Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kaç MT Kullanıcısı Ehliyetsiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Bakalım daha kaç kişi Ehliyetsiz biniyor motosikletine veya bindi :D
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bu hafta motoru alıcam eylülde de inşallah ehliyeti alıcam yani 1 ya da 2 ay ehliyetsiz kullanıcam :(

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Herkese merhabalar forumda pek aktif bir kullanıcı değilim ama size düşüncelerimi aktaracağım.

Ben 17 yaşına aylar kalmış bir kullanıcıyım . Geçen sene 17 haziranda sıfır km bir hussar satın aldım.Bir hafta sonrada feyizoğlundan kask ve mont satın aldım.Motoru aldıktan sonra haftada üç gün semt içinde 25 km civarı turluyordum ehliyetsiz olarak. Çoğu ehliyetli motorsiklet kullanıcısından daha dikkatli kullandım motorumu , bir defa kasksız montsuz yola cıkmadım benimle ''R1 mi kullanıyosun lan ? ahahah '' diye dalga gecmelerine rağmen...

İlk başta herşey çok basit geliyordu.İçimden '' bunu kullanmak için ne gerek var ehliyete '' diyordum. O sıralarda bi kaç motorcu abiyle tanıştım.Hepsi hevesimi motora olan sevgimi anlayışla karşıladı ama ehliyetsiz kullanmamam için defalarca tembihlediler.

Bu ikazlardan sonra ilahi adalet mi dersiniz bilemem , en az 30 defa kazayı kıl payı atlattım , çeşit çeşit kazalar ve ölümler gördüm. En sonunda mayıs ayında tek başıma otururken düşündüm ve karar aldım ehliyetimi alana kadar oturduğumuz sitenin 100 mt yi geçmeyecek uzunluktaki trafiğe kapalı yolu dışında motorsiklet kullanmamaya...

Ehliyetsiz motosiklet kullanan arkadaşlarım kardeşlerim abilerim ablalarım o kadar insan boşu boşunamı alıyor o dikdörtgen kart parçasını belli ki bir önemi var . Yaşı 17 yi gecenler sizce 800 liraya yakın para verip o belgeye sahip olamadan motoru kaptırmak mı ? ya da taş çatlasın 400 lira ödeyip ölene kadar rahat rahat motorsiklet kullanmak mı daha mantıklı .?

17 yaşın altında yani benim durumumda olanlar , ya ehliyet alana kadar boş alanlarda hevesinizi alın ya da tanıdığınız abilerinizin , ablalarınızın arkasında artcı olarak dolaşın. Sürmek kadar olmasada motosikletten keyif almanızı sağlar.

Benden bu kadar abilerim arkadaşlarım ablalarım, bu saatte bu kadar yazabildim . Mutlaka bazı cümlelerde anlatmak istediklerimi saçma bir şekilde ifade etmişimdir.
    Kusura bakmayın

Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar forumda pek aktif bir kullanıcı değilim ama size düşüncelerimi aktaracağım.

Ben 17 yaşına aylar kalmış bir kullanıcıyım . Geçen sene 17 haziranda sıfır km bir hussar satın aldım.Bir hafta sonrada feyizoğlundan kask ve mont satın aldım.Motoru aldıktan sonra haftada üç gün semt içinde 25 km civarı turluyordum ehliyetsiz olarak. Çoğu ehliyetli motorsiklet kullanıcısından daha dikkatli kullandım motorumu , bir defa kasksız montsuz yola cıkmadım benimle ''R1 mi kullanıyosun lan ? ahahah '' diye dalga gecmelerine rağmen...

İlk başta herşey çok basit geliyordu.İçimden '' bunu kullanmak için ne gerek var ehliyete '' diyordum. O sıralarda bi kaç motorcu abiyle tanıştım.Hepsi hevesimi motora olan sevgimi anlayışla karşıladı ama ehliyetsiz kullanmamam için defalarca tembihlediler.

Bu ikazlardan sonra ilahi adalet mi dersiniz bilemem , en az 30 defa kazayı kıl payı atlattım , çeşit çeşit kazalar ve ölümler gördüm. En sonunda mayıs ayında tek başıma otururken düşündüm ve karar aldım ehliyetimi alana kadar oturduğumuz sitenin 100 mt yi geçmeyecek uzunluktaki trafiğe kapalı yolu dışında motorsiklet kullanmamaya...

Ehliyetsiz motosiklet kullanan arkadaşlarım kardeşlerim abilerim ablalarım o kadar insan boşu boşunamı alıyor o dikdörtgen kart parçasını belli ki bir önemi var . Yaşı 17 yi gecenler sizce 800 liraya yakın para verip o belgeye sahip olamadan motoru kaptırmak mı ? ya da taş çatlasın 400 lira ödeyip ölene kadar rahat rahat motorsiklet kullanmak mı daha mantıklı .?

17 yaşın altında yani benim durumumda olanlar , ya ehliyet alana kadar boş alanlarda hevesinizi alın ya da tanıdığınız abilerinizin , ablalarınızın arkasında artcı olarak dolaşın. Sürmek kadar olmasada motosikletten keyif almanızı sağlar.

Benden bu kadar abilerim arkadaşlarım ablalarım, bu saatte bu kadar yazabildim . Mutlaka bazı cümlelerde anlatmak istediklerimi saçma bir şekilde ifade etmişimdir.
    Kusura bakmayın

Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Mehmetciğim çok güzel ve yanlış olmayan bir dille anlattın bize bunu, sende benim gibi ehliyetsiz süren fakat yanlış olduğunu anlayan insanlardan birisin.

Ama inan ki, halen bişey olmaz diyen kişiler var, benim olduğum yerde polis çevirmiyor düşüncesi var.
    Seni tebrik ediyorum canım kardeşim benim.
    Benim tek yaptığım güzellik Yaşım gelince direk askere gitmek oldu bence :D :D
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    Allahm ya ehliyet parası fazla gelio diye ehliyet alamıyorum bu nasıl iştir arkadaslar?ya Cok sukur bu sene yeni üni. kazandım ve anadolu öğretmen lisesi cıkıslı olduğum ve ilk 5 tercihimden birinde yerlestiğim için bana aylık 250 tl ye yakın karslıksız burs verilecek.kimileri kasım ayında falan gelir burslar diyor kimileri taaa Aralık ayına kadar uzatıyor.Aslında bu babamın yaptığı beni az sinirlendirmiyo değil.nası olsa nizip trafik müdürü benim tanıdığım,onla anlasıp babama bi oyun oynayabilirim.Sırf bana ehliyet alması için.Babamı aratıp beyfendi oğlunuz ehliyetsiz gezerken yakalandı die bi telefon güzel olurdu aslında.Motoru gercekten kaptırırsın diyenler merak etmesin.Motoru ben biyere saklayacağım adam sadece cektik götürdük der buj işte burda biter.bliyorum saçma ama napim polis durdurmasa da ehliyetsiz dolasmak dolasmak değil bence..:D
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)