Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İç Eldiven Nasıl Birşeydir? İşe Yararmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Elciklere bu pizzacıların taktığı garip şeylerden taktım ama hem motor iğrenç görünüyo hemde malzeme sürekli 4lülere ve kornaya değiyo, milleti yerinden hoplatıyor o yüzden çıkarmam gerek ama malum eller üşüyecek. Nette şöyle bir ürün gördüm, kullanan yada işe yarayıp yaramadığını bilen varsa yorumlarını bekliyorum. (Kalın-kışlık eldiven kullanamıyorum, alerjim var)

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...916-0-100.html
    bankimuun bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Istanbul (Fındıkzade, Taksim, Suadiye, R.Hisarüstü)
    Motosikleti
    Yamaha XT 350 & YBR 125
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elciklere bu pizzacıların taktığı garip şeylerden taktım ama hem motor iğrenç görünüyo hemde malzeme sürekli 4lülere ve kornaya değiyo, milleti yerinden hoplatıyor o yüzden çıkarmam gerek ama malum eller üşüyecek. Nette şöyle bir ürün gördüm, kullanan yada işe yarayıp yaramadığını bilen varsa yorumlarını bekliyorum. (Kalın-kışlık eldiven kullanamıyorum, alerjim var)

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...916-0-100.html
    selam,
    bu tip ürünler rüzgara dirençli yapıları sayesinde elleri sıcak tutmak için tasarlanmıştır. Sanırım bunun üzerine bir yazlık eldivenle kışın uygun bi izolasyon sağlanabilir. Çok kalın değildir iki eldiven bir kışlık eldiven kadar kalın olmaz. Eğer kışlık eldiven kullanmak istemiyorsan ya bunu alacaksın yada elcik ıstması başka çaresi yok.
    bende var ama hiç kullanmadım. Aynı alışveiste kanguru derisi eldiven almıstım beni idare ediyor o.

denemek lazım epğer varsa tanıdıkta kullan bi dene uyarsa al diyeceğim.
    kolay gelsin
    GSM : +90 532 604 4810
    mail:gokhanturker@yahoo.com
    MSN:gokhanturker79@hotmail.com

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Ben bunlardan kullanıyorum. Rev'it marka bendeki. Termal bir koruma sağlıyor. Üstüne de Sidi marka deri eldiven takıyorum. Kışlık eldiven kullanımına göre artıları ve eksileri var.

Kışlık eldivene göre daha iyi bir kontrol sağlıyor. Gidonu hissedebiliyorsunuz, ki bu benim için çok önemli. Ama soğuk koruması, kışlık eldivenler kadar iyi değil. Özellikle yağışlı havalarda daha fazla sıkıntı hissediliyor. Bunları kullanmak için en ideal zamanlar, yazlık ekipman kullanacak kadar havaların sıcak olmadığı ama kışlık ekipmanla da piştiğiniz zamanlar.
    http://www.motorla.co

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    benim kışlık eldivenlerim de çok kaliteli bişey olmadığından ve ellerim donduğundan dolayı motomaxdan aynı ürünü aldım. gerçi şu an stoklarda yok görünüyor. yaklaşık 1 aydan beri kullanıyorum, şöyle yorum yapabilirim bir kaç kere dışarısı 3-4 derece soğukta kullandım ellerim yinede dondu. tabi bu birazda kişiye göre değişebilir. ama genel performansını beğendim baya farkediyor. revit deri eldivenim vardı onlarla denedim ilk aldığımda, birinci sorun deri eldivenler zaten dar olduğu için giyerken acayip zorlandım. en büyük sorun ise deri eldiven soğuk rüzgarı yiyince deri buz gibi oluyor ve içeri yansıtıyor bu soğuğu, bu içlikde bir işe yaramıyor. bende textil kışlık eldivenin içine giymeye karar verdim ve yeterince memnun kaldım.

Motosikleti
    çok farketmiyor yani. elcik ısıtma bu iç eldivene göre daha iyi sonuç verirmi peki?
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    ben bundan değil de şundan almayı düşündüm esas. yağmurda ve rüzgarda kışlık eldivenin üstüne yeterli koruma sağlar mı sizce, kullanan var mı bundan?

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok farketmiyor yani. elcik ısıtma bu iç eldivene göre daha iyi sonuç verirmi peki?
    ya çokda fena değil. dediğim gibi kişiye göre değişir. elcik ısıtma da iyi bir çözüm ama maliyeti biraz yüksek bu ürüne göre. ayrıca ellerinizin içini ısıtıcak dışı yine soğuk kalıcak diye düşünüyorum. gelen rüzgarı kesmek için kross motorlardakine benzer bir koruma takılsa daha faydalı olur bence.

Alıntı speedygogo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bundan değil de şundan almayı düşündüm esas. yağmurda ve rüzgarda kışlık eldivenin üstüne yeterli koruma sağlar mı sizce, kullanan var mı bundan?
    o ürün tamamen yağmurdan koruma amaçlı. koruma ile yada ısıtma ile ilgisi yok.

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    ben de onu sormak istedim zaten. yağmurdan ve rüzgardan koruyorsa, eldivenlerin ıslanmasını engelliyorsa almayı düşünüyorum. ısıtma sağlamadığını biliyorum. rüzgarı geçirmiyorsa zaten kışlık eldivenim de üşümeyi engelleyecektir.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Elcik ısıtma ve elcik koruma kullanımı kışın motor sürmeyi çok kolaylaştırıyor. En iyi eldivendense ısıtma kullanmak daha faydalı. Ancak ısıtmanın da kendine özgü sorunları var, motorunuzun elektrik sistemi yeterince güçlü değilse akü sorunları yaşanabiliyor.

sipsivri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XL 650 V TRANSALP
    Hudson Deri'nin aşağıda fotodaki eldivenini kullanıyorum.Dana derisi,içi müflonlu.Kışın elleri gayet sıcak tutuyor.Diğer kışlık eldivenler gibi elciklerde hassasiyet kaybı yaşamıyorsunuz.Bilekdeki cepte eldiven kılıfı var yağmurlu havalar için.Kılıf gayet güzel işe yarıyor,eldivenleriniz zerre ıslanmıyor.Fiyatıda gayet hesaplı,30 TL

Speedygogo,bahselttiğin Held Eldiven Kılıfından da var bende.O da gayet güzel.Yağmur geçirmiyor.Ayrıca rüzgarıda kestiği için elleriniz daha sıcak kalıyor.
    Engin YALÇINALP - 0 Rh (+)
    Göztepe-İSTANBUL

Eldiven üzerine giyilen yağmurluk kılıfı, pantolon üzerine giyilen yağmurluk gibi.Damla su geçirmez.Ama dikkat ederseniz o ürün 3 parmaklı.Şehir içi trafikte sağ elle hem gaz hem fren kontrolü yaparken sıkıntılı oluyor.Uzun yolda yağışlı havada ideal.

Soğuktan korunmak için en ideal yöntem o miflonlu kılıflar. Kuryelerin yani benim kullandığım elcik kılıfları.Her türlü yöntemi denedim bundan iyisi yok. Bu kılıfların birkaç çeşidi var.Araştırarak size en uygun olanı bulabilirsiniz.Ayrıca bazı yerlerini kesip biçerek takılan yerleri ayarlamakta mümkün.

Bir diğer bence olması gereken malzeme elcik önüne takılan plastik rüzgar kesici. Bir arkadaşımız sitenin satılık malzemeler bölümünde ilan vermiş satıyor.Tavsiye ederim.Bu takılırsa ve bunun da üzerine miflonlu elcik kılıfı takılırsa günlük polar eldiveninizle bile dondurucu soğuklarda rahatlıkla motor sürebilirsiniz.Plastik korumanın genişliği düğme kısmına baskıyı kesiyor, düğme kontrolü rahatlıyor.

Ve tabi son olarak bunların üzerine bir de elciklerde ısıtma varsa yazlık eldivenle rahat bir sürüş sizi bekliyor.Advrider sitesinde işi bilenler bu anlattığım kombinasyonu kullanıyor kışın.

Takoz gibi kışlık eldivenlerle düğme kontrolü zor hakikaten. Sırf eldivene dayanarak soğuktan ve yağmurdan kurtulmak da hemen hemen imkansız. Soğuktan korunmak için istemesende eldivenin katman kalınlığı artacak. Aksi durumda dış katman rüzgarla birlikte eksi derecelere düşen sıcaklığı içeri her şekilde iletiyor.E insan parmağı neredeyse tüm vücudun en hassas yeri.En ufak ısı değişikliğini hissediyor. Bu durumda direkt eldvene gelen rüzgarı kesmek en birincil çözümdür.Bu doğrultuda çözüm aramak daha etkili olabilir.

İlk mesajda bahsi geçen eldiven içine giyilen termal eldivenler elbette iyi birşey.Hiç olmamasından iyidir. Ama kesin çözüm eldivene gelen rüzgarı kesmek.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    koray epeydir kullanıyorum bu ürünü,
    soğuk anlamında net olarak tatmin edici değil,
    şu anki havada bunun üstüne yazlık eldiven atayım ile kurtaramıyorsun.
    jawa nın belirttiği kombinasyon güzel.

benim alış amacım kullandığım eldivenin avuç köşelerinden rahatsız etmesiydi, eldiven güzeldi ve sorunumu çözdü.

ama kış için ideal olan elcik kılıfı, kaç zamandır aklımda bir türlü alamadım yaz geliyor, fiyatlarıda 25 tl civarı idi en son.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    elcik kılıfı kalacak yani. elcik ısıtma düşünmeye başladım şimdide. iyi bi kombinasyon yapiyim en iyisi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    abi iş eldiveni ve bulaşık eldivenide içeren türlü kombinasyonlar denedim.
    pizzacıların taktığı garip şey gibisi yok.
    gel etme, kurtul estetink kaygılarından
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Benim yorumum, bu iclikler benim gibi mevsimlik eldiven kullananlar icin ideal gibi geliyor bana. Yasadigim bölgenin egenin deniz kenari oldugunu ve buranin cok soguk olmayacagini düsünerekten mevsimlik eldiven satin aldim. Fakat inat gibi bu sene deli bi soguk var. Eldivenler sicak tutmuyor fakat bu tarz icliklerler mevsimlik eldivenlerimle birlikte kullanabilirim. Böylelikle ayrica kislik eldiven almak zorunda kalmayabilirim. Fena bi ürün degil.
    Unuttum söylemeyi elcik isitma satin aldim. Yakinda montajini yapacagim. o zaman insallah tüm bunlara ihtiyacim kalmaz. Zaten elcik korumalarim var.

Motosikleti
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi iş eldiveni ve bulaşık eldivenide içeren türlü kombinasyonlar denedim.
    pizzacıların taktığı garip şey gibisi yok.
    gel etme, kurtul estetink kaygılarından
    estetikten ziyade kornaya deyiyo miret. bide havalı korna var zaten abuk subuk zamanlarda ötüyo zıplatıyo milleti, dayak yiyicez
    ama neyse, görüldüğü üzere en iyi çözüm pizzacı işi. bide elcik ısıtma taktımmı deyme keyfime
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Linktekine benzer bişe olursa gayet iyi olacak, bende yapıcam ama choppera görsel olarak yakışması için üstüne siyah deri kaplayıp bir kaç metal perçinlede süslemek lazım, yoksa karizma toz duman maazallah.

Rüzgarı doğrudan almayacağından sıradan kışlık eldivenler yeterli kalacaktır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36357226/detay
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Bugün bir R1200Gs de bir elcik kılıfı gördüm. Hayran kaldım. Çok biçimsiz bulurum bende bu elcik kılıflarını ama, gördüğüm harika idi. Sanırım ekstra ısıtması falan da vardı. Bulursam linkini veririm
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    benim held lerde artık yavaş yavaş miyadını dolduruyor yağmurda ıslanıyor ve çok soğuk günlerde ellerimi üşütüyor.. bu topic iyi oldu!
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Ya bak şimdi aklıma geldi, benim kışlık eldivenlerin üst taraflarında cep gibi yerler var. Ne işe yarar buralar diye bir kaç kez aklıma takılmıştı. Şimdi düşünün egzos borusuna mıknatıslı bir demir parcası tutturun ısınınca onları eldivenin bu ceplerine koyun. Bu mıknatıslı parçalardan 4 adet olursa, her durduğunuzda değiştirerek ellerinizi sıcak tutabilirsiniz.
    Zihni sinir proje oldu.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)