Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Çamaşır makinasında kask yıkamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Dün kaskımı takmak için elime aldığımda içinden gelen koku acaba içine şeytan mı girdi diye düşünmeme sebep oldu

"İçi çıkmayan kasklar" için neler yapılabilir diye araştırdığımda enteresan şeylerle karşılaştım.

1. Kaskın etrafına bilimum pamuklu kıyafeti sarıp sonra heybe gibi birşeye atıyorsun (Kendi kılıfı olur diyorum) En narin programda ve sıkmayı iptal ederek dualar eşliğinde yıkıyorsun.

2. Bir diğer ilginç yöntem ise bulaşık makinasında yıkamak. Tabi burada deterjan yerine şampuan veya sıvı sabun kullanmak gerekiyor. Sarsma olmaması da bir artı.

Elle ovalamak, saatlerce sabunu durulamak istemiyorum ve bu iki yöntem kadar derinlemesine temizlemeyeceğini düşünüyorum. Sizlerin de bir fikrini alayım dedim, aramızda yukarıdaki yöntemleri deneyen var mı?
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün kaskımı takmak için elime aldığımda içinden gelen koku acaba içine şeytan mı girdi diye düşünmeme sebep oldu

"İçi çıkmayan kasklar" için neler yapılabilir diye araştırdığımda enteresan şeylerle karşılaştım.

1. Kaskın etrafına bilimum pamuklu kıyafeti sarıp sonra heybe gibi birşeye atıyorsun (Kendi kılıfı olur diyorum) En narin programda ve sıkmayı iptal ederek dualar eşliğinde yıkıyorsun.

2. Bir diğer ilginç yöntem ise bulaşık makinasında yıkamak. Tabi burada deterjan yerine şampuan veya sıvı sabun kullanmak gerekiyor. Sarsma olmaması da bir artı.

Elle ovalamak, saatlerce sabunu durulamak istemiyorum ve bu iki yöntem kadar temizlemeyeceğini düşündüğümden sizlerin de bir fikrini alayım dedim. Aramızda yukarıdaki yöntemleri deneyen var mı?
    boşuna uğraşma.
    oto aksesuarcılarda,büyük marketlerde tekstil temizleyici köpükler var onlarla mis gibi temizlersin,ben bir kutu köpükle otomobilin içini temizliyorum.

Motosikleti
    Ya onlar genelde kokuyu bastırarak ve yüzey kirini çözüp içe göndererek temizliyor diye biliyorum?? Pek içime sinmiyor...

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    çamaşır makinası fikrini bence unut kaskı ve makineyi pert e çıkarırsın,bulaşık makinası fikri daha hoş bendede içi çıkmayan kasklardan vardı birgün inat ettim söktüm içini çıkardım sonrada astar ve kumaş kısmını makinede yıkayıp tekrar taktım çokta zor olmadı bi dene bence,birde başka bir sitede okudum plastik aksamları çıkarıldıktan sonra su dolu bir kovaya şampuan döküp içinde bekletiyorsun sonra duş ile durulayıp kurutuyorsun şeklinde bir tarif verilmiş onuda deneyebilirisin..
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

kasktan ziyade makineye zarar verebilirsin.ailenle yaşıyorsan ev ahalisi bu durumdan pek mutlu olmayabilir

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İçi çıkmayan kask yoktur, içi zor çıkan kask vardır
    pardus81 bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasktan ziyade makineye zarar verebilirsin.ailenle yaşıyorsan ev ahalisi bu durumdan pek mutlu olmayabilir
    Katılıyorum....
    Saygılarımla...

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Ben içini söküp makinaya attım iç kısmınıda el de yıkadım(çitiledim yani) mis gibi oldu.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ben kaskı aldım alalı kafaya tak çıkar yapıyorum. içindeki sünger artık tanımlayamadığım bir cisim oldu. Bana da içi şampuanlı kovaya atmak mantıklı geldi. 3-5 hafta bekleriz iç süngerler yumuşasın diye Montları elde mi yıkıyorsunuz. Makinaya mı atıyorsunuz acaba ?
    Ben elde çitiliyorum da. Ev hanımlarının köşesi gibi oldu. ..
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Honda Cbr 125 - 2007
    Bugünde Facebook da bir video izledim.Çalışan çamaşır makinesine tuğla atıyorlardı

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    İçi çıkarılabilir kask almak her daim daha iyi, yapıştırma olmadıkça içi ayrılmayan kasklarda da sökebiliyorsunuz ama geri takmak işkence Bu arada en iyi mont yıkama yöntemi, çitileme veya makinaya atma değil, Duşun altına montla girin en temizi ve en sağlamı
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    oto yıkama ya götur tazyikli su sıksınlar sonrada güneşte kurut

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kaskin iç çeperinde bulunan strafor su ile temas ederse, sertlesip ozelligini kaybedebilir.
    Beyninizi koruyan dalga da bu strafor.
    O nedenle boyle bir riske girmemenizi tavsiye ederim;
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Mont ile duşa girmek çok güzel bir fikir. Hem sudan tasarruf ederiz.
    En iyisi kaskın içini sabunlu su ile sileyim. Yüzeydeki kirleri alalım. Dipteki bakteriler kalsın. ;)
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Strafor su ile sertleşiyorsa zaten çoktan ayvayı yemiştir, o kadar ter, nem, vs..

Kova fikrinde su durağan olduğu için tam bir "süpürme" olmaz diye düşünüyorum. Yani kir çözülür, sonra homojen olarak kova suyuna dağılır. Seyrelmiş kirlilik olarak bize döner. Ama kutsal su olursa iş değişir, o zaman şeytanı dışarı atarız

Makina sıkma yapmayacağı için ve çok yavaş hareketle döndüğünden hasar görmez bence. Zaten 6 kg kapasiteli birşeye 1 kg lık kask atıyoruz (Son sözler )

Akşam bir atraksiyon yapacağım, buradan tüm "ev erkeklerine" duyururum sonucu

Ama öncesinde "içi çıkmayan kask yoktur zor çıkan kask vardır" desturuna göre biraz daha zorlarım olayı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    EPS, yani Expanded Polistiren, yani köpük, yani strophore (ya da strofor), su ile temas ederse sertleşmez. hiç bir şey olmaz hatta. çünkü EPS kapalı gözenekli bir melzemedir ve su emme oranı çok düşüktür. direkt su ile temas etse bile özelliğini kabetmez. bu malzeme aynı zamanda dünyadaki bugün için en uygun yalıtım malzemesidir ve binalarda iç ve dış cephe ısı yalıtımında da kullanılır. üzeri sıva kaplanır ve sıva da sulu bir malzemedir, buna rağmen EPS'ye bir şey olmaz. bu nedenle kask içlerinin suyla yıkanmasında bir sıkıntı yok. sadece çok sıcak suyla yıkayacak olursanız, maruz kalacağı sıcaktan dolayı yapısı bozulabilir. ayrıca yine elinizle sıkmaya kalkarsanız da yapısal bozukluğa maruz kalır. ama sıkmadan, sıkıştırmadan, örselemeden yıkama yaparsanız, sudan kaynaklı bir güvenlik sorunu yaşamazsınız.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskin iç çeperinde bulunan strafor su ile temas ederse, sertlesip ozelligini kaybedebilir.
    Beyninizi koruyan dalga da bu strafor.
    O nedenle boyle bir riske girmemenizi tavsiye ederim;
    Heheheheh sende sallarken yakalandın ya artık kimsede kabahat aramamak lazım.

Demekki neymiş İnsan bilmesede bikere konuşası gelmeye görsün.

Google baba diyorki : Strafor ( köpük ) [ EPS (Expanded Polistiren) ]Su Emme Oranı
    Malzemelerin su emme oranı üzerinde etkili büyüklük, gözeneklerinin açık veya kapalı oluşudur. Direkt su ile temas halinde kapalı gözenekli malzemelerin su emme oranları çok düşüktür ve Strafor, kapalı gözenekli bir malzemedir. Su emme oranı çok küçük olduğu için direkt su ile temas etse bile, özellikleri değişmez. Strafor'u meydana getiren Styrene, suda çözülmeyen ve erimeyen bir yapıda olduğundan kapalı gözeneklerinin duvarları suyu geçirmez. Strafor'u meydana getiren Styrene, suda çözülmeyen ve erimeyen bir yapıda olduğundan kapalı gözeneklerinin duvarları suyu geçirmez.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    1960'larda alamanyaya ilk giden türklerin merdaneli çamaşır makinasında meyve sebze, ve hatta evlatlarını yıkadıkları rivayet edilir. Başka bir örnek de Amerika Birleşik devlerinde her ürünün nasıl kullanılacağı, ne amaçla kullanılacağı satın alınan ürünün üzerinde yazar ortalama ve ortalamanın hemen altındaki ABD vatandaşları anlasın diye. Star bucks gidin ve kahve alın, aldığınız bardağın üstünde mealen "sıcaktır, dikkatli için" yazar. Bu gibi uyarılar kaskı çamaşır makinasında yıkama ile aşağı yukarı aynı mentaliteye mani olmak içindir. 15/20 tlye kask içini temizleme spreyleri var, son derecede güzel temizliyor, mis gibi de kokuyor..gerisi size kalmış!
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    kaskı makinede yıkamak diyince aklıma bugün izlediğim bi video geldi aman dikkat :D
    http://www.izlesene.com/video/komik-...tirsan/2425767
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 - 2007
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskı makinede yıkamak diyince aklıma bugün izlediğim bi video geldi aman dikkat :D
    http://www.izlesene.com/video/komik-...tirsan/2425767
    ahanda dediğim video buydu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)