Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

...Mondial 125 zn mi?? Yoksa Kanuni Elite 100 yada diğer CUP motorlar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar selamlar.... uzun süren bir motor araştırmamdan sonra artık kafamdaki modeli 2 ye indirgedim tabi bunda benim tabir-i caiz ise 'pimpirikli' olmam etken oldu...

uzun sürdü gerçekten hemen hemen 1 sene araştırdım, her modeli.. tabi çok büyük bir param yok. taş çatlasa 1200 tl anca verebilirim motora...

belirlediğim 2 model şunlar :

1) MONDİAL 125 ZN :

BU scooter'in mondialin en sorunsuz yada doğru bir tabirle en az sorun çıkaran aracı olduğunu yüksek bir oranla duydum. tipi gayet hoş. tarz bir araç. gidonu, selesi, farı derken motor çok özel bir duruşa sahip..

kafamdaki sorunlar ise ;

1) scooter'in 'cup' motorlara göre fazla yakması..

2) yine 'cup' motorlara göre fazla sorun çıkarması

3) yokuşlarda bayılması

4) lastik ebadları çok küçük, çukurlarda sorun olabilir deniyor

bunların dışında artıları neler derken baktım bunlara ulaştım

1) tip olarak gerçekten pahalı duruyor. farklı bir tasarıma sahip.

2) vites derdi yok. çalıştır bas git.

3) pratik. yer çok. poşet, çanta gibi şeyler için müsait

4) yağmurda yine 'cup' motorlara göre daha az ayaklar ıslanıyor

şimdi diğer seçeneğim de cup modelleri ;

MONDİAL 100 UKH, KANUNİ ELİTE 100, v.s

Cup motorlar da scooterlara oranla bir adım önde...

avantajları ;

1) yakıt tüketimi çok az

2) vitesli olduğu için rampada avantaj

3) yarı otomatik olması pratikleşme sağlıyor

4) lastik büyük, çukurlarda avantaj

dezavantajları ;

1) tipi çok ince, sürerken altımdan kaycak gibi

2) lastikler çok ince duruyor (daha önce motor kullanmadğım için bilemem)

3) eşya taşımada (poşet,çantav.s) çok yeri olmayan bir araç

ARKADAŞLAR SEÇENEĞİM BU 2 MOTOR... ŞİMDİ BİRİSİ ÇIKIP ABİ HONDA AL YAMAHA AL DEMESİN, ELBETTE ONLAR BU ARAÇLARA FARK ATAR AMA YOK KARDEŞİM İŞTE.. 1200 TL YE DE KİMSE HONDA İNNOVA, BEAT FALAN ALAMAZ YANİ ALIRSAN DA ÖLMÜŞÜNÜ ALIRSIN

PARAMIZ BU, AMA BİLİNÇLİ KULLANIRSAN HEPSİ AYNI, ÇİN MALI DİYE ALIR KALDIRIMLARDAN ZIPLARSAN ELBETTE ÇABUK DAĞILIR..

FİKİRLERİNİZ BEYLER???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

san önerim asya t1 19a maxıscotor süper bir motor hiç sorun yaratmaz kulanıyorum ondan tavsıyemdır aklını celmıyım ama

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    ben ilk motorum olarak Zn125 i tertcih ettim. hiç bir sorun yaşamadım, halada büyük bir zevkle kullanıyorum.
    model büyütmek için ilan verdim, satılırsa eyvallah, satılmazsa ömrümün sonuna kadar bıkmadan sıkılmadan kullanırım
    gerçekten çok keyifli bir motor.
    tavsiye ederim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7171007/detay/

hocam motorunun maşallahı var. ama kış mevsiminde fiyatının da maşallahı var

ben 3000 km de 1,250 tl ye 3-4 tane motorla görüştüm.. ama elbette motor senindir 3000 tl de yazsan kimse bişey dememeli

hocam scotor konusand asan onerıcem ıkı motor var tamırcı arkadaslarım oldugu ıın sorun olan olmayan bılıyorum baya bı arastırmıstım alırkende kendı motoruma umdumdan saglam banmısın demıyor asya t1 19a yada mondıal rs ıkı motor arasından sec bence fıkırlerı olanvarsa solesın benım san tavsıyemdır hem serı motor hemde granajları saglamdır

Motosikleti
    Kanunı-hussar 125cc 2005
    bak benden tafsiye kardeş bn scooter kullanıorum hiç memnun deilim arkadasımın 100lük mondi si war yola çıktık ben motor fazla yakıyor ve virajlarda hiç keskin deil bayırlarda dediğin gibi bayılıyor motor özelliklede 2 kişi olursan we nasıl diyim allah kimsenin basına göstermesin scooter la kaza yaparsan motor çok kolay dağılıyor ve çok masraflı ama cup kolay toplarsın hemde mondial 100 cok kolay toplarsın hem parçalrıda ucuz suanda benm motorun muayenesi yok 4 yılldır xD onu hallettikden sonra bende cup a dönecemm kırmızı 100cc mondi alcam hem vergi sorunuda yok ne güzel Allaha emanet olun bb

Motosikleti
    znu 125
    hayırlısı olsun bekirgoksel, umarım gönlüne göre bulursun.
    sonuçta tercihini zn den yana yaparsan başın ağrımaz, için rahat olsun.
    cup motor kullanmadım hiç bilmiyorum, ama fikrim şu ki ; bakımlarını yapıp dikkatli özenli kullanırsan hiç bir motor kolay kolay sorun cıkartmaz.
    ikinci el alacaksan dikkat etmen gereken çok sey var.
    hayırlı olsun yeniden.
    zn ile ilgili sormak istediğin her konuda yardımcı olmaya çalışırım.
    özelden de mesaj atabilirsin.

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Ne kadar kale alırsın bilmem ama sana çok önemli bir önerim olcak. Scooter'da kullandım, cup'ta kullandım. Eğer sorun yaşamak istemiyorsan cup motor al. Yamaha 100 ler biçilmiş kaftan. Çekişi gidişi, az yakması vs vs... En önemlisi sorun çıkarmaz. Benden sölemesi.

Motosikleti
    znu 125
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar kale alırsın bilmem ama sana çok önemli bir önerim olcak. Scooter'da kullandım, cup'ta kullandım. Eğer sorun yaşamak istemiyorsan cup motor al. Yamaha 100 ler biçilmiş kaftan. Çekişi gidişi, az yakması vs vs... En önemlisi sorun çıkarmaz. Benden sölemesi.

gorkem gv250 için ne dersin? benim aklımda olan bi motor.
    yaza doğru değiştirirsem ona geçmeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 - 30th Anniversary Special Edit
    Mondial 125 ZN gerek görüntüsü ve gerek fiyatı ile çok iyi bir scooter Mondialin scooterları arasında en uzun ömürlü olanıdır 125 ZN üstündeyken o motordaki sürüş keyfi cuptan ve diğer scooterlardan kat kat fazladır 40 50 bin km yapanlar tanıyorum o motor ile bende bu yaz sıfır 125 ZN alıcam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Abi gel bana mesaj at sana direk cup aldırayım bu kadar diyorum. :D

Motosikleti
    loading...
    Al Bir Tane CUB Motor Bak Rahatına... Eger Çinli İstiyorsan Kanuni Tavsiye Ederim.. Eger saglam ve kaliteli olsun diyorsan.. Ya MODENAS yada İNNOVA.. Tercih Senin.. İnsallah İstedigin Motoru Alırsın..

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    scooter rampada bayılır demişsin varyatör bayılmış hissi verir cub da vites küçülttüğün zaman ivmelenme artar sende bayılmadığını düşünürsün 125cc scooter 100 cc cub ile istediğin yokuşa sür scooter geçecektir
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Cup ları beğenmiyorum. Sırf bunun için bile 125zn diyebilirim. 125 zn ye deri çantalar püsküllü elcikler abartısız krom aksesuarlar cok yakışıyor. Otomatik yavru cruiser gibi valla
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Motosikleti
    Mondial 150 rf
    mondial 150 rf kullanıorm 4.300 kmdeyim memnunum fakat arkadasların dediği gibi yakıtı fazla , iş amaçlı motorumu küçültmek istiorm 100 cc cup arıyorum bende, kocaelideyim takas etmek isteyen olursa özelden mesaj atsın saygılar....

Maver1ck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R
    bence scootr tarzına hiç bulşma bence.. öyle bir zaman geliyor ki scootr lar ayak marsyla da calısmamaya baslıyor... 100 lüklerde bu sorun daha az olur yakıtıda azdır.. scootr yokuslarda bayılabilir..
    Bi parıLtıya bakar moruk gözLerimin içinde...

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gorkem gv250 için ne dersin? benim aklımda olan bi motor.
    yaza doğru değiştirirsem ona geçmeyi düşünüyorum.
    Yani Japon kalitesini, Güney Kore malında gerçekten hissedebiliyorsun. Kendi motorum diye söylemiyorum ama gerçekten söylenecek fazla söz yok. Gönül rahatlığıyla alabilirsin.

arkadaşlar ilginize gerçekten çok teşekkür ederim...

yalnız hala karar veremedim

cup 1 adım daha önde, ama 125 zn de çok sorunlu bir motor değil, o tip de gerçekten çok güzel,

ama yakıt ekonomisi ile, sorunsuzluğu ile, ve çabuk onarımı ile cup önde

ama insanoğlu işte, birde türk milletiyiz hamdolsun, alıcağımız eşyanın tipi de çok önemli. gelin görün ki bunda da 125 zn önde

bakalım, zaman ola hayrola

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)