Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İşe gecikene, kaybolana, yolda kalana, moto taksi

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda haklısın Asım. Ramazan'daki iftara yetişme telaşındanmıdır bilmiyorum ama içinde bulunduğumuz günlerde arabalar arasında 30 cm. bile yer bırakmıyor şoförler.
    İki araba birbirine aynaları değecek kadar yakın seyreden otomobilleri görmek sıradan oldu artık.
    Otomobil kullanıcılarında "madem ben gidemiyorum kimse gidemesin" mantığı var.

Bu moto taksi olayı yaygınlaşırsa toplumda "motosiklet bilinci" adına olumlu olacağını düşünüyorum.
    Yada tam tersi negatif etki de yapabilir. Zaman gösterecek.

"İş bilmeyen artçı" konusundaki tereddütlere katılıyorum. Kazaya sebebiyet verebilir.

İzmir'de veya İstanbul'da bu tip moto taksi'ye rastlayan arkadaşlar var mı?
    İsmail hocam ben artık Ankara trafiğinde motor kullanmaktan birşey anlamıyorum.

Benim gittiğim güzergahları bir araba da aynı sürede katediyor.

Km'de 12-13 kuruş mazot yaktığını söyleyen araba sürücülerini görünce motora ihtiyaç diye binmenin gereksiz olup olmadığını düşünüyorum.

Eylül ayı ile soğuğun bir anda kendini gösterdiği Ankara'da bu saatten sonra motora rahatlıkla biniyorum de hadi.

Buranın ne trafiği,ne de havası bizden yana.

Trafiğe takılmıyorum olayı benim için sadece laf olsa da ben gene de motora keyif için bineceğim.

Allah zeval vermesin.

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaaa,en basitinden endiden örnek verim.

Patron iftar trafiğine yaklanmamak için,benim motorla gitmeyi tercih ediyor.Arabasıyla gideceği 30dk. yolu,ben minimum8/9dk. maksimum15dk. gidiyorum,fakat şöyle birşey söz konusu,kendisine motora binmeden 2-3dk.'lık konferans veriyorum ''98kg. kendisi''

Bak Fatih abi benden kesinlikle tutunmuyorsun,şu yandaki demirler senin tutacağın yerler,durduğum zaman motor devrilir diye panikleyip ayaklarını yere koymuyorsun,senin yerle işin yok,tanıdığın birini görünce hemen el sallayıp selam vermeye çalışma,hele hele vücudunu çevirip gözden kaybolana kadar elini sallama,benim omuzlarımı takip et,nereye nekadar yatıyorsam sende okadar yat,aksi yöne kesinlikle yatma,ben bin demeden binme ve indemeden sakın inmeye çalışma...

Hadi Mehmet iftara gecikicez,peki abi...

Yoldayız...Ooooo Muharrem abi,hayırlı iftarlar...

Yaaa Fatih abi,abi nedemiştim benyaaaa,abi lütfen bak,arkada sakın kımıldama,söylediklerimi hatırla...Tamam,tamam...

Işıklardayız,bir bakarım ayakları yerde,başlarız yalpalamaya.Abi neden ayakların yerde,tamam kaldrıyorum,önce birini çekmeye çalışır ve pegleri bulamaz,ikinci kez hamle yapar,tabi motor bu esnada kalkışta denge kaybı yaşar

Kalkıştan sonra oturduğu pozisyon ayaklarını çekerken değiştiği için ve bende o esnada sola dönecekken,peglere yüklenerek kendini geri çekmeye çalışır veeee,Yaaaa Fatih abi,Abi lütfen kımıldama...Tamam,tamam

Allahıma bin şükür geldik ve durdum,odanes, arkada can pazarı yaşanıyor inmek için.Dur,dur Fatih abi,ben sana indemedim daha...Tamam,tamam,indim ben bişeyim yok

Saol Mehmet teşekkür ederim,rica ederim Fatih abi...

HUUULLLEYYYYYNNNNNNNNNN LAAAYYYYNNNNN,LAAAAAAAAAANNNNNNN
    He he :D

Böyle durumlarla sanırım hepimiz karşılaşmışızdır.

Birisi ayağını motorumun egzoz muhafazasına koymuştu da "oha artık" demiştim afedersiniz.

İnsanın ayağının ısınmasından rahatsız olur da gene çeker ayağını :D
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail hocam ben artık Ankara trafiğinde motor kullanmaktan birşey anlamıyorum.

Benim gittiğim güzergahları bir araba da aynı sürede katediyor.

Km'de 12-13 kuruş mazot yaktığını söyleyen araba sürücülerini görünce motora ihtiyaç diye binmenin gereksiz olup olmadığını düşünüyorum.

Eylül ayı ile soğuğun bir anda kendini gösterdiği Ankara'da bu saatten sonra motora rahatlıkla biniyorum de hadi.

Buranın ne trafiği,ne de havası bizden yana.

Trafiğe takılmıyorum olayı benim için sadece laf olsa da ben gene de motora keyif için bineceğim.

Allah zeval vermesin.
    Bahsettiğimiz Ankara trafiğindeki aşırı sıkışıklığın ramazan dolayısıyla olan yoğunluktan kaynaklandığını düşünüyorum.

İçinde bulunduğumuz Ramazan'ın sıkışık trafiğinde bile ev-iş arası benim için;
    motosikletimle 20~30 dk.
    otobüsle 1,5 saat

Ankara'nın soğuğu konusunda haklısın.
    Ekipman olarak kışlıkları giyinmeye başladım bile ben.
    Yazlık file mont ve kot pantolon-dizlikle sabahları işe gelirken donuyorum.
    Kışlık mont ve motosiklet pantolonu olunca soğukta işlemiyor. (Geçen sene sadece yerde yoğun kar olan 2 gün işe otobüsle geldim, onun haricinde tüm kış dahil sürekli 2 teker üzerindeyim, ev-iş arası

Kötü hava yoktur, eksik ekipman vardır

Zaman kazancı bir yana dediğin gibi en önemlisi; motosiklete bindiğimdeki özgürlük duygusunu hangi 4 tekerde yaşayabilirim ki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:22 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açık konuşayım ben binmem motor taksiye.
    ki zaten motorla trafikten kurtulmak demek şerit ihlali demek, sağa sola dalıdalıvermek demek.
    yani yasalsa çözüm değil, yok yasal değilse hiç çözüm değil.
    Bu moto taksi olayı olurda bir gün yaygınlaşırsa bile bende binmem. Kendim sürmediğim 2 tekeri neyleyim ?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler