Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

VFR 800 vs. CBF 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    aslında cbf250 benimde aklımı çelmiyor değil fakat

1 korku ile bahsedilen parça paraları

2 kısa vites aralığı ve yakıtı fazla olması 130 da red line a girmesi

beni düşündürüyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    şehir içi için en özel makina cbf dir.Kendi motorum diye söylüyorum,çok rahat,kankalarına göre büyük,ve cimri.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar.

VFR 800'ümü sattıktan sonra uzun süre ne alayım diye düşündükten sonra istanbul içi için en mantıklı seçimin ilk aşkım olan CBF 150 olduğuna karar verdim. Motoru aldım fakat ilk sürüşüm tam bir hayal kırıklığı oldu. Motor çok güçsüz geldi

Daha sonra biraz alıştım ama yine az yakan, hafif, kaliteli, 4000-5000 lira civarı ibrede bi 140 görebileceğim biraz daha performanslı bir makine olsa çok daha güzel olur.

Tavisiyelerinizi bekliyorum.
    oooooooooooooooooooo Kayhan erken bıktın cıbıftan
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 sene oldumu aga...vay be...yahu bari brandayı bana vereydin aga...ele getti...nerden bilim satacağını... o branda için o kadar tırmaladık Sirkecide Haci... bir brandam bile yok anlıyormusun...
    Metehan abi, merak etme brandayı vermedim.

Prohell XXL almıştım 40 TL'ye gayet memnundum, gerçi yıkanınca baya bi bozuldu ama iş görüyodu.

Bu arada 80km falan jikle açık gitmişim, o yüzdenmiş şikayetim şimdi 110 falan görüyor motor çok şükür memnunum. Gayet rahat.

Dertsiz tasasız motor, hyosunga geçmeye değmez şu an için. Alırsam bundan sonra GoldWing alırım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:22 ----------

Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oooooooooooooooooooo Kayhan erken bıktın cıbıftan
    Yok Ahmetcim ya, jigle açıkmış şimdi idare ediyo, eğlenceli bi motor valla, dertsiz tasasız... Rahat rahat aralardan derelerden geçiyorum, varsın 140'a çıkmasın şimdilik...

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    arkadaş 8.500'a CBF 500 Alabilirdi 53 bygir VFR kadar olmasada güçlü motor..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Para sorun değilse honda vfr 250 al benim enişte niyetlendi cok güzel makine 140 fln yapıyormus oturus pozisyonu falan rahat(mıs) ancak tek kusuru 250 cc o para verilir mi edebiyati :s ama gerçekten kaliteli motor ben bayılyorum.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para sorun değilse honda vfr 250 al benim enişte niyetlendi cok güzel makine 140 fln yapıyormus oturus pozisyonu falan rahat(mıs) ancak tek kusuru 250 cc o para verilir mi edebiyati :s ama gerçekten kaliteli motor ben bayılyorum.
    güzel motor ama 250cc'ye o para verilmez cidden. O kadar para verecek olsam gider DL 650 alırım

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Metehan abi, merak etme brandayı vermedim.

Prohell XXL almıştım 40 TL'ye gayet memnundum, gerçi yıkanınca baya bi bozuldu ama iş görüyodu.

Bu arada 80km falan jikle açık gitmişim, o yüzdenmiş şikayetim şimdi 110 falan görüyor motor çok şükür memnunum. Gayet rahat.

[/COLOR]

Yok Ahmetcim ya, jigle açıkmış şimdi idare ediyo, eğlenceli bi motor valla, dertsiz tasasız... Rahat rahat aralardan derelerden geçiyorum, varsın 140'a çıkmasın şimdilik...
    tamam brandayı vermediysen kullanıyosundur ...

motor arayışından vazgeçmene sevindim...idare et agam...kıllısını arama...hem zaman hem para kaybı olur...maksat amaca hizmet etsin...amac bir yerden bir yere ulaşım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda wave 110i
    tamam brandayı vermediysen kullanıyosundur ...

motor arayışından vazgeçmene sevindim...idare et agam...kıllısını arama...hem zaman hem para kaybı olur...maksat amaca hizmet etsin...amac bir yerden bir yere ulaşım...
    Evet abi, haftasonları tuzla-silivri yapıyorum diye almıştım vfr'yi rahattı ama şehir içinde çok yoruyodu. CBF bisiklet gibi

Motosikleti
    Evet abi, haftasonları tuzla-silivri yapıyorum diye almıştım vfr'yi rahattı ama şehir içinde çok yoruyodu. CBF bisiklet gibi
    Kanka felsefe yapmak istemem ama hayallerdeki şeye ulaşma ve doyumu yaşadın...değer kaybı korkusu ve geçen zaman seni mantığa itti...tatmin oluncada vfr gözden düştü...kanaatimce neye bindiğinin pek önemi yok...

ve halen tarzını neyi istediğini bilemediğine inanıyorum...f650 veya er 6 tarzı bir 600 cc ile başlamış olsaydın bu sevdaya şimdi daha farklı beklentilerin arayışların olurdu...

eşşekten indin ata bindin...

atdan indin yine eşşeğe bindin...

aslında ne eşşeğe ne ata binecektin...eşşekten sonra katıra binmeliydin...ikisininde kıymetini öyle anlardın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Kanka felsefe yapmak istemem ama hayallerdeki şeye ulaşma ve doyumu yaşadın...değer kaybı korkusu ve geçen zaman seni mantığa itti...tatmin oluncada vfr gözden düştü...kanaatimce neye bindiğinin pek önemi yok...

ve halen tarzını neyi istediğini bilemediğine inanıyorum...f650 veya er 6 tarzı bir 600 cc ile başlamış olsaydın bu sevdaya şimdi daha farklı beklentilerin arayışların olurdu...

eşşekten indin ata bindin...

atdan indin yine eşşeğe bindin...

aslında ne eşşeğe ne ata binecektin...eşşekten sonra katıra binmeliydin...ikisininde kıymetini öyle anlardın...
    VFR gözümden düşmedi ama benim rotalarıma uygun bi motor olmaktan uzaklaştı. Sık vites değiştirmek işgence, debriyaj çok sert, kıvrak değil, ağırlık ise tam 2 katı... Bi yan yatsan kafadan 3000TL masraf...

Emin ol konu istanbul trafiği olunca hangisinin at, hangisinin eşek olduğu da tartışılır. Bugün 1200cc bi BMW ile kapıştım ve çok gerimde kaldı... Bunun yanında 1200e göre gideceğim yere 3te bir benzin yakarak gidiyorum...

VFR ile büyük motor neymiş öğrendim. VFR alırken benim amacım zaten motor büyütmek değil hızlı ulaşım ihtiyacım ve bununla birlikte gelen güvenlik ihtiyacıydı. Her hafta 300km yol yapıp köprüden geçecek birine göre ideal bi motordu ve çok hoşuma da gitmişti.

Tarz vs. bunları her zaman 2. plandadır. Tam olarak işimi ne görecekse onu alırım diye düşünüyorum.
    Fiyat - güvenlik - işletme giderleri - kulalnımamacım arasında optimizasyon yaptım ve sonuç olarak en mantıklı motor şu an için CBF 150...

Bisiklet gibi rahat kullanıyorum, bu özelliği de VFR kadar eğlendirebiliyor beni...

Fiyat uygun olsa F650GS alacaktım ama oraya o parayı bağlamak da mantıksız geldi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Senin sorununa çözüm ya ybr 250 yada comet 250

ikiside cimri ikiside atak

biraz da şekil olsun dıyorsan hyo almalısın

ama baştan soyleyeyım çinli muamelesi gormek ilerleyen zamanlarda sinir bozucu oluyor.

anlayan anlamayan markaya bakıyor ona gore de sana ya adam bakışıyla bakıyor yada sokakta kalmış gariban bakışıyla. Oysaki o şekilde bakanların coğunun cebinde akbil var otobuslerde sürüm sürüm sürünüşleri akıllarına gelmıyor. Herkes alsa altına bi 100 cc 125 cc motor. ne demek istediğimi anlarsınız.

Vakti zamanında bende modenas vardı hiç unutmam 4 litrelik deposuyla 150-200 km giderdim şimdilerde innovanın enjeksiyonlusu var herhalde o da 4 litre ile 250-300 gidiyordur

ama ne rahat motordu beee cok kullanışlı bi motordu ya da o zamnlar gençtim gozum rahatsızlıkları gormuyordu ne bileyim oyle bişey işde.

Hala bile canım cekıyor alayım bi cup bakayım keyfime ...
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    VFR gözümden düşmedi ama benim rotalarıma uygun bi motor olmaktan uzaklaştı. Sık vites değiştirmek işgence, debriyaj çok sert, kıvrak değil, ağırlık ise tam 2 katı... Bi yan yatsan kafadan 3000TL masraf...

Emin ol konu istanbul trafiği olunca hangisinin at, hangisinin eşek olduğu da tartışılır. Bugün 1200cc bi BMW ile kapıştım ve çok gerimde kaldı... Bunun yanında 1200e göre gideceğim yere 3te bir benzin yakarak gidiyorum...

VFR ile büyük motor neymiş öğrendim. VFR alırken benim amacım zaten motor büyütmek değil hızlı ulaşım ihtiyacım ve bununla birlikte gelen güvenlik ihtiyacıydı. Her hafta 300km yol yapıp köprüden geçecek birine göre ideal bi motordu ve çok hoşuma da gitmişti.

Tarz vs. bunları her zaman 2. plandadır. Tam olarak işimi ne görecekse onu alırım diye düşünüyorum.
    Fiyat - güvenlik - işletme giderleri - kulalnımamacım arasında optimizasyon yaptım ve sonuç olarak en mantıklı motor şu an için CBF 150...

Bisiklet gibi rahat kullanıyorum, bu özelliği de VFR kadar eğlendirebiliyor beni...

Fiyat uygun olsa F650GS alacaktım ama oraya o parayı bağlamak da mantıksız geldi.

kafan çok karışık hacı anlıyorum seni...bari elindeki parayı tut sağa sola harcama ki ilerleyen zamanlarda bir seçimin olursa kredi çekmene gerek kalmasın...sonucta vfrden bir zararın oldumu...kredi geri ödemesi ile birlikte düşen değer kaybı falan...aradan 2 yıl geçmiş biiraz olmalı ama minumum düzeyde mi...2.eli zor olan bir model biliyosun...alıcısı çok ama o paraları veren yok...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:03 ----------

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin sorununa çözüm ya ybr 250 yada comet 250

ikiside cimri ikiside atak

biraz da şekil olsun dıyorsan hyo almalısın

ama baştan soyleyeyım çinli muamelesi gormek ilerleyen zamanlarda sinir bozucu oluyor.

anlayan anlamayan markaya bakıyor ona gore de sana ya adam bakışıyla bakıyor yada sokakta kalmış gariban bakışıyla. Oysaki o şekilde bakanların coğunun cebinde akbil var otobuslerde sürüm sürüm sürünüşleri akıllarına gelmıyor. Herkes alsa altına bi 100 cc 125 cc motor. ne demek istediğimi anlarsınız.

Vakti zamanında bende modenas vardı hiç unutmam 4 litrelik deposuyla 150-200 km giderdim şimdilerde innovanın enjeksiyonlusu var herhalde o da 4 litre ile 250-300 gidiyordur

ama ne rahat motordu beee cok kullanışlı bi motordu ya da o zamnlar gençtim gozum rahatsızlıkları gormuyordu ne bileyim oyle bişey işde.

Hala bile canım cekıyor alayım bi cup bakayım keyfime ...
    kanka aklıma takılmışken param sermayem olsa direkt Malezyaya gider Modenasla irtibata geçer şartlarını öğrebnip Türkiye temsilciliğini almak isterdim...bu hususda ne gerekirse yapardım...uzun vadede kazanırdım...bu markanın bilinirliği vegüveni ülkemizde fazla...yokmu bunu değerlendirecek bir girişimci sence...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    kafan çok karışık hacı anlıyorum seni...bari elindeki parayı tut sağa sola harcama ki ilerleyen zamanlarda bir seçimin olursa kredi çekmene gerek kalmasın...sonucta vfrden bir zararın oldumu...kredi geri ödemesi ile birlikte düşen değer kaybı falan...aradan 2 yıl geçmiş biiraz olmalı ama minumum düzeyde mi...2.eli zor olan bir model biliyosun...alıcısı çok ama o paraları veren yok...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:03 ----------

kanka aklıma takılmışken param sermayem olsa direkt Malezyaya gider Modenasla irtibata geçer şartlarını öğrebnip Türkiye temsilciliğini almak isterdim...bu hususda ne gerekirse yapardım...uzun vadede kazanırdım...bu markanın bilinirliği vegüveni ülkemizde fazla...yokmu bunu değerlendirecek bir girişimci sence...
    Walla meteciğim bilmiyorum inan buyuk kayıp. Bu markayı birileri getiriyordu biara ama ne oldu bılmıyorum.

Taş gibi makinaydı bee ilk alanlardanım. sene 99 ılk motorum motor surmeyıde bılmıyorum yanımda bi arkadası goturdum kı dusersem basımda dursun dıye acentedan aldım dırek benzıncıye sonraki 3 yıl eşşeğe biner gibi bindim tek kuruş masraf etmedım bakım dısında. 15-20 bin gibi sattım hala yedek anahtarları durur ( buldugum yerde alacagım cunku hala ruhsatı benım ustumde ) Hey gidi gunler beee..
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla meteciğim bilmiyorum inan buyuk kayıp. Bu markayı birileri getiriyordu biara ama ne oldu bılmıyorum.

Taş gibi makinaydı bee ilk alanlardanım. sene 99 ılk motorum motor surmeyıde bılmıyorum yanımda bi arkadası goturdum kı dusersem basımda dursun dıye acentedan aldım dırek benzıncıye sonraki 3 yıl eşşeğe biner gibi bindim tek kuruş masraf etmedım bakım dısında. 15-20 bin gibi sattım hala yedek anahtarları durur ( buldugum yerde alacagım cunku hala ruhsatı benım ustumde ) Hey gidi gunler beee..
    düşünsene 13-14 yıl önceki kaliteyi...bu adamlar üretimi Çine kaydırmamış pavlüke halen Malezyada..demek ki şimdiye artık teknolojileri geliştirip kaya gibi makinalar yapmışlardır...sonucta fabrika aynı yerde mühendis aynı...

cupların ağababasını üretiyorlar bunlar...

http://www.modenas.com.my/v2motorcycle.asp?id=73

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)