Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Çin malı motorunuzdan memnun musunuz?

Katılımcı sayısı
200. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • evet, gayet memnunum

101 50.50%
  • eh,idare eder

62 31.00%
  • Hayır,almaz olsaydım,pişman oldum

37 18.50%
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Çin malı motorunuzdan memnunmusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 RF
    Ya Arkadaşlar Benim Motorda Gaza Basınca Patanaj Cekiyodu.Bende Servise Gittim Karburötörü Söktürttüm Hem Patanajdan Hemde Benzin Derdinden Kurtuldum
    Hükümlü Kapıda Kilit...Cigarama Kibrit!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ışık ercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    gene topic geyiğe döndü arkadaşlar çin malı şu motorum verdı şu şu şu sebebden attım ,yaktım , sattım diyen varsa çıksın söylesin yoksa hepimiz memnunuz işte biraz dikkat edince aletler canavar gibi gidiyor .öyleyse sorun ne ?
    yaşasın rüzgar kardeşliği

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı rider89 adlı üyeden alıntı
    Kanuni çin malı olmadığı için (2005 model ve öncesi) memnunum
    cinmali abii cin mali..yanlizca montaji burda ..gerisi cin mali...mz ler bi tek yerli..gerisi hep cin mali ....

Alıntı gupilya adlı üyeden alıntı
    3 aydır truva 250 TR kullanıyorum. 1100 km yi tamamladım. bir kere benzin akıttı. servis anında çözdü. verdiğim paranın karşılığını aldığıma inanıyorum. zamanında Jawa'ları da biliriz. sürekli 15-20 km kullanamazdınız. şimdi efsane oldular (dandikliğin efsanesi). Türk sanayicisi zamanında milleti Jawaydı Mobiletti bunaltmasaydı vede kazıklamasaydı şimdi bizimde en az Çinin yarısı bilemedin dörtte biri kadar motosiklet sektörümüz olurdu.
    hic sorma kardes bende senle ayni fikirdeyim..bu sozde sanayiciler..senelerce bu milleti sahine dogana bindirmedimi..simdide sanki marifetmis gibi gidip marketcilik yapiyorlar..sanayici boyle olmaz kendi markasi olmasi lazim...hala kendimize ait bi motorsikletimiz bi arabamiz yok...bizim ooo buyuuuk sanayicelerimiz su culuk ,yogurtculuk,marketcilik yapiyorlar..

mtsport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150-T {değiştircem inş}
    Memnunummmmmmmmmmmmmmmmmmmm
    [MEDIA] SARIKIZIMI ÇOK SEVİOM ;) [/MEDIA]

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar benim motor 4700km civarında sorun yaşamadım. aksine çok güzel gezilere gittim eğlendim. çin malı işe yaramaz demiş yr125 sahibi yukarıda. sen hiç çin malı kullandın mı 4000-5000 km??? kullanıcı hatalarını bile çin malı motorlara yüklüyorsunuz. madem kalitesiz benim mondial 110ft özel yapım mı
    dostum...arkadasim kurye benim istanbulda..4 sene once titan aldi ..250 000km..yapti ve motora anahtar degmedi..hala tek mars...bi cin mali motorun bunu yapacagina inanmiyorum..ve ustelik bu cinmallarinin pazari dahi yok..2.eli kac paradir acaba..

Alıntı mertdg adlı üyeden alıntı
    walla çin malı motor almam bida asla yaa berbat bişi...bidaha sefere gitçem mondial alcam italyanın en iyisiymiş..bayideki adam söledi...çok övdü..
    arkadasim sakin inanma ..turkiyedeki mondialler cin mali o bildigin italyan mondialle alakasi yok..

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Falan filan motor da Çin'de üretiliyor savunması çok garip bence. Honda da Çin'de üretiyor!.. Aman ne bilgi!.. Sanki kalite, üretilen yerim iklimiyle, doğasıyla alakalı. Önemli olan nerde üretildiği değil, kimin ürettiği. Başında kimin durduğu.

Benim motorumda Çinde üretildi, muhtemelen başında da Çinliler vardı. Sarhoş zamanlarına denk gelmişiz herhalde harbiden makine süper çıktı. Zaten Regal Raptor kullananların hepsi memnun motorundan. Var bu işte bir gariplik diyorum... hatta motorumun kütüğünü Japonya olmasa da en azından Kore'ye aldırmayı düşünüyorum

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Orjinal çin malı benimkisi hehehe.
    Daha öncede yazdım da bir satıcı kendi malını övmek için.
    Bizimki orjinal çin malı diyordu çok gülmüştüm.

Arkadaşlar bir gözlemim, çin taklitçi bu kesin, ama siz neyi isterseniz onu taklit ediyor. Piyasada kanuni ve zealsun un 200 cc racing modeli var. En basit gözüme takılan, kanunide arka fren kampana, zealsunda disk, kanunide alt grenaj var, zealsunda yok. Yani üretici firma nasıl isterse ona göre yapıyorlar.
    Birazda kullanıcıya göre değişiyor motorun dayanıklılığı. adam 6000 7000 km yapmış bujisine bakmamış filtresini değiştirmemiş sonrada motor arıza yaptı diye ağlıyor. Bunun yanında iyi olmayan cidden arıza çıkaran ürünlerde var. İyi araştırıp kesene göre sınıfında en iyisini tercih etmek gerekir.
    Parça olayına gelince, büyük üretici firmaların bile yedek parçaları sipariş üzerine geliyor. Bir çok renk var adam her rengin parçasını elinde bulundurmak zorunda değil ki. Bayinin önceden sipariş verdiğini parça stoğu yaptığını düşünelim. Senin motorun rengi kırmızı, bayi sipariş vermiş siyah adam napacak siyah motor gelinceye kadar elinde parçayı mı bekletecek?
    Yamaha sı kawasakisi hondası zealsunu mondiali kanunisi hepsi bu şekilde çalışır.
    Free Motorcycle Team

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    mondial RS 151 ile üc ayda 5100 km. motoruma bakarim, tavsiyelere uyarim, hep iki kisi giderim vede GAYET MEEEMUNUUM!
    all you need is love

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    bu ne abi ya, çin malından memnumnusunuz? memnun olmasak ne yazar ben choopper, cruser tipi motor seviyorum 18-19 milyar verip yamaha alamadım alamadım diye motora binmeyeyimmi, bu zevkimi 3.000 ytl verip keeway ile giderdim, hiç motora binmeyelim biz zevk almayalımmı ? allah razı olsun çinlilerden onların sayesinde ucuz motora bindik. yoksa çekik gözlü çinlileri çok sevdiğimden değil birde problem de yaşamıyorum motor baya iyi ufak tefek hariç
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    ben motorumdan memnunun... 1 yıldır kullanıyorum. hafta sonu 400km yol yaptım maşallahı var... dostlarım sen bu motora bakarsan motor seni yolda bırakmaz bir de çin malı motor şans işi bence ben de o şanslı kişilerdenim...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    şahsen bilinçli olarak aldığım için kötü bir süpriz yaşamadım ihtiyacımı gideriyor ufak tefek sorunların çıkacağını azaten alırken de biliyordum... bu paraya bu kadar bence ...hatta fazla bile diyebilirim...
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

aksi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kisa bir zaman sonra harley olucak
    ah bu çinliler olmasa... bu fiyatlara nereden motor bulurduk...
    Cihan Hoşgür

hyosung150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung ms150 / mondial 125agk / honda today 50
    bende 125 agk aldım fiyatı 1220 ytl motoru aldığımda motor sıfır olduğu halde dökülüyordu tanıdığım eski honda servisi abimize gittim a dan z ye bakım yaptırdım alır almaz bide arka dişliyi 15 den 16 ya çıkardım şimdi 10 numara gözüküyor işallah böle devam eder çünkü daha 3 gün kullandım ve 250 km de ama şunu söliiim çok şey beklemeyen ve arızaya katlanabilecek kişilerin alması gereken bir motor kesinlikle çook şey beklemeyin

scooterman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 hs
    bende mondial 150 hs var.aldıktan 1 hafta sonra ufak bi kaza yaptım.direksiyonun altındaki parça eğildi ve değiştirmek zorunda kaldım.
    40 ytl ye patladı bana.altımda honda yada yamaha falan olsa aynı hasar olurmuydu bilmem ama çin malı alınca insanın derdi çok oluyor.

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Ben memnunum Allaha sukur iyikide almisim.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullanıma bağlıda proglemler çıkabiliyor birazda şans işi kiminin motorunda hiç proglem çıkmıyo kimininkindede fabrikasyondanmı montojdanmı bilinmez devemlı sorun çıkıyor..

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı fly+fly adlı üyeden alıntı
    YAKALIM HEPSİNİ YAKALIIIIIIIIIIM YAKALIIIIIIIIIIIIIIM
    git kendi motorunu yak be benim çini yakanı ben de yakarım japon alman farketmez

bu arada ben çin malı 250 bin km yapar demedim. önceden de tartışıldı zaten bu konular. forumda gezilere bakarsınız çoğu çin malı. sevseniz de sevmeseniz de motosiklet.net ailesinin yarısından çoğu çinli motorlardan oluşmakta
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

yarisci_facia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende gaza basınca gidiodu gazı söktürdüm sorun halloduu

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    selam bende asya125t1 var 6000 km de su ana kadar hiçbi sorun yaşamadım,ama ki motoru ekimde aldım ve km nin cogunu kışın yaptım yağmur,çamur falan banamısın demedi,tabi paslanmalar oldu ama o da benım özensizliğimden dolayı.Dogrusu almadan önce okudugum yorumlardan dolayı hemen dağilir diye düşünüyodum ama yaman çıktı bu çin malı.Tabi ama kullanımdan kullanıma cok farkediyo.Ama sonucta verdigin parayla alacagın en kaliteli motor:DAman fazla hırpalamayın.
    Drift Religion

Motosikleti
    X city 250
    benimde mondial 125 mt var gayet iyi km de bazen 70 bazende 75 kuruş yakıyo

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler