Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosikletlerin kronik arızaları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Honda CBF 500 : Hiçbir kronik sorunu olmayan Honda'nın naked modellerinden biri.

Ben 24,000 km deyim. Şimdiye kadar diğer kullanan arkadaşlarımdan, forumlarda ve çevremde edindiğim kadarıyla da hiç bir şikayete rastlamadım. Honda yetkili servisindeki ustam bile masrafsız ve sıkıntısız oluşundan ötürü "fukara motoru" diye bahsediyor ;)
    HELLAS bunu beğendi.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Dylan'ın kullandığım süre içinde sorun çıkarmadı..
    X 9 kullandığım süre içinde sorun çıkarmadı ama şehir içinde sıkışık trafikte varyete kayışı sorunu vardı, bir de yağpmurlu havalarda dijital ekran saçmalıyordu..
    2 tane bisan lifanım oldu. arka tekerin mili değişt ilkinde..
    ikincisinde de değişti bir de beyin değişti. beyin mevzu kronik mi değil mi bilmiyorum.
    2 tane banditim oldu, biri 2001 model, bir sorunla karşılaşmadım ilkinde..
    ikinci banditim 2006 model hâlâ kullanıyorum, bildiğim ve duyduğum bir kronik sorunu yok..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    çinli motorların hepsi başlıca bir kronik problem

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinli motorların hepsi başlıca bir kronik problem
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    CBR 600F
    +1 hyosung GV250 sorunu: Benzin şamandırası da sorunlu. Bazen takılabiliyor bir noktada. Kilometrelerce yol gitmenize rağmen gösterge kımıldamıyor, sonra bir anda düşüyor. Çok takılacak birşey değil, zira benzin bitmesine yakın illa ki yerlerde oluyor gösterge, sadece ilk full'lediğinizden yarım depo kalana kadar olan gösterge doğru olmayabilir, yarım depodan sonrası doğru göstermeye başlar.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Shadow 750 ve VTX;

Fabrika cikisi plakaliklar cok dandik... 1-2 bin kilometre sonra ses yapmaya basliyor... daha sonra da dusuyor...

On fari yuvasinda tutan tertibat cok cabuk gevsiyor ve on far sallanmaya basliyor...
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    cg 125= 11 senedir bişey bulamadım maaşallah
    htmetin bunu beğendi.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    98-99 XRV750 Africa Twin: Patlayan karbüratör hortumu,direksiyön denge takozu sesi
    2004 Mondial Zat:Eksoz paslanması,flaşör arızalanması,sabitlenemeyen rölanti,kalitesiz akü vs vs.
    2005 Burgman:çok çabuk kirlenen ön fren balataları,ve akabinde frenin kötü performansı ve diski çizme riski.
    2006 Bandit 650S:Sıfır sorun
    2007 ST Kanuni 250R:takılan jikle,yer yer yağ kaçakları(yağ keçe sorunu)
    2007 Derbi Gpr125R:Aşırı vibrasyona bağlı gevşeyen vidalar,yüksek hızda zangır zangır sallanan dikiz aynaları
    2005 Aprilia Sr50:Beyin arızası
    2006 Bandit 1200S:Sıfır Sorun
    2010 Sym Fiddle 125:Artçı ayak koyma yerlerinin bağlantı noktalarının kırılması,paslanan dikiz aynaları,hava tahliye hortumunun sürekli yerinden çıkması.Kalitesiz lastikler.
    Herkes hakettiğini yaşar.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 hyosung GV250 sorunu: Benzin şamandırası da sorunlu. Bazen takılabiliyor bir noktada. Kilometrelerce yol gitmenize rağmen gösterge kımıldamıyor, sonra bir anda düşüyor. Çok takılacak birşey değil, zira benzin bitmesine yakın illa ki yerlerde oluyor gösterge, sadece ilk full'lediğinizden yarım depo kalana kadar olan gösterge doğru olmayabilir, yarım depodan sonrası doğru göstermeye başlar.
    Hyo ma bak sen yaa herkeste aynı sorunu veriyor bilgi paylaşımında kolaylığa yol açıyor Benm GV250 de de var aynı sorun hatta motoru ilk aldığımda gösterge ortalardaydı bende direk gidip fulledim 150 km ye yakın yol yaptım hala tepede duruyo vay anasını dedim dedikleri kadar varmış harbiden az yakıyo bu biraz daha devam ettikten sonra biranda ortaya indi hayallerimin yıkıldığı an oldu ama seviyorum gv250 mi koca oğlanım benim
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Tvs apache= arka stop ampulu sürekli patlıyor
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    honda dylan 50binde..kronik arızaları silikleşen dijital gösterge..eksoz içinde bişeler dağılıyor..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    minsk,puch maxi ,hero puch
    minsk ile ilgili bir bilgi yok mu arkadaşlar

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Kawasaki er6f sadece 2006 modellerde ön kafa grenaj larda yüksek hızlarda zırıltı.

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    AFRİCA twin SAĞLAMLIGI yuzunden honda zarar ettı be..

transalp .... bulamadım
    TRANSALP.GR.COM

HONDA ACTİVA : ilk defa bir motorda bunu gördüm. ön frene bastığımda amortsör yere doğru değilde havaya doğru çıkıyor. ön tekerin yerden kesilmesini sağlıyor. + ayak marşı dişli sıyırıyor.

HONDA CBF 150 : en iyi kullanıcıda bile yağ yakıyor. yeni kasalarda subap seni var ayar gerektiriyor durmadan.

Honda CBR 250 R : 4000 KM den sonra motordan gelen şıngırdama seni motorda bi sıkıntı yarattığını görmedim ama çok sınır bozuyor.

HONDA PCX 2011 : ESP siz model için geçerli arka çanta bağlama vida yerleri çok dandık biraz fazla sıkmaya gelmiyor yalama oluyor demir de yapmamışlar garip bi madde. amortisor sistemi rahatlıgı ön numara olmasına ragmen ufak bi kaldırımdan ön teker yumusak ama arka teker tak diye iniyor biraz yüksekse vay haline 8000 km den sonra titreme yapmaya başlıyor. ve arka teker kampana 30 kez sokup temızlememe rağmen o iğrenç gicirdama sesınden kurtulamıyorum.

PİAGGİO FLY 100 : km teli 3 4 defa koptu.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    KTM Duke 200 - Basınçlı suyla yıkanınca kimi motorlarda arıza ışığını yakabiliyor. Kuruyunca geçiyor
    Bir de pegler motorun yatması durumunda anında çıtırdıyor diyollağ

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    hyosung gv 250 karbratörlü modellerinde bildiğim kadarıyla 5-6 bin devir arası bazen takılma oluyor beyinden kaynaklı giderken bir anda motoeun hızı sabitleniyor sesi değişiyor gaz yemiyor 2-3 saniye sonra birden fırlıyor.. beyin değiştirerek halledilebilen bir problem

boşa geçme ve şamandıra söylenmiş zaten şamandrası problemle biraz.. bende takılı mesela hiç oynamıyor..

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    CBF 250 exantirik zinciri problemi: Üzerinde gelen orjinal zincir 15.000 km'de patara vermeye başlıyor ama 15.000 km daha seni götürüyor kopma yapmıyor ses yapıyor. Sonradan taktığın DID ex zinciri ise daha uzun ömürlü. Arka dişli balans yaparak zincirin bir gergin bir gevşek çalışmasını sağlıyor buda ses yapıyor. Çözümü yenisi ile değişimi ve çok iyi dingil ve zincir ayarı.

KrioterS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000V Varadero 2011
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 model ninja 250r, benzin deposundan gelen geyirme sesi (osurma sesine daha çok benziyor).

bazen adeta motor bana bir şeyler anlatmaya çalışıyor diye düşünüyorum...
    sesli güldüm sayende
    Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği cumhuriyete inananlara, onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır ! M.KEMAL ATATÜRK

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    2011 hyosung gt 250r 30 bin km
    15binlerde katalizatör ses yaptı garantili diye değiştirdim yoksa sorun değil.
    25bin km ayaklık müşürünü temizleneyince mekanik kısmın içine toz kaçtı takılma yaptı değişti.
    başka bir sorun yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)