenalin başladı salgılanmaya ama allahtan erken bıraktı peşimi

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Motosiklet kullanıpta köpeklerle dalaşmayan olurmu ? Bana göre olmaz ,eğer bir kimse motosiklet kullanırken şimdiye kadar köpek saldırısına uğramamışsa muhakkak yakın bir zamanda saldırıya uğramaya adaydır.Benim yüzlerce kez diyebileceğim kadar köpeklerle bir şekilde karşılıklı dalaştığımız olmuştur ,yeterli tecrübeye ulaştığım için bana artık kedi miyavlaması gibi geliyor,tınlamıyorum artık onları,onlar da beni tınlamıyor zaten, başkasını bulalım korkutacak diyorlar.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Bizim buraların köpekleri pek sakin, dünya yıkılsa umurlarında değil, arada kovalasalar keşke diyorum yahu
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)