Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyo Gt650R mı yoksa Gt 250 R mı ? Hadi İçerii =)

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Bugüne Kadar Bir çok Sorular Soruldu ve cevaplandı.
    Forumu Takip Ettiğim Kadarıyla Hiç Kimse
    Hyosung GT 650 R mı veya Hyosung GT 250 R mı demedi =)
    ( eğer böyle bir konu varsa kusuruma bakmyın ben araştırdım bulamadım AFFOLA )

Şimdilerde Çok Yakın Bir Arkadaşım Motor Almak İstiyor Fakat Bir Türlü Karar Veremedi Sizlerinde Yorumlarıyla Umarım Daha Güzel Sonuçlar Çıkararak Doğru Kararlar Alacağımıza İnanıyorum.

Saygılarımla Mt Forum Üyesi Eren AKBAŞ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hmm böyle bir başlık dediğin gibi büyük ihtimalle yoktur çünkü marla ve fiziki görünüş dışında tamamen farklı iki motosiklet, en başta biri 250cc, biri 650cc... Yakın teknik özelliklere sahip farklı marka iki motosikletin karşılaştırılmasını anlarım da çok farklı teknik özelliklere sahip aynı marka motosikletin karşılaştırılması çok garip bence.. Yani alacak kişi öncelikle kaç cc, kaç beygir motosiklet alacağına karar vermeli...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    2 side çift silindir bi motor 650 kendi klasmanında bi çok alternatfi olan motorlar arasında kalmıs 2 silindir ile pek fazla tercih edilmeyen bi motosiklettir kendi sıfır fıyatna alınabılıcek japon motorsıklet sayısı cok,, 2. el pıyasası yok denecek kadar az olanlarda 250 lık fıyatına satılıyor (satılırsa)

250 r ise kendi klasmanın da 29 bg gucuyle performans ve fıyat bakımından cok ıdeal bır motordur 2.el pıyasası baya genıs hatta bı yerde yılın en cok satılan 2. el motosikleti olarak görmüştüm

daha bi cok sey var benden daha tecrübelileri seni daha iyi aydınlatacaktır

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    650 CC racing motosikletin 2 silindirli olanı ne kadar sevilir bilmiyorum. Şahsen ben 4 silindir sesini hiçbi türlü 2 silindire değişmem (İşin içinde ducati olursa işler değişir). 250R ise bence ninja 250 den sonra en iyi geçiş motorudur. Yani 250R bir geçiş motoru olma niteliği taşıyor fakat 650R için aynı şey söylenemez.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Hyosung 250 R geciş motoru oldu ıcın tutulmus ve salamlık acısından kendını ıspatlamıs bır modeldır diye dusunuyorum. 650 R kesınlıkle dusunmem 2 sılınmdırın ses olayı bellıdır 4 sılındırlı bır 600f tercihim olur
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşının motosiklet tecrübesi nedir bir defa?
    Başlangıç veya orta seviyede bir kullanıcıysa tabiki 29 HP gücündeki GT250 derim.
    Tecrübeli bir kullanıcıysa, Suzuki DL650 motor bloğuna sahip, 77 HP gücündeki GT650 daha tatminkar ve uzun süre kullanılabilecek bir makina olacaktır.
    Aradaki fiyat farkı fazla değildir, bu fiyatlara alınabilecek en genç 600cc üzeri makinedir GT650.
    Ayrıca illa 4 silindirli motor sesi takıntın yoksa çift silindirli motor kötü motor değildir, çift silindirin de ayrı bir keyfi vardır, torku yüksektir vs..

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    cevaplarınız ıcın oncelıkle cok tesekkur ederım . 250r ile 650 r ıle arada en fazla 1,5- 2 lıra fark edıyor bıraz daha arastırma yaptıkdan sonra ınsallah kesın bır karara baglayacaz.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugüne Kadar Bir çok Sorular Soruldu ve cevaplandı.
    Forumu Takip Ettiğim Kadarıyla Hiç Kimse
    Hyosung GT 650 R mı veya Hyosung GT 250 R mı demedi =)
    ( eğer böyle bir konu varsa kusuruma bakmyın ben araştırdım bulamadım AFFOLA )

Şimdilerde Çok Yakın Bir Arkadaşım Motor Almak İstiyor Fakat Bir Türlü Karar Veremedi Sizlerinde Yorumlarıyla Umarım Daha Güzel Sonuçlar Çıkararak Doğru Kararlar Alacağımıza İnanıyorum.

Saygılarımla Mt Forum Üyesi Eren AKBAŞ
    her ikisini de kullanmış biri olarak soruyorum
    şimdi arkadaşın sıfır mı istiyor yoksa 2. el mi ona göre cevap vereyim
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu 4 silindirlinin ses meselesini de anlamadım gitti. 4 silindirli makinalar daha güçlü olsun, daha yiksek devir çevirsin diye öyle yapılırlar ve bu yüzden daha da fazla benzin yakarlar. 100 km'de 2 litre fazla yaktıktan sonra benim için sesinin nasıl çıktığının bir önemi kalmaz. Bugün GSR600, Er-6n kadar benzin yaksa tek tercihim olur ama bu haliyle hiç düşünmüyorum bile.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu 4 silindirlinin ses meselesini de anlamadım gitti. 4 silindirli makinalar daha güçlü olsun, daha yiksek devir çevirsin diye öyle yapılırlar ve bu yüzden daha da fazla benzin yakarlar. 100 km'de 2 litre fazla yaktıktan sonra benim için sesinin nasıl çıktığının bir önemi kalmaz. Bugün GSR600, Er-6n kadar benzin yaksa tek tercihim olur ama bu haliyle hiç düşünmüyorum bile.
    Belirli bir hacmin üzerinde motosiklet kullanan kişilerin çoğunluğu benzin sarfiyatının 100 km.'de 1,5-2 lt artmasını çok düşündüğünü sanmıyorum..

Hobi amaçlı kullanımdan bahsediyoruz neticede..

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    @seko: ne kadar ekmek o kadar köfte meselesi. tecrübeli bir kullanıcı ferrari gibi ses çıkartan bir 600f varken neden 2 silindir alır?

@play06: gt650r, motorunun 2 silindir olması itibariyle bana daha çok spor touring modellerini çağrıştırıyor. tabi oturuş ve görüntü itibariyle ss'e de benziyor. imkan varsa 3'lu çanta seti takılabilen spor touring modellerini araştırmanı öneririm (misal er6-n gibi). arkadaşın uzun seyahatlerde rahat eder.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ikisini de kullanmış biri olarak soruyorum
    şimdi arkadaşın sıfır mı istiyor yoksa 2. el mi ona göre cevap vereyim
    abi sen ikisi içinde cevap ver, bilgi sahibi olalum ben 250 kullandım 650 hakkında bilgim olmuş olur
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Motosikleti
    Alıntı mavibuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen ikisi içinde cevap ver, bilgi sahibi olalum ben 250 kullandım 650 hakkında bilgim olmuş olur
    şimdi işin içinde ikinci el olayı varsa kesinlikle 650 lik tercih ederim ve öyle yaptım
    nedenine gelince
    1-) ikinci eli 250 liklerle aynı fiyat kardeşim gir sahibindene bak 2008 650 lik ile 2008 250 liği aynı paraya satıyolar
    2-) yakıt olarak 250 lik ile 650 lik arasında sadece yarım litre fark ediyor
    ben özellikle artçılı uzun yol giden adamım
    uzun yolda 6. vitese takınca gazlayıp 230 a kadar çıkıyorum yavaşlayıp 70 km surate kadar 6. vitesle inip tekrar gazlayı tekrar devam ediyorum
    4 silindir ss lerde olmayan özellik bu 4 silindir makinada 6. viteste 70 e inerseniz eğer en az iki vites küçültmelisiniz ki motor kendini toplasın
    buraları bilirmisiniz bilmem ama hep dağlık arazide gidersiniz
    dağda artçıyla beraber 250 liğin torku yetmiyor kasılıp kalıyorsunuz
    (tabi bu ben osbourne den daha ağırım onuda hesap edin hanım ve bi sürü ıvır zıvır)
    Van ilinde özellikle altını çizerek söylüyorum motosikletlilerden nefret eden zengin ve öküzlerden oluşan bir gurup var (kendileri bütün paralarına rağmen bizim gibi havalı olamamış kurtlar vadisi dizisiden kaçmış tipler)
    özellikle hanımla gezerken çok feci sıkıştırıyorlar kaza yaptırma amaçlı
    (kendileri kız ayarlama amaçlı tonlarca para dökerken biz hep artçı bayanlayız ya o koyuyo herhal artçımda benim hanım halbuki)
    işte orada 250 lik ile kaçamıyorsunuz kötü durumdan aniden ivmelenmesi filan süper 250 liğin ama adamın altında genelde 3000 lik jeep oluyo ve 250 lik hyosung yetmiyo kaçmakta
    bi ara herifin birinden denk geldim adamın sağından gittim diye kıl olmuş baya bi düşürmek için uğraştı 250 likle trafik bi yerde tıkandıda aralara girip kaçtım yakalattım adamı polise herif polise sağımdan geçti ulen bu zibidi diye nara atıyodu
    şehir içi 50 55 i geçmeyen adamım
    sıfır alacaksan eğer paran varsa sana özellikle r tipini düşünüyorsan 250 lik al derim sıfırı 7200 ila 8400 tl arasındda (bayiler elinde kalan sıfır 2010 modelleri 7000 e hatta biraz pazarlık yaparsan 6500 e kadar bırakırlar)
    yok ben geçiş olayını hallettim artık uçmak istiyorum diyosan 650 lik her zaman ilk tercihin olsun çok fazla agresif bir motor değildir drag yapamazsın 4 silindirler gibi çok hızlı fırlamaz ama 4 silindir 0 dan 100 e 2.5 saniyede çıkıyosa bu 3 saniyede çıkar gaza tepkileri 250 liğin daha iyidir 650 ye daha çok tork koyduklarındanmıdır nedir bilemiyorum 650 lik gaza biraz geç tepki veriyor
    gerçi bu özellik benim çok hoşuma giden bir özelliktir neden dersen ben acemi bindim motora gaz ayarını kaçırdığım zamanlarda öyle altımdan kaçmadı veya diğerlerinde gördüğüm usul başını alıp sağa sola yatmadı belkide ben öncesinde 250 lik sürdüğümden gaza alışmıştta olabilirim ama yinede gaza geç tepki özellikle kalkışlarda baya kazadan kurtardı beni
    bbenden şimdilik bu kadar eğer ssormak istediğiniz başka birşey varsa cevaplamaya hazırım

Motosikleti
    gt 250 r
    Teşekkür ederim baya açıklayıcı olmuş, bu arada magandalaral savaşında sana başarılar, senin çalıştığın hastanede beyin ameliyatı yapılmıyormu o magandaları bir operasyona soksan alacan 4 numara neşteri Allah ne verdiyse dalacan

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    hazır konusu gelmişken bende arada bir soru sorabilirmiyim?
    tecrübeli arkadaşlardan cevap beklerim...
    bu motor çift silindir v motor olduğu için çok sorun çıkardığını söylüyorlar..
    özellikle buji kesmesi kronik sorunuymuş?
    bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim...

Motosikleti
    Alıntı mavibuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim baya açıklayıcı olmuş, bu arada magandalaral savaşında sana başarılar, senin çalıştığın hastanede beyin ameliyatı yapılmıyormu o magandaları bir operasyona soksan alacan 4 numara neşteri Allah ne verdiyse dalacan
    KARDEŞ BU BEYİN AMELİYATI YAPARKEN

BU DA ORTOPEDİ AMELİYATI SIRASINDA BENİM ALET MASAM

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:05 ----------

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hazır konusu gelmişken bende arada bir soru sorabilirmiyim?
    tecrübeli arkadaşlardan cevap beklerim...
    bu motor çift silindir v motor olduğu için çok sorun çıkardığını söylüyorlar..
    özellikle buji kesmesi kronik sorunuymuş?
    bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim...
    yok kardeş öyle bi sorun ben hiç duymadım v motor 4 sıralı silindirden daha az sorun çıkarır
    hatta v motorda pistonlar arası açı ne kadar çoksa o kadar daha sağlam ve güçlü olur
    dikkat et 600 cc üzeri touring enduro tarzı motorların bmw hariç nerede en iyileri hep v motordur

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    V Motorun çok sorun çıkarmasının aksine , en az sorun çıkaran motor şekli oldugunu biliyorum :S
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Motor önerirken sırf sesi daha iyi diye bazı modellere yönelten arkadaşlara Nakamichi öneririm , özellikle Mc Intosh veya BOSE 901 ile kuple edildiğinde inanılmaz ses kalitesi elde edilir ve asla bir kamyonun altına girme riskiniz yoktur.

Önemli Not: Şimdi bu parçaları sanayide aramaya kalkan arkadaşlara önerim şudur , lütfen kendinizi boşa yormayın sizin motora olmaz :p :p :p :p

Ses istiyorsanız oturun evinizde mp3 dinleyin gençler ....
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    gt 250 r
    otopsici , abi sizin iş zor ya bazen bende giriyorum ameliyatlarada, çok şey öğrendim mesela insanın iç güzelliği diye birşey yokmuş , ortopedi ameliyatına bende girmiştim ayak bileğinden çelik çivi kesmiştik arkadaşla ( sen hatırlarsın benim mesleği )

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor önerirken sırf sesi daha iyi diye bazı modellere yönelten arkadaşlara Nakamichi öneririm , özellikle Mc Intosh veya BOSE 901 ile kuple edildiğinde inanılmaz ses kalitesi elde edilir ve asla bir kamyonun altına girme riskiniz yoktur.

Önemli Not: Şimdi bu parçaları sanayide aramaya kalkan arkadaşlara önerim şudur , lütfen kendinizi boşa yormayın sizin motora olmaz :p :p :p :p

Ses istiyorsanız oturun evinizde mp3 dinleyin gençler ....

iki gram bilginiz var diye kimseye boyle küstahca bir cevap yazamazsınız.

çok biliyosan bildigini kendine sakla, insanlarla alay etme.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)