Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

çevrmdekiler ön yargılı yaklaşıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Uzun bir süre olmayacak...
    selamlar ;

öncelikle motor hevesim 1 yıl öncesinde başladı diyebilirim. çok heves ettim fakat bir türlü adım atamadım. bazıları gösteriş için sever diye biliyorum fakat bendeki tamamen farklı. motor = özgürlük ilkesini benimsemiş durumdayım. ve artık kararımı verdim. birazcık tecrübemde var. şu an ehliyetimi alıyorum. peşinden de motorumu alacam Allah'ın izniyle.

gelelim asıl konuya. motor alacağımı söylediğimde ve bunun geçici bir heves olmadığını anlayıp iyice ısrarcı olduğumda çevremdekiler öyle bir tepki verdileriki anlatamam.

-canınamı susadın.
    -motor senin neyine
    -ya bırak çoluk çocuğun var başına bişey gelir
    -bende araba istiyorum (eşim söyledi)

kısacası kimseden destek bulamadım.

tek destek bulduğum kişi ehliet kursunun saibiydi valla

ama ben yılmadım. hevesim aynen devam ediyor.

her pazar günü trabzon sahil yolundan bir grup geçiyor motorlarıyla. bende onlara katılmak ve özgürlüğün tadını çıkarmak istiyorum. hatta biraz daha tecrübe kazanırsam o ülke senin bu ülke benim gezmek istiyorum.

aceleci davranmıyorum herhalde?

tek bir hatam oldu. motora racing ile başlamak istedim fakat forumunuz bana bu konuda o kadar yardımcı olduki anlatamam. hemen vazgeçtim ve yamaha xt 660 x veya r ile başlamaya karar verdim.

bu konuyu niye açtım. valla darlandım ya... içimi dökeyim dedim.. size de böyle şeyler oluyordur muhakkak..

hadi sağlıcakla...Allah'a emanet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ilk başlıyosanız 600 cc ler sizi bayağı aşar...hiç üstüne çıktınızmı ??? hiçde göründüğü gibi değil... trafikte virajı alırken bir yanlışınızın sonu vahim allah korusun....başlıcanız alet 150cc geçmemelidir. bu benim fikrim.... siz çok uçmuşsunuz...motosiklet şakası ve acemilik affetmez.... bende bir kardeş dost ahbap nasihatı....150cc bi alet...

saygılar

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    bu konuda herkez sıkıntılı o itiraz edenlerin genelde hiçbiri motor kullanmadığı için bunun nasıl bir duygu olduğunu bilmiyorlar
    bence bir motorcuya motor kullanma demek , kuşa uçma demekle aynı şey
    ama sen yinede sevenlerinin rızasını almaya bak gönüllerini kırma ( tabi bunu nasıl yaparsın hiçbir fikrim yok ) ben motor alırken kimse karışmadı bu konuda şanslıyım
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    bana kimse itiraz etmedi
    itiraz edecek pek bir çevrem yok zaten de
    bir de bu zamana kadar Allah'a şükür neye elmi attıysam alnımın akıyla çıktım Allah'ın yardımı dışında kimseden yardım almadım annem hariç
    annem de sağolsun gönlüm yok diyor dikkat et diyor o kadar
    bunların dışında motorla ilgili tüm hayallerini ben de paylaşıyorum
    ve zor olan herşeyin güzel olduğunu düşünüyorum
    nasipse olur nasip değilse olmaz
    dikkatli olduktan sonra eğitimini aldıktan sonra kimler kullanıyor bu motorları arabaları
    biz mi kullanamicaz
    hayalinin peşinden git ne kadar zor olursa olsun

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Selam...

Özgürlük = motor. motor = özgürlük. içden dıştan çarpımlarıda aynı kapıya çıkıyor

Valla bunları banada söylediler,usuldendir dedim sabırla dinledim,ve gittim sırasıyla 3 tane motorum aldım,sattım,aldım,sattım,aldım

Onlarda pes ettiler,hatta onlara bir güzellik yaptım,en dar anlarında,sinirli,öfkeli,cannı sıtkın,neşeli anlarını kolladım,şöyle ufak çaplı aldığım gibi uçurdum.İndiklerinde,keşke resimlerini çekmek aklıma gelseydide çekseydim,uçmuşlar resmen

Şimdi randevuyla bindiriyorum,peşimde dolanıyolar...

Sen ilk önce kıyafetlerini alıp eve gel,aldığın kıyafetlerin önemini anlat ki ''heee bizimkisi tırışka motorcu değilmiş desinler'' (ama bunu gerçekten kendin ve sevdiklerin için yap)...

Nekadar dikkatli ve birokadarda bu işte kararlı olduğunu anlarlarsa,%75 seni kırmıyacaklardır...

Hakkında hayırlısı olsun,umarım hayalindeki motora kavuşursun
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

motoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence aileni alıştırmaya çalış motosiklet ile ilgili yayınlar programlar izlemelerini dene ve küçük cc bir makine ile işe başla emin ol işe yarayacak... Kolay gelsin...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Motor;hevesin değil,tutkun olsun
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Aynı sorun bende de var çevremde hiç motor kullanan arkadaşlar yok. Benim en sevdiğim böle anadolunun güzel köylerinde gezen motorcular bide böle şehir girişlerinde işte Afyon-Rakım bilmem kaç filan yazısının orda foto çektiriyosun ya diyosun işte özgürüm ben motor altımda takımlarım tamam ister dururum ister çay içerim ister foto çekerim karışan edenim yok oh be ne rahat fazla bi benzin parasıda harcamam ksıacası ucuza keyif yapıyorum kardeşim. Motorla ilgilenmesi onu ayda bir yıkaması bile zevkli =) Benide kimse desteklemiyor genelde verilen cevaplar şu

A=Motor almayı düşünüyorum..
    B=Çok tehlikeli..

B=Git aynı paraya şahin al (apaçi modeli bulurum bitane bide abart egzos tamam dimi çakaaal)

A=Baba motor alcam...
    B=Düşücen sonra ölücen gitcen ölsen gitsen yine iyi sakat kalcan bide onca masraf birini arabasına çarptın 20.000TL masraf nasıl ödücen ahstanede yatarkende çalışcak halin yok !

A=Anne motor alcam...
    B=Nerden çıktı??

A=Kanka motor alcam?
    B=Dayımda bi sukutır var çok rahat(içimden öle değil mal vitesli alcam bacağımın arasında olmayan motoru napim ben -demek gelsede tek destekçi adayım olduğundan bişe diyemiyorum)

...

bööle uzayıp gidiyor ne tanıdığım motor satan birisi var ne motorla ilgilenen arkadaşım var yani çevremde kimse yok anayolun D-130 un kenarında oturudğum için bütün gece hız yapmaya çalışan SS cilerin zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzuuuuuuuvvvvvvv sesini duyuyorum birtek şahsen ben hız meraklısı değilim ya nese. Yani arkadaşım bende aynı dertten muzdaripim bende paylaşmak istedim eyvallah
    Asla pes etme !

Motosikleti
    tavsiyeleriniz için teşekkürler. özellikle ilk önce giysilerimi alıp aileme gösterme konusu çok işime yarayacak...

düşük cc motor olarak vitesli mobilet ve scooter deneyimim olduğu için yamaha xt660 r veya x serisini seçtim... ismi bile hazır ya.. siyah inci koyacam adını...

fikirleriniz tavsiyelerniz için çok teşekkürler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:19 ----------

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor;hevesin değil,tutkun olsun
    1 yıl önce sinde hevesti.. 1 ay içerisinde tutkuya dönüştü ve ilk adımı ehliyet almakla atıyorum. peşine giysiler , ve en sonunda da motorum..

Motosikleti
    gt 250 r
    A=Kanka motor alcam?
    B=Dayımda bi sukutır var çok rahat(içimden öle değil mal vitesli alcam bacağımın arasında olmayan motoru napim ben -demek gelsede tek destekçi adayım olduğundan bişe diyemiyorum)

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı mavibuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A=Kanka motor alcam?

biz scooter ci arkafaşlara bi taş mı bu

boşver kardeşim sende bak kafanın rahatına.ben motoru alacağım zaman 3 yıl düşündüm sonuçta ne oldu ?
    zaman kaybı + saçlarım dökülmeye başladı
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Kısmetse
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster

boşver kardeşim sende bak kafanın rahatına.ben motoru alacağım zaman 3 yıl düşündüm sonuçta ne oldu ?
    zaman kaybı + saçlarım dökülmeye başladı
    O dediğim lafı arkadaşa söyledim scootercı arkadaşlar alınmasın. Her mesajda dediğim gibi kimseyi küçümsemem kimseye niye scooter aldın yada ne biçim bu motor demem. Motorcudur benimle aynı fikirleri paylaşıyordur sorunlarımız hemen hemen aynıdır. Ama onun sevdiği tarzla benimkisi ayrıdır böylece konuya açıklık getirelim kimseye taş atma gibi bir niyetim yok amaç biraz arkadaşa yardımcı olmak birazda olaya mizah katmaktı sadece =)
    Asla pes etme !

Motosikleti
    gt 250 r

yok olurmu sadece komik, iki teker olan herşeye ve bunları kullanan herkeze saygımız var

Albert Einstein '' Ön yargıyı yıkmak, atomu parçalamaktan daha zordur '' der!..

Xetanor ve ayktcnknyr ön yargıları yıkarak, gönlünüzdeki motorlara kavuşmanızı dilerim..

Tabiki ciddi bir '' sürüş tekniği eğitimi '' almanız kaydıyla..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    =) bende öyle düşünmüştüm, emin olmak istedim
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Albert Einstein '' Ön yargıyı yıkmak, atomu parçalamaktan daha zordur '' der!..

Xetanor ve ayktcnknyr ön yargıları yıkarak, gönlünüzdeki motorlara kavuşmanızı dilerim..

Tabiki ciddi bir '' sürüş tekniği eğitimi '' almanız kaydıyla..
    teşekkürler; sizlerinde yardımlarıyla bu işin üstesinden gelecem eminm..

Motosikleti
    Kısmetse
    Xetanor abimiz bencede dediği gibi arkadaşın al şöle en ciksinden korumalı deri montunu al en beğendiğin sağlam kaskını tak eldivenlerini bide tanıdığın filan varsa onun motorunun üstünde bi foto çektir ailene göster nasılımm de :D
    Asla pes etme !

Alıntı Xetanor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler; sizlerinde yardımlarıyla bu işin üstesinden gelecem eminm..
    Trabzon Faroz'da, KARMOK & Karadeniz Motor Klübü var.

Karmok'a uğrayıp, motosikletler hakkında genel bilgi de edilebilirsin..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    keşke olsa
    evvettt..........
    xenator arkadaşım beni yanlız bırakmadığın için çok teşekkür ederim.
    bu sayfayı okudukça ohh be benim gibi olanlar da var dedim içimden
    benim ilk karşı çıkanım annem oldu tabii çok ağır oldu "hakkımı helal etmem dedi" aha dedim kaldık ortada.
    ee inat değilmi yapacaktık bişeyler, sonra bi duygu sömürüsü, yok öyle yok böyle
    yok yine ikna edemedim
    aradan bi kaç hafta geçti baş ağrıtmamak kaydıyla ilk fırsatta motor konusunu açıyorum ama asla sonunu getirmiyorum.
    örnek; -oğlum nerde kaldın
    - anne bilmiyormusun trafik işte altı buçukta çıktım işten valla baksana saat sekiz buçuk bak motoru bil alsam 15 dakkaya evdeyim
    ama arkasını getirmiyor konuyu hemen geçiştiriyorum sanki "ya o kadar istiyorsan al motoru bak işine de yarayacak sanki" gibi bi hava vermek istiyorum yani motorun gerekli birşey olduğuna inandırmaya çalışıyorum.
    ortak bi arabam vardı sırf motor için sattım az bi param var ver parayı diyor altın alacam evlendirecem seni diyor
    yok diyorum motor alacam, olmaz diyor izin vermem diyor. tabii babamda aynı modda. bak diyor baban da izin vermiyor. olsun diyorum izin verene kadar beklerim diyorum.
    zaten al deseler bile seneye alabilirim ancak blöf yapıyorum.
    yeni taktikler geliştirmeye çalışıyorum şimdi sırada ehliyeti alıp kiralık motorla eve gelmek.
    diyecekler bizi neden dinlemedin.
    yahu diyecem almadım kiraladım sadece hmm ne kadar peki bu kiralama günlük 100 tl
    tabii feryat figan olacak bir iki üç derken pes ederler diye düşünüyorum.

Motosikleti
    4 teker
    Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var çevremde hiç motor kullanan arkadaşlar yok. Benim en sevdiğim böle anadolunun güzel köylerinde gezen motorcular bide böle şehir girişlerinde işte Afyon-Rakım bilmem kaç filan yazısının orda foto çektiriyosun ya diyosun işte özgürüm ben motor altımda takımlarım tamam ister dururum ister çay içerim ister foto çekerim karışan edenim yok oh be ne rahat fazla bi benzin parasıda harcamam ksıacası ucuza keyif yapıyorum kardeşim. Motorla ilgilenmesi onu ayda bir yıkaması bile zevkli =) Benide kimse desteklemiyor genelde verilen cevaplar şu

B=Çok tehlikeli..

B=Git aynı paraya şahin al (apaçi modeli bulurum bitane bide abart egzos tamam dimi çakaaal)

A=Baba motor alcam...
    B=Düşücen sonra ölücen gitcen ölsen gitsen yine iyi sakat kalcan bide onca masraf birini arabasına çarptın 20.000TL masraf nasıl ödücen ahstanede yatarkende çalışcak halin yok !

A=Anne motor alcam...
    B=Nerden çıktı??

A=Kanka motor alcam?

...

bööle uzayıp gidiyor ne tanıdığım motor satan birisi var ne motorla ilgilenen arkadaşım var yani çevremde kimse yok anayolun D-130 un kenarında oturudğum için bütün gece hız yapmaya çalışan SS cilerin zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzuuuuuuuvvvvvvv sesini duyuyorum birtek şahsen ben hız meraklısı değilim ya nese. Yani arkadaşım bende aynı dertten muzdaripim bende paylaşmak istedim eyvallah
    abicim koptum ya aynı durum bende de söz konusu
    geçen sene ilk arabamı alıyorum krediyle benim hatun alma dedi aldım 4 teker tutkumu biliyor ne yaparsa yapsın alacaktım
    sıkıştım sattım geri kalan parayla krediyi kapatacagıma araba bakmaya başladım beni dövmeden beter etti ama gene aldım
    bu şimdi gene sıkıştım arabayı sattım motor aşkı başladı birden
    motor alacam dedim artık dayanamadı ya o ya ben dedi
    ama genede alacam ondan habersiz
    ev arkadaşımın diycem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:38 ----------

Alıntı gevheri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evvettt..........
    xenator arkadaşım beni yanlız bırakmadığın için çok teşekkür ederim.
    bu sayfayı okudukça ohh be benim gibi olanlar da var dedim içimden
    benim ilk karşı çıkanım annem oldu tabii çok ağır oldu "hakkımı helal etmem dedi" aha dedim kaldık ortada.
    ee inat değilmi yapacaktık bişeyler, sonra bi duygu sömürüsü, yok öyle yok böyle
    yok yine ikna edemedim
    aradan bi kaç hafta geçti baş ağrıtmamak kaydıyla ilk fırsatta motor konusunu açıyorum ama asla sonunu getirmiyorum.
    örnek; -oğlum nerde kaldın
    - anne bilmiyormusun trafik işte altı buçukta çıktım işten valla baksana saat sekiz buçuk bak motoru bil alsam 15 dakkaya evdeyim
    ama arkasını getirmiyor konuyu hemen geçiştiriyorum sanki "ya o kadar istiyorsan al motoru bak işine de yarayacak sanki" gibi bi hava vermek istiyorum yani motorun gerekli birşey olduğuna inandırmaya çalışıyorum.
    ortak bi arabam vardı sırf motor için sattım az bi param var ver parayı diyor altın alacam evlendirecem seni diyor
    yok diyorum motor alacam, olmaz diyor izin vermem diyor. tabii babamda aynı modda. bak diyor baban da izin vermiyor. olsun diyorum izin verene kadar beklerim diyorum.
    zaten al deseler bile seneye alabilirim ancak blöf yapıyorum.
    yeni taktikler geliştirmeye çalışıyorum şimdi sırada ehliyeti alıp kiralık motorla eve gelmek.
    diyecekler bizi neden dinlemedin.
    yahu diyecem almadım kiraladım sadece hmm ne kadar peki bu kiralama günlük 100 tl
    tabii feryat figan olacak bir iki üç derken pes ederler diye düşünüyorum.
    dostum benim anne baba duysa naparlar bilmiyorum 1999da bisikletle agır bir kaza geçirdim ama suç bende degildi babam ondan sonra bisikleti yasaklamıştı şimdi motor alıcamı duysa ...... ( boşluga uygun ifadeyi siz düşünün )( çokta agır olmasın )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:47 ----------

geçirdigim kazada ayagım kırılmış kafam iki yerden yarılmıştı hastaneye getirdiklerinde sadece bir yarıgı görüp dikmişlerdi digeri arka taraftaydı sedyede yattıgım için fark etmediler kan kaybında gidiyodum.kazadan önce akıllı uslu bi çocukmuşum kazadan sonra aklımda kanla akıp gitmiş öle derdi anacım
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)