Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hangi Motoru Almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Başlıktan bakınca sanki bir kaç motor beğenmişim de bunların arasından hangisini almalıyım diye soracakmışım gibi gözükebilir. Ama ben daha çok sizleri dinlemek istiyorum.
    1.80 boyum ve ortalama 55 kilodayım. Supersport tarzı bir şey alacağım. Annemin aklına girdim ve 5.000 lira kredi çekmeyi düşünüyoruz. Sanırım bundan bir miktar kesiyorlar da neyse biz 4.500 lira diyelim bu paraya. SuperSport tarzı bir şey alacağım ve ilk motorum olacak.
    Başlarda Cbr 125 alırım 3.500 liraya falan artanla da korumalarımı alırım diye düşünüyordum. Ama sonra kafama hyosung gt 250 r takıldı. Şöyle 4.000 liraya falan var mıdır acaba? Ya da varsa almalı mıyım sizce? Bundan hariç noter işlemleri falan ruhsatı üstüme geçirebilir miyim? 17 yaşındayım henüz kendi adıma olur mu acaba? Ruhsatı üstüme geçirirken ne kadar para alıyorlar? Son bir şey de motoru almaya karar verdiğim de sağlam mı temiz mi bunu nasıl anlarım? Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32803301/detay

bak bakalim suna kardeşim, hoşuma gitti benim valla.. 200 lira gibi bir folyo kaplama yapılabilir..

motor devri 160 liraya geliyorda ehliyetin yok sanırım.. bence 1 sene ertele fikirlerini ehliyetsiz kesinlikle trafiğe çıkma kardeşim..
    What goes around, Comes back arround...

Ehliyetim var çok şükür. 17 olur olmaz almıştım
    Ama araçla takas olunur yazıyor bu ilanda. Kredi işi kesinleşsin haftaya falan. İnşallah olur ya çok umutluyum ben. Bu arada çok teşekkür ederim ilgin için

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    ne demek güzel kardeşim lakin kask'ını montunu eldivenlerini ayakkabını kesinlikle hazır kıt'a bulundurmalısın.. unutma bunu..
    What goes around, Comes back arround...

Onlar ortalama ne kadar tutar? Onları bu toplam paradan çıkartanla ancak motor alabilirim. Sanırım Cbr 125 yolun sonu

Motosikleti
    05' CBR 125R
    ortalama 500-550 tl gibi bi miktar tutar. Kask, eldiven, mont, dizlik, bot.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi tavsiye: ilk motorun olacaksa grenajlı motor alma naked al commuter al ybr, cbf yada hyo comet falan, hafiften bi koruma demiri yaptır kafan rahat olsun çünkü düşmemek gibi bi ihtimal yok motora zarar gelmesin... kendi korumalarını zaten alacaksın diye yorum yapmıyorum o konuda.
    Ninja

ben ılk motorumu alıcam bu sene 0 nınja250r almayı dusunuorm acaba sık sık dusup motoru hasat edermıyım dıe kafama takıldı

Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi tavsiye: ilk motorun olacaksa grenajlı motor alma naked al commuter al ybr, cbf yada hyo comet falan, hafiften bi koruma demiri yaptır kafan rahat olsun çünkü düşmemek gibi bi ihtimal yok motora zarar gelmesin... kendi korumalarını zaten alacaksın diye yorum yapmıyorum o konuda.
    Hocam ilk motorum ama beni bayağı bir süre idare etmesi lazım. Kolay kolay motor değiştirebileceğimi sanmıyorum

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    edersin kardeş, kesenize yazık ilk motorunuzu grenajlı almayın
    Ninja

Lamborghini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HYOSUNG TA NE BULUYORSUNUZ ARKADAŞLAR ANLAMIYORUM, cbr 125 çok daha iyi tercih olur fakat hyosung gerçekten çok berbat bi motor, 3 gün önce çalıştığım yerdeki arkadaş almış kullanmayı bilmediği için ben getirdim motoru evine, 50-60 km lik bir yerden getirdim, yolda hep kendime sordum neden bu motor terhih edilir keyf veren bi motor değil, kaliteli bir motor değil, tipi anlamayana güzelde anlayanın güldüğü bir tip, peki neden tercih edilir,
    4000 tl ye daha keyifli bir motor alınabilir,
    cbr125 iyidir kalitelidir,
    grenajsız model istersen daha çok alternatif çıkacaktır karşına.
    eski kullanıcı adım
    ferrari_tayfur

Alıntı Lamborghini adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HYOSUNG TA NE BULUYORSUNUZ ARKADAŞLAR ANLAMIYORUM, cbr 125 çok daha iyi tercih olur fakat hyosung gerçekten çok berbat bi motor, 3 gün önce çalıştığım yerdeki arkadaş almış kullanmayı bilmediği için ben getirdim motoru evine, 50-60 km lik bir yerden getirdim, yolda hep kendime sordum neden bu motor terhih edilir keyf veren bi motor değil, kaliteli bir motor değil, tipi anlamayana güzelde anlayanın güldüğü bir tip, peki neden tercih edilir,
    Teşekkür ederim hocam. Anlamadığım doğrudur hocam ilk motorum olucak. Bu yüzden konu açıp tavsiyelerinizi alıyorum işte.

Grenajsız daha çok alternatif dediğiniz modelleri de söyleyebilir misiniz?

Cıbır iyidir iyi ama boy konusunda birşey diyemeyeceğim 180 için rahat pozisyonu varsa olabilir.

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    eger ilk motosikletiniz olacaksa kesinlikle tercihiniz cbf 150 den yana olmalı. kaslı bir görüntüsü var muadillerine oranla. yakıtı ekonomik ve piyasası iyi. diyelimki gt 250r almak istiyorsunuz ama bütçeniz en fazla 4000 bin gibi gözüküyor. 5000 demişsiniz ama korumalar alım satım vs 4000 kalır. 4000 e sorunsuz gt250r bulmak imkansız gibi bişey. diyelim kaza yaptın parçalarıda pahalı. bozulsa yine aynı durum. bütçeniz sıfırını yada sıfıra yakın ikinci eline uygun olsa bişe demem ama cbf 150 sizin için dogru seçim olur.

Peki hocam cbf 150'yi de listeme aldım. Ruhsat işinden haberiniz var mı? Kendi üstüme olabilir mi yani?

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı sspawnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki hocam cbf 150'yi de listeme aldım. Ruhsat işinden haberiniz var mı? Kendi üstüme olabilir mi yani?
    Niye olmasın ki ruhsat :D
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Yaş 18 değil ya o açıdan :D

Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı Lamborghini adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yazı üzerine size ne desem kelimler anlamsız.bi marka modeli ne sen ne bir başkası kendi egolarına göre sınıflandıramaz.
    hyosung bir italyan.alman japon değildir ama çok berbat diyebilceğin çinde değildir.ben satmadn önce binip yol yapmak için her fırsatı değerlendiyordum.gayet keyifli bir motor.lastikleri ii bir markayla değiştir yola devam.çogu motosiklette lastik muhabeti var zaten.
    başlangıç içn sancılı bir durum olabilr.granajlı,ağır,gaza getirmeye müsait.
    125R ,bmw .fz6 ,er6 n kısa süreli olsada denedim.125R da kendimi çıplak, tabure üzerinde hissetmiştim.

Alıntı funny SALİH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yazı üzerine size ne desem kelimler anlamsız.bi marka modeli ne sen ne bir başkası kendi egolarına göre sınıflandıramaz.
    hyosung bir italyan.alman japon değildir ama çok berbat diyebilceğin çinde değildir.ben satmadn önce binip yol yapmak için her fırsatı değerlendiyordum.gayet keyifli bir motor.lastikleri ii bir markayla değiştir yola devam.çogu motosiklette lastik muhabeti var zaten.
    başlangıç içn sancılı bir durum olabilr.granajlı,ağır,gaza getirmeye müsait.
    125R ,bmw .fz6 ,er6 n kısa süreli olsada denedim.125R da kendimi çıplak, tabure üzerinde hissetmiştim.
    Boyum göz önünde bulundurulduğunda hangi marka ve modeli önerirsin peki?

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Motor devir işlemleri 70 lira gibi bir ücret olması gerekiyo.. Ben yazın bi motor almıştım, 70 lira tuttu.. 160 lira diyen arkadaş acaba iki kere mi notere gitti merak ettim doğrusu ayrıca sigortasını yaptırman gerekicek 10 gün içinde, onunda fiyatı 80 90 bişi..
    Her neyse yeni motorcu kardeşime biraz tavsiyede bulunayım. Cbr 125 mi, yoksa hysong mu? Ben olsam kendi zevkim doğrultusunda (boyumda 1.80 bunuda göze alarak) duruşu daha güzel olan motoru tercih ederdim. Zira Cbr 125 sivrisinek gibi, hiç cüssesi olmayan bir motor. Yanılmıyorsam sıkıştırılmış motor, yani motorla ilgili problemler oluşturması mümkün. Benim sana önerim GT250 R olabilir. Fakat şu ilanlara göz atmanı isterim.

GT 250 Naked

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...e-gt-250/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0-taksit/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30347709/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lanilmis/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31757053/detay

Neyse daha fazlasını bulabilirsin kendin. Ama bu naked motorlar, daha hoş görünümlü ve street tarzı motorlardır.. Bence hepsinden daha iyi.. Tabiki bence

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler