Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik fiyatları çok yüksek.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF250
    Selamlar uygun lastik tavsiye edermisiniz?

Ön Lastik
    90/90-21
    Arka Lastik
    120/90-17 yada 130/80-17
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caraskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Sonunda buzda dans yapmaktan yorulup lastikleri değiştirme kararı aldım. Dün de gidip IRC lastiklerden bir takım aldım. Bugün ustama götürüp taktırıcağım. Uzun süre araştırdım, fiyat ve kalite konusunda. Herkes Michelin ya da Metzeller öneriyor. Ben de fiyat araştırması yapmaya başladım. Nereye sordumsa Michelinde 130/90/15 lastik bulamadık. Olmazsa IRC iyidir deniliyordu. Ben de dün gidip sirkeciden bir takım IRC lastik aldım.
    130/90/15+90/90/18 iki lastiği 160 Liraya satın aldım. Metzeller elbette kaliteli ama bu lastiklerin fiyatı 400 lirayı buluyordu. Hem daha ekonomik(bakın ucuz demiyorum) hem de orta kalitede, benim ulaştığım hızlarda(110-140 km/sa) güvenliği ve yol tutuşu sağlayabilecek bir lastik almış oldum. (diye düşünüyorum).

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Kalite biraz farkedebilir ama şöyle bir durum var.Hammaddesi naylon olan lastikler ucuz oluyor, kolay aşınmıyor ama yol tutuşu berbat oluyor.Kauçuk hammaddeli lastiklerin ise yol tutuşu gayet iyi ve çabuk tükeniyor.İRC kauçuk hammaddeli bir lastik michelinden biraz daha kalitesiz olabilir ama sonuçta motorunuz yüksek performanslı bir motosiklet değilse idare edebilir.Bence doğru bir seçim yapmışsınız.

caraskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Tam da söylediğin nedenlerden dolayı tercih ettim. Ama sen gayet teknik bir dille ve doğru olarak ifade etmişsin. Pars 250 ile gelen lastikler daha çok plastik gibiydi. Herhangi bir olmadık durumu telafi etme şansı tanımayan bir lastikti. Yıllarca kullanmam belki ama kullandığım sürede daha rahat olurum diye hem daha ekonomik hem de daha güvenli olan IRC mantıklı geldi.

Motosikleti
    x max 250 2013 mat giri
    arkadaşlar cbf 150 aldım 40 gün önce naylon lastik lerı var biliyorsunuz üzerinde gittim michellin aldım takım 190 liraya mükemmel bir verim var sizede tavsiyem budur mutlaka degiştirin naylon lastıkle canınız dahada tehlikede

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Süpermoto'cular dirft yapıyorlarya motosiklet ile, ulen nasıl yapıyorlar diye çok merak ediyordum, geçtiğimiz kış TVS Apache'nin üzerinde gelen naylon lastiklerle kurumaya başlamış ıslak zeminde adamların yaptığı drift olayınına yakın motosikleti yanlaya yanlaya gittim Gerçekten güzel bir duyguymuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)