Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Üniversite Hocamın Bayan Şoförler İçin Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Öncelikle şunu belirtiyim, Hocam saygıdeğer bir insandır, aşırı bir görüşüne, düşünesine tanık olmadım. Yani bu yazıyı görüp "la bu karı milleti yokmu" diyen tiplerden olduğunu sanmayın. Ki öyle bir yazı da değil zaten. Garip garip yorumlar gelmesin diye baştan söyliyimde. Herneyse bu yazıyı buraya yazmamada izin vermiştir kendileri, eleştiriye açıktır

KADIN SÜRÜCÜLERİN ARAÇLARINA PEMBE PLAKA TAKILSIN İSTİYORUMMM.

Bu bir insanlık hakkıdır. Benim en doğal hakkım değil mi öndeki sürücünün ne yapıp yapmayacağını bilmek!

Sağ sinyal verip sola dönme ihtimali var mı bilmek istiyorum. Yoksa trafik benim için çözülmez bir bulmaca haline geliyor.

Yapamıyorum, olmuyor...

Trafik ışıklarında aracını park edip makyaj tazeleyen şöfürü aracın plakasından anlamak istiyorum.

Uzaktan bilirsem sürücü kimdir, ona göre arkasına yaklaşma yada yolu değiştirme imkanım olsun istiyorum.

Uzaktan anlaşılsın arabanın şöfürü ve cinsiyeti.

Dün akşam yemeği için dışarı çıktım. Canım gibi sevdiğim motorumla Yahyakaptan'da sporium karşısında bir restauranta gittim ve oturdum. Beyaz bir golf araç restaurantın önünde park etmişti, daha önce deneyimlerim olduğu için aracın arkasına park ederken araya bir kaç metre mesafe koymaya özen gösterdim. Ne olur ne olmaz. geri geri giderken görmezler diye.

Golfuda kontrol ettim önü müsait rahatça geri gitmeden de çıkıp gidebilir.

Oturdum yemek yerken "bam" ve garson "abi motor sizinmiydi?" deyince yüreğim cız etti.

Çıktım ki canım motorum yerlerde, iki yaşlı hanımefendi (*öyle yani, zaten alakaları yokta dünya güzeli olsada umrum değil, motoruma çarpmışlar bir kere) motorumun başında acımış gözlerle bana bakıyorlar.

Gözlerimi sakladım çünkü gözlerime baksalar içimdeki isyanı ve kızgınlığı görüp, düşüp bayılabilirlerdi.

Neyse garsonlarla tuttuk motorumu kaldırdık.

Önü müsait aslında direksiyonu çevirip çıkıp gidebilir ama arkadaşlarına geri geride araba kullanabildiğini göstermek için sanırım geri geri gelmiş bayan.

Üstelik ikna edici olsun diye şöyle bir kaç metre geri gelmiş muhtemelen bu arada arkadaşlarına hava atar konuşmalar yaptığı için arkaya bakmayı unutmuş ve olan benim motora olmuş.

Motoruma can acısıyla bir göz attım. Aynalar eğilmiş ama düzeltilir, Gidon kaymış ama onların esneme payı var düzelir. Sinyalin biri kırılmış.

Motoru kaldırıyoruz, garson sinyal kırılmış abi dedi.

Çarpan bayan "kaldırırken kırılmıştır" dedi. Beynim allak bullak oldu. Bir şey diyemeden yanındaki diğer bayan "zaten diğer sinyalde bantlı" dedi (vidası yalama olduğu için diğerini bantla sağlamlaştırmıştım). Tam çılgına döndüm.

Kafamı çevirdim kadınla göz göze geldik, "siz çarpınca kırılmamıştır da biz kaldırırken mi kırılmıştır" dedim. Diğerine döndüm "gözünün biri körse diğerini de benim kör etmem daha mı az suçtur" dedim.

"Yok ta, oldu işte, öderiz canım, ne olacak, ve benzeri şeyler" söylüyorlardı ben restauranta dönerken ama dinlemedim, elbette, daha fazla üzülmemek için.

Elbette benden daha iyi araba kullanan, hatta motora binen, bayan sürücülerde vardır. Kadın olmanın doğasında yoktur sanırım kötü şöför olmak ama genellemeler gösteriyor ki kadın sürücülerle sorunlarımız var ve bazen trafik yaşanmaz ve sürülmez bir hal alıyor.

Kadınları trafikten alı koymak gibi bir seçenek aklımın ucuna bile gelmemesine rağmen (!) plakalarının pembe olmasını istiyorum. Böylece onlar trafiği takmasada biz onları fark etme ve zamanında gerekli önlemleri alma imkanına kavuşacağız.

Bu bir ayrımcılık mıdır bilmem ama kadınlara ayrımcılık yapmayalım diye düşünülürse erkeklere mavi plaka verebiliriz.

Hem ne var bunda nüfus cüzdanlarımız farklı renklerde değil mi?

Tuvaletlerin kapısında farklı simgeler yok mu?
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    hak vermemek mümkün değil.sonuna kadar katılıyorum...

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Çok güzel.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ewet çok güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık. Teklifde harika. Bense benzerı uygulan birşey onermek istiorum. Bedensel engellilerin plakası ayrı hepımızın bilfigi uzere. bayanlarda da Trafik engelli plakası uygulamasının cok doğru olacağı kanaatindeyim.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şunu belirtiyim, Hocam saygıdeğer bir insandır, aşırı bir görüşüne, düşünesine tanık olmadım. Yani bu yazıyı görüp "la bu karı milleti yokmu" diyen tiplerden olduğunu sanmayın. Ki öyle bir yazı da değil zaten. Garip garip yorumlar gelmesin diye baştan söyliyimde. Herneyse bu yazıyı buraya yazmamada izin vermiştir kendileri, eleştiriye açıktır

KADIN SÜRÜCÜLERİN ARAÇLARINA PEMBE PLAKA TAKILSIN İSTİYORUMMM.

Bu bir insanlık hakkıdır. Benim en doğal hakkım değil mi öndeki sürücünün ne yapıp yapmayacağını bilmek!

Sağ sinyal verip sola dönme ihtimali var mı bilmek istiyorum. Yoksa trafik benim için çözülmez bir bulmaca haline geliyor.

......
    kesinlikle katılıyorumm... benim de bir pembe şerit projem vardı ama bu da gayet mantıklı, pembe şerit projesine geçiş aşaması olarak kullanılabilir.
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Gerçekten güzel fikir aslında. Böylece sol şeritte seyreden arkadaşıyla laklak eden güzide hanımefendinin(!) ve sol şeritten sağa dönen viraja girip hem dönüp hem şerit değiştirip üzerime gelmesini öngörüp belki de boşuna ecel terleri dökmezdim yolda. Kornaya abanıp napıyosun sen dediğim de de naptım ki diye aval aval bakması cabası...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu aralar herkesi üniversite hocası yapıyorlar. aslında örtmen demek daha doğru olur ama ne öğretirler henüz çözemedim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Proje güzel olabilir.
    Fakat bayan sürücülerin ele alınmasindan önce trafigi bir bayandan daha cok tehlikeye sokan, kirmizi ışıkta geçen, direksiyon başında, alkol, uyuşturu alan bizler hakkında bi önerisi olan varmı?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Ben de öküzlere özgü plaka istiyorum. Varsın bayanlara özgü plaka olmasın, ama öküz oğlu öküzleri belli eden bir plaka uygulaması mutlaka devreye sokulmalı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    bu pembe plaka uygulamasını yapmakla, kadınları trafikten tamamen men etmek, onlara ehliyet vermemek arasında ne fark var? yani kadınlar kötü şofördür dikkat edin diye onları fişlemektense, madem kötü şoförler ve hata payları yüksek, o zaman çıkartmayalım trafiğe. aynı kapıya çıkmaz mı?

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Pempe plakada olabilir hani "arabada bebek var" şeklinde uyarı lar var ya onun gibi" bu arabayı bayan kullanıyor " şeklinde bir uyarıce levhada yapıştırabilir..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Kanuni Ronny
    Plaka fikri güzel ama bu kez APACHE (görgüsüz yam yamlar) bayan ları Taciz edip trafikte şov yapmaya onları sıkıştırmaya kalkarlar yani kask takmadan gidip gaz verip zigsak çizen şovmenler var
    Neyi Beğenip Seçersen Seç,Aklın Hep Seçemedigin de Kalır :-(.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aralar herkesi üniversite hocası yapıyorlar. aslında örtmen demek daha doğru olur ama ne öğretirler henüz çözemedim.
    kimisi hayatı öğretir, kimisi dersi... kimisi dürüstlüğü öğretir, kimisi yalan söylemeyi... kimi şerefsizliği öğretir, kimi yiğitliği... kimi komünizmi öğremutlaka bir şeyler öğretir üniversite öğretmenleri... İTÜ'de okuyan bir arkadaşınız olarak bunu gördüm.
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

Alıntı BayBilir2007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka fikri güzel ama bu kez APACHE (görgüsüz yam yamlar) bayan ları Taciz edip trafikte şov yapmaya onları sıkıştırmaya kalkarlar yani kask takmadan gidip gaz verip zigsak çizen şovmenler var

Her ne kadar öğretmenimizin dedikleri mantıklı gelsede, BayBilir bu konuda haklı
    '' Honda CBR 600RR '' :joker:

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok korkuyorum kadın sürücülerden ne yapıcakları hiç belli değil.
    Yön duygusu diye bişey yok sola sinyal verip sağa dönüyolar.

Motosikleti
    Tepki koyanlar olmuş ama kabul edin yada etmeyin benzerlerini zaten yapıyoruz
    Önümüzde minibüs varken daha dikkatli olmuyomuyuz? Yada taksi varken? Yada arkada modifiyeli bi şahin gelirken önümüzden çok arkamıza bakmıyomuyuz? Bu saydıklarımın içinde düzgün kullanan yokmudur. Vardır tabiki ama önceki tecrübelerimiz daha dikkatli olmamız gerektiği hatırlatıyor bize.
    Hadi bu benzetmeleride geçtim, herhangi bir arabanın şoförünün bayan olduğunu farkettiğimizde direk savunmaya geçmiyomuyuz?
    Yada tüm bunlarıda geçtim, can alıcı soru şu : Yukarıdaki yazıdaki olayda siz olsanız ve motorunuzu park ederken o arabanın bir bayana ait olduğunu bilseniz yinede parkedermisiniz?
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]

Bir restauranta gittim ve oturdum. Beyaz bir golf araç restaurantın önünde park etmişti, daha önce deneyimlerim olduğu için aracın arkasına park ederken araya bir kaç metre mesafe koymaya özen gösterdim. Ne olur ne olmaz. geri geri giderken görmezler diye.

Golfuda kontrol ettim önü müsait rahatça geri gitmeden de çıkıp gidebilir.

'' RunemagicK'' Yazında katıldığım bölümler çoğunlukta olmakla birlikte;

Hocanın ifadesine göre; daha önce bu türde deneyim(ler)i olmuş!..

Bu deneyimleri !!.. yaşatan erkekmi yoksa kadın sürücülermiydi acaba?

Madem bu konuda bu kadar deneyimli!.. Yani devamlı motorunu park

halindeyken yere düşürüyor.

İtiraz ediyorum hakim bey..

Müvekkilimin olduğu kadar hocamızında bu konuda hatası vardır..

Ayrıca '' pembe plaka '' ayrımcılığı simgeler.

TIR'larda nasılki '' dikkat uzun ve geniş araç '' yazısı ekleme şeklinde

plakanın üzerine takılmakta ise;

Bayan sürücülerin plakalarının da ayrımcılığa yer vermeden siyah-beyaz

olmasını; ek olarak '' dikkat bayan sürücü '' yazısının , diğer sürücülerin

rahatça görebilecekleri şekilde monte edilmesini talep ediyorum..

Gereği düşünüldü:

Pembe plakanın reddine, ''dikkat bayan sürücü '' levhasının kabulüne ve

hata oranının %50 %50 eşit şekilde paylaştırılmasına karar verilmiştir.

Not: senin ve hocamızın hoşgörüsüne sığınarak sevgi ve selamlar..

.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimde bayan kullanıcıyla alakalı bir kuyruk acım var. Kobay muamelesi yaptığım regalimin orjinal çantalarına tam 1 ay harcayıp mat siyaha boyamıştım.Çantaların oval hatları olduğundan boyayı bir yöne akıtmadan boyayabilmek hakikaten zor.Olmadı bir daha derken, nihayetinde ellerime sağlık , bunuda becerdim kıvamında bir boya atıp, çantları mötore takıp işyerime gittim.Acarkentte market olarak bir tek macrocenter var.kocamannn bir otoparkıda var.genelde kapıya en yakın yere parkederim. aldım alacağımı çıkış yapacağım.

Siyah bir land rover vogue geri geri üzerime doğru geliyor. asıldım kornama ( 115 desibellik bir kornam var sağır sultan bile duyar ) kadın halen geliyor, Bende motörün üzerindeyim herhalde duymuştur şidi duracak diye önüme döndüm. Aniden 1 metre kadar öne fırladım.Çatırtt diye bir ses çıktı. indim aşağı. 1 ay boyunca cırmalayıp boyadığım. extra sinyal ve stop taktığım, lazer ile paslanmaz çelikten alev deseni kestirip, milimetrik hesapla yapıştırdığım metal alevli çantalarımın üst kapakları menteşelerinden kırılmış. altı çatlamış.Plakamda hatırısı sayılır şekilde yamulmuş.

İndim aşağı , kadına nasıl baktıysam korkup çığlık attı.beni görememiş. Aynı jeepten 2 sene kullandım. Vogue modellerinde geri vitese taktığıız vakit sağ ayna kendi kendine kaldırımı gösterecek şekilde aşağı döner, daha önemlisi navigasyon ekranı kendi kendisine arka kameradan aldığı görüntüyü ekrana verir. yani kafınızı çevirip arkanıza bakmanızada gerek yok.

Belki 10 defa kornaya bastım dedim. duymamış. nasıl telafi ederim dedi. telafi edemezsin illaki bir iyilik yapmak istiyorsan, böyle kullanımla trafiğe çıkma dedim.Erkek olsa derisini yüzüp Türk hava kurumuna "Büyük baş hayvan" diye bağışlardım. ama neticede bayan şöför. laf söylesen olmaz fiziki müdahale yapsan hiç olmaz.

Sinirden ağlaya ağlaya çantalarımı çöpe attım. Sonra motorumu komple siyaha boyadım. arka çanta demirlerinide tampon gibi kalın bir demirle kaynatıp birleştirdim. İyide oldu aslında.Üşengeçlikten boya yapmazken, yapmaya bahane oldu.Tüm motorun sağını solunu kaplayacak metal alev desenleride kestirdim ama daha takmadım. gatling tarzı bir egzost yapma derdindeyim. Yaparsam diğer ıvırı zıvırı düşürünürüz bir ara.

Yolda bayan şöförmü gördünüz uzakkk durun.Şerit değiştirin. Hatta ne olur ne olmaz yolunuzu değiştirin.

Motosikleti
    151 RS
    önünüzde giden tüm taşıtları bayan kullanıyor farz edin olsun bitsin, bunu yapsaydınız hiç kaza olmazdı gibime geliyor
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

Motosikleti
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    '' RunemagicK'' Yazında katıldığım bölümler çoğunlukta olmakla birlikte;

Hocanın ifadesine göre; daha önce bu türde deneyim(ler)i olmuş!..

Bu deneyimleri !!.. yaşatan erkekmi yoksa kadın sürücülermiydi acaba?

Madem bu konuda bu kadar deneyimli!.. Yani devamlı motorunu park

halindeyken yere düşürüyor.

İtiraz ediyorum hakim bey..

Müvekkilimin olduğu kadar hocamızında bu konuda hatası vardır..

Ayrıca '' pembe plaka '' ayrımcılığı simgeler.

TIR'larda nasılki '' dikkat uzun ve geniş araç '' yazısı ekleme şeklinde

plakanın üzerine takılmakta ise;

Bayan sürücülerin plakalarının da ayrımcılığa yer vermeden siyah-beyaz

olmasını; ek olarak '' dikkat bayan sürücü '' yazısının , diğer sürücülerin

rahatça görebilecekleri şekilde monte edilmesini talep ediyorum..

Gereği düşünüldü:

Pembe plakanın reddine, ''dikkat bayan sürücü '' levhasının kabulüne ve

hata oranının %50 %50 eşit şekilde paylaştırılmasına karar verilmiştir.

Not: senin ve hocamızın hoşgörüsüne sığınarak sevgi ve selamlar..

.
    Tecrübesi arabalara yakın parketmemek gerektiğini söylemiş. Zaten öylede yapmış, birkaç metre uzağa parketmiş ama nafile Yolun karşısınada koysa o kadının çarpıcağı varsa çarpar
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)