Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İki farklı kaza haberi (biri forumdan arkadaşımız)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    *Cumartesi günü (funny_salih) nickli Salih kardeşimizle Yalova'daydık. Çınarcığa geçmek için yola çıktık... Yalova merkezde, emniyetin önünde şeritleri birbirinden ayıran sarı çizginin üstünde bulunan yumurta büyüklüğündeki sarı metal parçalara tekerinin dokunması sonucu kardeşimiz bir kaza geçirmiştir..

Ayak kemiğinde ufak bir çatlak oluşan kardeşimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum...

O metal parçaları ilk defa orda gördüm. Aman sizde dikkat edin. Ayrıca Salih kardeşimiz yerde yatarken yanında araç içinde oturupta (ben bişey yapmadım) diye bağıran kadına sesleniyorum... (Allah seni bildiği gibi yapsın) insanlık ölmüş.. Allah'tan doktorunda, polisinde, taksicininde iyisine denk geldik...

*İkinci kazayı az önce Vatan caddesinde gördüm... Şirkete ufak bir iş için gece 1'de gittim. Bayrampaşa'da şirkette olduğumu bilen bir arkadaşımla telefonda görüştük. 10 saniye sonra arkadaş beni tekrar aradı. (aman Gökhan dikkat et. Vatan'da çok kötü bir motor kazası olmuş, dikkatli gel) dedi...

Yolumu biraz uzatıp Millet caddesinden değilde, Vatan caddesinden eve geleyim dedim. Ve olay yerinde vardığımda gördüğüm görüntü...

-Beni motorla görüpte acır gibi bakan taksici, gazeteci ve polisler.
    -Honda CBR600RR movistar bir motosiklet ticari taksiye arkadan çarpmış.
    -Motosiklet sürücüsü olay yerinde hayatını kaybetmiş, üzeri örtülü.
    -Motorun sadece şasi bölümü kalmış, diğer parçalar ortada yok.
    -Taksinin arka koltuk bölümünün yarısı, bagaj kısmınında tamamı içeri girmiş.
    -Taksinin tavan bölümü ve arka bölümü kan içinde.
    -300-400 metre boyunca yerde toz haline gelmiş cam parçaları.

Olay yerinde 10 dakika kadar bulundum. Benden hemen sonra cenaze aracı geldi. Tüylerim diken diken oldu. O sırada bi polis yanıma gelip (kardeş ilerle, yoksa seninde başın belaya girecek) dedi. (Ne belası) dedim. Ufaktan bi tartıştık kendisiyle.

Bu kazada suç kimde bilmiyorum ama ben bugüne kadar iki farklı motorda iki kaza yaptım. İkiside taksiciydi. Azrail benimde peşimden taksiyle geliyor sanırım. Şimdi bugün bir karar aldım. Beni tehlikeye sokan araç şoförünü indirip tokat manyağı yapıcam... (Daha önce çok araç durdurdum ama yapmadım) En azından akılda kalıcı bir ders olurda diğer motorlara daha dikkatli davranır...

Allah ramet eylesin. Geride kalanlara sabır versin.
    Herkese kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin...
    Yakınlarına sabır versin...
    Arkadan çarpma hemde dediğiniz gibiyse baya bi şiddetli çarpmış taksiciler arkasından ne geliyor diye bakmaz müşteri için her yerde durur böyle bi durum olmuş olabilir polis ayrıca uyuzmuş ne belasına gircek başın...
    diğer arkadaşada geçmiş olsun
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    HENÜZ YOK :(
    tahsicininde suçu olsada bence motorsikletlide suç parası olan alıyor 600cc lik canavar millete hava atacağım diye ş.içinde 150 yapan insanlar görüyorum. Sonuç olarak taksi o hale geldiyse bir hayli hızlı gidiyordu oda. Eğer hız merakı olan varsa altındada güçlü bir makina varsa gitsin ya otobanda yada pistlerde hız yapsın yada alsın bir scoter.. geçmiş olsun. ve diğer arakdaşa allah rahmet eylesin..:(

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR
    ölen arkadaşa allah rahmet eylesin, yaralanan arkadaşada acil şifalar versin çok kötü haberler yaa bende dün akşam bursa dönüşü çok büyük kaza atlattım hatta mucize diyebilirim yalovada ben yeşil ışıkta gecerken 2 tane insan birden yola çıktı ve o an herşey bitti dedim gözlerimi kapattım acı bi fren ve bir manevrayla sola kırdım allaha şükür sıyırarak çarpmaktan kurtuldum eger çarpsaydım hem ben hem artçım hemde o kişiler sonumuz ne olurdu onu bilmiyorum durup hesaplaşıcaktım ama şoka girdim ugraşmadan sakince yola devam ettim çok dikkat etmek lazım heryerden tehlike gelebiliyor,,tekrar gecmiş olsun...

Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    Yaralanan arkadaşımıza acil şifalar,
    Ölen arkadaşımıza Allah rahmet eylesin.
    Ancak bu kadar büyük hasarlı bir kazada hızın çok yüksek olduğunu düşünüyorum.
    Şehir içinde bu kadar sürat yapmanın nelere sebep verdiğini bir daha acı bir şekilde
    gördüğümüzü düşünüyorum. Rabbim geride kalanlara sabır versin.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Allah rahmet eylesin gercekten çok üzücü.. Gece yolların boş olmasını fırsat bilip böylesi hız denemeleri ölümle sonuclanabiliyor.. Sucun kimde olduğunu kestirmek burdan zor, ama kanun hükmünde motor %100 suclu, arkadan çarptın bunun daha hicbir savunması olamaz.. Allah ailesine sabırlar versin, kaza yapan diğer yaralı arkadasada acil şifalar..

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    arkadaşlar ben de internet.te gazetede okudum çok üzüldüm .g.dediğine göre motorcu arkadaşlarda kasg ve koruyucu giysileri yokmuş.ailesine sabırlar dilerim başları sağolsun .diyer arkadaşda çok geçmiş olsun .
    lütfen korumasız binmeyelim motorlarımıza.

Motosikleti
    KLE 500
    Gökhan adam dövmeye başlayacaksan, önce o "ben bişey yapmadım" diyen gerizekalıyı, ona ehliyet vereni ve onu trafiğe salan kocasını dövmeye başla.

Yaşadığım saçmasapan olaylar beni de bu spordan soğutuyor ister istemez, sen ne kadar yavaş gidersen git, hayvanın birisi mutlaka olmadık yerde önüne kırıyor.

Artık şehir içinde giderken sağımı solumu kolaçan etmekten, acaba bu taksici önüme kırar mı, dolmuş yola fırlar mı diye devamlı tedirgin olmaktan, sürüşün keyfini alamamaya başladım.

Bir ay kadar önce ufak bir kaza yapmıştım ve motoru yatırmıştım. Son bir ay içinde aynı olayı 3-4 kere daha yaşadım, hele geçen cuma günü 48 plakalı bi salak, beşiktaş stadının önünde aniden en sol şeritten en sağ şeride direk üstüme kırdı. Ve beni ne kurtardı biliyor musunuz? Bu salak istanbul şöförü değil, nereye gideceğini bilemez diye baya uzaktan takip ediyor olmam...

Motorunda en kaliteli ABS sistemi bile olsa, artık levyesiz dışarı çıkmamak lazım..

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    allah rahmet eylesin demekten başka birşey kalmıyor.

Motosikletle Hız Denemesi Yapınca Canından Oldu Vatan Caddesi'nde sürücüsünün aşırı hız yaptığı motosiklet, ticari taksiye arkadan çarptı. Feci kazada motosiklet sürücüsü hayatını kaybederken, biri... Devamı İçin Tıklayınız...
    26/07/2010 - 08:00
    Vatan Caddesi'nde sürücüsünün aşırı hız yaptığı motosiklet, ticari taksiye arkadan çarptı. Feci kazada motosiklet sürücüsü hayatını kaybederken, biri ağır 3 kişi de yaralandı. Kaza sonrası motosiklet paramparça oldu. Taksi de kullanılamaz hale geldi.
    Kaza, saat 02.00 sıralarında Vatan Caddesi üzerinde Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde meydana geldi. Alınan bilgiye göre Davut Sak (25) isimli motosiklet sürücüsü aşırı hız yüzünden kontrolünü kaybedince, Ayhan Akgün yönetimindeki 34 TCF 02 plakalı ticari taksiye arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle motosiklette bulunan iki kişi yaklaşık 100 metre ileriye uçtu. Beton zemine çakılan motosiklet sürücüsü olay yerinde hayatını kaybetti. Motosiklette bulunan Mehmet Şenel ise ağır yaralandı. Yaralı şahıs Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Şahsın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Kazayı hafif yaralı olarak atlatan ticari taksi sürücüsü Ayhan Akgün ile takside müşteri olarak bulunan İsmail Cem Çalık, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Motosiklette bulunan şahısların ayakkabıları ve bazı eşyaları yola savruldu. Cesedin olay yerinden kaldırılmasıyla Vatan Caddesi'nde trafik normale döndü.

Korkunç kazayı gören vatandaşlar motosiklet sürücüsünün çok hızlı geldiğini, kazanın olabileceğini tahmin ettiklerini belirtti. Her akşam benzer manzaraları gördüklerini ifade eden vatandaşlar, polislerin hız tutkunu motosikletlilere karşı önlem almasını istedi. Bazı vatandaşlar da motosikletlilerin her akşam hız yaptığını ileri sürdü.

http://www.haber50.com/287109_Motosi...ndan-Oldu.html
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    kask falan yokmuş akrobasi hareketleri yapıyorlarmış zaten bi motorun o hale gelmesi için çok aşırı bi hızda çarpmış olması gerek,yazık sadece yazık gencecik insanlar ne gerek varki böle şeylere düzgünce sürüp zevk almak varken canlarından oluyorlar ne söylense boş can gittikten sonra.Bu ülkede motor kültürü oluşana kadar daha çok insan ölcek malesef...

''funny-salih'' kardeşimize büyük geçmiş olsun.. Tez zamanda eski sağlığına
    kavuşmasını dilerim..

Diğer kazada vefat edet motorcu kardeşimize de Allah'dan rahmet ,
    kederli ailesine de başsağlığı ve sabır dilerim..

Yazında belirmişsin ,taksiye arkadan çarpmış ve bagaja kadar girmiş !..

Trafiğe açık alanda heleki gece vakti motorla yapılan aşırı hız !..

Kurallara riayet etmeyen sonucuna katlanır..

Ölen öldüğü ile kaldı.. Bir ocak söndü!..

Peki geride kalanlar?

'' Ana,baba,eş,çocuk,sevgili,nişanlı,akrabalar, tükenen umutlar, yaşam !.. ''

Gece karanlığı , aşırı hız belki de dikkatsizlik, acı ve kaçınılmaz sonucu hazırladı..

Suç kimde?

Motorun yasal hız limiti nedir?

Arkadan çarpan aslimi yoksa tali kusurlumudur?

Öfke kime ne yarar sağlar?

Bence yazdıklarımıza biraz daha dikkat edelim..

Kurallara uyalım, sevdiklerimizi yaşamda yalnız bırakmayalım..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    151 RS
    Allah rahmet eylesin yitip giden arkadaşa,
    ne için öldü?
    bi kaç yüz metre süratli gidip heyecan duyabilmek için.....
    yazık.......!
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    şerit ortalarındaki o avuç büyüklüğündeki metaller çok yerde var dikkat etmek lazım ;)

ikinci kaza için ise yine racing yine hız yine kaza ve yine yine motosiklet tehlikeli nidaları.

ve unutma seni tehlikeye sokanı indirip dövdüğünde o da hıncını başka bi motosikletten almaya kalktığında bunun vebali sende de olacaktır.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    funny_salih'e geçmiş olsun, Acil şifalar dilerim. Hayatını kaybeden arkadaşa da Allah'tan rahmet dilerim.

O lanet olası fosforlu metalleri güya işe yarasın diye koyuyorlar ama biz motosiklet sürücüleri için büyük tehlike oluşturuyorlar. Bazen sıkıştıran bir araç nedeniyle falan onların üstünden geçmek durumunda kalabiliyoruz.

Geçen sene Bolu Dağı Tüneline girerken önümdeki aracın arka camında parlayan güneş bir anlık gözlerimi kamaştırınca tünele adeta karambole girdim. İlk anda zifiri karanlık gelen tünelde o metallerin üstünden geçince neye uğradığımı şaşırdım ve o anki korkumu hala unutamam.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah ramet eylesin. Geride kalanlara sabır versin.
    Herkese kazasız belasız sürüşler.

AMİN........
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Hız denemesi ne demek? "Dur bakayım bu motor kaç yapacak?" demek. Bu adamlar deneme falan yapmıyorlar, hız yapıyorlar. Daha önce denemişlerdir nasıl olsa.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    vefat eden arkadaşa Allah rahmet eylesin diğer arkadaşa da geçmiş olsun
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

norad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah geride kalanlara sabır ve kazasız belasız uzun ömürler versin.

serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ruh aynı, cc'nin kaç olduğu önemsiz.
    funny_salih : geçmiş olsun kardeşim.

ölen kişi : birkaç dakikalık zevk uğruna birkaç dakikalık hayat yaşadın ve gittin. allah geride bıraktıklarına sabırlar versin bizim gibi motosiklet kullananlarada senin kazandan ders çıkarmayı nasip etsin

sonuç : hız öldürür... demekki motosiklet şeytan işi degilmiş... azrail işiymiş.... :(
    SERSERİNİN TEKİYİM DİYAR DİYAR GEZERİM...
    NE YERDE GEZERİM NE GÖKTE ESERİM...
    BİR GARİP SERSERİ'yim...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Funny_salih geçmiş olsun en kısa zamanda iyileşme dileğiyle.

Vefat eden arkadaşa Allah rahmet eylesin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)