Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

127 km/h ile radar, sonuc : 270 TL

Motovento
    REKLAM ALANI
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Akşam eve geldiğimde karayollarının bana hazırladığı süpriz ile karşılaştım, 20 haziran günü TEM otoyolu İzmit mevkiinde 127 km ile radara girmişim, tüm trafik hayatım boyunca ilk cezam ve rakamda hic azımsancak kadar değil 270 lira Çekilmis fotoğrafımı ceza makbuzuna zımbalayıp göndermeyide unutmamıs amcamlar saolsunlar.

Bu cezaların trafikte hayat kurtarmak olduğuna zerre inanmıyorum, resmen kurulmus ve tıkır tıkırda işleyen bi tezgah. Soygunculuktan başka bişey değil..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Yinede resimli falan ispatı var, yani kıvırma payıda bırakmamışlar, sabah haberlerde izledim arabası olmayan ehliyeti olmayan hayatta şırnağa gitmemiş 78 yaşında bir amcaya şırnaktan trafik cezası gelmiş, buyrun burdan yakın..

naproksen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp
    Bütçede trafik cezaları önemli bir yer tutuyor, bu yüzden cezaların caydırma veya öğretici özelliği yok amaç para toplamak.
    Bende İzmir'de başımdan geçen bir ceza olayını anlatayım, ETS tur'un önünde kaldırım alçak olduğu için oraya çıkıp parkettim(bilenler bilir, garaj girişi olduğu için kaldırım alçak), daha sonra yolları bilmediğim için birine sorayım dedim. Sonra baktım 20 metre geride, köşede polis duruyor ona sorayım dedim. Kaldırımdan bu 20 metreyi gittim ve ne oldu bilin bakalım??? Polisin yanına gittim, yardımcı olmalarını rica edecektim ki insan hayatını tehlikeye atmaktan(hangi maddeye göre yazdı bilmiyorum) 130 TL gibi bir ceza yazdı. Kaldırım bomboştu ve yabancı olduğum için bilmediğim yolları sormak istemiştim. Evet benim hatamdı boş kaldırımda 20 metere binmemeliydim, egzost un susturucusunu çıkararak etrafta fink atmalıydım, kızlar beni görebilsin diye kask takmadan kıbrıs şehitleri caddesinde gezmeliydim (bildiğim kadarıyla bu cadde trafiğe kapalı), sıkışık trafikte zigzaglar çizerek aralardan geçmeliydim, insanları korkutmak için hızlıca üzerlerine sürüp son anda kırmalıydım, evet kabul ediyorum benim hatamdı.
    Burda yine bir polisin bizzat söylediği bir laf aklıma geldi, "Türk polisi tuttuğunu ...."
    Selamlar, saygılar...
    Herşeye rağmen, başkalarının hayatını tehlikeye atmadan insan gibi kullanmaya devam edeceğim, beni yıldıramıyacaksın polis bey...
    Africa Twin
    lntoftheotherworld.blogspot.com

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşam eve geldiğimde karayollarının bana hazırladığı süpriz ile karşılaştım, 20 haziran günü TEM otoyolu İzmit mevkiinde 127 km ile radara girmişim, tüm trafik hayatım boyunca ilk cezam ve rakamda hic azımsancak kadar değil 270 lira Çekilmis fotoğrafımı ceza makbuzuna zımbalayıp göndermeyide unutmamıs amcamlar saolsunlar.

Bu cezaların trafikte hayat kurtarmak olduğuna zerre inanmıyorum, resmen kurulmus ve tıkır tıkırda işleyen bi tezgah. Soygunculuktan başka bişey değil..
    Geçmiş olsun, bende izmit gişeleri yakınında yemiştim 124km ile muhtemelen aynı yerde ceza yedik, erken ödersen 202 liraya düşüyor.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bu ülkede güzel şeylerin de olduğunu görmek beni mutlu ediyor. İki defa daha ceza yersen bir daha 100 ü geçmezsin. Amaç da o zaten.
    Ya hız limitine uyacaksın, uymak istemiyorsan da paşa paşa cezanı ödeyeceksin.

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    rsv 1000 le de 50 ile gezilmezki kardeşim . Geçmiş olsun .

babaeskili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2008 Gri
    100'ü geçmese de 70'i geçmesi yetiyor zaten.127km/h az bir hız değil ama bende de RSV gibi bir motor olsa anlık hızlanmalarda 150 km/h yi illa ki görürüm.İşte o an şak diye ceza yemek insanın canını yakar yani.Arkadaşı çok eleştirmek istemiyorum bu yüzden

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede güzel şeylerin de olduğunu görmek beni mutlu ediyor. İki defa daha ceza yersen bir daha 100 ü geçmezsin. Amaç da o zaten.
    Ya hız limitine uyacaksın, uymak istemiyorsan da paşa paşa cezanı ödeyeceksin.
    Sağdan sağdan 80 ile gidipte kamyonlarla cebellesmeyide istemezsin dimi?
    Motorlar icin koyulan hız sınırlarından haberin varsa tabi..

Erken yatırdığım icin 68 Lira indirimi oldu bu arada..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ducato Monster (FIAT) :))

makinalarının plakasını altlara gizleyenler uyanık oldu şimdi sende (çok afedersin) enayi durumuna düştün..ne olurdu sende plakana bi ince ayar versen..ama sen namuslu sürücüsün diğerleri namussuz..

şu teselli kaynağı oluyor devletine ödüyorsun parayı sana ceza kesenlerin maaşlarına katkın oluyor bir nevi

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sağdan sağdan 80 ile gidipte kamyonlarla cebellesmeyide istemezsin dimi?
    Motorlar icin koyulan hız sınırlarından haberin varsa tabi..

Erken yatırdığım icin 68 Lira indirimi oldu bu arada..
    127km/h en yavas gittigin andir senin kesin, Adamlar bizim net konusmalarimizi gorselerdi sana katmerli bir ceza keserlerdi kesin RSV yi hic binmezsiin simdi ceza korkusundan sat artik sunu
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    127km/h en yavas gittigin andir senin kesin, Adamlar bizim net konusmalarimizi gorselerdi sana katmerli bir ceza keserlerdi kesin RSV yi hic binmezsiin simdi ceza korkusundan sat artik sunu
    Şehir icinden çıkmam artık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:11 ----------

Alıntı C385M9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makinalarının plakasını altlara gizleyenler uyanık oldu şimdi sende (çok afedersin) enayi durumuna düştün..ne olurdu sende plakana bi ince ayar versen..ama sen namuslu sürücüsün diğerleri namussuz..

şu teselli kaynağı oluyor devletine ödüyorsun parayı sana ceza kesenlerin maaşlarına katkın oluyor bir nevi
    Yinede plaka olduğu yerde kalsın.. Boşver

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti

Yinede plaka olduğu yerde kalsın.. Boşver
    İnan Devlet çok onore oluyor bu tavırlarınızla..aynı motosiklet hız limitini koyan...125 cc ile 1000 cc ye de aynı muamaleyei yapan aynı komisyondaki devlet memurları..makinanı sıfırını vergiler yüzünden alınamayacak olması nedeniyle getiremeyen ferco motorun günahıda aynı hükümetin boynunda..makinanda huzur ve ferah içinde gezemediğin içinde (benzin fiyatlarının fahiş durumu)aynı TC Hükümetlerini suçlamak mümkün..köprüden aynı ücreti de ödediğimizin altını çizmek isterim..sen bi tavır koy bence..

hep o haklı.. böyle T.C ye böyle vatandaş..plakayı sök demedim daha farklı bir yerde durabilir..

Motosikleti
    KLE 500
    Polislerimizin dürüst, calışkan olduğunu düşünmek istiyorum, ama maalesef yaşadığım bazı olaylar beni şüpheye düşürüyor. Yine de peşinen söyliyim, birkaç kötü örnek yaşadım diye bütün teşkilatı karalamak istemem.

Birgün anadolu kavağındayım, oturdum yedim içtim, tam dönecem bir baktım lastiğime kocaman bir vida girmiş. Lastikler tubless olduğu için bir müddet daha gidebileceğimi biliyorum. Neyse üsküdardan yanlışlıkla köprü yoluna döndüm, yolda baktım iki polis yanlarında durdum durumu anlatmaya çalışıyorum. Bakın lastiğim patlak buradan dönüş yapabileceğim yer var mı diye, adam beni dinlemiyor farlarımı falan kontrol ediyor, sonra sordu bu senin normal farın mı diye, xenon desem ceza kesecek. Ben de kızdım dedim sen beni dinlemiyomusun şurda acelem var yardımcı olsana diye adam da arkasını döndü gitti.

Başka bir zaman bir pazar sabahı karşıdan dönüyorum hem yağmur hem de feci bir rüzgar var. İkinci köprüden geçecem ama cesaret edemiyorum iki motorlu polis yanında durdum. Daha motoru yeni aldım bu rüzgarda yağmurda köprüden geçmem güvenli midir yoksa sirkeciye gidip feribota mı bineyim diye sordum, adam bana bu farlar xenon mu diye soruyla cevap verdi.

Artık yorumu size bırakıyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    ben de bunu anlamıyorum işte???

hız yapmak yasaktır, yayalara ait kaldırıma park etmek yasaktır, kırmızıda geçmek yasaktır, kaldırımda motor kullanmak yasaktır, ters yöne girmek yasaktır.

bunları herkes bilir, ama yine de yapar. sonra ceza yiyince, polis suçlu olur, onlara ceza kesilip, aynı ya da benzer hataları yapan başkalarına ceza yazılmadı diye kendilerinin de masum olduğunu zanneder herkes ya da kesilen cezalar, bütçe doldurmak için filan denilir.

yav, suç işlemişsiniz, cezası da gelmiş işte. bunun, "bana yazıldı, başkaları da yapıyor onlara yazılmadı" diye bir savunması olabilir mi? ya da "ben bütün kurallara uyarım ama bir defa ihlal ettim ona da ceza yazdılar. kaldırımda gitmek yasaktı ama 20 metre polise soru sormak için gittim ceza yazdılar" diye niye hayıflanırsınız? yani bu cezaları size suçunuz olmadığı halde mi yazdılar? 50 defa kural ihlal etmişseniz, 49'unda yakalanmamış, birinde yakalanmışsanız onu da görmezden mi gelmeliler? bunu mu demek istiyorsunuz?

daha önce görmüşsünüz, birileri ters yöne girmiş, kırmızıda geçmiş, hız yapmış yakalanmamışlar. iyi de onlar yakalanmamış, siz yakalanmışsınız işte. şimdi polis onları yakalamamış sizi yakalamış diye savunma mı yapıyorsunuz? siz de her gün onlarca kuralı ihlal ediyorsunuzdur zaten, kimini bilerek, bir çoğunu da bilmeden... onlarda da sizi yakalamıyorlar, başkalarını yakalıyorlardır ve o başkaları da aynı şeyi sizin için diyordur.

kimse ben tüm kurallara uyarım demesin. herkes mutlaka günde en az 1 kuralı ihlal ediyordur. kaçınız yaya geçidinde durup yayalara yol veriyorsunuz? cadde çıkışlarında DUR tabelası altında kaçınız hızınız sıfıra düşecek kadar durup, trafiği kontrol edip ondan sonra yola çıkıyorsunuz? ya da aynı şekilde fasılalı yanıp sönen kırmızı ışıkta tamamen durup sonra mı devam ediyorsunuz yoksa hızınızı minimuma düşürüp, trafiği yavaş da olsa hareket halindeyken kontrol edip ondan sonra mı devam ediyorsunuz?

gördüğünüz gibi hepimiz sürekli kural ihlali yapıyoruz. bunlarda çoğunda yakalanmıyoruz. ama yakalandıklarınızda da artık polise laf etmekten, "başkalarını yakalamıyor beni niye yakalıyor" demekten vaz geçin artık. yakalanmışsın işte. hatalısın ve ceza yemişsin işte. düşün artık şu polisin yakasından.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gördüğünüz gibi hepimiz sürekli kural ihlali yapıyoruz. bunlarda çoğunda yakalanmıyoruz. ama yakalandıklarınızda da artık polise laf etmekten, "başkalarını yakalamıyor beni niye yakalıyor" demekten vaz geçin artık. yakalanmışsın işte. hatalısın ve ceza yemişsin işte. düşün artık şu polisin yakasından.
    kuralsızlık birinci kural İstanbul'da..arac takip mesafesi nedir kaçımız bilir bunu sorarım öncelikle..

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    Bu konuda en iyisini racing çiler yapıyor, sök plakayı gazla 250-280 ne radar ne kırmızı ışık otoyol bile bedava, doğru olan bu değil ama doğru olanı yapıp da canın yansın hiç hoş değil,ayrıca 70km hız hangi devirde yaşıyoruz anlamıyorum 1lt benzin 3.82 tl böyle giderse motor işini bırakacağım arkadaşlar zevk almak için bindiğim makine bana endişe ve sıkıntı vermeye başlıyor bazı noktalarda selamlar
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    tam 1 sene kadar önce 153 ile radara girdim .. aynen sana olan banada oldu eve geldi allı pullu resimli vesikalık ... deli oldum .. o gün bu gündür plakamı gizliyorum... madem insanları boyle keriz yerine koyuyolar .. bende bi hal çaresine baktım kendi çabımda ..

bomboş otoban .. 90 la b itermi .. madem hız limiti var yasak .. üretmesinler abi .. 1200cc 350 kadranda koymasınlar .. arabaları da kısıtlasınlar 100 km ye .. varmı .. bak bakiim kim geçiyo hız limitini ..

haa yolda radar görüncede inadına gaza basıyorum ..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam 1 sene kadar önce 153 ile radara girdim .. aynen sana olan banada oldu eve geldi allı pullu resimli vesikalık ... deli oldum .. o gün bu gündür plakamı gizliyorum... madem insanları boyle keriz yerine koyuyolar .. bende bi hal çaresine baktım kendi çabımda ..

bomboş otoban .. 90 la b itermi .. madem hız limiti var yasak .. üretmesinler abi .. 1200cc 350 kadranda koymasınlar .. arabaları da kısıtlasınlar 100 km ye .. varmı .. bak bakiim kim geçiyo hız limitini ..

haa yolda radar görüncede inadına gaza basıyorum ..
    sana gomaz abi ceza meza.. zx12 r lı kişilerde böyle ağlarsa vay arkadaş halimize..

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    Alıntı C385M9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana gomaz abi ceza meza.. zx12 r lı kişilerde böyle ağlarsa vay arkadaş halimize..
    *
    nie sana her ay ay ceza gelmediginde üzülüyomusun ... ?
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    Hyosung 250gtr
    Alıntı ahmetnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda en iyisini racing çiler yapıyor, sök plakayı gazla 250-280 ne radar ne kırmızı ışık otoyol bile bedava, doğru olan bu değil ama doğru olanı yapıp da canın yansın hiç hoş değil,ayrıca 70km hız hangi devirde yaşıyoruz anlamıyorum 1lt benzin 3.82 tl böyle giderse motor işini bırakacağım arkadaşlar zevk almak için bindiğim makine bana endişe ve sıkıntı vermeye başlıyor bazı noktalarda selamlar
    Türkiyedeki yollarda 250-280 gidince cezayı azrail kesiyor.
    (Her türlü çapta delik otabanlarımızda mevcut malum)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)