Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk Hafta, İlk Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    catdog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    Merhaba arkadaşlar. Bazılarınızın bildiği gibi motorumu geçen cumartesi günü aldım. Pazartesi plaka işlemlerini yaptırmak için motorumla önce aykona sonra da şirkete gittim. Plaka aynı güne yetişmediği için şirket otoparkında bıraktım. Ertesi gün plakamı aldım. Akşam işten eve dönerken vatan caddesinden topkapıya çıkan yolda 40 ile giderken birden önümde tekerim kadar çukur belirdi ve kurtaramadım. Motor sağa doğru yan yattı ve durdu ama ben biraz sürüklendim. Kalktığımda hiçbirşey hissetmedim zaten üzerimde kask, mont, eldiven ve dizlik vardı. Sonra motoru kaldırayım derken sağ dizim birden içe doğru bükülmeye başladı kaldıramadım. Hemen yakındaki bir arkadaşımı arayıp motorun yanına çağırdım ve ben de çapa acile gittim. Orada röntgenler ve tahliller yapıldı ve kemiklerin sağlam olduğu söylendi. Sonra özel bi MR merkezinde MR çektirdim ve kaslarda yırtık olduğu anlaşıldı. Dün bir ortopedist bacağımı komple alçıya aldı ve 20 gün böyle duracak. Dün doktordan önce otoparkımda motora bakmaya gittim. Sağ koruma demirindeki 2-3 çizik dışıda hiçbirşeyi yoktu.

Bu konuda daha önceden de endişeli olan annem şimdi illa motorumu zararına da olsa satmamı istiyor. Ben ise kararsız kaldım. İyileşince kullanmak istiyorum ama bu tarz çukurlar malesef heryerde var ve tekrar yaşanmaması için hiçbir neden yok. Daha sadece 80km sürebildim motorumu. Ne yapacağımı bilemiyorum

Allah herkesi kazadan korusun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 2 kere kaza yaptım ufak hasarsız.ama şindi motosikletin oyuncak olmadığını hata affetmediğini öğrendim. bence satma kendine iyice güvenene kadar trafikte daha az kullan yaşadığın bu kaza senin için çok değerli bir tecrübe olabilir.
    ben satmadım zevkle biniyorum ama kazadan öncekine göre çok daha dikkatli ve temkinliyim yinede sen bilirsin tabi
    beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir

delitay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok.....
    geçmiş olsun dostum. bencede motorunu satma, ne heveslerle aldın. ayağın iyileşince birazdaha pratik yap bence ama maalesef o çukurlar hep olacak, mühim olan kurtarmayı başaranilmek bunun tek yolu da %100 pratik.

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Öncelikle büyük geçmiş olsun.
    İnsan 30'una gelince artık daha az risk alır hale geliyor.Ben bu yüzden ehliyetimi cebime koyup,sürüş eğitimini tamamlamadan motorumu almamaya kendime söz verdim.Düşmenin bile bir tekniği olduğunu ben daha yeni öğreniyorum.Deneyimin ne düzeyde bilmiyorum ama sana önerim motorundan vazgeçmek yerine işin tekniğini öğreneceğin bir kursa vs gitmen.
    Kazasız günler,yolun açık olsun!

arkadaşim büyük geçmiş olsun malesef türkiyede motor kullanmak çok zor ne taşittan sayarlar insani nede adam gibi yol var :(

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Biz senin motorun ışıl ışıl resimlerine bakıp iç geçirirken üzdün bizi

Büyük geçmiş olsun

Motoru satma meselesine gelince; şu anda karışık duygular içerisinde olduğun için ileride üzüleceğin bir karar verebilirsin. Bence birkaç gün bekle, bu işten soğuyup soğumadığını daha net anlarsın.Ortalıkta Kafasında kask kıran ,vücudunda platinle dolaşan birsürü motorcu olduğu gibi, bir kaza videosu izleyip bu işten soğuyan insanlarda var.Hangi kategoriye ait olduğunu net olarak anlaman için yukarıda da söylediğim gibi birsüre sadece dinlen ve kafanı toparla bence

Tekrar geçmiş olsun.

kılıçbalığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 800(siyah inci)
    dostum geçmiş olsun

ama yılma tedbiride elden bırakmadan devamm

geçenlerde benimde elim kırılmıştı motor kazasından degil ama 1 ay binememiştim senin duygularını çok ii anlıyorum ben kendine ii bak
    "[COLOR="Red"]Ben hayata[COLOR="Red"][/COLOR] çelme atıyorum.Takiii o bana gerçek çelmesini atana kadar"[/COLOR]

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Geçmiş olsun bende 2 kaza atlattım ama Allah'a çok şükür ciddi birşey olmadı. Çukur, yandan çıkan araçlar, seni görmeyip arkadan vuranlar gibi çok şey sayabilirm sana. Bunları bir nebze azaltmak için çok dikkatli olmak ve yerine göre hız yapmak gerekiyor. Bu kaza seni korkutmasın, aksine bu bir deneyimdir. Bundan sonra çok farklı süreceğini ve daha dikkatli olacağına emin olabilirsin. Aynısını bende yaşadım çünkü. Bir diğer önerimde soğukkanlı ol panik yapma.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    geçmiş olsun,sakın satma motorunu bu kadar çabuk pes etmek doğru olmaz......Bundan sonra biraz daha dikkat hepsi bu
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Öncelikle geçmiş olsun umarım en kısa sürede sağlığına kavuşursun. Bir motorcu için sanırım en büyük kabus bu olmalı, aile bireylerinin karşı çıkmasına rağmen alıyorsun motorunu ve daha ilk seferde bir kaza yaşanıyor. sanırım o anda düşünülen tek şey "işte korkulan oldu haklı çıktırlar" şeklinde bir düşünce şekli. Ama unutmaki motor sürücüleri daima tehlikeye maruz durumdalar. Bizim yapmamız gereken şey 1 değil 3 kez 5 kez dikkatli olacaz ve tüm olasılıkları göz önünde bulunduracağız ve kendimizi yetiştireceğiz, eğitim alacağız. Tamam kendi başınada öğrenip sürebiliyorsun ama 40km süratle giderken karşına çıkan bir çukurdan en güvenli şekilde nasıl sıyrılabileceğini öğrenmen çoookkkk zaman alıyor. Bence acil karar verme bekle bir iyileş kendine gel ve tekrar düşün kararını o zaman ver. Bide unutmaki motora binen mutlaka düşer, önemli olan o düşüşü dahi kontrol edebilmen dd'nin motosiklet teorisi kitabina bi göz gezdir istersen iyileşene kadar
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9

Geçmiş olsun

Dostum büyük geçmiş olsun yaa..

Aksiliğe bak diyeceğim ama aksilik değil düpedüz TÜRKİYEMİN acizliği...

Böyle bir ülkede yaşıyorua işte... Millet diğer ülkelerin birinde kaldırımdan düşüp ayağını kırıyor ve belediyeyi kaldırım biraz yüksek diye tonlarca tazminata boğuyor...
    Ülkem de ise caddenin ortasında KOCAMAN bir çukur karşına çıkıyor ve sonra olan oluyor...

Ben de bir gün Ankara da hem de milletvekilleri lojmanlarının önünde neredeyse bir karış derinliğinde olan çukura arabamla girip çıkmıştım ve sonuç iki işe yaramaz lastik...
    Ne yapabilirsin... Bu ülkede HİÇBİŞİİİİİİİİİİİ
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım çok geçmiş olsun . motordan soğumuş olabilirsin ama suçlu motor değil sensin. senin suçun bu ülkede doğmuş olmak ... daha ne diyim ...

mb2908 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum geçmiş olsun umarım nazar etmemişizdir.
    bak diz çok önemli kırılsaydı keşkede yırtık olmasaydı. yani çapraz bağlarında kopuk falan varsa iş gerçekten zor. bence doktoruna sor ve gerekirse bir başka doktora göster mr. yırtıkta çok önemli değil ama bağlarda kopuk olmasın yeter ki. ben ön çapraz bağ ameliyatı 3 kez geçirdim. 2 kez de ayhan arkadaş. bunları sei endişelendirmek için söylemiyorum sadece bir şey varsa bile erken farket diye söylüyorum. tekrar geçmiş olsun

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    geçmiş olsun...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    bende arkadaşlara katılıyorum.motorunu satmak yerine bundan böyle bu tecrübenin de faydasıyla çok daha dikkatli ol ve işin tekniğini öğren.satmak bir çözüm olmayac çünkü.satarsan sadece içinde bir ukte bırakacak ve ilerde bir gün tekrar motor alacaksın.buda sadece senin maddi bir zarar yaşamana sebep olacak şu an için zararına satmakla.işin inceliklerini öğrenmeye çalış ve çok daha dikkatli ol.www.ommriders.org çok faydalı eğitimler veriyor.çok faydasını göreceğine inanıyorum.çünkü motosiklet bilgileri dışında şehiriçinde yaşadığın olaylara karşı da bilinçlendiriyorlar seni.bence de pes etmek yerine bundan sonra 5 kat daha dikkatli ve işin inceliklerini iyice öğrenerek motorundan keyif almaya çalış.bizim gibi motor sevgisi ile yanıp tutuşanların başka ilacı yok çünkü...
    tekrar geçmiş olsun...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

catdog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    Sağolun arkadaşlar iyi dilekleriniz için.

mb2908; evet çapraz bağlarda da yırtık teşhis ettiler malesef:( Ama şuan tamamen mi kopmuş ya da az bir bağlantı var mı kesin birşey söyleyemediler. Az bir bağlantı varsa kaynayabileceğini söylediler. Çapraz bağ ameliyatını istediğim zaman yaptırabileceğimi söyledi. O yüden şimdi alçının süresinin dolmasını bekliyorum. Ondan sonra tekrar bir mr çektireceğim. Duruma göre de ameliyata girebilirim bilmiyorum. Sen neden 3 defa girdin? Normali mi bu yoksa doktorundan mı kaynaklandı? Doktor bana eğer ameliyata gireceksen büyük hastanelere git onların yönlendireceği 1-2 cerrah var zaten dedi. Herkes iyi yapamıyormuş bu ameliyatı. Bir de normal biri bu ameliyatı yaptırmasa da hayatını normal sürdürür dedi. Sporcu filen değilsen sorun olmaz dedi ama tabi şuan bunlar için çok erken. Sana günlük hayatta bir zorluğu var mıydı?

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Geçmiş olsun ama motosikletten vazgeçmek için bir bahane değil bu! Bundan 1 sene önce Kemer-Antalya arası seyrediyorum aldımda Megane var kış günü yağmur yağıyor ve görüş mesafesi çok düşük ama acelemde var. Yol kenarlarına bakıyorum sağlı sollu birsürü araba dizilmiş hepsinin ya tekeri patlamış çukurlardan ya da jantları eğilmiş yardım bekliyor. Bendekide akıl işte önümde bir Passat gidiyor "ben buna takılayım tank gibi araba o girerse ben kaçarım çukurdan" ve bastım gaza önde Passat arkada ben bir çukura girdi eleman ama ben kaçamadım 100-200 mt. sonra birde sol taraf çökmeye başkadı birde baktım ki jant üstüne basılmış simit gibi eğilmiş. Yani motosiklet araba fark etmez dikkatli olacaksın canın ve kafan kıymetliyse ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostum rahat ol bende kaza yaptim oyle yan yatip suruklendim bir gun urperdim binemedim motora sonra yine alistim ama tecrube oldu her hatamda bir sey daha ogreniyorum. Hatasiz kul olmaz. Sana buyuk gecmisler olsun en yakin zamanda iylesmeni ve aramiza katilmani diliyoruz. Anneni anliyorum onu motor degil evladi ilgilendiriyor. Bu kaza arabada olsaydi sen takla atip boynunu bile kirarabilirdin. Bisiklette olsaydi sana kimse git bisikletini sat demezdi , on yargi hep var ve olacak. Set hep guvenli giyin ve gozunu dort ac. Motor yeni idi ve daha alisik olmadigin icin oldu bu.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

baggio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cgl 125 + cbf 500
    catdog geçmiş olsun senin adın cenk'mi birine benzettimde seni

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    geçmiş olsun !!!:....
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler