Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorda başımıza gelen sıradışı tehlikeler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Motorda bildiklerimizin dışında hepimizin başına gelen sıra dışı tehlikeler olmuştur. Örneğin;

1- Motorla giderken iki yaya çıktı hafifçe fren yaptım, arka teker sağa, sola atmaya, kaymağa başladı. Arka freni bıraktım ön frene fazla asıldım, ancak durdum. SEBEBİ; fren yaptım sırada arka tekerleğin altındaki küçük bir karton parçası. Yoldaki naylonlara çok dikkat ederim, şimdi kartonları da ekledim...

2- Motorcu arkadaşlarla sohbet ettim, yola çıktım. Yola henüz çıkmıştım ki biri sanki arkadan bana çarptı, baktım ki böyle bi şey yok, ama motor da gitmedi. Çalışıyor ama vitese takınca gitmiyor. Motoru sağa çektim teker dönmüyordu, baktım ki ön zincir dişlisinde balaklava sıkışmış. SEBEBİ; arkadaş balaklavasını benim arka seleye koymuş nasıl olmuşsa oradan zincir üstüne düşmüş.

3- Motorla giderken yolda sökülmüş koli bandı gördüm. Aynadan bakınca göremedim. Balaklavadan tecrübeli olduğumdan sağa çektim, baktım ki tekere oradan da zincire dolanmış.

Sıra sizler de...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Motora kız arkadaşınızla bindiniz ama arkadaşınızdan yola sarkan atkı çanta askısını zamanında farkettiniz çok büyük bir tehlikeden döndünüz...(geçenlerde böyle bir olay okumuştum atkı arka lastiğe dolanmış ve düşüp sürücünün yaşamını yitirmesine artçınında ağır yaralanmasına sebep olmuştu.)MOTORUNUZA ARTÇI ALIRKEN MUTLAKA BU HUSUSA DİKKAT EDİN!!!

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Güzel konu
    1.. Motora ilk bindiğin birkaç gün havamızdan geçiliyor. Sahil yolunda 2-300 metre yol gidicem. Mz 301 mermi gibi. Gaza aslındım. 50-60 derken kafamın içinden dışarı doğru çtankkkk diye bir ses. Tam alnımın ortasına ceviz büyüklüğünde eşşek kestanesi çarptı. O günden sonra bakklaa bile kasksız gitmem.

2.. Evin önü dar bir çıkmaz sokak. 15 yıldır kullandığım 20 ye yakın motorun hiçbirisi orayı tek hamlede dönmedi. Hep sağlı ileri sonra sert bir ön fren ve tepme gücünden yararlanıp geri doğru manevra yaparak tekrar ileri şeklinde dönerdim. Geçen yaz başında aldığım kymco people s200 nasıl olduysa tek hamlede döndü (müthiş manevra kabiliyeti var) .Motor döndü fakat ben yılların alışkanlığı ile yine de ön frene sertçe asıldım ve motor yerinde kaldı ben ileri uçtum. Arabalar motorlara fazla sokulmasın diye beton saksı koymuştum ve az kalsın kafamı kırıyordum.Amacımda sadece motorun yönünü değişmekte. Yıkamıştım ve suları aksın diye yönünü değişecektim

3.. Yine ilk zamanlarım. Arkamda acemi bir artçı. Sol viraja girdim. Motor dönmüyor. Kaldırımı sıyırarak zoraki döndüm ve hemen durdum. Ne yapıyorsun Akın diye bir bağırdım. Cevap şu ::: Abi motorun dengesini düzeltmek için ters tarafa yatıyorum...

4.. Bir kış gecesi scooterla basmış gidiyorum derken bir anda motor boş vitesteymiş gibi bağırmaya başladı. AMa scooterda boş vites olmazdı Yere yapıştım 30mt kadar motorla sürüklendim. Ayakta bile duramıyorum. Meğerse yolun o kısmı derenin üzerine yapılmış ve hava çok soğuk yolun altıda dere olduğu için yol tamamen buz olmuştu fakat hiç anlaşılmıyordu. Buda çok kıymetli bir tecrübe olarak hafızama kazındı.

5..Belediye kazı yamış derin bir kanal var yolda . Yanından yavaşça geçmek isterken bir anda toprak çöktü ve 2 mt derinlikteki kanala motorla birlikte düştüm. Fakat yine motor düz durumdaydı hiç bozuntuya vermeden hemdeğin diğer tarafından çıktım sol dizim toprağa süretmekten baya yaralanmıştı

Vayy be hatıralarım canlandı
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    CBR600RR
    Valla abıcım sıradısı ama kaza rıskı olmayan bır olay anlatayım
    Seyyar satıcının bırınden bısey aldım kartal ahmet sımsek kolej ının oradan, sonra mororuma bındım (251 mz) yıl 2006 yaz aylarından bırı.
    Yıne kartal da anıt cafe de bır cay ıctım, hesabı odemek ıcın elımı cebıme uzattım cuzdan yok ve ıcınde yaklasık 9000 auro var hemen seyyarcının oldugu yere gıtmek uzere motora kostum ne goreyım sıradısı bır durum ancak oldu ıste stop lambası uzerınde kalmıs cuzdanım bıde o sekılde yol aldım yaklasık 2 km kadar.
    Bu benım motosıklet uzerınde unutamadıgım sıradısı bır anım olmustur...
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    ** Sağımdan sollayan minibüs camdan kola kutusu attı, trafiğe dikkat edeceğime önüme yuvarlanan kola kutusuna takıldım. Önümdeki araba ani fren yaptı, ben şans eseri durdum.

Hatta videosu da var:

(02:07'de)

http://www.motosiklet.net/forum/etki...u-videosu.html

** Köy yolunda ineklerin arasına girdim, gazı açınca inekler panikleyip sağa sola koşturmaya başladılar. Az daha üstüme çıkıyorlardı.

** Tehlike sayılmaz ama kaskımı gidona asayım derken rıhtımdan denize düşürdüm. Tatlı suyla yıkayıp kafama torba geçirdim, eve dönerken öyle kullandım.

** Duble yolda karşı yönden gelen aracın jant kapağı uçtu, yuvarlanarak 1 metre önümden geçti! Bir şekilde yırttım.

Aklıma gelenler bunlar, başka geldikçe yazarım.
    Ağır metal insanı...

Baelmoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 , Suzuki XF 650 Freewind
    Alıntı hondam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla abıcım sıradısı ama kaza rıskı olmayan bır olay anlatayım
    Seyyar satıcının bırınden bısey aldım kartal ahmet sımsek kolej ının oradan, sonra mororuma bındım (251 mz) yıl 2006 yaz aylarından bırı.
    Yıne kartal da anıt cafe de bır cay ıctım, hesabı odemek ıcın elımı cebıme uzattım cuzdan yok ve ıcınde yaklasık 9000 auro var hemen seyyarcının oldugu yere gıtmek uzere motora kostum ne goreyım sıradısı bır durum ancak oldu ıste stop lambası uzerınde kalmıs cuzdanım bıde o sekılde yol aldım yaklasık 2 km kadar.
    Bu benım motosıklet uzerınde unutamadıgım sıradısı bır anım olmustur...
    O kayıp objenin farkına varıldığı andaki nabız hızlanmasını, saniyesinde terlemeyi iyi bilirim. Çok fenadır
    Bu arada çok ilginç tehlikelerden haberdar oluyoruz.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    gidona astığım poşet yolda depo grenajının araya sıkıştı, gidon kitlendi. çok heyecanlıydı.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Allah, Allah neler olmuş yahu.
    Kimine çok güldüm, kimini ise aklıma yazdım, öğrendiğim iyi oldu...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de geçenlerde bir tehlike atlattım. E-5'te en soldan (bariyerlerle arabalar arasından) hızla giderken birden yavru köpek çıktı karşıma, benim yönüme doğru koşuyordu. Arabalarla yavru köpek arasından kıl payı geçtim, ama fena korkuttu beni...
    www.motorumla.net

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    arkasında okul taşıtı yazan araçların önünden fırlayan çocuklar kadar hiç bişey beni korkutmadı şimdiye kadar.özellikle bu araçları gördüğümüzde yavaşlamayalım duralım,müsait olmadan hareket etmeyelim derim

Motosikleti
    toplu tasıma :)
    basıma sımdıye kadar 2 tane olay geldı bır tanesı maltepe sahılde sabah 8 gıbı sahıldeyız yıne babamla babam dedı bıraz dınlenelım denız kısmında cıktık denız kısmına tam gıdıyoruz pesımıze 8-10 tane yavru kopek takıldı haayyydaa zaten yasak oraya tasıtların cıkması kacsan yayalara carpıcan cımlere gırsen dragstarla problem olucak yola cıksak kopekler yola cıkıcak araba falan carpar problem olur ne yapsak ne yapsak dedık barı duralım 10-15 kopegın tacızınden sonra :D heryerım salya sumuktu neyse bahaneyle motor temızlendı :D haa sonra gecenlerde mınıbuscu yıne bızı sıkıstırıyordu ılk defa caldıgımız kornayı takıp yol verdı bu gercekten cok sasırtıcı sonra kartalda ahmet sımsekten cıktım ama bu sefer mınıbusteyım tek serıtlı yolda gıdıyoruz mınıbuscu trafıgı gorunce dıger serıde gectı ben beklıyorum ustumuze bır araba gelıcek kafa kafaya gırıcez dıye pızza hut motoru ustumuze gelıyor delı gıbı kornaya abanıyor mınıbuscu farkında degıl motorun kacıcak yerıde yok bırsey de dıyemıyorum tek yaptıgım dua etmek allahtan son sanıyede mınıbuscu kendı serıdıne gectı motorcu ana avrat duz gıttı söförde ne var lan ne dıye bagırıyor.... OFFFF OFFF BIKTIM BU ULKEDEN

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:00 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel konu
    1.. Motora ilk bindiğin birkaç gün havamızdan geçiliyor. Sahil yolunda 2-300 metre yol gidicem. Mz 301 mermi gibi. Gaza aslındım. 50-60 derken kafamın içinden dışarı doğru çtankkkk diye bir ses. Tam alnımın ortasına ceviz büyüklüğünde eşşek kestanesi çarptı. O günden sonra bakklaa bile kasksız gitmem.

2.. Evin önü dar bir çıkmaz sokak. 15 yıldır kullandığım 20 ye yakın motorun hiçbirisi orayı tek hamlede dönmedi. Hep sağlı ileri sonra sert bir ön fren ve tepme gücünden yararlanıp geri doğru manevra yaparak tekrar ileri şeklinde dönerdim. Geçen yaz başında aldığım kymco people s200 nasıl olduysa tek hamlede döndü (müthiş manevra kabiliyeti var) .Motor döndü fakat ben yılların alışkanlığı ile yine de ön frene sertçe asıldım ve motor yerinde kaldı ben ileri uçtum. Arabalar motorlara fazla sokulmasın diye beton saksı koymuştum ve az kalsın kafamı kırıyordum.Amacımda sadece motorun yönünü değişmekte. Yıkamıştım ve suları aksın diye yönünü değişecektim

3.. Yine ilk zamanlarım. Arkamda acemi bir artçı. Sol viraja girdim. Motor dönmüyor. Kaldırımı sıyırarak zoraki döndüm ve hemen durdum. Ne yapıyorsun Akın diye bir bağırdım. Cevap şu ::: Abi motorun dengesini düzeltmek için ters tarafa yatıyorum...

4.. Bir kış gecesi scooterla basmış gidiyorum derken bir anda motor boş vitesteymiş gibi bağırmaya başladı. AMa scooterda boş vites olmazdı Yere yapıştım 30mt kadar motorla sürüklendim. Ayakta bile duramıyorum. Meğerse yolun o kısmı derenin üzerine yapılmış ve hava çok soğuk yolun altıda dere olduğu için yol tamamen buz olmuştu fakat hiç anlaşılmıyordu. Buda çok kıymetli bir tecrübe olarak hafızama kazındı.

5..Belediye kazı yamış derin bir kanal var yolda . Yanından yavaşça geçmek isterken bir anda toprak çöktü ve 2 mt derinlikteki kanala motorla birlikte düştüm. Fakat yine motor düz durumdaydı hiç bozuntuya vermeden hemdeğin diğer tarafından çıktım sol dizim toprağa süretmekten baya yaralanmıştı

Vayy be hatıralarım canlandı

AHAHAHAHAHAHAHA abıcım hala su 3 numaraya guluyorum allahtan cıddı bır kaza yapmamıssınız
    for heavy metal we would dıe

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Aklıma bir şey daha geldi

** Arkamda aşırı coşkulu, şarkı söyleyen bir artçı. Motor 125 cc scooter. Birden motor dümdüz yolda sağa sola sallanmaya başladı. Bir şekilde dengeledim ama bayağı bir korktum. Sevgili artçıma (eşime) motorda dans edilmemesi gerektiğini söylemeyi unutumuşum. Kendisi şarkıya dansla eşlik etmeye kalkınca bizim motor da vermiş coşkuyu...
    Ağır metal insanı...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    şehirler arası yolda 90 - 100km arası bir hızla giderken göğüsüme çarpan bir eşekarısı ordan sekerek kaskımın çene kısmı kapalı olmasına rağmen kaskımın içine girdi. sağa çekecek yer olmadığından 1km kadar o şekilde yol aldıktan sonra müsait bir yerde durdum.

kaskımı çıkarttığımda hayvan hala canlıydı ama sersemlediği için sadece kıvranıyordu..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    toplu tasıma :)
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma bir şey daha geldi

** Arkamda aşırı coşkulu, şarkı söyleyen bir artçı. Motor 125 cc scooter. Birden motor dümdüz yolda sağa sola sallanmaya başladı. Bir şekilde dengeledim ama bayağı bir korktum. Sevgili artçıma (eşime) motorda dans edilmemesi gerektiğini söylemeyi unutumuşum. Kendisi şarkıya dansla eşlik etmeye kalkınca bizim motor da vermiş coşkuyu...
    hahahaha abıcım hala gülüyorum
    for heavy metal we would dıe

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    sokakta gidiyodum ve garip bir durum yok, hızımda az, kask var tabiki ama vizör açık, birden tam sol gözümün orda kaskıma mermi gibi birşey çarptı, noluyo lan derken yerde bi su şişesi gördüm ve karşıdan gelen araba şişenin üstünden geçince kapağı benim kafaya çarptı. az daha gözü kaybediyodum, vizör her daim kapalı olmalı kısacası. aynı olay kaldırımda yürürkende başıma gelebilirdi ama o kadarınada yapacak bişe yok.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

azönce trafikteydim pek sıradışı deil ama hiç beklemiodum bu racing coşkusunu
    sağnak yağmur altında ışıkta beklemekten sıkılmıştım.yeşil yandığında gazı sonuna kadar açıp arka tekerein bi saga bir sola en az 5 7 metre kayarak gitmesi cok hostu (spacy 110)

Motosikleti
    MCT 330 special
    Bende Gaza Geldim

yolda gidiyorum hersey 10 numara gıdeceğim yer uzun ve geniş bir yol dedim takim kulaklıgımı müzik dinlim çektim sağa taktım kulaklıgımı neyse hersey 10 numara ışıklara geldim durdum o arada kulaklıgım cıktı bende ustelemedim ilerde durucam diye viraja girdim çıkınca onumdekı arabayı sollamak icin fazla gaza yuklendim neyse arabayı geçtim hemen peşine viraj tabikide tam yavaslıyacam ne oluyo la...........bammmmmmmmm

bizim Kulaklık karburatorun ordaki gaz mandalının oraya takılmış massallah kulaklıklar çok ıyı gaz kitliyorlarmıs onu ogrendım

burdan alınacak ders ne diye sorarsanız kulaklıgın kablosunu her zaman montun ıcıne sokmak lazımmış ))))))))))
    Hyosung ve s&t kanuni arasındaki farklar ıcın:farao: tıkla http://img441.imageshack.us/img441/2789/88496e0a04f846249c1a790.jpg

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    10 gün önce nöbetçi eczane bulmak için dolaşırken aceleden takmaya üşendiğim dizliklerimi seleyle topcase tutacağı arasına sıkıştırmıştım. sağ tekini düşürüp kaybettim. Allah'tan düşerken takılıp tekere, zincire falan sıkışmadı.

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Bundan 1 sene once teyzemlere gidiyodum gittiğim yol pek işlek olmayan bir yer sanayi bölgesi oldugu için neyse yol çift şerit fakat sagdada emniyet şeridi var yaklaşık 1,5 şerit genişliğinde ben sol şeritteyim 90 la fln gidiyorum ama yol pek kullanılmadıgından kaymak gibi onun gazındayım dahada bassammı die kıpraşıo içim derken fabrikanın 2 tane alman kurdu birden hav hav bi cıktılar önüme onlarla aramda 100m fln var daha gaz kesmiyorum çıkarlar diyorum aynadan baktım arkama ne olur ne olmaz die boş yaklaştıkça yaklaşıyorum itlere ama kaçıçak gibi durmuyolar son 4 m fln kala dedim bunlar cıkmıcak kendimi ani bi hareketle sağa attım derken DIIIIIIIIIIIIIIIIITTTTTTTTTTTTTTT die yanımdan silme bi clio geçti suan anlatırken bile anı yaşadım yemin ediyorum omrumden 5 sene gitti o korna beynimde inliyo çektim sağa kopekleri unuttum kaskı cıkardım diyorum Allahım şükürler olsun bşi olmadı derken itler geldi havlıyo dedim sizin gibi itin aldım ayaklıga motoru indim dovucem kopekleri ama daha indim uzayıp kactılar.[COLOR="Silver"]
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Gezi ve yolculuklarda köy yolları ve benzer yerlerden geçerken dikkat edin birde arkadaşlar. Bu tip yollarda asfalt üzerinde hayvan dışkısı olma ihtimali çok fazla. Yaklaşık bir ay kadar önce böyle bir yoldan geçerken tam virajın ortasında taze hayvan dışkısı yüzünden kayarak yoldan çıkma tehlikesi atlattım. Zor toparladım. Siz siz olun b.ktan sebeple ölmeyin ;)
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)