Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yeni motor yeni kask

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    arkadaşlar birkaç güne siyah renk cbf 500 alacagım. eski motorum olan cbf 150 için anes motordan kanpanyada olan İXS HX 338 almıştım fakat aldıgıma alacagıma pişman oldum. neden derseniz kask kilit mekanizması çelik diye aldım plastik çıktı(bu konuda aldıgım firmayı suçlayamam yorumlardan okudum ama yalanmış) ikinci bir sorun çok fazla gürültülü olması. agır oluşu ve en sinir oldugum şey dış kabugun üzerindeki çıkartmalar çok çabuk deforme oldu. her yerinde çizikler ve dökülmeler oluştu. kardeşim kazara kaskı elinden düşürmüş vizör kırıldı. yenisi için aldıgım yere telefon açtım vizör 40 lira. almadım. ayrıca vizör inanılmaz leke ve çizik tutuyor yagmurlu gündede görüşü engelliyor.

neyseki motosikleti alana hediye ettim gitti. 1,5 ayda kask pert oldu. daha 7 ay borcu olsada önemli degil saglık olsun.

şimdi bana kask lazım. 140-150 kmlere çıktıgımızda ses rahatsız etmesin. hadi diyelim ona çözümü kulak tıkacıyla bulduk. fakat agırda olmasın kilit mekanizması saglam olsun ve dış kabugu kolayca çizilmesin. fikirlerinize açıgım fiyat olarak uçuk olmasın. shoei multitec bu işin piri ama fiyatı yüksek.

bu arada numaralı gözlük kullandıgım için çene açılır istiyorum. başka bir nedeni yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    arkadaşlar kimse cevap yazmamış. konuyu güncel tutmak adına link vereyim. linkteki kask işe yararmı. yeni motosiklet aldıgım için bütçem pek müsait değil. o nedenle idareten kullanabilecegim daha sonra yedekte tutacagım kask arıyorum. çene açılır olması gerekiyor çünkü numaralı gözlük kullanıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29911042/detay

kullanan varmı aramızda. varsa detaylandırırsa sevinirim.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Hocam LS2 Cartoon2 Kask kullanıyorum. En fazla 140 km hızda kullandım bence rüzgar sistemi güzel. Ses konusunda çok başarılı diyemem. Kilit sistemi başarılı kolay açılıp kapanabiliyor. Desenleri çok güzel özellikle görenler çok beğeniyorlar kaskımı

Fiyatı ise 100 TL.

Bir fiyat aralığı söylerseniz çıtayı daha da yükseltecek opsiyonlar sunabilirim.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uvex kasklara kendi adıma kefilim. Bence şuanki indirimli fiyatlarına göre oldukça başarılı kask. Kullanıyorum hiç bir sorun yok bence (enduro ve kafasız bir motosiklet kullandığım halde o kadar da kulak tıkacı kullanacak kadar rüzgar ses rahatsızlığı yok ama tercihen kulak tıkacı tavsiye ederim)

İlk önce LS2 almıştım. Sonra uvexlerin fiyatını görünce hem ls2 yi eşim kullanır diyerek aldım. Ne kadar kötülük yaptığımın farkına uvex i takınca vardım. LS2 den trilyon kat bence üstün bir kask.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Önce SHARP güvenlik testlerinden seç beğen, sonra bunlardan az ses alanlarına bak derim ben.

http://sharp.direct.gov.uk/ gir bu adrese istediğin kasklara bak bakalım ne kadar emiyorlarmış darbeleri, tercihini ona göre yaparsın.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam LS2 Cartoon2 Kask kullanıyorum. En fazla 140 km hızda kullandım bence rüzgar sistemi güzel. Ses konusunda çok başarılı diyemem. Kilit sistemi başarılı kolay açılıp kapanabiliyor. Desenleri çok güzel özellikle görenler çok beğeniyorlar kaskımı

Fiyatı ise 100 TL.

Bir fiyat aralığı söylerseniz çıtayı daha da yükseltecek opsiyonlar sunabilirim.
    Bahsettiğiniz model kapalı kask. Arkadaş çene açılır tavsiyesi istemiş.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    arai den başka kask bilmem daha da demem

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    http://www.motosiklet.net/forum/test...enimlerim.html

halen kullanmakta olduğum kaskım yağmurlu havalarda buğu önleyici pinlock sayesinde görüş etkilenmiyor, numaralı gözlük kullanıyorum bende takmada sorun olmuyor kaskla 130km hız yaptım en fazla ama kaskın ses alma olayı neredeyse yok, çok sessiz ve rüzgarda kafaya basınç yapmıyor dizaynında olsa gerek ve camı çok zor çiziliyor, verdiğim paraya kesinlikle değdi...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    arkadaşlar bu kask için düşünceleriniz nelerdir. kullanan var mı aramızda.

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...591-0-124.html

buda videosu

http://www.youtube.com/watch?v=i_W_iifpdZg

Motosikleti
    Mondial RF 150
    kardeşim sana feyizoğlu.com u öneririm orda şahane kasklar var her cebe göre arkadaş aldı ls2 ff300 modeli simsiyah siiyah vizörlü 10 numara kask tam kafaya oturuyor oraya bir bakmanı öneririm dostum

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı excess59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim sana feyizoğlu.com u öneririm orda şahane kasklar var her cebe göre arkadaş aldı ls2 ff300 modeli simsiyah siiyah vizörlü 10 numara kask tam kafaya oturuyor oraya bir bakmanı öneririm dostum
    ls2 kalite olarak vasat bir kask.

yeni motosiklet aldım o nedenle bütçem müsait degil. fiyat performans ürünü bakıyorum. yoksa çeneden açılır kaskta shoei multitec kimsenin kulp bulamayacagı bir kask. numaralı gözlük kullanmasam kapalı kasklara bakardım çünkü onlarda alternatif daha çok.

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Abi kask hariç herseyimiz aynı yeni kaskın nolan olsun derim bende öyle yaptım 150 im vardı sattım 500 lük aldım sonrasında mototal da bı kampaya oldu hala devam ediyorsa nolan al %50 indirim vardı devam ediyorsa durma git nolan al
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kask hariç herseyimiz aynı yeni kaskın nolan olsun derim bende öyle yaptım 150 im vardı sattım 500 lük aldım sonrasında mototal da bı kampaya oldu hala devam ediyorsa nolan al %50 indirim vardı devam ediyorsa durma git nolan al
    nedir sendeki kaskın modeli. nasıl memnun musun kasktan ve motosikletten. ben motosikleti aldım ama henüz gelmedi. istanbulda pazartesi inşallah elimde olur yeni makinam.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ls2 kalite olarak vasat bir kask.

yeni motosiklet aldım o nedenle bütçem müsait degil. fiyat performans ürünü bakıyorum. yoksa çeneden açılır kaskta shoei multitec kimsenin kulp bulamayacagı bir kask. numaralı gözlük kullanmasam kapalı kasklara bakardım çünkü onlarda alternatif daha çok.
    arkadaşım hem motor aldığınız için bütçenizin kısıtlı olduğuunu söylüyorsunuz hem de ls2 yi vasat bir kask olarak değerlendiriyorsunuz...tamam ls2 vasat bir kask ama elinizdeki bütçeye uygun bir kask..sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte öyle değil mi?
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedir sendeki kaskın modeli. nasıl memnun musun kasktan ve motosikletten. ben motosikleti aldım ama henüz gelmedi. istanbulda pazartesi inşallah elimde olur yeni makinam.
    Motoru bende 3 ay önce kadar aldım motorun güç dağılımı vites sıralanisi çok iyi oldugundan gücü çok çabuk aliyosun torkuda bayağı iyi.cbf500 hırçındir kalkışlar ve sollamalarda çok iyi oluyor bu gücü çabuk kavraması hızlanışı çok güzel rüzgar hariç eksisi yok kaskım ise NOLAN KASK N85 RIVAL N-COM METAL BLACK bu memnunum rahat bı kask kaliteli olduğu zaten heryerden bahsedilir forumdada araştırırsan görürsün sen çenesi açılır düşünüyorsun yazılarda gördüğüm üzere ama 140-150 le gidersen açılır kask hem ses hem hava alır bence fullface al hem daha güvenli hem daha iyi ses ve hava bakımından
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım hem motor aldığınız için bütçenizin kısıtlı olduğuunu söylüyorsunuz hem de ls2 yi vasat bir kask olarak değerlendiriyorsunuz...tamam ls2 vasat bir kask ama elinizdeki bütçeye uygun bir kask..sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte öyle değil mi?

ls2 yi inceledim. inanın o parayı haketmiyor. benim aradıgım kask fiyat performans ürünü olmalı.

firmalar bazen indirime gidiyor. almışkende bir kere alayım diyorum. fakat motosikletin bedelinin bir kısmını önümüzdeki ay ödeyecegim o nedenle 700-800 liralık kask alamam. daha koruma kıyafetleride alacagım o nedenle bütçemi çok fazla zorlamak istemiyorum.

önümüzdeki hafta motosikletim gelecek ama kask yok binemeyecegim o nedenle tecrübeli arkadaşlar ilgilenirse sevirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:22 ----------

Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bende 3 ay önce kadar aldım motorun güç dağılımı vites sıralanisi çok iyi oldugundan gücü çok çabuk aliyosun torkuda bayağı iyi.cbf500 hırçındir kalkışlar ve sollamalarda çok iyi oluyor bu gücü çabuk kavraması hızlanışı çok güzel rüzgar hariç eksisi yok kaskım ise NOLAN KASK N85 RIVAL N-COM METAL BLACK bu memnunum rahat bı kask kaliteli olduğu zaten heryerden bahsedilir forumdada araştırırsan görürsün sen çenesi açılır düşünüyorsun yazılarda gördüğüm üzere ama 140-150 le gidersen açılır kask hem ses hem hava alır bence fullface al hem daha güvenli hem daha iyi ses ve hava bakımından

fullface bende isterim ama dedigim gibi numaralı gözlük kullanıyorum bu nedenle fullface alıp vizörden gözlük takamam.

cbf500 için ön cam araştır. kazasız belasız keyifli sürüşler.

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    kardeşim ls2 kullandım hem kapalısını hem aılırını aynen dediğin gibi malesef vasat. Cox kullandım çabuk deforme oldu. lazer kullandım belli bi süre sonra sese almaya başladı ve normal sınırların üzerinde genişledi. son olarak Ümraniye yıldız ticaretten Shark aldım kullandıgım kasklar arasında en tatmin edici bu oldu. fiyatları 300 lira civarlarında ancak ufak ciziklileri, teşhir ürünlerini falan yarı fiyatına veriyorlar. şiddetle tavsiye ederim. ancak illa açılır kask istiyosan gene yıldız ticarette Airoh marka çeneden açılır kask görmüştüm geçen hafta 170 lira gibi bi fiyat söylemişti, teşhir ürünü defosu yoktu.

bilgi almak istersen : http://www.yildizticaret.com/
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Scorpion Exo 750 kapalı kaskta tam fiyat performans ürünü. Bir bak istersen
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün sabah 30 km/s gibi bir hızda giderken kaydım ve düştüm. Kafamda uvex 525 boss vardı. Önce çene kısmımı akabinde kafamın sağ tarafını yola vurdum. Her nasıl olduysa anlayamadığım bir şekilde kaskta çizik dahi yok!? Ben açıkçası bir anlam veremedim bu olaya ama vurduğumdan çok eminim Neyse ki alabildiğim tüm korumaları aldığım için sadece ufak bir doku zedelenmesi ile atlattım. Hiç bir sıkıntı yok. Parasını denkleştirdiğim gibi eşime de uvex alacağım. Tanıdığım herkese de tavsiye ederim. 1. elden test etmiş biri olarak

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    güncel diyelim zaman daraldı kask almam lazım arkadaşlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)