Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

600 ile başlanılmaz diyenlere

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha r6
    beni bu zevkten mahrum bırakanlara yazdıgım yazıdır bu.
    kucuk cc ıle baslama kervanına burdan beyin şartlanmasıyla katıldım skyjet f5 ve gt 250 r ile kısa süre vakit geçirdim daha sonra dayanamayıp r6 aldım ve şuan gayette hakkını vererek kullanıyorum.ŞİMDİ SİZE SORUYORUM neden hala tabu haline gelmiş fikirleri bazıları insanlara empoze ediyor.Lütfen insanları yanlış yönlendirmiyelim ilk etaptaki gerekli tedbirlerle 4 silindirli pekalada kullanılıyor.
    ZevkLer ve RenkLer TartışıLmaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    kimse kullanamazsın demiyor, okul seviyesinde düşün bu işi, kimse okumayı bilmeden roman okuyamaz.. önce harfleri sonra kelimeleri sonra cümleleri sonra dergi gazete vs. en son roman okumaya başlar insan.
    yada herkez bilinçsiz sen bilinçlisin..
    What goes around, Comes back arround...

Thisfalse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan Yok
    Canını Düşünen Adam Yapmaz Bu Bir
    İkincisi İse Sen Yapabiliyorsun Diye Onlarında Yapmasını Bekleme Herkes Bir Değil

(Niyetim Seni Kötülemek Değil Sadece Fikirlerimi Sundum)
    Her Zaman Kötüyü Söyle. O Zaman Kahin Olma Şansın Artar.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Ortada bir yanlış yönlendirme yapan var ise bunu yapan sizsiniz. Size hayırlı kullanmalar.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Diğer motorları kullanmasaydın görürdün nasıl kullanıldığını

Benim hyo kullanan arkadaslarım sadece olduğu yerde duran motorumda gazı cevirdiklerinde ne kadar hassas olduğunu görebiliyorlar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam, pes ettim bende 600 lük alıcam.

Hata yaptım ufak cc ile başladım.

Motosikleti
    yamaha r6
    benimle aynı şartları taşıyan aynı sıralamayla benle aynı olan arkadaşlar fikir beyan ederse memnun olurum. küçük cc ile başlama fikrine taraftarı olan arkadaşların çogu ömründe 4 silindire artçı bile binmeden yada en fazla artçı binmiş kişiler 4 silindir öcü degildir sadece dikkat ister.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin gibi konuşan çok kardeşimizi kaybettik inşallah istisnalardan olursun... ama dünya küçük ccden başlama kuralını kabul etmişken bi akıllı kendin olduğunu da düşünme, avrupa ülkelerinin birinde olsan yasal olarak imkansız zaten o motoru kullanman
    Ninja

İşallah kazasız belasız kullanırsın da,
    biz de bu arkadaş, bi ara böyle bi konu açmıştı,
    yazık oldu çok gençti demeyiz !!!

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    bu yazıya şöyle bir cevabım olur direk yüksek cc başlamak isteyenlerde dahil canından olmayan malından olur.

tecrübesizlik
    http://www.youtube.com/watch?v=fKFYyffyyhc

tecrübesizlik
    http://www.youtube.com/watch?v=8RXGPF-w-B8

tecrübesizlik
    http://www.youtube.com/watch?v=dj9M7...eature=related

ve bunlar sadece bir kaç tanesi ....
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yanlış tan örnek olmaz.
    Bunu burada birkaç üye değil dünya kabul etmiş. Motosiklet kullanım kurallarını ona göre belirlemiş. (bizim gibi 3. dünya ülkeleri hariç)
    Şimdi sen 600 le başlasan ne olur başlamasan ne olur. Üç beş kişi dünyanın doğrusunu değiştirebilecekseniz helal olsun kolay gelsin derim.
    Ben mümkünse 50cc den başlansın derim. 98 senesinde 900rr kullanırken şuanda mümkün olduğunca 50 cc ile dolaşıyorum. Bende hata yapıp mz 301 ile başlamıştım 15 senedirde türlü çeşitli motorlarla yüzbinlerce km yaptım. Şimdi herkese 50-100 cc ile başlayın derim.
    Birisi hiç 4 silindir kullanmamış olması onun doğruyu bilmemesi anlamına gelmez.
    Çok anlamsız ve amaçsız bir konu olmuş (kusura bakmayında)
    Don kişot misali yeldeğirmenlerine saldırmak olmuş başka hiçbnirşey değil.
    Ayrıca ALLAH kazasız belasız uzun yıllar binmek motor üzerinde yaşlanmak nasip etsin.
    Kimse 600 ile başlayana gıcık olmuyor. Yanlış ta anlaşılmasın
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Beyler 150cc motorla 1000cc motor arasındaki tek fark sürücüsüdür.

Sen aşırı süratı seviyorsan ve iki tekerin üstüne ilk defa oturmuşsan bu senin sonun olur.
    Adam gibi kuralları uyup sakin kullanırsan kaç cc olursa olsun tecrübe edinirsin.

Buradaki mantık cc değil.

150cc motor 200 km/h hıza çıksaydı o zaman " motorun kaç cc ile başlanacağı" gibi saçma tartışmalar ortaya çıkmazdı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:34 ----------

Alıntı KuweytLi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kucuk cc ıle baslama kervanına burdan beyin şartlanmasıyla katıldım skyjet f5 ve gt 250 r ile kısa süre vakit geçirdim daha sonra dayanamayıp r6 aldım ve şuan gayette hakkını vererek kullanıyorum.ŞİMDİ SİZE SORUYORUM neden hala tabu haline gelmiş fikirleri bazıları insanlara empoze ediyor.Lütfen insanları yanlış yönlendirmiyelim ilk etaptaki gerekli tedbirlerle 4 silindirli pekalada kullanılıyor.
    Herşey 1 saniye içinde ansızın gerçekleşiyor ve ne yazıkki buda başkaları yüzünden oluyor. İşte bu yüzden motorcular aşırı hızdan kurban olmasın diye küçük ccli motorlar öneriliyor

Motosikleti
    yamaha r6
    yani bu motor kalkış yapar yapmaz fişek gibi fırlayan bi alet degil elinin ayarı yoksa bi adamın ne verirsen ver zaten felakettir basmazsan gitmiyor sonuçta...

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler 150cc motorla 1000cc motor arasındaki tek fark sürücüsüdür.

Sen aşırı süratı seviyorsan ve iki tekerin üstüne ilk defa oturmuşsan bu senin sonun olur.
    Adam gibi kuralları uyup sakin kullanırsan kaç cc olursa olsun tecrübe edinirsin.
    150cc motor 200 km/h hıza çıksaydı o zaman " motorun kaç cc ile başlanacağı" gibi saçma tartışmalar ortaya çıkmazdı.
    Yani bu söylediğinizin hiç iler tutar tarafı var mı?
    Yani size göre 150 cc motor ile 1000cc motor arasında bırakın son hızı
    Ağırlık olarak,
    İvmelenme olarak,
    Tork olarak,
    Denge olarak,
    Frenaj olarak,
    Kullanım olarak
    Hiç bir fark yok öyle mi?

Bu mantıkla 125 cc yarışlarına katılan herkes aslında MotoGP'de de yarışabilir. Ne fark var canım ikisi de motosiklet işte.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ŞİMDİ SİZE SORUYORUM neden hala tabu haline gelmiş fikirleri bazıları insanlara empoze ediyor.Lütfen insanları yanlış yönlendirmiyelim
    benimle aynı şartları taşıyan aynı sıralamayla benle aynı olan arkadaşlar fikir beyan ederse memnun olurum.
    arkadaşım sen önce kendi sölediğinle çelişiyorsun.bu da senin bu başlığı açmanın boşuna ve saçmalıktan ibaret olduğunu gösteriyor.hayır senin için olan olmuş, iflah olmaz tavırların var. umarım kaza bela görmezsin ama genç arkadaşlar,heyecanlı ve aklı başında olmayan arkadaşlar sana inanıp da biranda 600-650 lik bir motorla başlarsa o zaman o arkadaşlara da sebep olursun allah korusun..ona korkarım ben..

bu arada yaşın kaç arkadaşım senin?merak ettim..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zamanla anlarsın. ama umarım çok geç anlamazsın.....
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek fark sürücü değildir.
    150cc motor 11-14 beygirdi 1000cc makina 180-190 beygirdir.

600rr la 1000rr arasında cok fazla hız farkı yok.Neden direk 1000 almıyo bu kadar insan sen hayatında Tork die bir kelime duymadın mı 150cc motor 100km hıza 15sanıyede cıkar 1000cc makina 1saniyede cıkar.

Basit bir örnek birisi önüne kırdı ve acemiysen birden frene yapıscaksın ve gazı kapatmayı unutcaksın.
    Unutmam Deme unutursun.O toto korkusuyla adını bile unutursun.
    O makinanın gaz kolunun yarım sandım acık kalması ne demek biliyorsundur belki.

Gerisini Haber Kanallarından İzlersin.

Merak etme ilk 1-2 hafta çok iyi kullanıyorum zannedersin aynı yerden ilk sefeerde 60la gecersın 2 gun sonra o yoldan 120le gecersın 2 hafta o yoldan 160la gecersin ve ilk aksilikte patlarsın.

İyi Motorcu En Uzun Yaşayan Motorcudur.

Yoksa Makası koyar 299+kilit videoları paylaşır gider biyere patlar eee çok iyi motorcuydu niye patladı demekki kötü motorcuymuş.

Motosikleti
    yamaha r6
    Hala aynı şeylerden bahsediyorsunuz elinin ayarı olmuyan kendini bilmez gaza gelen bi tipe ne verirsen patlar. yok gazı açık unutmaymış yok frene basamamaymış. bunları yapacak kafa yoksa zaten motora binmesin.

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bu söylediğinizin hiç iler tutar tarafı var mı?
    Yani size göre 150 cc motor ile 1000cc motor arasında bırakın son hızı
    Ağırlık olarak,
    İvmelenme olarak,
    Tork olarak,
    Denge olarak,
    Frenaj olarak,
    Kullanım olarak
    Hiç bir fark yok öyle mi?

Bu mantıkla 125 cc yarışlarına katılan herkes aslında MotoGP'de de yarışabilir. Ne fark var canım ikisi de motosiklet işte.
    Sürücü makineyi nasıl yönetirse makine öyle çalışır. Beygir gücü , son hız her şey sürücünün elinde tabiki güçsüz motor kanı deli akan sürücüleri frenliyor.

Bu yüzden küçük ccli motorla başlayın denilmiyor mu ?

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    bnde 600f ile başladım ancak ne olacak bu böylemi gider hayır, kullansan pekala kullanırsın ama rahat rahat alıştıra alıştıra manevlaraları kıvrak yapamazsın bikere
    1. altındaki motor değerli olucak kıyamayacaksın
    2. motor ağır olacak ve hem ağırlık hem dikkat bukadar şey bir arada dikkat dağılması olabiliyor.
    ben tasarımcıyım birşeyi bende düşünürüm, yeni gelen bir arkadaşta düşünür, ancak pratiğe dökmeye gelince aradaki fark ortaya çıkar. bnde bilmediğim konusunda bilenin yanına g ittiğimd eöyle..
    hayat bile tecrübe kaldıki motor mu olmayacak canım kardeşim yada abicim baldan daha tatlıdır can... ancak çekişmeye başladığnda anlarsın.
    ömrümde 3 kez ölümden döndüm o korkuyu o anı bilemezsin. bn yaşamadım bide yaşayana sormak lazım ama imkansız.
    dizlerinin bağı çözülür ve hiç bişe hatırlamazsın.
    oda motordan değil ha
    1. fıratta boğuluyordum.
    2. ve 3. yabanı hayvan.
    nerde yaşıyorsun dersen istanbulda yazın köye gittiğimde bu tehlikeleri atlattım bn ayıdan zor kurtuldum heleki af ola insanlar için böle konuşmak istemiorum ama trafikte bukadar ayıdan farksız insanlar varken 600 başlangıç için çok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)