Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yaw Arkadaşlar BUnlar gerçekten YBR motorumu..!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RAMZEY 124cm³
    arkadaşlar sn zamanlarda çun motorlarında da ybr benzeri motorlar çıkmaya başladı.. gerçekten ybr motorumu ses ve hız yönüyle tutuyor ama bilemiyorum yorum sizin... SAgılar...
    BU ÇİNLİLERİN KOPYA YBR MOTORU

KANUNİ BORA

SALCANO WOLF

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ybr motoru değil.ybr motorunun kopyası

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    YBR için özel bir motor üretildiğinimi düşünüyorsun, yada YBR nin motorunun özel olduğunu mu ? hepsi aynı kalitede aynı fabrikada üretilen aynı makineler. 2-3 tip motor var kalite olarak fark yok
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Motosikleti
    yamaha honda gibi markalar için bunun geçerli olduğunu düşünmüyorum.öyle olsa birebir aynı olurlardı.dikkatli bakarsanız farkları görürsünüz...mesela üst kapak soğutma kanatları farklı ve lastikleri neden yok? çünkü yüzde yüz kopya yapamazlar.mutlaka ufak tefek bir iki fark bırakmak zorundalar...

Naynı diyorsan öyledir normancı.

Motosikleti
    yalannnn söylüyorsunnn yalannnnnnnnnnnnnnn!!!!

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    ya geçen yıllar hep CG 125 köylü tip örnek alınırdı şimdi ybr motoru örnek alındı.ama balans sistemi varmı bilmiyorum
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya geçen yıllar hep CG 125 köylü tip örnek alınırdı şimdi ybr motoru örnek alındı.ama balans sistemi varmı bilmiyorum
    +1

istediği kadar kopya olsun tutmaz orjinalini ybr125 in çok muazzam bir motoru var
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Adamlar mersedesin bile kopyasını yaptılar 125cc tek silindir basit bir motorumu yapamayacaklar?
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar mersedesin bile kopyasını yaptılar 125cc tek silindir basit bir motorumu yapamayacaklar?
    haha aynen katılıyorum
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Artık Yok...
    japon markaları özel teknolojileri olan kendi geliştirdikleri motroları çinde üretmiyorlar en azından belli başlı özel ar ge parçalarını kesinlikle çinde üretmiyrolar çünkü çinlinin o motoru hemen kopyalıycağını biliyorlar.. özel motorlar kendi tesislerinde toplanıyor yapılıyor.. ama basit büyük bir teknoloji gerekmiyen yani bir sırrı esprisi ar gesi olmayan motorları komple çinde ürettiyorlar..

çinlilerin yüksek hacimli motor üretememe sebepleride budur.. japonlara komple üretim yapdıkları motor hacmi 250cc ye kadar onun üstünü japonlar kendi tesislerinde yapıyorlar..
    çinlilerin 400cc lik 600cclik kendi arge leri daha doğrusu ters mühendislik denen sistemle yapdıkları ürünler var ama hepsi sorunlu bol vibrasyonlu ürünler..

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Çinliler aslında 600 1000cc işine girmekten herhalde korkuyolar şuan için yoksa ülkelerine istedikleri motosikleti sokup vidasına kadar inceleme fırsatı bulurlar işi fabrikasyona dökmek ya çok maliyetli yada fabrikaları buna müsait değil seri üretim için , ülkemize giren 125cc sıfır scooterlar kaç paradır ki 500lira üstü değildir belkide?2000 2500 liraya al 2 3 senede sonra heryeri elinde kalsın 15 20binde komple silindir piston değiştir 3 kaşık yağla yürüyen makinalar bunlar
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinliler aslında 600 1000cc işine girmekten herhalde korkuyolar şuan için yoksa ülkelerine istedikleri motosikleti sokup vidasına kadar inceleme fırsatı bulurlar işi fabrikasyona dökmek ya çok maliyetli yada fabrikaları buna müsait değil seri üretim için , ülkemize giren 125cc sıfır scooterlar kaç paradır ki 500lira üstü değildir belkide?2000 2500 liraya al 2 3 senede sonra heryeri elinde kalsın 15 20binde komple silindir piston değiştir 3 kaşık yağla yürüyen makinalar bunlar
    çinlilerin yüksk hacimli motorlarda yapdığı şey ters mühendislik ar-ge leri olmadığı için ve tecrübeleri ters mühendislik denen sistemi uyguluyorlar ters mühendislik bir malı alıp parçalayıp onu tersden incelemekdir.. ama sanırım çinliler büyük hacimli motorlarda kullanılan bazı teknolojileri kendileri üretmedikleri için taklidini yapamıyorlar yani japon kendi labaratuarunda kendi mühendislerine ürettiği özel chipler karmaşık chipsetler duyları yani ar ge sini çinliye ürettirmediği için çinliler o kısımlara kendilerince bir şeyler uyduruyorlar o yüzdende devamlı motorları sorunlu sıkıntılı arızalı oluyor..

aslında 250cc ye kadar çin motorları iyidir neden iyidir çünkü ellerinde a dan z ye o motorun tüm projesi var japon onu onlara vermiş aynı motorları çünkü japon çinde ürettiği 125 lik 250 lik motorlarada kullandırtıyor..

o zaman soru şu türkiyede niye böyle çin motorları kötü ??
    cevabıda basit oraya giden firma sahibimiz taşın bile suyunu çıkartıp beşinci kalite mal getirttiği için yani aman çok ucuz olsunda çok büyük kar yapıyım zihniyetinde olduğu için türkiyedeki çin malları bu kadar kötü yoksa çinde birinci kalite mal var ikinci kalite mal var üçüncü kalite mal var sen adama nasıl sipariş verirsen adam sana ona göre mal üretiyor çinde her kez bu 125 lik 250 lik motorlara biniyor onlar birde on yıllarca biniyorlar orda yaşam tarzı..adam kendi insanınında bindiği motora kötü motor yaparmı...

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

o zaman soru şu türkiyede niye böyle çin motorları kötü ??
    cevabıda basit oraya giden firma sahibimiz taşın bile suyunu çıkartıp beşinci kalite mal getirttiği için yani aman çok ucuz olsunda çok büyük kar yapıyım zihniyetinde olduğu için türkiyedeki çin malları bu kadar kötü yoksa çinde birinci kalite mal var ikinci kalite mal var üçüncü kalite mal var sen adama nasıl sipariş verirsen adam sana ona göre mal üretiyor çinde her kez bu 125 lik 250 lik motorlara biniyor onlar birde on yıllarca biniyorlar orda yaşam tarzı..adam kendi insanınında bindiği motora kötü motor yaparmı...
    Aynen nasıl Adidas - Nike çinde üretiliyorsa dediğin gibi 1nci kalitede 5nci kalitede mevcut..
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm arkadaşlar bende salcano wolf var zaten o resimde benim motorum motor resmi ben memnunum motorumdan vibrasyon yok aynı ybr gibi benim işimi hayli hayli görüyor gerisi boş teşekkürler
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    151 RS
    size sadece google a "taykonot" yazmanızı salık veririm.... 1,5 milyar nüfusunun neredeyse tamamı karın tokluğuna çalışan bir ülkenin kaliteli yüksek cc li çok araştırılıp çok geliştirilmiş mallar üretmesi bu bağlamda fantazi olurdu zaten..adamlar gayet iyi biliyor ki ancak 3 kuruşa 3 köfte satabilirler, japonun sa tuzu kuru yeri geliyor 2 kuruşa 5 köfte dahi satabiliyor sadece müşteri memnuniyeti adına... bu arada babalarınıza sorun bakalım japon malı arabalar memlekete ilk geldiğinde yaptıkları yorumlar ne kadar iyimsermiş......
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    ybr motoru değil benzetmişler motor dediğin demir işçiliğinden ibaret olmaz parça kalitesi hesap kitap uyumluluk deneyim bunlar markayı kaliteli ve uzun ömürlü yapar.
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    salcano daki motorun acılmıs halini birebir inceledim arkadaş kimse görmeden bilemden konusmasın lutfen salcano daki motor birebir ybr motoru orjinal halinde ayriyetten boradaki motor ybr motoru deil ama yapan teknisyenler sıfır titreşimle üretmişler ama balansör yok.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size sadece google a "taykonot" yazmanızı salık veririm.... 1,5 milyar nüfusunun neredeyse tamamı karın tokluğuna çalışan bir ülkenin kaliteli yüksek cc li çok araştırılıp çok geliştirilmiş mallar üretmesi bu bağlamda fantazi olurdu zaten..adamlar gayet iyi biliyor ki ancak 3 kuruşa 3 köfte satabilirler, japonun sa tuzu kuru yeri geliyor 2 kuruşa 5 köfte dahi satabiliyor sadece müşteri memnuniyeti adına... bu arada babalarınıza sorun bakalım japon malı arabalar memlekete ilk geldiğinde yaptıkları yorumlar ne kadar iyimsermiş......
    Şu enson yazdığınız ''babalarınıza sorun bakim'' bölümüne gerçekten katılıyorum

Anlatıyolarda,olum bu japon malları ülkeye ilk girdiğinde,şimdiki çin malından hiç bir farkı yoktu,hatta rusların malı onlardan daha kaliteliydi diyeee uzun uzun anlatıyolar...

Adamın inanası gelmiyo valla
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

japon imparatorluğunun tarihini okumanızı tavsiye ederim.özellikle 1800 ler

o zaman anlarsınız japonların ne kadar zengin olduğunu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)