Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ehliyet alırken basıma gelen çok ilginç bir olay...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar dün a2sınıfı ehliyetimi almak için emniyete gittim. neyse yarım saat içinde ehliyetim cıktı sevinçle aldım cıktım emniyetten. yolda kontrol ederken bi baktık nufusa kayıtlı oldugum yer Kastamonu/aydavaz yazıyo. benim kastamonuda böyle bir yer oldugundan haberim bile yok. nufusum Nevsehir/Merkezde, kimlikte de öyle yazıyo. Geri gittim emniyete benim ve sülalemin kastamonuyla uzaktan yakından alakası yok gitmişligimde yok dedim nasıl böyle bişey olur dedim kartı geri verdim. ordaki görevlide burda öyle görünüyo git nufustan hallet gelirkende 67 kart ücretini bi daha getir dedi. ben sarteller attı neden 2 defa ödeyim kart ücretini sonucta benim hatam degil.
    nufusa gittim baktık kontrol ettik nufusum nevsehir merkezde görünüyo hersey normal. kastamonuyuda arastırdık öyle biri yok orda. aldım nüfus kayıt örnegini gittim emniyete. buyrun kanıtı kimlik ve nufus bilgilerim dogru sizin sisteminizin veya kullanıcı hatasını bana yukleyemezsiniz. görevliyede sen kimligi cıkartırken bunları kontrol etmek zorundaydın tutarsızlıgı görünce bana bilgi verecektinki çözüm bulacaktık. kendi hatanı bana yukleyemazsin felan dedim. neyse yarım saat ugrastı sonra yeni kimlik cıkardı dogru olarak bana verdi tekrar para felan vermedim.

Böyle bi olay normalde oluyomu basına hiç böyle bişet gelen varmı arkadaslar_?

bu aralar zaten bende bi bedevilik var final sınavına girerim hoca sınav kagıdını kaybeder sıfır verir, ehliyette böyle sorun cıkar. az kaldı kutup ayısını bekliyorum bodrum gibi biş yerde :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olur öyle arada sıkma canını Türkiye burası
    Ninja

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    hiç şaşırmadım ) geçmiş olsun halletmişssin bunada şükür

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Ehliyete imza attığın safhada kontrol etmen gerekiyor, yazım hatası her zaman olabiliyor.

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Evet kontrol edip imza atıyorsun.Sanırım dalgınlığına geldi...
    facebook.com/kaskafa

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Burası türkiye. Annemin 50 kusur yıl kullandığı adı 56. yılından sonra değişti. Nufusta öyle kayıtlıymış efendim. 50 yıldır aklınızdan mı uyduruyordunuz be adamlar. Şimdi bazı resmi evraklarda ilk hali, yeni çıkanlarda ise yeni hali yazılı, benim evraklarda da aynı şekilde. Pasaport ve nufus cüzdanı annemin farklı isimleriyle.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Ne zaman devlet dairesine işim düşüpte işimi çarçabuk ve sıkıntısız halletsem arkasından yine ya bir sorun ya da bir hata çıkıyor. O yüzden bu ülkede kısa sürede devlet dairesinde işinizi hallettinizmi hemen sevinmeyin arkadaşlar.

3-5 dk lık bir iş için bir mesai saati uğraşmak lazım.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyete imza attığın safhada kontrol etmen gerekiyor, yazım hatası her zaman olabiliyor.
    Ehliyet baskısı yapılmadan önce boş haliyle imzalatılıyor.

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    sonuçta tatlıya bağlanmış onemli olan o pek madur olmamışsın.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

gurkantosun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    boşver kardeş 67 liran cebine kalmış. ama kart parası vermediğin de iyi olmuş
    Ölmek için degil, Ölene kadar...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Benim ehliyetimde de uşak-merkez yerine uşak-ulubey yazıyor. Ben hiç uğraşmadım bu şekilde kullanıyorum.

Size daha ilginçini anlatayım : 85 Yaşındaki halamın nüfus cüzdanında anne adı Nazmiye yerine Fatma yazıyor. İtiraz ettiğinde ise memurun cevabı şöyle : " Teyze gelmişsin 85 yaşına, bu yaştan sonra ananın adı Nazmiye olsa ne olur Fatma olsa ne olur ? " .. Kadıncağızın ana adı nüfusta hala Fatma .......

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı mctsnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar dün a2sınıfı ehliyetimi almak için emniyete gittim. neyse yarım saat içinde ehliyetim cıktı sevinçle aldım cıktım emniyetten. yolda kontrol ederken bi baktık nufusa kayıtlı oldugum yer Kastamonu/aydavaz yazıyo. benim kastamonuda böyle bir yer oldugundan haberim bile yok. nufusum Nevsehir/Merkezde, kimlikte de öyle yazıyo. Geri gittim emniyete benim ve sülalemin kastamonuyla uzaktan yakından alakası yok gitmişligimde yok dedim nasıl böyle bişey olur dedim kartı geri verdim. ordaki görevlide burda öyle görünüyo git nufustan hallet gelirkende 67 kart ücretini bi daha getir dedi. ben sarteller attı neden 2 defa ödeyim kart ücretini sonucta benim hatam degil.
    nufusa gittim baktık kontrol ettik nufusum nevsehir merkezde görünüyo hersey normal. kastamonuyuda arastırdık öyle biri yok orda. aldım nüfus kayıt örnegini gittim emniyete. buyrun kanıtı kimlik ve nufus bilgilerim dogru sizin sisteminizin veya kullanıcı hatasını bana yukleyemezsiniz. görevliyede sen kimligi cıkartırken bunları kontrol etmek zorundaydın tutarsızlıgı görünce bana bilgi verecektinki çözüm bulacaktık. kendi hatanı bana yukleyemazsin felan dedim. neyse yarım saat ugrastı sonra yeni kimlik cıkardı dogru olarak bana verdi tekrar para felan vermedim.

Böyle bi olay normalde oluyomu basına hiç böyle bişet gelen varmı arkadaslar_?

bu aralar zaten bende bi bedevilik var final sınavına girerim hoca sınav kagıdını kaybeder sıfır verir, ehliyette böyle sorun cıkar. az kaldı kutup ayısını bekliyorum bodrum gibi biş yerde :D
    aslında iyiymiş sana sans vurmuş ama düzelttirmişin ileride ceza filan yediğinde puanlar sanal kişinin adına yazılacaktı sen temiz kalacaktın

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı gurkantosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşver kardeş 67 liran cebine kalmış. ama kart parası vermediğin de iyi olmuş
    zaten kalması gerekiyordu...

bakkaldan yumurta istediniz ve poşete koyarken bakkal poşeti düşürdü kırdı...siz kırılan yumurtaların parasını ödermisiniz?

yıllar önce kız kardeşimin kimliğine fotoğraf ilavesi için yeni kimlik çıkarıyorum..yer ümraniye nüfüs müdürlüğü...

kart parası 1,5 tl yi ödedik iş bitmek üzereyken pvc makinası kimliği katladı ve kırış kırış etti.bu şekilde önüme getirdiler.Almam dedim bu şekilde adam gibi yeniden yapıp verilmesini istedim.

tamam dedi ama tekrar para ödemem istendi.

Yumurta olayını orada da anlattım ve 5 kuruş ödemeyeceğimi belirttim.

neymiş efendim kart parası memurdan kesilirmiş...kesilsin kardeşim işini düzgün yapsın kesilmesin.

yepyeni kimliğimi getirdiler surat 5 karış
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    hallettdiğine şükret kardeşim : )

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    nufusta nurper olan ismi nurperi olarak yazılan bir arkadaşım i harfini orada farketmesine rağmen mahkeme yolu ile düzeltirebilmişti. aylarca uğraşmıştı o iş için.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında iyiymiş sana sans vurmuş ama düzelttirmişin ileride ceza filan yediğinde puanlar sanal kişinin adına yazılacaktı sen temiz kalacaktın
    Malesef, artık herşey kişinin TC kimlik numarasına yazılıyor, memleketine değil ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Herkesin dediği gibi BURASI TÜRKİYE.

fthdmrkprn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250'R.
    Allah'a şükür bugüne kadar başıma hiç böyle birşey gelmedi inşallah bundan sonra da gelmez ama zaten hatalarını telafi etmeleri gerekiyordu ben şahsen şu an bile harçlıklarımı biriktiriyorum emniyetten ehliyetimi almak için fazla para ödemek te neymiş...
    ѕαвяєтмєѕιηι вιℓєηιη нєяşєу αуαğıηα gєℓιя.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Banada A2 yerine B verdiler
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

fthdmrkprn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250'R.
    0 zaman kârdasın ses çıkarmasaydın.
    ѕαвяєтмєѕιηι вιℓєηιη нєяşєу αуαğıηα gєℓιя.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)