Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorumun Far Sisteminin Güçlendirilmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    2005 model ybr yuvarlak farlı ancak gece sürerken aydınlatma kalitesi çok yeterli olmuyor.. Ben birde sarı ışığı seviyorum..Yani orijinale sadık kalmak kaydı ile neler önerisiniz..??
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    orjinale sadık kalmak şartı ile uzay kafa takmanı, içine de H4 halojen 35w takmanı öneririm. araba farı gibi oluyor mubarek =)
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinale sadık kalmak şartı ile uzay kafa takmanı, içine de H4 halojen 35w takmanı öneririm. araba farı gibi oluyor mubarek =)
    Evet bu bir yöntem teşekkürler özgür

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:25 ----------

SArı ışık halojenler var mıdır..??

Motosikleti
    SATILDI
    iyi bir motorcun varsa elektrik sisteminde ufak değişiklikler sonunda sistemi güçlendirip 100 volt ampul taktırabilirsin.
    100 wolt ampulu direk far tasının içine koyarsan akün biter,marş basmaz,far uzun süre yanık kaldığında geceleri karanlıkta gitmek zorunda kalırsın seni uğraştırır..
    ama iyi bir konjektör takıp şarj sisteminide güçlendirdiğinde süper olur.
    [B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]Dikkat Önemli Not : [COLOR="Blue"][/COLOR]Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Üzerindeki yuvarlak tırnaklı ampulün 55 W bulunur mu..?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:31 ----------

Alıntı Aspendos8181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bir motorcun varsa elektrik sisteminde ufak değişiklikler sonunda sistemi güçlendirip 100 volt ampul taktırabilirsin.
    100 wolt ampulu direk far tasının içine koyarsan akün biter,marş basmaz,far uzun süre yanık kaldığında geceleri karanlıkta gitmek zorunda kalırsın seni uğraştırır..
    ama iyi bir konjektör takıp şarj sisteminide güçlendirdiğinde süper olur.
    İyi bir konjektör ne demek orijinali iyi değil mi işe yaramaz mı..?
    100 volt çok süper olur araştırayım..

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Abi sarı ampulle aydınlatma kalitesini yükseltemezsin.Halogen olması lazım iyi aydınlatması için.Millet beyaz istiyor sen sarı istiyorsun.Zevkler ve renkler tartışılmaz
    HONDA

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sarı ampulle aydınlatma kalitesini yükseltemezsin.Halogen olması lazım iyi aydınlatması için.Millet beyaz istiyor sen sarı istiyorsun.Zevkler ve renkler tartışılmaz
    Sarı ışıklı halojende varmış..Beyaz ya da buz mavi de olabilir o kadar önemli değil benim derdim olur mu H4 dönüşümü işime yarar mı?
    Halojen takacaktım gittim elektirikçiye iyi olmaz dedi..Yani adam malını satacak satmak istemedi..Bende etkilendim kafam karıştı tabi..

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Abi kafa falan değiştirmene gerek yok sadece h4 duy al yeter.Belki 2009 ların duyu olabilir hepsi yuvarlak değilmi duyların.
    HONDA

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Abi kafa falan değiştirmene gerek yok sadece h4 duy al yeter.Belki 2009 ların duyu olabilir hepsi yuvarlak değilmi duyların.
    H4 duy diye bişey yok ki..? H4 lamba direk olarak olmuyor zaten...Yapan var mı bu işi pratik olarak onu arıyorum ?
    Elekitirkçide kafamı karıştırdı..

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    H4 duy diye bişey yok ki..? H4 lamba direk olarak olmuyor zaten...Yapan var mı bu işi pratik olarak onu arıyorum ?
    Elekitirkçide kafamı karıştırdı..
    Serdar hocam senin ampül şu an h7 mi

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinali balon ampul.

Abi h4 ampulun cinsi bu ampuller halogen oluyor.Soketleri değişik olduğu için olmuyor onun için duy lazım.

Orjinalide bu bilmeyenler için.

HONDA

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    100volt mu tövbee

şimdi forumda ybr ye resimli anlatım lı H4 ampul uygulayan bi konu vardı onu araştırırsan çok yardımcı olur, herşeyi başta yazmak istemiyorum

ayrıca H4 55w olduğu için ve far anahtarın olmadığı için akü düşmanıdır o anlatımda anahtar ve role bağlantısınıda anlatıyor

35w H4 lerde var fakar fiyatları 30-35tl arası ve zor bulunuyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:43 ----------

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır 2009 öncesi tüm ybr lerde S2 duy ampul vardır
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Orjinali balon ampul.

Abi h4 ampulun cinsi bu ampuller halogen oluyor.Soketleri değişik olduğu için olmuyor onun için duy lazım.

Orjinalide bu bilmeyenler için.

tamam bu ampülün 35 wattı yerine aynısının 60 wattını alsın miss gibi olur demi

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Osram night breaker ampul alirsin. En kolayi en guzeli en guvenlisi
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100volt mu tövbee

şimdi forumda ybr ye resimli anlatım lı H4 ampul uygulayan bi konu vardı onu araştırırsan çok yardımcı olur, herşeyi başta yazmak istemiyorum

ayrıca H4 55w olduğu için ve far anahtarın olmadığı için akü düşmanıdır o anlatımda anahtar ve role bağlantısınıda anlatıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:43 ----------

35w h4 zor bulunuyor olabilir ama okadar pahalı değil
    http://www.rialli.com/urunler/motors...li-beyaz-isik/
    81VATAN__54MEKÂN

abi senin şu anki ampülün adı ba20d ymiş benim motorumun eski ampülüydü. yuvanın adıda s2 sanırım.

ba20d 55-60 watt Türkiyede pek yokmuş.

bu durumda yapman gereken ilk şey farklı ampüllere yönelmen. ondan sonra hangi watt istediğini seçmen ardından. halojen li olursa iyi olur. marka da var tabi. son olarak far yuvası veya far ayarlarsın ampülü seçtikten sonra

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    35 Watt H4 takmak istiyorum...
    Peki H4 ün aydınlatma gücü normaline göre daha iyi değil midir.?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:39 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osram night breaker ampul alirsin. En kolayi en guzeli en guvenlisi
    Bunu ilk defa duydum kaç watt bunlar..?
    Araştırayım bakalım bir..

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    H4 ler daha iyi tabi abi zaten adı üstünde halogen4.İlk başta dediğim gibi ona duy lazım duyunu değiştir h4 takarsın.Bende varmış evde buldum ama 60 55 duyda olmaz.Zaten eritir en iyisi orjinal wattında halogen takmak.2009 ların duyları olursa iyi olur ama oda otururmu bilmem.
    HONDA

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100volt mu tövbee

Dediiğin anlatımı bulamadım..
    Uniqe, zaten orijinal Wattında takacamda...

Motosikleti
    SATILDI
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerindeki yuvarlak tırnaklı ampulün 55 W bulunur mu..?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:31 ----------

İyi bir konjektör ne demek orijinali iyi değil mi işe yaramaz mı..?
    100 volt çok süper olur araştırayım..
    Şöle söyliyim 100 wolt h4 ampul taktığında fazla güç cekeceğinden akü bitecektir. bu yüzden konjektörü değiştirmelisin yani fazla elektrik gönderen konjektör bulmalısın bu ayarlanip yapılabiliniyor,yani elektrikçi şu an orjinal konjektörün ürettiği yani aküye gönderdiği gücü woltajı ölçsün atıyorum 10 12 wolt gösterecektir ölçü cihazı.sen farklı bir konjektör takıp ölçtüğünde 13 15 wolt gösterecek bi konjektör ayarlamalısın ki aküyü beslesin ve 100 w ampulun sürekli yansın akün bitmesin diye.
    aynı zamnda suda önemli far yanarken ölçmeyi unutmayın far yanarken ölçülen değer 15 16 ları buluyorsa olmaz,fazla elektrik ürettiği için akünüzü yakar akü almak zorunda kalırsınız.ortalama değer 100w ampulle yanıkken 13 w u geçmesin.buna dikkat edin.
    bu işlemi yapdığınızdada farınız sürekli acık olmalı gündüz gece.kapalı olduğu takdirde fazla üreten konjektör akünüzü kavuracak ve en son rahata kavuşacaktır.
    [B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]Dikkat Önemli Not : [COLOR="Blue"][/COLOR]Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)