Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bariyerler yolları ayırmak için mi, yoksa bizleri mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Dün Ankara'da ölümlü bir kaza gerçekleşti. Kazanın dikkat çeken yanı yine başka bir motorsikletlinin bariyerler ayaklarına çarpıp vücudunun feci şekilde parçalanmasıyla sonuçlanmasıydı. Oysa ki bariyer ayaklarının keskin köşeli yapılar yerine boru gibi oval forma sahip olması en azından bazı durumlarda hayat kurtarabilir.

http://www.haberler.com/motosikletle...250371-haberi/

Kazazedenin yakınlarına baş sağlığı ve sabır, kendisine rahmet diliyorum...
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Berbat bir kaza
    Kendisi 100 mt motosiklet 500 mt kadar sürüklenmiş. Muhtemelen aşırı süratliydi ve suçu üstlenmeyen otobüs tarafından sıkıştırılmış ta olabilir.

Bizde hiç birşey bilimsel yapılmaz. Karadüzen yapılır. Bariyer mi, al sana bariyer mantığı... o kadar.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Offf Allahım kimselere göstermesin, izledim şimdi çok kötü. Karım 80'in üzerine izin vermiyor artçı iken, gerçi o hız bile ölmeye yeter ama ip üzerindeyiz bu ülkede, hele hız sınırları artırıldı ya daha kolay öldürürler bizleri...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    İfadelerinde motorsikletin otobüse çarpmadığı, ön tekerinin havalanarak dengesini kaybettiği ve sürüklendiği belirtildi.
    lan madem bunu gördünüz niye yardıma gitmediniz şerefsizler.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Allah rahmetini esirgemesin. Yazık olmuş.
    Az önce bir arkadaş bana motor soruyor varmı satılık diye. Var dedim beğenmedi hazretleri. Neymiş 1000cc race olmalıymış. Yaşı 20 8 yıldır kullanıyormuş. Çin malı scooterdan inicek 1000cc race binicek. Yeni bir haber yolda yani..
    Avrupadaki gibi bir sistemle bizde de adım adım geçilse şu büyük cc motorlara fenamı olur.

Off of off, ne denilebilirki. Bu tür bir ölüm çok zor.

Motosikletimle viraj alırken artık bu haberler gözümün önüne geliyor. Tedirgin oluyorum. Bariyer değil giyotin resmen bunlar. Kesinlikle birşeyler yapılmalı.

Vefat eden arkadaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum

İfadelerinde motorsikletin otobüse çarpmadığı, ön tekerinin havalanarak dengesini kaybettiği ve sürüklendiği belirtildi.
    Bu ifadeden sanki tek tekere kalkıp (yada yoldaki herhangi bir bozukluktan dolayıda olabilir) sonrasında ise tankslapper'a maruz kaldığı ve sonunda düşüp sürüklendiği gibi biz izlenime kapıldım. Bu sadece tahmin elbet sıkıştırma vs.de olabilir.

Video'daki motosiklet yanlış görmediysem 600RR.
    Modelini çıkartamadım, 2007 öncesi bir modelse gidon amortisörü olmayan bir makine olma ihtimali yüksek.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    allah rahmet eylesin çok fena bir kaza ya allah yakınlarına sabır versin.

Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah rahmet eylesin çok fena bir kaza ya allah yakınlarına sabır versin.
    ALLAH rahmet eylesın cok uzucu bır olay evet bu barıyerler bızım ıcın can alıcı olsada otmobıl kullanıcıları ıcın hayat kurtarıcı oluyor..

Barıyerlerın alt kısmına ek koruyucu barıyerler yaplıyo bır arkadasımız paylasmıstı bulabılırsem eklıycem buraya arkadaslar ınsallah bu barıyerler ulkemızdede kullanılmaya baslanılır ve bızde bıraz olsun bu barıyerler sayesınde kendımızı guvende hıssederız herkese kazasız keyıflı surusler..

Arkadaslar lutfen dıkkatlı surun. ınsallah bu yaz bır bulusma etkınlıgı sayesınde bırbırımızı tanıyabılecegız.. benım 600rr ımı almama ALLAH ın ıznıyle 3 ay kaldı herkes kendıne dıkkat etsın..

--------------------------------------------------------------------------------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:01 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...yotinleri.html

Arkadaslar sızlerde bu fotoları gormussunuzdur muhtemelen ancak ben yınede alıntı yaparak sızlerle tekrar paylasmakta fayda olacagını dusundum...

Yumusak bır malzemeden ımal edılmıs
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Cok kotu bi goruntu.ancak sebebide buyuk olcude yuksek hizdir.bende motor kullanirken boyle haberler aklima geliyor hemen hizimi dusuruyorum.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)