Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cup Motorlar Tum Marka ve modeller icin bilgi paylasimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Cup kullanan arkadaslarin motorlari ile ilgili paylasimlarini bekliyorum, yasadigim tecrubeler, gordugum ve forumdan ogrendigim kadari ile cin mali, japon mali ne olursa ucuz pahali her tur cup kullanicisinin genel anlamda memnun oldugunu ve pek kronik sorun yasamadigini gordum, Mondial cup asya cup yamaha cup honda cup ve onlarca cesit inceledim ve forumdaki paylasimlari okudum, scooter veya diger tarzlarda japon cin v.s. karsilastirmayi asla dusunmem ama fiyat/memnuniyet oranina bakinca cuplarda cok fazla fark yok, yakitlari hizlari ve agirliklari dusuk ama pratik ve sorunsuz motorlar, sizlerden ricam kullandiginiz cuplar hakkinda kisa bilgiler paylasmaniz, hangi marka model, kac model, kac kmde, ne kadardir siz kullaniyorsunuz, ortalama yakiti nasil( 100kmde minimum ve maksimum degerleriniz ), kullandiginiz sure boyunca sizi uzdu mu yada pisman oldunuz mu? Tarafsiz ve onyargisiz puan vermek gerekse 100 uzerinden kac verirdiniz ornegin bir motor dergisinin test elemanisiniz simdiden tesekkur ederim paylasimlar icin, son hizini ozellikle yazmiyorum ki bu motorlar cunku surat icin degil ve guvenli de degil, hepinizin tekeri duz bassin, nice kmlere.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    dün de aynı başlık açılmıştı yazmıştım bir defa cup değil cub olması gerek ayrıca birkaç resim teknik özellik kullanım amacı v.s bilgi gerek buraya konu kapanmazsa ekleyeyim
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    Honda spacy 2001
    Ben uzun yıllar scoteer kullanmaktayım,bir merak sonucu cub motorlara merak sardım ve uzun araştırmalar sonunda kuba XY 100 E cub modelini aldım.Fakat scoteer kullanımın verdiğii rahatlığı ben şahsen kendi adıma söylüyorum bulamadım yani viteslere alışamadım.Motor kalite olarak çok kötü değil,yani daha neyin ne olduğunu anlamadım yakıt,performans,sürüş,frenler,vites geçişleri sert daha rodaj döneminde alışır herhalde memnun kalmazsam satarım herhalde, yoluma scoteer'le devam ederim hele 1000,2000 km devirelim bakalım motor'da ne gibi değişiklikler olacak daha detaylı yazarım.

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı sayim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben uzun yıllar scoteer kullanmaktayım,bir merak sonucu cub motorlara merak sardım ve uzun araştırmalar sonunda kuba XY 100 E cub modelini aldım.Fakat scoteer kullanımın verdiğii rahatlığı ben şahsen kendi adıma söylüyorum bulamadım yani viteslere alışamadım.Motor kalite olarak çok kötü değil,yani daha neyin ne olduğunu anlamadım yakıt,performans,sürüş,frenler,vites geçişleri sert daha rodaj döneminde alışır herhalde memnun kalmazsam satarım herhalde, yoluma scoteer'le devam ederim hele 1000,2000 km devirelim bakalım motor'da ne gibi değişiklikler olacak daha detaylı yazarım.
    Hayatımda kullandığım en rahat şehir içi motoru honda kinetic olmuştur.Cub motorlar biraz daha zahmetli geliyor bana ama sanırım alışmayla ile de ilgili bu durum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 ----------

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:57 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:00 ----------

Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    scooter daki rahatlığı cub da bulamazsın hiiç arama hele hele çinlide hiç bulamazsın ama kafan daha rahat olur cub da
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    hangi marka model, kac model, kac kmde, ne kadardir siz kullaniyorsunuz, ortalama yakiti nasil( 100kmde minimum ve maksimum degerleriniz ), kullandiginiz sure boyunca sizi uzdu mu yada pisman oldunuz mu? Tarafsiz ve onyargisiz puan vermek gerekse 100 uzerinden

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 ----------

Benim hayalimdeki cub modeli MODENAS GT128 ama nerde

http://img7.imageshack.us/i/75628221.png/
    buda benim cuB
    bolca para kaybettikten sonra bundan ötesini yalan olduğuna kanaat getirdim ve aldım.(5000 lira üstü mt ler ayrı tabi)
    sabahları 2dakika içinde uçuşa hazır.
    aragaza müsait
    frenleme iyi çekiş iyi
    manevra kabiliyeti bmx bisikletten bile daha kıvrak.
    hafta sonu bi 20lira karşılığında sizi evden epey uzağa götürüp 10lirasını yemenize ve eve döndüğünüzde benzin çubuğunun hala full gösterdiğini görmek ayrı bi duygu.
    kullanım şartlarına göre ufak tefek ilave ve eksiltme sunabilen diğerleriyle alakasız bi mt
    daha çok şey yazmak istiyorum aslında kalanınıda şuanki durumunu gösteren fotolar ekleyince yazarım artık.
    şuda var 2. bi motor olarak alınabilecek kapasitede motor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:39 ----------

Alıntı x type adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda benim cub
    bolca para kaybettikten sonra bundan ötesini yalan olduğuna kanaat getirdim ve aldım.(5000 lira üstü mt ler ayrı tabi)
    Aragaza müsait
    frenleme iyi çekiş iyi
    Hafta sonu bi 20lira karşılığında sizi evden epey uzağa götürüp 10lirasını yemenize ve eve döndüğünüzde benzin çubuğunun hala full gösterdiğini görmek ayrı bi duygu.
    Kullanım şartlarına göre ufak tefek ilave ve eksiltme sunabilen diğerleriyle alakasız bi mt
    daha çok şey yazmak istiyorum aslında kalanınıda şuanki durumunu gösteren fotolar ekleyince yazarım artık.
    şuda var 2. Bi motor olarak alınabilecek kapasitede motor
    yanlış anlamayın satmıyorum.bu ilan ile aldım.

Motosikleti
    buda benim cuB
    aragaza müsait
    frenleme iyi çekiş iyi
    hafta sonu bi 20lira karşılığında sizi evden epey uzağa götürüp 10lirasını yemenize ve eve döndüğünüzde benzin çubuğunun hala full gösterdiğini görmek ayrı bi duygu.
    kullanım şartlarına göre ufak tefek ilave ve eksiltme sunabilen diğerleriyle alakasız bi mt
    şuda var 2. bi motor olarak alınabilecek kapasitede motor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:39 ----------

yanlış anlamayın satmıyorum.bu ilan ile aldım.
    ne mutlu sana

ayrıca söylediklerine katılıyorum
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

debriyajlı motor kullansan trafikte ne yapçan acaba.bide tel yağsızsa vay haline.tek elle vites atmak çok eğlenceli.scter ile kategori olarak ayrılar gerçi ama şuda bi gerçek derli toplu bi 2 senelik ömrü yok.sistem basit kullanışlı.egsoz harici başka sesi yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:48 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne mutlu sana

ayrıca söylediklerine katılıyorum
    isteyerek aldım diyorum ya.gerisi teferruat.
    anlayana sivrisinek derler ya iş ondan ibaret.
    şuraya birileri bişeyler sorsunda yazalım.sevaptır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:52 ----------

Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün de aynı başlık açılmıştı yazmıştım bir defa cup değil cub olması gerek ayrıca birkaç resim teknik özellik kullanım amacı v.s bilgi gerek buraya konu kapanmazsa ekleyeyim
    bekliyoruz

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    bende 2005 model mondial FT 110 var suan 22.000 kmde cilcil duruyor pilastik aksamlarında solma falanda olmadı memnunum acıkcası bu güne kadar benzin bitmesi hariç yolda bırakmadı beni
    Düş peşindeysen Düş peşime

Motosikleti
    [SIZE="3"]şuraya birileri bişeyler sorsunda yazalım.sevaptır.

forumda cub ile ilgili pek hareketlilik olmaz! olursada zaten innova topiğine girip bütün cublar ile ilgili sorular soruluyor, oda nadir yani

ama isterimki cub kullancıları sık uğrasın siteye topiğe

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    2008 model Honda Innova 125 3.7litre ile yaptigi yol 220km yani ortalama yakiti 1.6lt/00km ve maksimum hizi 125km

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    en sonunda böyle bir topik açmış birisi ne kadar güzel bende de yuki 100-7 var paşa modeli açıkçası ben biraz korkuyorum cub tarzı motorlardan sanki altımdan kayıp gidecek gibi motor az rüzgarda. belkide alışık değilim ondan.gerçi son bir iki günde o surnum ortadan kalktı sayılır buradaki sürüş tekniklerini baya okudum sonra biraz düzelme oldu ama rüzgar sorunum hala var ne yazıkki onu nasıl aşacağım bende bilmiyorum
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 model Honda Innova 125 3.7litre ile yaptigi yol 220km yani ortalama yakiti 1.6lt/00km ve maksimum hizi 125km
    sanırım en az yakma rekoru yada test verileriydi bunlar..

2007-2005 model innova 125 kullandım 1 depo ile (3.7lt) bitimine kadar en fazla 165km menzil gidebildim.

injection modellerde3,7lt yi 180-200km arası yakıyor

bu veriler şehir içi dışı ortalaması

ama 4. vitesde saatte 60-70 km hızla gidilirse ki bu 4000-5000rpm aralığına geliyor ozaman gerçekten çok çok az yakıyor

aynısından bendede var.bunun tek çözümü tehlikeleri önceden farketmek ve mümkün olduğu kadar az gaz vermek.başka bir yolu olduğunu sanmıyorum

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Cub da son sürat hiçbir zaman gitmeyin, yol uzun ise bol bol dinlenin ( hem motosiklet hem siz ) ufak arızalar dışında yolda bırakmaz iyi kullanırsanız tabi.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    kesinlikle son sürat çok tehlikeli bu motorlarda bende hız tutkunuyum ama bu egomu tatmin etmek için akhisardaki motor pistine gidiyorum
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    çok sağlam motorlardır çinlileri bile motor aksamı olarak bi sorun çıkarmıyor. ilk bi tane sıfır yuki marka almıştım motorunu yeyim diye çok uğraştım ama olmadı bozulmuyo gavur :d ikinci aldıgım mondial de öle idi ondada bi sorun olmadı ama onu 2 , el amıştım. düz yolda yine iyiler en kötü 80 le gider ama rampada aşırı bayılıyolar.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)