Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ruhsatım posta ile gelmezse nereden alabilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar 07.02.2011 tarihinde aldığım motosikletimin ruhsatı hala gelmedi?acaba postada bir sıkıntımı oluştu, bunu nerden öğrenebilirim?

geçici ruhsat kağıdımın geçerlilik süresi 09.03.2011 de bitiyo
    Normal şartlarda 15gün sonra posta ile adrese yollanılması gerekmiyomuydu?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Elindeki evrakın altında küçük yazıların olduğu bölümde yazar. Eğer ruhsat eline ulaşmaz veya adreste bulunamaz iseniz o şubeden gidip alabilirsiniz.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bende araba aldım ruhsat hala gelmedi geçerlilik süresi de bitti,normal şartlarda ruhsatta yazan trafik şubesine gitmeniz gerekiyor ama artık değişti şimdi noter satışı yaptığınız noterin bulunduğu ilçenin trafik şubesinden alıcaksınız eskiden araç nereya bağlıysa ordan alınıyordu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Noter satışını Küçükçekmece'de (Cennet mah.) yapmıştın sanıyorum. Küçükçekmece Emniyet müdürlüğü'ne gidip nerde benim ruhsatım diyorsun, eğer postada değilse çıkarıp veriyorlar. Postada olup olmadığını öğrenmek için takip numarası (barkod) gerekiyor. Bu bilgiyi de emniyet müdürlüğünden alabildiğin için mecbur emniyete gideceksin. Ama adresinde bulunamamış ve postaneye geri döndüyse onu evine en yakın postaneye gidip ya da arayıp öğrenebilirsin. Ancak postanede olmadığı postada olmadığı anlamına gelmez.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Öncelikle Aracına Sigorta Yaptırman Gerekiyor .. eğer bunu geçiçi ruhsatın süresi dolduktan sonra yaptıysanız baya bekleceksin anlamına geliyor..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    slayer aynen öyle bende ilk beşiktaşa gittim dediler artık satışı nerden yaptıysan ordan alcan oraya gittim orda da dediler ruhsat postadasistem güzel ama bi işlese daha iyi olcak...

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    trafik şubeden alabilirsin

txxxr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ???????
    rasco arkadasın dediği gibi araca sigorta yapılmadıysa boşuna beklersiniz..sigorta poliçenizi kestirin ardından aracın bağlı olduğu trafik şubesine geçici ruhsat, kimlik (kimin üzerineyse araç) ile gidin alın ruhsatınızı.heee zaten poliçemi kestirmiştim dersen biraz daha bekle.
    öyle 3 aşşağı 5 yukarı değil...1 aşşağı 2,3,4,5,6 yukarı...

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    istanbulu bilmiyorum ama ben istanbuldan motosiklet aldım gönderdigim alış vekaletiyle arkadaşım satış aldı benim adıma geçici belgeyide kargoyla gönderdi. gittim trafige hallettim işimi. ama istanbulda durum farklı olabilir.

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    üstüne aldıktan sonra sigortayı yaptırmadıgından dolayı gelmemiştir ikametgah adresinin oldugu yerdeki postaneye sormanı eger yoksa alım satımı yaptıgınız noterin baglı oldugu karakola gidip alabilirsiniz.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    25 gün geçip eğer gelmediyse bulunduğun mahelledeki ptt şubeye git oradadır...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler arkadaşlar
    Sigortamı aldığım gün yaptırdım. Pazarteside gelmezse postaneyi arayıp sorayım, orda değilsede emniyete gidicem demekki
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)