Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kask Takmaktan Utanıyorum Resmen ya.

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Selam Arkadaşlar. Başlıga bakanların düşüncesini anlar gibiyim. Ancak gerçekten Kendimi Çok kötü Hissetmeme sebeb olucak olaylar oluyor. Malum motorum TVS apache. Kaskımı takıyorum.Montumu giyiyorum. Eldivenler Botlar. Neyse Tam çıkıcam Yola Sokaktakiler Bi acaip bakıyor. Bizim sokak çıkmaz sokak Herkes tanıdık. Hepsiyle Düşman olsamda bi garipsiyorum. Neyse Diyip yürüyorum hafiften. 10 dakika sonra ışıklarda beklerken yanıma GS 500 Lü bir eleman geliyor. Havada çivi gibi soguk zaten. Arkadaşta T-Shirt Kot Var. Bana bakıyor. Sanki Makineye biniyor der gibi bakış atıyor. Ardında Bu ne hal birader diyor. Okuldan arkadaşlarım Dalga geçiyorlar. Her Seferinde Bırak olum takma diyorum. Saglık bu diyorum ama insan bir Tuhaf oluyor. Sanki Uzaylı görmüş gibi insanlar.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    bunları kullandığın için yüzüne gülmeleri, yarın arkandan ağlamalarından iyidir... boşver onlar da alışır...

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Ben ve bizler seni takdir ediyoruz. Bence bu yeter sana. Helal olsun kardeşim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    kaskın neyine gülüyorlar anlamadım? bence gayet karizmatik oluyor insan, hele de vizörünüz siyahsa...

bir daha güldüklerinde onlara "eşşek hoşaftan ne anlar" deyiverin...

Motosikleti
    CBR 600F
    Valla uzun süre bisiklet de kullandım çocukluğumdan beri... o zamanlar helmet yoktu fazla ben almıştım. Mantar kafa diyolardı sokaktaki arkadaşlar. Sonra kaykay'a merak saldım, dirsekliklerim dizliklerim hep vardı, zira hız için tasarlanmış büyük aerodinamik bişey vardı bende hediye gelmişti... bu sefer robocop diye dalga geçtiler :D şimdi cruiser var ki bunun zevki güneşin altında güneş gözlüklerini takıp dolaşınca çıkıyo, buna rağmen mont kask eldiven yine takıyorum yakıştırmasam da motorun tarzına... kullandığım hiçbişeyden düşmedim allaha şükür çok da güvenirim kendime ama BAŞKALARINA GÜVENMİYORUM... o yüzden ne olursa olsun kimseye kulak asmadan bunları takmak kendimize değil öncelikle sevdiklerimize karşı yükümlüğümüz.. cihangir bence çok güzel özetlemiş durumu o yüzden sen aynen devam et

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Bende Didimdeyken 1 sene anı duyguları yaşadım..Sonra yavaş yavaş motorcularla arkadaş oldum..Sonra onlara kaza videolarını gösterdim..
    Kask takınca apaçilerden farklı olunduğunu anlattım vs vs..
    Hepsine taktıramasamda Didimde 3-5 kişiye aşıladım zaten takanda baya vardı..tek olunca dediğin gibi uzaylı muamelesi görüyosun onları takma..ama 3-5 motor kasklı full koruma seni evinden almaya gelsin bak o mahalleye hepsi imrenir sana
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    sen onu bunu boşver kardeşim, sen doğru olanı yapıyorsun ve yapmaya da devam et..Sağlıcakla..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ben o bakışların tamamını cazibeli, belki biraz gizemli ama kesinlikle karizmatik görünmemin neden olduğunu düşünüyorum..
    Böyle olabilir veya olmayabilir ama benim düşüncem bu..
    O nedenle daha bir istekli kullanırım ekipmanlarımı..
    Bence bu şekilde düşünmek kask vb. korumları giyme isteiğini ve çevrenin bakışlarından rahatsız olmamayı sağlayacaktır..

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Bu maalesef Türkiye'de kask olayının henüz oturmamış olmasından kaynaklanıyor.Bende İspanya'da full giyinen adamları aynen böyle süzüyordum çünkü bırak fullü kaska bile alışkın değiliz ki?
    Birde yukarıdaki arkadaş demiş kask takınca daha karizma oluyor diye bencede haklı kaska öyle alıştım ki takmayınca kendimi her an düşecekmişim gibi ve güvensiz hissediyorum.Kaliteli ve güzel gözüken bir kask her motorcuya lazım severek her daim giymesi için.

hocam unutma ki, şemsiye de bir zamanlar sadece kadın aksesuarıydı.
    eğer adamın biri çoğunluğun gülmesine rağmen inatla kullanmasaydı belki bugün de sadece kadınlar kullanacaktı.
    hikayeniz biraz paralel bence.

- 125cc'ye shoei kask mı olur, güler millet dediler. Ben yaptım oldu dedim!
    - Bu sıcakta (ağustos sıcağı) mont mu giyilir dediler. Giydim, her gün hem de!
    - Oooo bot, eldiven, mont, kask vs. uzun hikaye bu dediler. Size ne, kullanan benim dedim!
    - Bu kadarlık mesafe için mi giyiyorsun bu kadar şeyi dediler. (evim ve işim çok yakın) Kazaların çoğunluğu ilk 5 km içinde oluyor dedim! (Ki o 5 dakikalık mesafe de bile kaç badire atlattım ben bilirim.)

Sonuç... Bu konu hakkında asla ve asla laf söyletmiyorum kimseye. Gerekirse de "sanane lan" tadında tersliyorum.
    Yarım bir kafatası, yamuk bir surat ya da ona benzer bir şekilde yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim.
    kesinlikle ve kesinlikle ne etkilenirim, ne de taviz veririm bu tür sataşmalara.
    yine söylüyorum... benim tercihim, sanane!..

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ve bizler seni takdir ediyoruz. Bence bu yeter sana. Helal olsun kardeşim.:
    aynen katılıyorum arkadaşa motorcunun smokini kaskı montu ve pantolunudur.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

İnsanların cahilliği seni neden utandırıyorki, gurur duymalısın.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Bende evden işi hergün motosikletimi kullanıyorum. Ne hissettiğini anlıyorum. Komşular, iş arkadaşları vs. ama ben onların takılmalarını bana yapılmış bir saldırı gibi algılamıyorum.

Mesela:
    "OoooOO robocob gelmiş" diyorlar gülüyorum "benzemişim dimi lan" diyorum, hepbirlikte eğleniyoruz. Aslında birbirimizle sosyalleşiyoruz.
    Ofisten içeri bir giriyorum sırtta mont elde kask kaskın içi eldiven buf, "havan 1500 görende racer kullanıyorsun sanır" diyorlar. Yine gülümsüyorum yağmasanda gürle diyorum. Demekki insanları etkiliyorum. Sen kendini bu durum içinde ne kadar normal ve olağan görmeyi başarırsan çevrede o oranda sana aynı gözle bakacaktır. Hatta küçük laflar atanlar emin ol düşmanlıktan değil nasıl iletişime geçeceklerini bilmediklerinden böyle yapıyorlar. Tıpkı ilkokulda hoşlandığımız kızın saçını çekip kaçmak gibi aslında. Zavallı kız ondan nefret ettinğini sanıyor ama durum tam tersi. Bu iletişim garibi arkadaşlara bir kapı açmak ve meraklarını gidermek lazım. Aslında elimizdeki kaskı alıp incelemek kafalarına takmak falan istiyorlar. Yada itiraf etmeseler bile senin cesaretine asla erişemeyeceklerini biliyorlar. Sonuç olarak duruma pozitif bakmak lazım ve sana takılanlara samimi bir gülümsemeyle sende takıl, ne diyim artık.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Kaderrr utansın, sen utanma

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Arkadaşların hepsi çok mantıklı cevaplar vermişler. Demekki sitemiz boş değil. Bundan sonra takdırı sana kalmış. İster kaskını takmaz onların gönlünü yaparsın, ister kaskını takar cahilleri takmazsın..!!!

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    ben kawasaki ninja 250r kullanıyorum(250cc)
    motorumu kasksız bir kere bile çalıştırmadım
    arkadaşım v-storm kullanıyor kasksız bir kere bile görmedim arkadaşımı (650cc)
    yaz veya kış her zaman kask
    isterse en hızlı motor gelsin veya en ufak motor kask kesin şart
    eğer kafanız asfalttan kalın ise kask takmayın tabi
    kesinlikle aldırma bu tip şeylere kaskını ve diğer korumalarını tak
    ben hep diğer korumalarımla birlikte kaskımı takıyorum
    her zaman tamamen korumalıyım
    çok da babayiğit görnüyüorum o korumalarımla
    bu zamana kadar kimse bu ne ya demedi
    eldiveni özellikle ağır çekimdeymiş gibi yavaş yavaş aheste aheste giyiyorum
    kesinlikle aldırma derim kaskını hiç çıkarma
    apaçi yok mu piyasada, apaçi çok

saygılar
    motosiklet.net üyesiyim..

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı jam session adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam unutma ki, şemsiye de bir zamanlar sadece kadın aksesuarıydı.
    eğer adamın biri çoğunluğun gülmesine rağmen inatla kullanmasaydı belki bugün de sadece kadınlar kullanacaktı.
    hikayeniz biraz paralel bence.

- 125cc'ye shoei kask mı olur, güler millet dediler. Ben yaptım oldu dedim!
    - Bu sıcakta (ağustos sıcağı) mont mu giyilir dediler. Giydim, her gün hem de!
    - Oooo bot, eldiven, mont, kask vs. uzun hikaye bu dediler. Size ne, kullanan benim dedim!
    - Bu kadarlık mesafe için mi giyiyorsun bu kadar şeyi dediler. (evim ve işim çok yakın) Kazaların çoğunluğu ilk 5 km içinde oluyor dedim! (Ki o 5 dakikalık mesafe de bile kaç badire atlattım ben bilirim.)

Sonuç... Bu konu hakkında asla ve asla laf söyletmiyorum kimseye. Gerekirse de "sanane lan" tadında tersliyorum.
    Yarım bir kafatası, yamuk bir surat ya da ona benzer bir şekilde yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim.
    kesinlikle ve kesinlikle ne etkilenirim, ne de taviz veririm bu tür sataşmalara.
    yine söylüyorum... benim tercihim, sanane!..

aksini söyleyenler ya motosiklet kullanmıyordur, ya da bu işi bilmiyordur.

hergün kaza videoları haberleri izliyoruz / okuyoruz.

arabaya bindiğinde emniyet kemerini takıyorsa, motora binerkende kask ve korumalar takılmalıdır.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Sen Açmasan Bu Konuyu Ben Açıcaktım...

Aynı Durumları Şuanda Bende Yaşıyorum Çevremdeki Çoğu Arkadaş Motor Kullanıyor Çoğu Kask Bile Takmıyor Bende Senin Gibi Çıkıyorum Bazen Kırmızı Işıkta Senin Dediğin Gibi Duruyorum Millet ROBOKOP Görmüş Gibi Bakıyor Yeşil Yanasıya Kadar Bekliyorum Siyah Vizörümü Kapatıp Gazlıyorum Ondan Sonra Anca Bakıyorlar Genellikle Öyle Yaptıklarında Vizörü Açıp Gülümsüyorum Yetiyor...

Ama Şöylede Bi Durum War...

Dişciye Gidiyorum Özel Poliknik Diş Doktorumda Motosikelt Tutkunu Baya Güzel Bi Makinası War Neyse Bu Gün Gittim Elimde Kask Üzerimde Ceker Felan Girdim İçeri "Oooo Dedi Sendemi Motosikletçisin Dedi Bende Evet Hocam Doğuştan Dedim " :D Böyle Durumlarla Karşılaşınca Seviniyorum Kaskımı Felan Aldı Baya İnceledi Biraz Muhabbet Felan İşte Öyle..

Aldırış Etme Gülümse Geç...
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    ÖLÜM evet Bildiğimiz hani bi daha utanmana sebep olmıyacak bişey ÖLÜM,
    Ölmekten iyidir bence.

ben kaskımı montumu giymediğim zaman şehir içi dahi olsa kendimi güvende hissetmiyorum çıplakmışım gibi hissediyorum. İşte o an kendimden UTANIYORUM..

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Hatta Şöyle Bi Anımı Paylaşıyım Biraz Gülelim :D

Kendime Güzel Ve Yeni Bi Kask Aldım Markasını Fiyatını Söylemeyim...Neyse Kaskı Aldığım GüN Arkadaşımın Yanına Gittim Kaskı GÖrdü Baya İnceledi Felan Yaaa Dedi Olum Manyakmsın Bu Kadar Para Verilir Mi Kaska Felan Dedi Sanki BÜYÜK MAKİNAYA Binion Dedi Bende Dedim Olum Manyakmsıın Bunun Büyük MAKİNAYLA Ne Alakası War 140-150 Km Hızla Düştüğün Zaman Ne Fark Edicek Diye Cevap Verdim Güldü Bana Bende Dedim KASKIN Görünüşü Tabiki Önemli Ama Allah Korusun Düştüğüm Zaman Beni Koruması DAHA Önemli Dedim Çıt Bile Diyemedi...
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)