Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Boya göre Motor seçimi..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GV 250
    Merhaba arkadaşlar, siteye bugün üye oldum ama yaklaşık 1 aydan beri devamlı forumda dolanıyorum..yeni ehliyet aldım ve yaklaşık 10 gündürde bir kursta sürüş eğitimi alıyorum. 39 yaşındayım o yüzden Chopper/cruiser tarzı bir motor almayı istiyorum..Bütçem Maksimum 7500 lira artı 1500 lirada malzemeler için. Ancak kurstaki öğretmenin söylediği bir söz aklımdan çıkmıyor. Kendinize küçük bir motor alırsanız sürüşten aldığınız zevk az olur ve motora hakimiyetinizde zorlaşır. Buradaki kastım motor hacmi değil boy kilo büyüklüğü. 1.92 boyundayım ve ağırlığımda 95 kilo. Bu seviyede bana uygun bir motor tavsiye edebilecek tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Marka model ve ucuz pahalı önemli değil..2. el de olabilir...en kötü ihtimal ilerde satar yenisine yönelirim..sadece öğrenme dönemimi bana uygun bir motorla geçirmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    aynı sorun bendede var..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Bende aynı sıkıntı ile enduro tarzı motorlara yöneldim , 250 cc choper'lara oturduğumuzda depo bacakların arasında kalıyor komik duruyor biraz , Choper şart değilse 650 cc enduro tavsiye ederim TA veya Bmw bulunabilir o fiyatlara , hem kullanmasıda kolay oluyor heleki eğtimde alyormuşsunuz ...

Tercihiniz ne olursa olsun kullanırken keyif alıyorsanız bitmiştir herşey , ufak durması filan da o kadar önemli değil yani , hayırlı olsun şimdiden..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Aramıza hoş geldiniz.
    Şahsım adına cruiser motor kullanmadım.
    Ama 1.92 boyundaki bi baba yiğit için cruiser tipi motorlar rahatsız edici olabilir. Zira sele'si düşük makinalar. Bu konu hakkında tecrübeli arkadaşlarımız size yardımcı olacaktir.

Fakat beni yorum yapmaya zorlayan konu şudur ;

O nasıl bir öğretmendir ki öğrencilerine ''Küçük motor alırsanız motora hakimiyetiniz zorlaşır'' diyebiliyor? Tecrübe küçük motorla edinilir demesi gerekir bence. Öğretmeninize saygım var. Fakat bu sitede 40 yılını 2 teker üzerinde geçirmiş insanların deneyim ve tecrübeleri para ile satın alınan eğitimlerin çok ötesinde. Forumumuza üye olmakla çok doğru bi karar vermişsiniz. Eğitimlerinizden kalan zamanları forumumuzda değerlendirirseniz bazı çarpıklıkları daha net görebilirsiniz.

Saygılar...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Cruiser sele yüksekliği alçaktır boydan çok büyüklük öne çıkar, boyunuza uygun en iyi seçim Vt750 Shadow Vn800 ve sonrasıdır. Gv250 de yeterince büyüktür bununla başlamak da uygunsuz olmaz.

Motosikleti
    GV 250
    Yok hocam..öğretmenin kastı sanırım cüssesine küçük gelecek bir motor alındığında kişinin aynen kendine büyük ve tecrübesiz olduğu motoru kullanmakta zorlandığı gibi zorlanacağı şeklindeydi..yada ben öyle anladım.. resim eklemeyi öğrenebilirsem bir kaç resim koyacağım ve sanırım derdimi daha iyi anlatabileceğim...katkı yapan arkadaşlarada teşekkür ederim..saygılar..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Özgür Bolsu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam..öğretmenin kastı sanırım cüssesine küçük gelecek bir motor alındığında kişinin aynen kendine büyük ve tecrübesiz olduğu motoru kullanmakta zorlandığı gibi zorlanacağı şeklindeydi..yada ben öyle anladım.. resim eklemeyi öğrenebilirsem bir kaç resim koyacağım ve sanırım derdimi daha iyi anlatabileceğim...katkı yapan arkadaşlarada teşekkür ederim..saygılar..
    Hıı.. Şimdi oldu.
    Bende zannettim öğretmen genelleme olarak öyle söyledi...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Eski bir GV250 kullanıcısı olarak cruiser için ideal bir başlangıç motosikleti olacağını düşünüyorum. Sizin yerinizde olsam enduro motor tercih ederdim. Bende GV'yi satıp Transalp aldım. Boyum sizin kadar olsaydı Transalpde çok daha rahat ederim herhalde İkinci el bir GV 250 ile başlamanızı sonrada bütçeniz elveriyorsa dilediğiniz tarz sıfır motor almanızı öneririm.
    ..::.. GO ..::..

osaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 BMW R26 / MZ 1971 ES 175 / Mz 251 Sporstar 98
    öncelikle hoş geldiniz hayırlısı olsun motor merakınız bence tam size gore olan endurolar var ilk başlangıc olarak 200 cclikler ideal olabilir zaman geçince motoru büyütür transalp e geçersiniz bence yani endurodan şaşmayın benim fikrim ;)

Motosikleti
    GV 250
    işte gv 250de şöyle bir tip çıkıyor ortaya

125lik üzerinde de resmim var..onuda sitenin mizah bölümüne ayırdım

Olmuş bence öne bir rüzgarlık takarsınız rahat olur.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    kullanan arkadaşlarım var ama hakkatten bi zaman sonra sıkıntı olmaya başlar boyuna uygun bir motor seçmen daha mantıklı olacaktır. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    bende enduroları tavsiye ederim ama motorsiklet deneyimizni çok önemli. Deneyim yoksa 125lik alıcısı bol bi motorla başla derim. Zira bu makineler cüsselerinin iriliğinden ziyade ürettikleri güçde dehşettir. Karizma için keninize kıymayın.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Motosikleti
    GV 250
    Arkadaşlar bu durumda 7500 tl ye kadar önerebileceğiniz bir Enduro varmıdır? Sadece isim yazsanızda olur , geniş bilgisini forumdaki o markaya ait olan topicden açar okurum..Katkı yapan arkadaşlarada teşekkür ederim..Saygılar..

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle Honda TRANSALP

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Benim anlamadığım boy'u uzun olan yakınır..Boy'u kısa olan benim gibi yakınır
    Benimde boy 1.69 napıyım şimdi illa cruiser mı kullanmam gerekiyo..
    Fakat sevmiyorum..Parmak ucunda dahi dursam naked veya süpersport olcek

Bence boya kiloya bakmadan herkes mutlu olduğu motor'u almalı ne yani 1.90 boy var diye sevdiğim cruiser'dan veya süpersporttan vs vs vazmı geçiyim..Tabiki hayır..

Yerinizde olsam en cüsseli cruiser'i bulur alırdım illaki ben bu tarzı seviyorum derseniz..
    Tabiki yorumumun sonunda bence diyorum

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Benim boyumda 190 civarı.Bu nedenle enduro kullanmaya başlamıştım.Daha sonrada endronun ne büyük bir nimet olduğunu anladım.Sana şiddetle tavsiyem enduro olacaktır.Başka hiç bir motora 1.92 boyla sığamazsın ve çok komik durursun üzerinde.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    uzun boy için ideal motorlar enduro lardır
    ama cruiser sürmekte kararlıysan düşük hacimli bir diğer seçenek te kymco venox tur ki gv250 ye göre biraz daha kalıplıdır

roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    hocam benim boyda 1.92 kilo 82 kanuni tiger ile başladım 250 ler içinde en cüsseli o idi şimdi f 650 gs kullanıyorum hiç bir problem yaşamıyorum gayette hoş duruyor. Bencede sen rahatın için enduro düşünmelisin
    rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka hiç bir motora 1.92 boyla sığamazsın ve çok komik durursun üzerinde.
    Başlangıç motosikletleri üzerine konuşmuyor isek biraz fazla genelleme olmuş gibi, başlangıç motorum ninja 250r idi tamam kabul ediyorum saplanmış gibi duruyordu. Ama VFR 800 de hiç de öyle değil

Boyum ve kilom arkadaşla aynı, çok ağır bir motorla başlamayı kesinlikle tavsiye etmem. Ninja 160kg idi, vfr 250kg arada da muazzam fark var.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)