Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Siyah vizörlü kask

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO

yanlız normal internet sitelerinde 8000k biraz maviye kaçıyor ama benim xenon farın kutusunda 8000k tam beyazı gösteriyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava kararana kadar siyah vizor mukemmeldir.Tek gecerim.Fakat hava karardiktan sonra gorus yari yariya duser.Siyah vizoru ayrica al, cogu kaskin camini 2 dk de degistirebilirsin zaten.Gece surecegin zaman seffafi takarsin.Yada benim gibi usengecsen direk cami acarsin sorun kalmaz
    İste bu ta tamda aklimdan geceni benden once yazmissin al gece acarsin gorus duzelir bu kadar
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı gurkantosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu almadan önce kaskımı montumu eldivenimi vs.. almak istiyorum. Ancak siyah vizörlü bir kask almayı düşünüyorum. siyah vizörlü kasklar güneşin olmadığı saatlerde görüşümde herhangi bir eksiklik yapar mı yapmaz mı onu bilemiyorum. Bilgisi olanlar benimle paylaşırsa sevinirim.
    her markaya göre değişir ama vizörlerin ışığı kesme oranları vardır.

marushin marka kask alırken ne renk vizör alsam diye mağazada bakınırken iridyum, siyah ve aynalı vizörler arasında kalmıştım. ışığı kesme oranları ise bana verilen bilgiye göre şu şekilde

(marushin için konuşuyorum)

siyah vizör %60
    iridyum ve aynalı vizör %30

aynalı vizör ile bir kaç kere gece kullandım. aydınlatmalı yollarda pek rahatsız etmesede görüşün azaldığını hissediyorsunuz.

aydınlatmanın olmadığı yollarda ise riskli.

siyah vizör almaktansa UV'li güneş vizörü olan bir kask almanı tavsiye ederim (biliyorum çok pahalı) ama güneşte, yağışta ve siste uv'li güneş vizörü ile çok rahat edersin.
    Aydin1966 bunu beğendi.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    SYM GTS 250
    En iyisi pratik kilitli,değişebilen vizörlü bir full face almak.Bende o şekilde var alırkende ekstra siyah vizör aldım.Gece çok kötü hatta vizörü açık kullanmak zorunda kalmıştım ilk gün.Gündüz çok iyi,ekstradan güneş gözlüğü takmana gerek yok.Geceleride orjinal şeffaf vizörünü takarsın.Ama tavsiyem içindeki gözlükler için çeneden açılır kask alma.Ne kadar sağlam olursa olsun full face kadar güvenli olamaz.

İyi sürüşler.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Havanin karardigi zamanlarda günes vizörü görüsü kisitliyor. Bende GDR nin full face günes vizörlü modeli var. Günes vurdu mu dügmeyi cekiyorum gözlük iniyor. Hava karardi mi dügmeyi itiyorum gözlük gidiyor. 3-4 aydir kullaniyorum. Memnunum bi problem yok.

Bu linktekine benzer bi kask.

http://urun.gittigidiyor.com/VENOM-K...QQidZZ34043285

aynalı vizör ile bir kaç kere gece kullandım. aydınlatmalı yollarda pek rahatsız etmesede görüşün azaldığını hissediyorsunuz.
    Aynalı vizörü merak ediyordum acaba gece görüşünde nasıl olur diye bu bilgi iyi oldu teşekkür ederim.

Vizör açık dolaşmayı tavsiye etmem.Göze havada uçuşan toz toprak yapışıp mikrop kaptırabiliyor.yada yabancı cisim batabiliyor.İğne ucu ile çıkartılıyor haberiniz olsun.

Kendinden açılıp kapanabilen güneş vizörlü kasklar dört mevsim için iyi.Ama sadece yazın ve gündüzleri motor kullanan kişi siyah vizör kullansın tabi.

Şu sıralar kros kaskları gibi tepesinde siperliği olan model bakınmaya başladım.Sabah erken saatlerde ve akşama doğru güneş ışınları tam karşıdan gelirken ne güneş vizörü ne güneş gözlüğü yeterli olmuyor.Mutlaka siperlikle direkt gelen ışınları kesmek lazım.Var mı böyle bir kask bilen?

Kros kaskı gibi darth vader çeneli olmasın.Yine normal yuvarlak hatları olsun. Güneş vizörü olsun, çeneden açılmasa da olur.Ve tepede siperliği olsun.Ben biraz bakındım bulamadım.

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Bende de gdr ff 816 kask var bende bir sorun yaratmıyor, ama sen bilirsin tabiki
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Biraz araştırdım ilginç şeyler var.

Mesela şu parça sonradan siperlik olarak takılabiliyormuş:
    http://www.super-visor.com/

Yada renkli anti-fog var. Hem kışın buğulanmayı önlüyor hem de koyu renk vizör görevi görüyor.
    http://www.modernworld.com/2009/inde...mart&Itemid=12

Bir de aynalı vizör yerine direkt aynayı kaska takma işi var
    http://www.bugeyes.com/

Benim istediğim şey açık kasklarda varaslında.

Niye kapalı kasklarda yok diye bakınırken buldum.
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Brand...e#ht_771wt_958

Siperlik küçük görünüyor ama o bile yeter. Bir de güneş vizörü olsa tamamdır.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynalı vizörü merak ediyordum acaba gece görüşünde nasıl olur diye bu bilgi iyi oldu teşekkür ederim.

Vizör açık dolaşmayı tavsiye etmem.Göze havada uçuşan toz toprak yapışıp mikrop kaptırabiliyor.yada yabancı cisim batabiliyor.İğne ucu ile çıkartılıyor haberiniz olsun.

Kendinden açılıp kapanabilen güneş vizörlü kasklar dört mevsim için iyi.Ama sadece yazın ve gündüzleri motor kullanan kişi siyah vizör kullansın tabi.

Şu sıralar kros kaskları gibi tepesinde siperliği olan model bakınmaya başladım.Sabah erken saatlerde ve akşama doğru güneş ışınları tam karşıdan gelirken ne güneş vizörü ne güneş gözlüğü yeterli olmuyor.Mutlaka siperlikle direkt gelen ışınları kesmek lazım.Var mı böyle bir kask bilen?

Kros kaskı gibi darth vader çeneli olmasın.Yine normal yuvarlak hatları olsun. Güneş vizörü olsun, çeneden açılmasa da olur.Ve tepede siperliği olsun.Ben biraz bakındım bulamadım.
    aynaıl vizör gece çok fazla rahatsız etmiyor ama yinede tavsiye etmem. bilmediğiniz bir yolda giderken sıkıntı yaratabilir.

ben gece sürüşlerini iş - ev arasındaki güzergahta yaptığım için, ve yolu iyi bildiğimden dolayı sıkıntı yaşamadım. bilmediğiniz yollarda karşınıza çıkan surprizlerde sıkıntı yaratabilir.

konuyla ilgili olarak

kolay değiştirilebilen bir vizör olsa da yanınızda iki vizör taşımak bence gereksiz ve zahmetli. nedenine gelince; vizörler çizilmeye karşı dayanıklı olsa da sürekli takıp çıkarmak ve taşımak yüzünden bir süre sonra yıpranacaktır ve ömrü kısalacaktır. yinede tercih meselesi tabi ki

vizör alıp tak çıkar yapılacağına eğer varsa mevcut güneş gözlüğünü kask içinde kullanılabilir.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

RiddeX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Peki bu alacağımız vizörün boyutunun kaska uygun olup olmayacağını yanındaki numaradan mi anlicaz. Kaskım agv horizon.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şu beyaz farlarıda araştırdım ama benim motora olmazmış bazen görüyorum yapanlar var bende yuki var 100'lük cub acaba olurmu bunada xenon far? ve bu 8000k veya 4000 , 6000k filan var bunlar ne oluyor? farın kalitesimi?
    Isigin gucu degil rengidir. Color temperature diye gecer...

4500 - Beyaz. En iyi gorusu saglar. Luks arabalarin xenon far rengidir.
    6000 - Maviye kacar. Gorusu daha azdir. Kimileri daha zevkli oldugunu dusunur ve takar.
    8000 - Basbayagi mor. Gorusu kotudur.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    shoei nxr kaskım var ve 2 tane vizör kullanıyorum. eğer sürüş planım gün ışığı bittikten sonra da devam edecekse kesinlikle diğer vizörüde yanıma alıyorum, sürüşümün en önemli parçalarından biri planlamadır. Siyah vizör kesinlikle gün ışığı gittikten sonra sizin görüşünüzü çok ciddi ölçüde azaltır ve sizi tehlikye atacak noktaya getirir,bu benim kendi tecrübemle sabit ayrıca vizörün bilgilendirme notlarında bulunuyor. araba kullandıysanız anlamanız için tünele güneş gözlüğü ile girdiniz ve tünel ışıklarının çok zayıf yandığı bir ortam düşünün.

tavisyem siyah vizör alacaksanız gece sürüşünde veya güneş batımından sonraki sürüşlerinizde kullanmayınız.
    hasmet bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Siyah vizor kask kullanıyorum.Gündüz iyi gece kötü. Çift vizör kask öneririm. Hanım kullanıyor çok memnun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)